Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny]M47 [DE] / SW M3000 [CG] / Stinger S32P [Crosman]


Recommended Posts

  • Replies 598
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie no super.... replika rozkrecona do ostatniej srubki. otwieram.. wszystko jak za ostatnim razem 9czyli dobrze) skladam. raz, drugi, trzeci,..... to samo!! (znaczy sie wyrzej wymienion klopot) :( :( :( BLAGAM POMOCY!!! jutro strzelanka a ja mam nei sprawny gun!!!!!!

Link to post
Share on other sites

hellmans, nie za bardzo rozumiem :? chodzi Ci o te rowki obok mocowan na sprezynki ? czy moze na koncowke tloka co zachacza o blokade ktora jest zwalniana spustem? moze sprobuj zaznaczyc na zdjeciu z 1 strony. jesli bys mogl to wyjasnij troche bardziej :wink: czuje ze spob skuteczny ale na razie nie wiem co mam robic :mrgreen: z gory wielkie dzieki POZDRO

 

[ Dodano: 11 Maj 2006 21:52 ]

chavez87, owszem jest to jakies wyjscie ale to "klikniecie" pojawiajace sie zaraz po tym jak tylko czulenko drgnie w kierunku powrotnym, jest koszmarne! brzmi jakby sie plastik lamal i strasznie mnie wkurza... poza tym odpada opcja rapid fire, poniewaz gdy stzrele trzymam wcisniety spust i gdy czulenkiem dojerzdzam do guna, to pada strzal a czulenko wyrywa mi sie z dloni do pierwotnego polozenia.. :? ogolnie lipa ale, jak go nie naprawie to kupie nowego bez bajerow i bede mial dodatkowy mag :lol:

Link to post
Share on other sites

Mrcepan990, twoja usterka polega na tym, że te ząbki, które trzymają po naprężeniu sprężyny tłok troche się zjechały i jak cofasz sówadło to 1 z nich spada (ten, który zaznaczył hellmans). Miałem to samo i to w dużo gorszej sutuacji. Mianowicie sprzedawałem swojego longa (sprzedałem za 140 zł ale miał masę bajerów, tu aukcja jak ktoś chce zobaczyć - http://www.allegro.pl/item98990605_shotgun..._nowy_bcm_.html , wszystko tak jak napisane) i już miałem isć go wysyłać (zamykali pocztę za 45 min a ja mam dodatkowo nogę w gipsie :] ), aż nagle patrze że ten sam zonk. Szybko rozkręciłem i już po 10 min wiedziałem co jest nie tak, wiec to chyba nie jest takie trudne do dedukcji (a może to ja jestem taki wpsaniały :P ). Pomysłu Hellmansa bym nie polecał (na miłość boską, kto naprawia guna srajtaśmą 8O ). Ja rozwiazałem to tak, że spiłowałem częśc, która styka sie z tą częścią w miejscu styku i dzięki temu ta która sie starła samoistnie wchodziła troche dalej. U mnie działało, nowy użytkownik sie nie skarży, więc chyba jest ok :]

Link to post
Share on other sites

he dzieki chlopaki za oba pomysly. mysle ze go naprawie 8)

Szybko rozkręciłem i już po 10 min wiedziałem co jest nie tak, wiec to chyba nie jest takie trudne do dedukcji (a może to ja jestem taki wpsaniały Razz ).

fakt trudne do rzoszyfrowania to nie bylo, ale jestem raczej zielony poza tym obawialem sie napiac sprezyne bez zamkniecia guna (zgubilem jedna z tych mniejszych sprezynek :mrgreen: ) poza tym wszystko wygladalo niemal idealnie jak nowe wiec nie obczailem ze cos jest zjechane.... THX i POZDRO

 

EDIT:

Shotgun skrecony i dziala :wink: gotowy na wiczorna strzelanke. przypilowalem pare rzeczy i dziala jak nowka :D THX za Poraday i oczywiscie POZDRO :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
obawialem sie napiac sprezyne bez zamkniecia

