Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hi Capa Full Metal WE - opinie


Recommended Posts

Kupiłem sobie boczniaka, wybór padł na Hi-cape 5.1 WE.

W sumie natknąłem się w lufie zewnętrznej na coś przypominającego gwint. Ktoś to sprawdzał? Bo nie ukrywam faktu że to ma być między innymi lans-weapon ;P Będą na niej jeszcze laserowo zrobione napisy/znaczki itd... Generalnie pytanie/nia brzmi następująco;

Czy ktoś montował tam może tłumik dźwięku? Jaki tam jest gwint i czy w ogóle jest?

 

Jeśli jest to: Czy można aktualnie dostać jakieś tłumiki dźwięku pod ten gwint? czy muszę robić przejściówkę pod standardowe 14mm ?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...
  • 3 years later...

Witam

Od jakiegoś miesiąca jestem posiadaczem HC 5.1 od WE. Mam parę pytań.

 

1. Macie jakiś (sprawdzony i tani) patent na wypadające magazynki? Już parę razy musiałem go szukać. Kupno dobrej kabury odpada na tą chwilę.

 

2. Czy to prawda że HC może się rozpaść od stosowania magazynków na CO2? (taką informację uzyskałem w TG w Krakowie)

 

3. Jakiego gazu używać? Kupiony w SpecShopie 101INC wydaje mi się za słaby. Zamek nie zostaje z tyłu po ostatniej kulce. A na jedno nabicie mogę strzelić max 25 razy.

 

4. Czy w waszych replikach kurek ociera delikatnie o lewą stronę zamka? I na koniec czy skrzydełka bezpiecznika nie powinny poruszać się jednocześnie? U mnie jest tak że z lewej strony skrzydełko porusza się w mniejszym zakresie jak to z prawej.

Link to post
Share on other sites

1. Magazynki możesz obkleić dookoła taśmą elektryczną. Czasami wystarczy prostokątna łatka na plecach, czasami trzeba zrobić pełne kółko, albo i dwa.

 

2. Słuchaj, HC od WE rozpada się od patrzenia na nią. CO2 jest pod wyższym ciśnieniem, więc masz większą pewność, że szybko i skutecznie się rozleci :icon_razz:

 

3. Z tym mi najlepiej działała, teraz używam Ultrair i jest ciut za słaby. Teraz leży i czeka albo na HPA, albo zamiennika Tokyo Marui/KJWorks. Ale nie spieszy mi się, bo się przerzuciłem na Mk23.

 

4. Nie, z kurkiem nie miałem takiego problemu, ale miałem szereg innych. Skrzydełka nie chodzą równomiernie, jedno sztywniej, drugie lżej.

 

Ogólnie to życzę Ci lepszych wrażeń z korzystania niż ja miałem, być może WE się poprawiło w międzyczasie, ale ogólnie ta replika to świetna metoda aby nabrać wstrętu do GBB.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź. Oczywiście taśma pomaga na wszystko. Parę lat przerwy i człowiek zapomina o podstawach.

Replika idzie na reklamację. Wywala mi syfony na magazynkach które w innej śmigają normalnie. No i zaczyna się wycierać przy kurku po maksymalnie 150 strzałach. Dodam że zjadła 0,5l gazu praktycznie.

 

Kurcze a pukawka tak mi się podoba.

Link to post
Share on other sites

Spróbowałbym na Twoim miejscu odzyskać pieniądze, dozbierać do TMa i aluminiowego zamka, gdy stockowy zacznie pękać. Nie mam co prawda doświadczeń z Hi-Capami Marui, ale gdy ludzie się chwalą filmikami z gier/AIPSC/SpeedQB (gdzie te gnaty naprawdę dostają w dupę), to ZAWSZE jest to Tokyo Marui. WE pojawia się od czasu do czasu, ale tylko na zasadzie "patrzcie co kupiłem", w akcji już raczej nie :D

 

Zastanawiam się czy jest sens pakowania się w KJWorks, podobno są gazożerne i kto wie jak to jest z kompatybilnością części, jak coś jest do Hi Capy, to do Hi Capy Marui, do WE nie wchodziły mi części rzekomo 100% compatible.

Edited by Mixon
Link to post
Share on other sites

Teraz nadszedł czas na chwilę skruchy.

 

Mianowicie zamawiając replikę kupiłem gaz który był do replik bez BB. (Głupi ja.)

Dodatkowo nie sprawdziłem czy replika jest nasmarowana odpowiednio.(nie była)

U Krakmana kupiłem ProTechGas smar teflonowy i olej silkonowy.

Chyba właśnie tak powinien działać ten pistolet. Z jednego nabicia gazem poszło 45/50 strzałów. Nasmarowany zamek chodzi jak marzenie. Udało mi się nawet odgiąć delikatnie kurek i już o nic nie ociera. Okazało się że gumka HU jak na "orginalną" Kręci całkiem nieźle. (na poprzednim gazie prawie wogóle nie kręciło).

Dopiero teraz czuję jakie ma kopyto :icon_lol: Wrażenia ze strzelania zmieniły się diametralnie.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...