Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Well R7 (M16) - metalowy gearbox v2 - ki diabeł ?


Recommended Posts

  • Replies 125
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jezu to R6 która ma 250fps'ów z przednim gównianym risem i kolbą stałą od sprężynowych welli... Nic nowego, odgrzewane stare placki  :wink:

 

A nieprawda, przyjrzyj się dobrze. To nie jest kolba od sprężyniaków, nie ma zatrzasku. Co więcej, w niej właśnie mieści się bateria (sory, nie zalinkuję bo nie pamiętam gdzie to było - ale była gdzieś recka ze zdjęciami). W każdym razie samo poprowadzenie kabli do kolby wyklucza takie jej mocowanie, nie?

 

Wydaje mi się że nareszcie jest tam cywilizowane mocowanie kolby.

Link to post
Share on other sites

Pidżefjat ma troche racji ale już wyjaśniam;

GB jest taki sam jak w R-5(MP5A5), R-6(M4A1) i R-8(G3 SAS) - wszystko oczywiście WELL. Mag jest taki sam jak w M4 natomiast wspomniana kolba rzeczywiście wewnątrz kryje baterię (1200mAh NiMh jeśli się nie mylę). Jeśli chodzi o osiągi to są mocno zbliżone do M4. To tyle...

Link to post
Share on other sites

Wonski_wr, można wiedzieć skąd takie informacje podajesz? Na stronie sklepu napisali 8,4. W żadnych zagranicznych serwisach nie podali mniejszego napięcia (czyli powinno byś standartowe 8,4). Tak gwoli ścisłości, prosimy o źródło Twoich informacji.

Link to post
Share on other sites

Trochę śmiesznie bo R7 jest krótsze od R6 o 8 cm za to lufę (wewnętrzną of korz) ma dłuższą parę centymetrów...

Body podobnie, jakby trochę lepiej wykonane w R7 , ale to pewnie też zależy jaki egzemplarz się trafi... Ogólnie szitplastik jak w tanim wellu elektryku... Stała kolba R7 trzyma się świetnie, za to i w R6 i R7 to co robi za foregrip ryra się okropnie (chociaż ris-y w R7 jakby mniej, ale to znowu pewnie kwestia jak się strafi). Ogólnie spasowanie elementów... jakie spasowanie? ;) Wyważenie oki, R7 jakby bardziej z przewagą na kolbę.

 

Dołączone: kolimator został zabity przy próbie naprawy... trudno, odżałuję te 5 zł :) i tak do niczego to się nie nadaje. Rączka pod ris-y... no jest, ale jak przykręcę i szarpnę do ten ris spod lufy wyjdzie z rączką...

Pasek... wyrzucić od razu... latarka - jedna wielka biała dioda... coś świeci, jak świecisz pod nogi to do dziury nie wpadniesz.

No i dziwne z tą baterią: wielki kaban w kolbie 1200 mAh ale 7,2V. Może dlatego często gęsto zdarzaja sie zacięcia na semi i trzeba przerzucać na auto. /edit: problemy ustąpiły po lekkiej regulacji na silniku (imbusem w rękojeści)/

 

EDIT

 

A tak wogóle to R7 tak naprawdę to Knight's SR-16 M4 Carbine? Najbardziej podobne chociaż długość chyba inna?

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

A mam pytanie do posiadaczy wella r7 i ogólnie do właścicieli M16.Jak wygląda użytkowanie karabinów serii M ze stałą kolbą u ludzi o wzroście powyżej 185?Bo sam mam 187 i powiem ,że gdy miałem w łapach ak to gimnastyki wyczyniałem jak na kolokfium na AWF'ie ,zeby dobrze się złożyć.No i jeszcze tak ogólnie...jak się sprawuje w walce.Czy celniejszy od r6 i jeśli ktoś może to da pare zdjęć porównawczych r6 i r7:P

Link to post
Share on other sites

Jestem szczęśliwym posiadaczem tego karabinu od 2 miesięcy.

