Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

uszczelnianie Hop up w M6....


Recommended Posts

Nie wiem. Ja uszczelniłem taśmą, i wreszcie mam wymarzony zasięg >40m przy kulkach 0.28g, przechodzi przez dwa rzadkie krzaki, więc trudno się przed tym schować :)

 

A uszczelniałeś dyszę? Bo tego robić nie należy.

Może źle skręciłeś Hop Up - sprawdź, bo tam nietrudno o błąd.

 

Zdejmij taśmę, nałóż cienką warstwę na łączenie gumki z tworzywem i tworzywa z lufą. Sprawdź przed skręceniem, czy dobrze złożyłeś hop up i czy działa (przesuwaj dźwignię i wypatruj, czy ten dziubek się powiększa i pomniejsza)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nie wiem. Ja uszczelniłem taśmą, i wreszcie mam wymarzony zasięg >40m przy kulkach 0.28g, przechodzi przez dwa rzadkie krzaki, więc trudno się przed tym schować :)

 

A uszczelniałeś dyszę? Bo tego robić nie należy.

Może źle skręciłeś Hop Up - sprawdź, bo tam nietrudno o błąd.

 

Zdejmij taśmę, nałóż cienką warstwę na łączenie gumki z tworzywem i tworzywa z lufą. Sprawdź przed skręceniem, czy dobrze złożyłeś hop up i czy działa (przesuwaj dźwignię i wypatruj, czy ten dziubek się powiększa i pomniejsza)

 

działać działa...być może za dużo nawaliłem taśmy...no nic, sprawdzę ponownie

Link to post
Share on other sites
I jak? Zdjąłeś trochę taśmy?

 

tak. Niestety, max co udało mi się osiągnąć to taki sam power jak bez uszczelniania HU, czyli przebija 1 ściankę żywca i 2 wgniata (z 1 m). Ewentualnie słabiej, typu- odbija się od puszki.

 

Co ja qrde robię nie tak :/

Link to post
Share on other sites

Słuchaj. Musisz się bardzo skupić, żeby całość komory HU była złożona jak powinna.

 

Owiń taśmą najpierw miejsce, w którym to czarne, twarde coś - tworzywo - kończy się (w stronę lufy), tak, aby między lufą a tym dynksem nie było luzu - może się poruszać, ale ma być szczelne. Uważaj, żeby taśma Ci się nie rolowała. Jak już "ogarniesz" i uszczelnisz połączenie dynksa i lufy, to okręć taśmą połączenie tego z gumką hop up (albo całość, ale bez przesady z owijaniem gumki).

 

Słuchaj, może zbyt daleko owinąłeś gumkę (nie może się wginać), albo źle złożyłeś komorę, i dlatego hop up nie mógł wykonywać swojej funkcji?

 

Napisz prywatną wiadomość do thora_, on powinien wiedzieć co i jak.

Link to post
Share on other sites

Rurki termokurczliwe są ok, można je kupić wszedzie tam gdzie są sprzedawane żarówki :P a trzymają się lepiej niż taśma. Chociaż z drugiej strony, u mnie dysza ładnie wchodzi w gumkę, tak ze juz nawet uszczelnien w tym miejscu nie zakladam.

Link to post
Share on other sites

Ani ja. Jednak myślę, że uszczelnienie HU rurką termokurczliwą jest bardziej kłopotliwe niż t.t.?

 

A co myślisz o problemie Dema666? :) Może możesz nam pomóc :P

 

P.S.

 

Teraz mały offtop. Oto, co zostało z modelu Bradleya M2 po ostrzelaniu go (odległość ok. 4m) dwoma magazynkami kulek 0.12g z mojego M6 :)

 

(polecam powiększenie, ale i tak nie widać wszystkich dziur i odłamków kulek)

 

mini_1152915133.jpg

Link to post
Share on other sites

Spokojnie thor_ ;)

1. rurki termokurczliwe się do tego nie nadają, bo później jak je zdejmiesz bez uszkodzenia gumki HU ?? :F w/w rurki sa do elektroniki a nie asg.

2.Takie offtopy to do hydepark.

3.nie wnerwiac starszyzny :mrgreen:

4. Demo666: uszczelniając komorę daj 2 wartstwy taśmy teflonowej i !starannie! skręc komorę HU, nasmarruj cylinder olejem sylikonowym w spray'u wystarczy małe psiknięcie jak jest naciagnięty.

 

Pozdro

Sadowski25

Link to post
Share on other sites
Spokojnie thor_ ;)

1. rurki termokurczliwe się do tego nie nadają, bo później jak je zdejmiesz bez uszkodzenia gumki HU ?? :F w/w rurki sa do elektroniki a nie asg.

2.Takie offtopy to do hydepark.

3.nie wnerwiac starszyzny  :mrgreen:  

4. Demo666: uszczelniając komorę daj 2 wartstwy taśmy teflonowej i !starannie! skręc komorę HU, nasmarruj cylinder olejem sylikonowym w spray'u wystarczy małe psiknięcie jak jest naciagnięty.

 

Pozdro

Sadowski25

 

No to mam coś nowego :) Psikałem jak nie był naciągnięty (brak 2 ręki ;) ) apotem kilka razu naciągałem...ale to chyba bez różnicy...2 warstwy...normalnie nakładałem 3-4...eh...no zobaczymy

Link to post
Share on other sites
Ja w swojej M6 uszczelniłem hopa i wstawiłem casto rurkę

 

W teście z mikrofonem

wyszło mi ~415 fpsów na kulce 0' date='25 g

co wg kalkulatora na arnie's jest ~ 460 fpsów na kulce 0,2

 

Myślę żę wstawienie mocniejszej sprężyny to max 130 - 140% stocka[/quote']

 

ile dałeś za rurkę?

