Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Ładownica Skarpetkowa


Recommended Posts

Witam!!

Ten temat skierowany jest do ludzi którzy nieposiadają funduszy na noszenie 4 magazynków czy niemają kamizelki/ładownic, a muszą cały czas poginać z butlą na kulki która grzechocze, jest wielka(np:3000 kulek) lub lubi wypadać podczas biegu.

Pojawia sie nowa alternatywa czyli Ładownica Skarpetkowa. Łatwa w zrobieniu i co najważniejsze tania.

Co potrzebujemy do zrobie tejże Ładownicy?? Potrzebujemy:

-skarpetki

-taśmy klejącej/zestaw szyjący

-nożyczek

-kulek.

Krok 1.

Do skarpety wsypujemy kulki(uwaga-skarpeta niepowinna być dziurawa,można jakby co ją zaszyć)

Krok 2.

Nadmiar skarpety odcinamy nożyczkami(uwaga-zostawcie tyle skarpety abyście mogli zakleić/zaszyć górę)

Krok 3.

Górę częściowo zaklejamy(lub zaszywamy) taśmą, zostawiamy miejsce aby kulki mogły wpadać do magazynka(tzn. robimy dziubek ze skarpety).

Krok 4.

Aby wzmocnić "dziubek" podklejamy go taśmą.

Uwagi:

-Dziubek powinien być wystarcająco duży aby wsadzić do niego końcówke butelki z kulkami(ponowne naładowanie ładownicy),

-Zróbcie testy ładownicy czy dobrze wsypuje kulki,

Plusy:

-Zamiast wielkiej grzechoczącej itd. butli mamy małą paczuszkę kulek,

-Zaoszczędzamy kase,

-Pozbywamy się zbędnej garderoby.

Minusy:

-Nieprofesjonalny wygląd.

 

Jeżeli ten pomysł został już opisany-przepraszam.

Jeżeli komuś sie wydaje że ten pomysł od niego ściągnąłem-przepraszam ale sie myli.

 

 

Pozdrawiam!!

Link to post
Share on other sites

Jeszcze żaden mi się nie rozerwał, wystarczy trzymać je w mniej narażonych na uszkodzenia miejscach (zwykła dobrze zapieta kieszeń wystarczy). A co do pojemności to zawsze można wziąć sobie poprostu kilka woreczków. Pozatym woreczki są szczelne, a szwy, czy tasma klejąca juz niekoniecznie.

Link to post
Share on other sites

w najbliższym czasie postaram sie wkleic pare zdjęc.

Ryb-zależy jaka taśma klejąca;]. Niepodkradam młodszemy bratu tej taśmy szkolnej, używam nieco trwalszej.co do szczelności sie zamyka je jakimś klipsem bądź agrafką.

Karczycho-jeżeli chcesz robic pokrowiec z gaci to prosze bardzo;] chętnie zobacze wyniki twojej pracy

woma-rozumiem że pare pojęc jest źle sprecyzowanych ale poprostu niemiałem jakoś na to słów(powiedzmy że ten dziubek wygląda tak jak dziubek od czajnika czy dzbanka, a jak sie ładuje???poprostu wkładam końcówke dziubka do magazynka i wsypuje kulki tak jak z butelki)

Link to post
Share on other sites
ah rozumim magazynek wsypowy jak zgaduje szotgun znany jako sliver za 29 zl od IXIOX czy jak mu tam

Tiaa to ciekawe , bo do każdego hi-cap'a wsypujesz kulki.

Poza tym widziałem już zbiorniki na kulki własnego pomysłu, które działały na podobnej zasadzie jak ta, opisana przez nom4k. Jednak zdecydowanie bardziej przydałaby się stała końcówka dolna, którą można nawet odkręcić. Sprawdź , czy nie dasz rady pokombinować z małymi opakowaniami na kulki np takimi -> http://www.military.pl/?prod=1615&cat=32

 

HateMe - jeśli nie możesz inaczej skomentować , to nie komentuj wcale. Podobne posty tylko zaśmiecają.

Link to post
Share on other sites

Cóż, jak widac pomysł ze skarpetą został już wymyślony. Nieszukałem na forum informacji o czymś takim. Przepraszam Crazy Ivana oraz Szczepi'ego. Jeżeli myślą że podkradam sobie ich pomysł to musze wyjaśnic że nie, wpadłem na niego zupełnie sam.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Masz dozownik?

Jak jest mało kulek to "hałasuje"?

Jak tak to zrób tak:

 

Mała ilość kulek w dozowniku "hałasuje”, aby to zniwelować należy do dozownika z kulkami włożyć np.: reklamówke jednorazową albo dwie lub jedną dużą ugnieść tak, aby reklamówka wypełniła pustą przestrzeń, jeśli dobrze to zrobisz ni będzie "hałasu". Zakręć dozownik i włala.

 

Minus:

Jak chcesz kulki załadować do maga musisz worek wyciągnąć. Mi osobiście to nie przeszkadza:P

 

P.S. Pomysł wymyślony przez członka z ekipy G.R.O.T. dokładnie nie pamiętam:P

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
Sprawdź , czy nie dasz rady pokombinować z małymi opakowaniami na kulki np takimi -> http://www.military.pl/?prod=1615&cat=32

 

Lepiej użyć czegoś takiego http://military.pl/?prod=99&cat=32. To pudełeczko jest bardziej miękkie od tego na 2000 kulek i co też ważne jest płaskie (mam oba), i łatwiej będzie np. odciąć szyjkę (która jest mniejsza), żeby zamocować do twojego nietypowego wynalazku :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...