Wg. mnie replika strzela dużo lepiej niż R6 zasięg ma znacznie większy choć pod koniec kulka skręca radykalnie w prawo.

Risy są okropne latają jak chcą, ale jeżeli nie montuje się rączki taktycznej to

nie przeszkadza to, ani troche.

Hopup działa jak w każdym Wellu trzeba odrazu wymienić gumkę.

Regulacja jest koszmarna, bardzo nieregularna (blokuje się co chwilę i trzeba mocniej nacisnąć co uniemożliwia dokładne doregulowanie hopsiupa).

Niestety w stałej kolbie nie zmieści się dużo większa od stockowej bateria,

ale pare przeróbek i jest git.

Podsumowywując: Dobra replika jak na takie koszty.

Link to post
Share on other sites

Anarki: Jest bardzo podobne, inne są jedynie Oznaczenia Zamiast dużego napisu WELL R6 jest poprostu R7,

Górna szyna jest jakby słabiej zamocowana po zamontowaniu lunety delikatnie ruszała się na boki, a dokręcenie śrub niewiele dało, najprawdopodobniej wystarczy wymienić śruby.

 

AirBorne: Nie niestety montaż kolby jest inny jak w innych Chińskich replikach. Jak Gearbox jest kompatybilny z częściami innych producentów to body niestety nie...

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie,czy szyny RIS w R7 są metalowe czy plastikowe?

 

plastik

 

I ogólnie lepiej dopłacić i wybrać R7,czy tańsze R6?

 

zdecydowanie R7, a to wszystko dlatego ze ma lepsze mocowanie kolby i wejdzie tam bateria large.

ja mam R6 i kolba pozostawia wiele do zyczenia. trzeba uwazac zeby nie zrobily sie z niej nagle dwie mniejsze kolby i trzeszczy jak kosci starej babci :D

niestety, jak kupowalem R6 to R7 jeszcze nie bylo.

Link to post
Share on other sites

Ooooo... Montowanie jej z boku to niejest dobry pomysł... Risy trzymają się jakby chciały a nimogły... Risy to plstik, plastik i jeszcze raz plastik... Na szczęście wyglądają jak metalowe (kumpel nie sczaił że to plastik dopóki nie wziął ich do rąk), Z zewnątrz wyglądają naprawde ekstra.

Rączkę jeżeli chcesz montować to tylko na dole bo wtedy zmniejsza to szanse że złamiesz szyny...

Jutro może dodam pare fotek to zobaczycie jak wszystko się prezentuje...

Link to post
Share on other sites
No i jeszcze jak jest z tą kolbą.Czy jest wygodna dla ludzi o kilka cm więcej od przeciętnej?

Mam 185 cm wzrostu, postury raczej słusznej. Leży mi w rękach całkiem całkiem. Kolba jest idealnie dopasowana, jak dla mnie, Te risy z przodu - latają, no co zrobic. Ja je obłożyłem okładzinami z taniego aeg-a, okleiłem izolką. Jest gut.

R6 jest troszeczkę dłuższy (po rozłożeniu kolby), ma też dłuższą lufę od muszki do tłumika płomienia. Jest lżejszy. I bardziej zabawkowy. Foregrip też lata jak żul na mrozie :D Polecam bardziej R7 niż R6.

Link to post
Share on other sites

Mi trzyma nieźle jakieś 3-5 hi-capów. Rozrzut spowodowany tym że w różnych warunkach się już strzelałem i różnie wychodziło... Wiem jedno: jedną strzelankę napewno wytrzyma.

Ja mam 194cm. wzrostu i powiem że nieźle cała emka leży, jedyne na co nażekam to to że gdy używam lunety muszę ją montować troche dalej niż normalnie, bo kolba jest za krótka w porównaniu do mojego wzrostu. Celując przez zwykły celownik niema najmniejszego problemu.

Zdjęcia już się kombinują. :D

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...