Link to post
Share on other sites

Ja kupilem sobie M6 od Cyberguna i potem trzy APS2 u Krakmana i jednom tom APS2 vziol kolega i po tygodniu mu zlamal se plastykovy element na kturym jest natloczona sprenzyna i teraz sprenzyna se vyginja i zatrzask zamku neide, bo se ogne i netrzyma.

Ja kupilem sobie kulki 0.28 i s tymi jest slabo, bo lecom tak 30-40m .

Czy ktosz vie co jest v cybergunie ,jak vyglonda ten BAX i czy go mozno tesz uscelnit?

Link to post
Share on other sites

ok jako posiadacz m6 tez zabralem sie za uszczelnienie HU, a o dziwo poszlo mi z tym gladko :] (ok. 30 min rozebranie i zlozenie) kulki 0,25 przebijaja denko puszki a 0,2 nie. Pozniej zrobilem test z 2 puszkami kulka 0,25 przebila 2 scianki i zrobila dziurke w 3 ale nie byla wystarczajaco duza aby kulka mogla przeleciec

kulki leca skutecznie na 40 m a dalej to niewiem bo altanka stala na drodze ;]

Link to post
Share on other sites
Oklejasz miejsce łaczenia gumki z tworzywem (taka szczelina dookoła) i to w zupęłności wystarczy. Ile warstw ?? nie wiem ile uważasz za odpowiednie i tyle żeby zamknąć potem komorę.

 

Cylinder nasmaruj silikonem i zostaw nie musisz przy nim nic robić wiecej.

 

Całkowicie zgadzam się – podsunę jednak koncepcje innej maści- zamiast taśmy użyłem silikonu- efekt ten sam' date=' ale potem nie ma problemów z zamykaniem komory (połączenie lufy i plastiku uszczelniłem „tradycyjnie” taśmą. Potwierdzam również bezcelowość owijania czymkolwiek „dyszy” cylindra, bo jest ona dostatecznie szczelna wchodząc w gumkę a wszelkie próby poprawienia mogą tylko pogorszyć sprawę

 

[ [i']Dodano: Wto 25 Lip, 2006[/i] ]

jak znajde w tygodniu chwilęczasu tez pomierzę prędkość a może uda mi się podrzucić na chrono do military :)

 

Przeprowadziłem mały test laboratoryjny w wyniku którego porównałem APS2 (DE) , MK23 (STTI) i MP5SD3 (CA) . Jako orientacyjne 300fps przyjąłem MP5 . Strzały oddawane z odległości 1,5 m. Nie będę się rozpisywał nad samym „eksperymentem” nadmienię tylko, iż strzały oddawane były do gąbczastego materiału ułożonego w wielu warstwach. Wynik mojego testu jest następujący: APS2 (trzymając się nazewnictwa Krarmana) po doszczelnieniu osiąga moc rzędu 430-460 fps na kulkach 0,25 (przynajmniej ten ezgzemplarz). Uważam ze jak „snajpe” poniżej 250 pln to rewelacja

 

P.s. korzystając z okazji dziękuję mojemu 11 miesięcznemu synkowi Mikołajowi za puszkę po mleku tak potrzebna do tego badania

:wink:

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Przepraszam że zadaję tak lamerskie pytanie, ale...

Gdzie w APS2 znajduje się komora HU (tam gdzie regulacja?) i jak się do niej dostać? Tylko prosiłbym o łopatologiczne wyjaśnienie krok po kroku (bo jak jest w lufie to kompletnie nie wiem jak uszczelnić HU) bo ja w takich sprawach to niezbyt oczytany jestem :)

 

EDIT:

Dorwałem się do tego HU ale i tak nie wiem gdzie go uszczelnić... a poza tym nie wiem gdzie powinna być jedna część (Takie jakby U z wydłużonym jednym końcem)...

Czy ktoś mógłby pokazać jakieś zdjęcia uszczelnoonego HU od APS2? I jak powinna być złożona komora....

Link to post
Share on other sites

Znalezienie hopa w kazdej giwerce wyglada tak samo, hop up jest tam gdzie kulki uciekaja z magazynka do broni(prosciej sie nie da wytlumaczyc).

A co do uszczelnienia masz na obrazkach na poczatku wstawionych przez Westiego, ale dyszy uszczelniac nie musisz jak pisali przedmowcy.

Ten element w ksztalcie "U" to zapewne czarny zwalniacz kulek z magazynka i on wchodzi od strony dyszy tak zeby mogl zwolnic bolec znajdujacy sie w magazynku(ma miejsce na sprezynke ktorej nie mozesz zgubic bo inaczej bedzie bieda).

 

Ja wychodze z zalozenia z wlasnych doswiadczen ze plastikowe cos z hopa warto wyrzucic i wpasowac lufe precyzyjna z elektryka (np.510mm) i na nia normalna gumke hopa (np.Guardera jak w moim przypadku) , po takiej operacji nie ma problemu ze skrecajacymi kulkami.

No i teflon Fix tez jest konieczny jednak.

Link to post
Share on other sites

Ok, dzięki. :) Spróbóje jakoś uszczelnić tego HU a potem wezme się za składnie komory. THX :)

 

EDIT:

DObra, HU został uszczelniony... Ale nie mam pojęcia gdzie umieścić tą część która zwalnia blokadę z magazynka... Mógłby ktoś podrzucić fotki jak to powinno być?

Link to post
Share on other sites

Ok, już sobie poradziłem :)

Nie wiem czy wzrosła moc ale wydaje mi się że tak, nie sprawdziłem bo mam lunetke nie skalibrowaną- a biorąć pod uwagę to że nie znam sie za bardzo na majsterkowaniu to sukcesem jest że broń wogóle działa.

Dzięki wszystkim! :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...