Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

rakiety w AirSofcie?


Recommended Posts

Policja?? a co robi policja w sylwestra?? a co robi ze sprzedażą fajerwerków nieletnim ??

 

Wszystko jest dla ludzi pod warunkiem używania podstawowego "ponoć" elementu naszego wyposazenia odróżniającego nas od zwierząt......

 

 

A poza tym zeby takie cos leciało 300 m to silnik musiał by być wielkości ,nie wiem .... 40 x 40 x 40 cm

 

Jasio silniki modelarskie o których pisałem mają rozmiary baterii AA (paluszka) i potrafią "wynieść" około 200-300 gramowa rakietę na wysokość minimum 300-350 metrów pionowo w górę.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 83
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

widze ze nie tylko u nas takie pomysły są :) u nas w teamie ten pomysł jest własnie w fazie testów, mamy zrobioną jedną prowizoryczną rakietnice ( ale nikomu sie jej jeszcze uzywac nie chciało, bo wazy ponad 3 kg a nosic nie ma komu :P ) i sprawdzamy jaki typ rakietek byłby dobry :) silniczki modelarskie bedziemy na najblizszej sesji testowac, poki co znalezlismy małe fajne rakietki o zasięgu bodajże 20 m które są tak celne jak przeciętny minigun w rękach 5-latka ;) ale ze 20 sztuk kosztuje bodajze 2 zł to mozna sie pobawic ;) jak znajdziemy cos dobrego to dam znac (albo Putinn to zrobi, on jest specem od podpalania wody :lol: )

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie kombinujecie ;) najprostrze rozwiązania są najlepsze w tego typu zabawie jak ASG.

 

1)Rura PCV (albo kilka w zależności od fantazji) zrobiona na replikę LAAW/RPG/BAZOOK'i czy czego tam jeszcze.

 

2)Sklep sprzedający fajerwerki----- kupujecie małe "rakietki" (taki patyk z przymocowaną na końsu rakietką) "sylwestrowe"

 

3)wkładacie z jednej strony taką rakietkę w rurę, podpalacie lont, drugi kolo trzymający "wyrzutnię" na ramieniu kiruje ją w kierynku celu i czeka aż "rakietka" wyleci i się wesoło rozsypie w okolicach celu bądź nie trafi i poleci dalej.

 

Oto cały przepis na ręczną wyrzutnię rakiet w ASG.

 

Punkt 1) można zweryfiowac i zmienić kupując na ebay-u czy allegro puste wyrzutnie po LAAW czy innych tego typu wynalazkach.

 

[ Dodano: Pon 14 Sie, 2006 ]

Aha co do oklejania/podwieszania kulek do tego typu pocisków: Spoko można na takąrakietkę nakleić rozsądną liczbę kulek a najlepiej nie nakleić tylko zrobić z papieru dookoła tulejkę i w nią wsypać kulki myślę że jeak nie przesadzi się z wagą i ilością/średnicą tulei to spokojnie będzie działać. tylko pamiętajcie że wtedy niema żadnej kontroli nad rozlatujacymi się kulkami (są wszędzie :mrgreen: ).

Link to post
Share on other sites
Dociążenie rakiety z przodu kulkami może spowodować jej obracanie się w locie i nieprzewidywalny tor lotu. Możeby tak ją równo obkleić z wszystkich stron kulkami? tylko czy wtedy silnik da radę.

 

Silnik powinien dać rade. awentualnie zrobić konstrukcje z trzech rakiet ale problemem który wtedy powstaje jest odpalenie rakiet w tym samym czasie.

 

3)wkładacie z jednej strony taką rakietkę w rurę, podpalacie lont, drugi kolo trzymający "wyrzutnię" na ramieniu kiruje ją w kierynku celu i czeka aż "rakietka" wyleci i się wesoło rozsypie w okolicach celu bądź nie trafi i poleci dalej.

 

Niekoniecznie. ja myślałem o bardziej czymś co przypomina moździeż i do obsługi potrzeba tylko 1 osoby

Link to post
Share on other sites
Spoko można na takąrakietkę nakleić rozsądną liczbę kulek a najlepiej nie nakleić tylko zrobić z papieru dookoła tulejkę i w nią wsypać kulki

A czy te kulki nie zaczną się nadtapiać pod wpływem temperatury? Niemiło by było dostać (nawet przypadkiem) w twarz gorącym kawalkiem plastiku

Link to post
Share on other sites
A czy w momencie, gdy rakieta wylatuje z wyrzutni nie poparzy tego co ją trzyma?  
Punkt 1) można zweryfiowac i zmienić kupując na ebay-u czy allegro puste wyrzutnie po LAAW czy innych tego typu wynalazkach.

Czy o to chodzi?:http://www.allegro.pl/item121689879_wyrzutnia_anti_tank_law_m72_wietnam_.html

 

Mu chodziło o wyrzytnie zrobione ręcznie z rury pcv czy coś podobnego a nie prawdziwe

Link to post
Share on other sites
Ludzie czy Wam trzeba wszystko RYSOWAĆ i OPISYWAĆ ???

 

Może troszeczkę własnej inwencji co ??

 

Tak min. to miałem na myśli. takiego LAWa

 

ja właśnie teraz coś takiego robie, jak skończe dam zdjęcia. może do końca sierpnia skończe (jeśli będzie mi się chciało:) )

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Wiesz my użyliśmy dużej...

 

[Ostatnie ostrzeżenie... Odliczanie rozpoczęte]

 

[ Dodano: Pią 27 Paź, 2006 ]

Prosił bym admina o kontakt odłącznie posta powyżej 8O ktoś sie bawi mojim kątem

 

[ Dodano: Pią 27 Paź, 2006 ]

Prosił bym admina o kontakt odłącznie posta powyżej 8O ktoś sie bawi mojim kątem

Link to post
Share on other sites

Sorry za afere wszystko się wyjaśniło,to mój kuzyn nabazgrolił komp na wmasg był włączony a ja byłem w toalecie(pewnie nikt mi niewieży)prosze o skasowanie tych postów bo guwniarz mi wstydu narobił sorry wszystkich :(

 

[ Dodano: Sob 28 Paź, 2006 ]

No niemoge wytrzymac(sory za błąd moja klawiaturka nieobsługuję c z kreseczką) FOKA SORRRY CIE BARDZO TAK SAMO INNYCH BARDZO MI WSTYD

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...