Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Hi Capa Full Metal WE - opinie


Recommended Posts

  • Replies 182
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Tak sie składa że mam dwia Colty 2011, jak ja je zwykłem nazywać ;), i mam pewne doświadczenie z nimi :D O zaletach zewnętrznych powiedziano już sporo, ciężkie, metalowe, ze świetnym dzwiękiem zarówno przy przeładowaniu, jak i przy strzale. Zasięg i moc też jest na niezłym poziomie. Strzelanie z tego to esencja przyjemności :D Dobra, a teraz czas na wady/problemy z 2011-stką. Po pierwsze, ten gnat kocha być srogo nasmarowany, a jak sie kocha to bez tego nie można żyć, więc bez smaru strzelać nie bedzie najlepiej ;( W sobote zapomniałem go przesmarować przed strzelanką, a na miejscu nikt nie miał aby mi użyczyć i ze strzelania nici, po paru strzałach syfon i ogólna qpa. Po powrocie do domu, i po przesmarowaniu działają elegancko. Kolejnym problemem jest spora gazożerność. Dawno z nich nie strzelałem, ale czasem nie wystrzelałem nawet 30 qlek po naładowaniu, moze to przez moją przejściówke do propanu, airsoft innovations to to nie jest ;) Jeszcze jedno, pistolet nienawidzi niskich temeratur, poniżej 10 stopni pojście z nim w bój to jeszcze większa loteria. Co można jeszcze powiedzieć, hmmm, ah, nowa seria dostępna na MG ma napis na komorze nabojowe :) Do tego bardziej matowy kolor plastiku, i według mnie lepszą kulture pracy, albo to dlatego że jest po prostu funkiel nówka ... Podsumowując, pistolet świetny, sprawia dużo frajdy, i wybija sie z tłumu Berett, i Klocków. No ale trzeba mieć do niego serce i nieco cierpliwośći ;) No i dwie foty na koniec :

 

hicapa1swy7.th.jpg

 

hicapa2smu2.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem hicapy, niestety mam z nia problem. Nie podaje wlasciwie kulek. Nie jest to wina magazynka , sprzeyna jest wystarczajaco silna , po prostu po pierwszych kilku kulkach przestaje podawac nastepne (strzela na pusto)

 

Tutaj pare rzeczy ktore zaobserwowalem:

-jak ręcznie przeladuje to kulka leci (moge strzelac jak springiem ;d )

-jak dobije gazem to znowu kulki podaje

 

Wydaje mi sie ze spodoowane to jest mała siła zamka, tak jakby nie odsuwał sie do koncowej pozycji tylko do 2/3.

 

Nie wiem czy to sie da wyregulowac , wydaje mi sie ze jest spory opór przy cofaniu dyszy , dopiero jak zamek jest w tylnej pozycji to dysza odczepia sie od komory , nie wiem czy nie powoduje to dodatkowego oporu i zmniejszenia mocy BB.

Czy ktos ma pomysl co moze powodowac problemy z podawaniem?

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

To wina gazu. Sporo osób miało ten problem, było w temacie kiedyś, że gaz kończy się po 20 strzałach. Ja używam gazu "Ultair" i też wystąpił problem z podawaniem kulek. Nasmarowałem gnata silikonem i zacząłem nabijac gaz przez 15 sekund jak ktoś kiedyś mi poradził na forum. :-o Teraz jest poprawa i hi capa w temperaturze 15 stopni Celsjusza ( akurat wtedy było tyle na dworze 8-) )dała radę wywalic cały magazynek <30 kulek> bez zacięc i pustych strzałów. To zanczna poprawa, bo to co wcześniej się z nią działo gdy było nieprzesmarowana to szkoda gada. Spróbuj zrobic to co napisałem powyżej. Mi to pomogło!!!c :-P

 

Pozdrawiam!!! ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Lufa odchyla się jakie 2-3mm w górę-dół, a wzdłuz przesuwa się o ok. 1cm, ale tylko lufa zewnętrzna (!); wewnetrzna - mosiężna pozstaje w każdej pozycji zamka nieruchoma (inaczej niz np. w beretcie KJW itp.). Wygląda to ciut dziwnie, ale tak jest, co znowu znaczy, ze na celność nie ma to zadnego wpływu (zresztą, to i tak bez znaczenia).

 

Gaz z taiwangun różni się jedynie kolorem butli i napisami od ultrair. Jest jednakowo średnio-dobry w praktyce. Moje dośw. wskazują, ze lepszy (i mocniejszy i wydajniejszy) jest ten od cyber guna (butla 0,7l - czy jakoś tak). W niższych temperaturach przy ultrair i tym z taiwangun ("top" coś tam) hicapa głupieje, łącznie z małymi syfonami; trudno wywalić więcej niż jeden mag kulek na jednym nabiciu (a nawet i to nie zawsze)

Link to post
Share on other sites
Grubość chwytu to 3cm.

