Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 588
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Element 145 to przy dobrym złożeniu da z 560 fps. Tylko ostrzegam że w pojedynkę montowanie tego i upychanie sprężyny to jak zabawa z zakładaniem opony tylnej od traktora... można ale samemu bardzo ciężko. I stokowe zębatki posypią się po kilku tysiącach strzałów. Jakiś czas na pewno wytrzymają. Baterie daj trójdzielne lipo w listkach, turnigy nano-tech. 11.1 v o niższym C. żeby ciągneło spokojnie.

Link to post
Share on other sites

Silnika nie trzeba wymieniać przy m145, stockowy to dobry neodym. Co do tej lufy stockowo jest 500mm także 509mm spokojnie wejdzie. Preckę weź Prometheusa lub Km-Head najlepiej. Ja u siebie w cymie mam m135 element preckę Km-Head 460mm. Jak sprężyna była nowa to dawała mi 500fps teraz spadło do około 485fps. Do tego używam li-po 11.1 Redox 1800mah które wchodzi idealnie do kolby. A na tym całym zestawie osiąga coś koło 22rps.

Link to post
Share on other sites

@up wlasnie o to mi chodzi ale nie wiem jakie rodzaje jakie firmy... budzet do 1000zl na upgrade (nie liczac ladowarki i aku)

 

A co do czytania to musze kupic te czesci w ciagu miesiaca a nie mam czasu na szukanie bo robota prawie 24

Edited by AK-74
Link to post
Share on other sites

Przy w/w budżecie nie ograniczałbym się do sprężyny, dyszy i lufy oraz* gumki.

 

Na pewno zacząłbym od wymiany tłoka (nie powierzałbym stockowemu noszenia m145 przy lipo 11,1V

chociaż pewnie znajdzie się fachman z sp160 na pokładzie, który powie, że stockowy tłok wytrzyma wszystko)

Co z tym idzie, głowicę tłoka, głowicę cylindra i dyszę wymieniłbym również.

W razie potrzeby wyrzuciłbym łożyskowanie z głowicy tłoka. (przy m145 i łożyskowanej prowadnicy może być dość ciasno)

Moja propozycja:

- tłok SHS 14 z wycięciami

- głowica tłoka Ultimate POM (niby do mniejszych sprężyn, u mnie na m135 lata już długo i nic jej nie jest)

lub Ultimate ALU (możnaby umieścić sorbo między głowicami)

- głowica cylindra SHS wersja full (z płaskim amortyzatorem pod płaskie głowice)

- dysza shs AK short.

 

o wywaleniu bezpiecznika, modelarskich kablach i lepszych wtykach nie wspominam.

 

Ze sklepów polecam cytadelę, jar-mix, gunfire. Specshop też jest Ok.

Edited by senkuPH
Link to post
Share on other sites

No przy takim budżecie to fakt można się pobawić :).

 

Te rzeczy które podał Senku możesz już zamawiać. Jeszcze mosfet do tego np. Merf 3.2 lub coś z AB.

 

Jeśli chodzi o lufę, komorę i gumkę HU. To:

-Komora pro win lub przeźroczysta boyi (podobno też bardzo dobra)

-Lufa Prometheus lub Km-Head

-Gumka HU fajny jest niebieski Madbull ale możesz zaszaleć i kupić fioletowego Prometheusa.

 

Jeśli chodzi o sklepy to nie można zapomnieć o Asgshop :)

Link to post
Share on other sites

Co do komory: jak stockowa trzyma ustawienia to nie ma sensu jej wymieniać. Zadbaj o solidny docisk komory do czoła GB.

(szczególnie w momencie wpinania maga, czy komora lekko nie odsuwa się od GB (mimo klocka L, który bywa luźny)

 

Jeśli masz zamiar korzystać z tego dość intesnywnie i po podliczeniu zostaje Ci jeszcze jakiś budżet:

wymień zęby na jakieś SHSy i silnik na Elementa. (to tylko moja opinia, silnik cymy powinien dać radę ale w moim przypadku był trochę mulasty.)

Link to post
Share on other sites

W kacu jakies kakrety :icon_smile: co do lufy to widzialem kilka typow tej samej :zastanawia: mozecie zrobic numeracje 1. 2. 3..... co kupic i jakiej firmy i w niedziele bym juz zamawial. Wiem ze jest to gdzies w tych postach ale po tylu h roboty trudno to jakos do kupy ogarnac. A co do tej sprezyny 145? nie lepiej wsadzic cos 150-160+? i czy jest sens kupowania precki za 300zl+ czy naprawde tak poprawi sie celnosc?

Link to post
Share on other sites

W kacu jakies kakrety :icon_smile: co do lufy to widzialem kilka typow tej samej :zastanawia: mozecie zrobic numeracje 1. 2. 3..... co kupic i jakiej firmy i w niedziele bym juz zamawial. Wiem ze jest to gdzies w tych postach ale po tylu h roboty trudno to jakos do kupy ogarnac. A co do tej sprezyny 145? nie lepiej wsadzic cos 150-160+? i czy jest sens kupowania precki za 300zl+ czy naprawde tak poprawi sie celnosc?

 

1. PDI

2. Prometheus/KMhead (zazwyczaj porównywane, miałem obie i jestem za tą pierwszą)

 

Lufę zawsze warto (oczywiście na jedną z powyższych)

 

i tak powierzasz zębatkom zbyt wiele przy m145, więc odpuść sobie 150 czy 160...

Link to post
Share on other sites

Moze zeby nie bylo zadymy zaczne od lufy.

1.Lufa-Prometheus 509mm

2.Gumka i komora hopup-???

3.Sprezyna- element 145 (moze mocniejsza? wliczajac wymiane zebatek i silnika)

4.Tloki,cylindry...-???

5.Okablowanie- niskooporowe,modelarskie 1-1.5mm (w przyszlosci mosfet)

 

Chodzi mi o jak najlepsze czesci(co jasna w granicach rozsadku).

 

@endebeast widzialem, ale te czesci jakos malo mi mowia

Edited by AK-74
Link to post
Share on other sites

Jak już chcesz szaleć, i mieć to na dłuuugi czas bezawaryjnej pracy to polecam od siebie:

Silnik: możesz zostawić cymy z niebieską dupą, dobrze ciągnie, ale jak chcesz coś z wyższej półki to ultimate

Zębatki modify:przełożenie do wyboru, zależnie od rof, (+ podkładki)

łożyska modify/prometheus

tłok shs z pełnymi zębami, stalowymi,

głowica tłoka- modify/shs pom

-||- cylindra - to samo

dysze uszczelnioną deep fire

mosfet gate pico ssr3

Gumka: niebieski madbull jest dobry, ale łatwo go uszkodzić, mi po 15k kulek urwał się cypelek wewnątrz od podkręcania,

Kable silikonowe 14 awg

I co najważniejsze: dobry serwis, który złoży Ci to. I da gwarancję.

Link to post
Share on other sites

thenaturat co do serwisu to sam bede sie w to bawil nawet jak bym cos mial uwalic :icon_razz2:, w niedziele zamowie jednak tylko lufe komore i gumke hop up(prometheus 509mm, i komora gumka jeszcze do ogarniecia) jak to zmontuje i bedzie ladnie chodzic zamowie juz czesci do gb.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...