Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Mam pytanie czy kto kolwiek próbował zrobic samemu snajpere jesli tak to proszę o poinformowanie mnię.Mam ochotę cos stworzyc hehe i proszę nie piszcię o rugeze z ktorego mozna wyczesae snajpery zrobic :D :?

 

 

Edit by Medi. w końcu tą cholerną literówkę w tytule topicu poprawiłem :)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

... zrobic samemu snajpere ...

 

a co masz konkretnie na myśli?

-chcesz poskładać snajpere z części zamiennych od innych gunów?

-upgradować jakiś model?

-czy może "zrobić samemu" czyli wykonać większość części samemu?

 

bo jeśli to trzecie to lepiej odpuść :) chyba że dysponujesz niezłym warsztatem i sporym budżetem. Natomiast jeśli to pierwsze to też lepiej odpuść, bo się cenowo nie opłaca. Skolei jeśli to drugie to tematów o tym jest sporo na forum.

 

Pamiętaj też, że jeśli już 'zrobisz samemu snajperkę' to powinieneś jakoś ją sprawdzić na chrono, żeby się nie okazało że wyszła ci wiatrówka :lol:

Link to post
Share on other sites
Ja też robie snajpe coś VSR-o podobne, jak będzie działał to zamontuje fotosy...

Tak na oko kiedy będzie działała i kiedy będą foty :?: Jestem bardzo ciekawy wszystkich koncepcji domowych samoróbek (sam montuje coś w garażu) ale na tym etapie nie ma czym się chwalić. Jak by ktoś mógł, chciał wykonać tłok na wymiar (może macie jakiś domowy sposób na wykonanie tłoka) to proszę dać znać.

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

pewnie to i zle miejsce do pisania o tym (ogolne techniczne bardziej) ale jezeli moderator tak tez bedzie sadzil to usunie post i tyle...

w sumie nie mam sie absolutnie czym chwalic bo niczego nie posiadam polki co konkretnie a to co zaczalem robic... w grudniu. tiaaa. co do samego wykonania czesci itp itd to jest to calkowita inwencja tworcza wiec raczej nie ma sensu tego do jakiegokolwiek mechanizmu standardowo montowanego w gnatach porownywac. czas pokaze. a jak pokaze to i ja pokaze co powstalo.

 

ps. a no z konkretow moge dodac, ze polki co koszty jakie ponioslem to 240 zl. i dla smaczku ten oto niewyrazny rysunek ;] (specjalnie niewyrazny ;p)

http://img96.imageshack.us/img96/5613/116sp.jpg

Link to post
Share on other sites

Łatwe nie jest, wiem z własnego doświadczenia ;-) ale warto się poświęcić, by później pokazać na forum (takie jak to) i powiedzieć tym niedowiarkom że da się zrobić własny sprzęt nie koniecznie dużym kosztem.

 

ps. Oczywiście to moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać :-)

 

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

No patrzę że zebrali się wszyscy konstruktorzy którzy robią własnoręcznie repliki ASG :D Gratulaacje i powodzenia wszystkim :!: Ja również robię M4A1 RIS i już prawie skończony jeszcze napęd kulek i bedzie cudo :D Nie robię dlatego że jest taniej tylko temu że jest GIGANTYCZNA frajda no i jeśli ktoś ma umiejętności to mozna zrobić taką giwere że szok :!:

Link to post
Share on other sites

Tak są gdzieś na forum fotki.Robię już 1,5 roku ale już wyjaśniam:gdy zacząłem zabierać się za niego to nie miałem nigdy w rękach pilnika,kątówki,spawarki itp.Pierwsze elementy robiłęm długo(ok 1 roku) i nie wyglądały za fajnie :D Poprostu uczyłem się tej roboty,co i jak robić i jakim sposobem.Teraz mam już wprawę i szybko idzie(od stycznia robię m4 RIS) i na dzień dzisiejszy jest prawie skończona,pozostał napęd ale to robota dla tokarza która jest w trakcie.Przez te 1,5 roku zrobiłem wiele częśći do m4 (body,kolbę,lufy,risy itp) ale to wszystko poszlo do kosza bo dopiero teraz nauczylem się robić naprawdę super te elementy.Fotki będą jak dorwę aparatkę :D

Link to post
Share on other sites

Yeehaa! Ja to mam dar w sobote do tokarza, potem kupie hop-up i castorurke, tłok i cylinder(prowadnice mam) I już!!

Dziś zadużo nierobiłem bo święto ale na wakacjie może będzie gotów...

Mam już najważniejsze części :D

 

Edit:

Ja robie karabiny 2 lata ale były gówniane i nie na kulki. :x

Nad VSR pracuje rok, ale i tak jestem jeszcze niedoświadczony i będzie miał prostą budowę...

 

pozdro

 

[ Dodano: Czw 15 Cze, 2006 ]

Niemoge się tej M4 doczekać... Też niedawno o M4 myślałem ale szkielet trudno było by zrobić! I magazynek

Link to post
Share on other sites

Widziałem tę giwere jak typek sprzedawał na allegro,było duze zainteresowanie i wycofałaukcjębo pewnie ktoś dał mu soporą kaskę,podobno miala jakieś 600fps.Ale naprawdęwygląda zwarcie i fajnie,duze gratulacje dla konstruktora i tokarza !

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...