 

ufa odchyla się jakie 2-3mm w górę-dół, a wzdłuz przesuwa się o ok. 1cm, ale tylko lufa zewnętrzna (!); wewnetrzna - mosiężna pozstaje w każdej pozycji zamka nieruchoma

 

Dzięki panowie! Wasze odpowiedzi są dla mnie bezcenne (:

Macie piwo przy najbliższym spotkaniu :P

Link to post
Share on other sites

A ja jeszcze do tego gazu wrócę. :) Gdyż jak wspominałem używam gazu ULTAIR

Niestety dla hi capy jest za słaby :( - to znaczy, że jak strzelam w odstępach co pół sekundy to starcza go na 20 strzałów. Psovaty mi napisał, że gaz z taiwanguna nie różni się właściwościami w żaden sposób od Ultaira. Jednak na strzelance koleś miał berette M93R STTI. Na POWER GAZIE TOPA wywalał cały magazynek na full auto i gaz starczał na 1 mag. Na Ultairze na pół magazynka. Obie butle z gazem były prawie pełne. To może ktoś wie czy warto kupić POWER GAS TOP czy lepiej pozostać przy Ultairze???

Link to post
Share on other sites

Witam wszystkich

 

Odnośnie gazu.

Nie mam pojęcia, czy gaz Ultair to, to samo co Top Power.

W każdym razie do swojego Colta Hi Capy 5.1 [WE] używam tego drugiego gazu od Krakmanów.

Na ostatniej strzelance wystrzeliłem 60 kulek (na 1 nabiciu magazynku).

Sami Krakmani polecają do tego modelu pistoletu właśnie gaz Top Power.

Edited by buento
Link to post
Share on other sites

Chciałbym dodać, że te 60 kul wystrzelonych na jednym nabiciu maga. to jest +/-

Wczoraj zdołałem wystrzelić 58, 57 i 60, ale bez zatrzymania zamka w tylnej pozycji.

Dlatego to różnie bywa. Zależy pewnie od sposobu strzelania, nabicia gazu i tem.

Link to post
Share on other sites

Jako, że mam zamiar kupić ten pistolet, to proszę o odanie kilku informacji, których się nie doszukałem:

 

-Czy zawory wytrzymają red gaz?? (czy ma ktoś namiary na takowy?? link...)

-Jak z osiągami, celnością itd?? Czy to prrawda, że replika ma 40m zasięgu skutecznego??

-Czy polecacie mi zakup, czy raczej odradzacie??

-Wszelkie inne możliwe info...

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

ja Ci powiem krótko: ten pistolet ma dusze, żadne plastikowe glocki, czy wychudzone berrety się do tego nie równają.. cały z metalu :) Red Gaz z tego co wiem powinien wytrzymać, ale na CO2 musisz mieć inny magazynek, osiągi i celność huh.. broni używam w pomieszczeniach zazwyczaj więc Ci nie powiem :) ale odgłos strzału jest po prostu ORGAZMASTYCZNY :D żaden pistolet nie wydaje tak cudnego dźwięku przy naciśnięciu na spust ;)

Link to post
Share on other sites

sory za OT ... ale AdRianie nie zgodze sie że żaden pistolet nie ma lepszego dzwięku przy nacisnięciu na spust .... beretta hfc m190 FM ładniej "klika" jak strzela

no niestety tu wersja z kompresatorkiem ...ale wszystkie m190tki hfc klikają tak samo :D

szkoda że muzyka jest :P - dźwięk wystrzału poprostu miodzio

....koniec OT :D

Link to post
Share on other sites

Pytajnik mam wiem ze to juz była ale jakos nie znalałzem odpowiedzi - w czasie strzelanie hi-cap mi sie blokuje tzn kulka nie jest wepchnieta do lufy tylko spada pomiedzy lfe i mag i nie pozwala dobic do konca zamkowi wiem juz ze to nie gaz (próbowałem na 3 różnych w tym na CO2) ani nie magazynek (tez spróbowałem na kilku) obawiam sie ze wytarła sie czesc ktora popycha kulki http://asgshop.pl/produkt.php?id=1461 - ta czesc konkretnie - czy ktos moze to potwierdzic lub zdementowac??

Link to post
Share on other sites

(Wybaczcie OT.;/)

 

Chwiiiila, AdRain, Glock po mimo ze jest plastikowy to wali jak sie patrzy i jest ładny (to rzecz gustu ale wiekszosci sie podoba).;)

Oszczedny, nie psuje sie, nie zacina, jest bez awaryjny!

 

Daje sobie tu z miejsca uciąć cokolwiek chceta ze Glock 17 z KWA wali na 60m kulkami 0,33g.=)

 

Mam przed domkiem blok i drzewo bezczelnie zmierzone na 55m. (blok jest na 71m).

Zeby było smiesznie, Glock bije w drzewo TAM gdzie celuje na 55m, a na kulkach juz lzejszych 0,25, dolatuje do bloku, czyli 70m.

A zaloze sie ze polecialoby dalej, jesli ktos nie wierzy, moge nagrac filmik jak Glock strzela.

 

Ciag dalszy OT, stockowe P90 na 0,20g leci do drzewa, a na 0,25 do bloku... Dla mnie to paradoks no ale sprawdzone przeze mnie.

 

A co myslicie o Baby hi capie?

Link to post
Share on other sites

Zamieniłem Hi Capa na Bercię 190 SF fmet... (sjzmisiek) No łups ma super! Ale mocą niestety ustępuje Hi. Trochę mi go żal, ale wszystkim, którzy chcą mieć mocną broń boczną, a przy tym mającą słuszną wagę i zasięg polecam Hi Capa 5.1 WE i jego pochodne...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...