Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Buty GROM


Recommended Posts

To teraz ja wrzucę swoje 3 grosze. Ogólnie buty są dobre oprócz sznurówek i kodury która została w nich użyta. Buty są wygodne, szybko przeciekają, są lekkie w porównaniu do desantów. Equil ja na podeszwę nie narzekam, mi się jakoś po stromych i mokrych skarpach wchodziło bez po ślizgu, podeszwa jest "mięka" co daje komfort na marszach . Z tego co zauważyłem błoto się do nich nie przylepia. Gromy przetestowałem na bagnach, marszach (50 km), jeziorku, lesie i w budynkach. W ciągu półtorej miesiąca zużyłem w nich dwie pary sznurówek i uszkodziła się w nich kodura. Jeżeli by użyli do nich cordure to buty według mnie byłby godne polecenia.

A ja mam kółeczka i haczyki :-P

Edited by Butu
Link to post
Share on other sites
  • Replies 87
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

mam gromiaki od roku i sznurówki dalej "firmowe' :P buciki dobre jak za taką cenę. Jednak na marsze się nie nadają :-/ co do nagrzewania - nei zauważyłem, co do przemakania - pasta sylikonowa do butów roks, co do trwałości dalej mozna na rynku trafic na wadliwa pierwsza wersje gdzie odpada podeszwa...

Co do porównania mogę powiedzieć że miałem na nogach wszystko co nie ceniło się więcej jak 250zł z "taktycznych" i gromy nie wypadaja wcale tak źle. Ale do budynku sa do dypy z racji twardej i głośnej podeszwy w porównaniu chocby z miltekowymi thinsulate swat. Mimo wszytko tak w teren jako przejściówki między kupczakami a letnimi to jaknajbardziej daja rade

Link to post
Share on other sites

To masz jakąś dziwną wersję. Podeszwy w GROMach są miękkie i jak idę po asfalcie to w ogóle nie słychać. Na marsze wydaje mi się jak najbardziej, są bardzo wygodne. Jedyny mankament - albo ja mam taką dziwną stopę albo o GROMy mają taki krój. W Adidasach mam rozm. 44,5 i wchodzą idealnie. Jako, że nie było w GROMach rozm. 44,5 to zamówiłem 45, w sumie może mi jeszcze stopa podrosnąć. I co się okazało? Że na długość raczej dobre, trochę za długie, ale dobre, tylko między wierzchem (?) stopy a górną powierzchnią buta jest ogromna przestrzeń! Musiałem włożyć 3 wkładki (czyli razem z fabryczną są aż 4), żeby wypełnić tą przestrzeń. Wtedy buty siedzą sztywno, na 2 (3 z fabryczną) też da się chodzić, ale jest trochę luźniej.

 

Poza tym dlaczego te buty mają IDENTYCZNY krój jak Magnumy (nie pamiętam modelu)?

Link to post
Share on other sites

Equil, czyli uważasz że Gromy mają wysokie podbicie (w proporcji do długości)? Dla mnie to bardzo dobra wiadomość. Noszę rozmiar 38-39 (na szczęście takie małe też robią) ale podbicie mam wysokie co skutkuje sporymi problemami z kupnem butów. A do Gromów właśnie się przymierzam.

Link to post
Share on other sites

Equil - a jakie to butki miałeś na nogach by mieć porównanie do innych : mowie tutaj o empirycznych doznaniach które pozwolily Tobie obiektywnie potraktowac te buciki.

Ja się wypowiedzialem w ten a nie inny sposob gdyż uważam że są buty zdecydowanie lepsze od GROMow jednak mimo wszystko swoje zadanie spełniają całkiem dobrze.

PS

Wszystkie buty taktyczne sa do siebie podobne a wywodzą sie od projektu 5.11 zwanym pózniej na rynku MAGNUM CLASSIC ktore moim zdaniem sa do dupy

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 1 year later...
  • 2 months later...

No to ja też coś dopiszę. Po nieco ponad pół roku użytkowania Gromów, praktycznie codziennie. Od miasta przez jacht po las. Lekkie, wygodne, dobrze trzymają kostkę. Przyczepność podeszwy do podłoża - dobra. Jak narazie nie było klasycznej "szklanki" na chodniku więc jeszcze nie wiem jak na lodzie się trzymają, ale na szronie dobrze. Dokupiłem do nich plastikowe wkładki - komfort noszenia wzrósł jeszcze bardziej. Ogólnie w porównaniu z "desantami" które nosiłem przez parę lat - rząd wielkości lepiej.

 

Z drobnych uwag - mają stosunkowo wysokie podbicie, jak dla mnie to duża zaleta.

Są produkowane również w małych rozmiarach - ja potrzebowałem 38. A dostać buty wzoru "okołowojskowego" w takim rozmiarze nie jest łatwo.

 

Wszystko powyższe z perspektywy kręgosłupowca z nieco po...przestawianą ortopedią czyli osoby szczególnie czułej na dobra współprace butów z nogami.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Swoje Gromy używałem przez 6 miesięcy. Mogę o nich powiedzieć, że są wygodne pierwszym ich testem był marsz na 50 km po asfalcie a następnie około 10 po lesie i kilometr w rzepaku, zero odcisów. Strasznie szybko łapią wodę. Są zrobione z gównianego materiału z kodury, zaczeła ona się przecierać po około 1 miesiącu i pojawiła się pierwsza mała dziurka na kostce. Używane były na bagnach, lesie, budynkach i pod czas marszów. Średnio miałem je dwa dni w tygodniu na nogach. Nie używam ich od listopada 2007 i tak zostały do fotek :P

889fc22565f29260med.jpg

f33e3512bf178248med.jpg

02c33479df07f3b8med.jpg

 

Mój post z Tacticala. Swoja drogą jak wy to robicie, że one się Wam tyle trzymają :-F

Edited by Butu
Link to post
Share on other sites

Wyglądają jak po jakimś prawdziwym Crush Test-cie:)

 

Z mojej strony dodam że używałem gromów ale jeszcze tej starszej wersji gdzie na sznurówki nie było tych "przelotek" tylko normalne oczka. Dobre buty, wygodne jak adidaski, dobrze trzymają stope, podeszwa sie nei sciera i ma dobrą przyczepność. W Lato ciepło w nich i stopa sie poci ostro ale da sie wytrzymać. W tą zime używałem ich jako butów zimowych i ani razu stopa mi nie zmarzła.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Odświeżam temacik :)

Też mam zamiar kupić buty tylko że ja potrzebuje obuwia typowego do długich marszów po lasach, łąkach, bagnach itd

 

I mam pytanie do osób które mają te buty i chodzą w nich po mokrym terenie. Wiem że są wygodne ale i też łatwo przesiąkają więc jak jest z komfortem po wejściu do rzeki a później długim maszerowaniu?

Czy ktoś doznał tego doświadczenia?

Z góry dziękuje za pomoc

 

 

P.S. Jak jest z żywotnością takich butów po częstym ich moczeniu?

Edited by granat91
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...