Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

uszczelnianie Hop up w M6....


Recommended Posts

  • Replies 141
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam !

Mam pytanko...odważyłem się uszczelnić teflonem komore HU (tak jak na zdjęciu na pierwszej stronie) i mam problem - kulki 0,12 lecą gdzie chcą (czasem tylko o dziwo lecą prosto), kulki 0,20 też lecą jak chcą (są wyjątki ale żadko) a niektóre są podkręcane w dół (źle działa HU ?) czy jakbym "walił" kulkami 0,25 albo 0,3/0,33 to by coś zmieniło ? Myśle że kulki są za lekkie lub żle skręciłem HU ale sie nie znam i dlatego pytam...chłopaki (i dziewczyny) pomocy ! :cry:

 

[ Dodano: Wto 15 Sie, 2006 ]

OK już nie ważne...rozkręciłem komorę HU i na nowo owinąłem ją teflonem. Teraz działa :] A kulki lecą i lecą i lecą... :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

sadowski więc może załóż że masz trefny egzemplarz skoro tak "odstaje" od reszty w parametrach.

 

Wiesz ja nie będę weryfikował poglądów na podstawie jednej informacji mając na poparcie kilka innych plus swoją własną replikę i jej "moc" do porównania.

 

Moze weź ten chrono i wpadnij do mnie, i kliku innych którzy tu pisali i wtedy dopiero wyciągnij takie "mądre" wnioski. Może poprostu spieprzyłeś uszczelnienie ??? I teraz szukasz czegoś co poprawi Ci samopoczucie ?? :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

Przed ingerencją własną w bebechy karabinu APS2:

kulki 0,20 Goldfire - 328fps

kulki 0,25 Goldfire - 282fps

kulki 0,28 Guarder - 253fps

 

Po zmianie lufy na 6,08 509mm CA (plastikowa komora hu została usunięta, gumka hu bezpośrednio na wycieciu na lufie, wszystko uszczelnione teflonem):

kulki 0,20 Goldfire - 412fps

kulki 0,25 Goldfire - 385fps

kulki 0,28 Guarder - 354fps

kulki 0,30 Extreme Precission - 332fps

 

Próbowałem wstawić aluminiową lufe 60cm 6,05, po czym po 30 wystrzelonych kulkach owa rurka została przeznaczona na pędzle, a do łask wróciła mosiężna CA.

 

Wyniki pochodzą oczywiście z chrono.

Link to post
Share on other sites

Fakt, możliwe że Thor trafił w sedno - plastikowa jest końcówka z gumką hu zakładana na lufe. Obudowa komory hu jest metalowa. Po założeniu miedzianki 6,08 z wycięciem na "cycek" :lol: hu, ta plastikowa nakładka poszła do pudełka.

 

Co do pytania Garoo - to nie wiem dokładnie jaki mam zasięg na kulkach 0,30g. Precyzja strzału jest większa niż na guarderach 0,28, a zasięg mierzony gołym okiem był na kulkach 0,30 większy o kilka metrów ( 50-60m?) - na strzelance dostałem do łapki kilkanaście sztuk kulek 0,30 a nikt nie nosi ze sobą ruletki :wink: do mierzenia. Postaram sie porobić pomiary na dniach.

Link to post
Share on other sites
Zgadzam się z przedmówcą, ten karabin jest prosty w budowie jak konstrukcja cepa..ale żeby OT nie było - zastanawiam się nad zmianą gumki HU...warto ? i czy się to opłaca ? (pisze o HU więc nie ma OT :P)

 

Napisz do Grey Fox'a on w swoim M6 zamontował jgumkę HU.

Link to post
Share on other sites

Przeczytalem cale 7 stron i nie wiem czy dobrze rozumie, wiec mnie uswiadomcie - czy po owinieciu teflonem tracimy mozliwosc reglacji HU w M6 a sam docisk gumki odbywa sie przez tasme (im wiecej wartw tym wiekszy)? Jesli tak to chocbym mial i 500 fps, to przy nieregulowanym HU mi sie to nie usmiecha...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...