8O A kto powiedział, że żeby przeanalizować co jest nie tak trzeba napinać sprężynę przy otwartych bebechach? :D Ten gun ma o ile dobrze pamietam ponad 280 fpsów więc strasznie łatwo byłoby tam cos połamać postępując w ten sposób. Lepiej zrobić tak:

Otwierasz guna, wtedy wszystko sie rozsypuje. Składasz tak jak powinno być nie wkładając tylko sprężyny i... jakby to powiedzieć... sam robisz za sprężynę ;) Przesówasz mechanizm do tyłu i diałając mniejszą siłą na tłok niż sprężyna możesz wszystko dokładnie przeanalizować 8) Niby proste a jednak nie :D Co do sprężynek (domyślam się, że znalazłeś skoro gun działa ale napisze na przyszłość) można je zastąpić z powodzeniem zwykłymi od długopisu.

Nie wiem, czy ktoś z was myślał nad zrobieniem metalowych bebech. Uprzedzając fakty podaje link - http://starzycki.serwery.pl/forum/viewtopi...pic.php?t=18081 . Jest tu podane jak zrobić (z fotkami) metalowy spust ale z powodzeniem można zrobić tak samo resztę bebech. Przydałoby się zrobić te, które są najbardziej narażone na eksploatację.

Link to post
Share on other sites

Gwint od czułenka jest raczej ok, mimo że jest plastikowy. Co do lufy to masz racje, bo sa to tylko 2 badziewne bolce, jednak bloce nie wsówa sie w lufę, tylko z lufy w body. Znaczy to tyle, że nie trzeba wymieniać body tylko lufę. Zrobienie jej jest trywialne, bo można po prostu wziąć jakąś metalową rurke, odpowiednio przyciąć bolce, pomalować i gra. Gorzej będzie to zamontować do prowadnicy suwadła. Pomysły jakie mi przychodzą do głowy to przyklejenie (co jednak ma swój minus w postaci trwałości) albo przyspawać odpowiednie oczko. Ktoś tu już robił dłuższą lufę, tylko że z pcv i jakoś musiał rozwiązać ten problemm, więc jak chcecie to poczytajcie pare stron wcześniej :]

Link to post
Share on other sites

Nie bylo mnie troche ale juz jestem :mrgreen:

 

można je zastąpić z powodzeniem zwykłymi od długopisu

 

A zebys wiedzial ze wlasnie tak zrobilem!! :wink: i dziala jak ta lala :D

no ale biorac pod uwage ze ja to ja znow mam klopot... STARCILEM MRGO SHOTA!!!! :cry: :cry: :cry: :ściana: zabral mi wychowawczyni bo przed ogniskiem kumplom pokazywalismy jak to dziala... moj kumpel zdarzyl schowac do plecaka i zwial a mi zabrala... AAAAA !!! matka musi do szkoly przyjsc, tylko ze powiedziala ze nie przyjdzie bo to juz moj klopot.... !!!!!!!! a babka taka menda ze bez rodzica nie odda :ściana: :ściana: i juz 2 strzelanki przegapilem, a do konca roku jeszcze daleko.... :cry:

Link to post
Share on other sites
http://taiwangun.com/index.php?str=prod...uct_id=209

Proszę państwa' date=' wymarzona wiadomość dla wszystkich właścicieli shotgunów DE i CG - pojawiły się magi. Cena bardzo zachęcająca - 2 magi w paczce po 15 zł[/quote']

qrde miałem tego linka dać ale ...

http://www.taiwangun.com/index.php?str=pro...&product_id=208

nowy shotgun (znowu podrobili CG :P)

Link to post
Share on other sites

A ja mam takie pytanie troche ( no moze teroche wiecej ) odbiegajace od tematu :P Np te shotguny maja po 260 fps'ów a taki np tez z taiwanguna elektryk MP5A5 Well ma tylko 250 fps'ów. To znaczy ze co ?? Ze te shoty maja ciut wieksze nawet osiagi od takich AEG'ów ?

Bo np teraz taki dylemat powstaje: czy lepiej kupic za niecala 100-wkę takiego guna czy wydac ponad 300 prawie 400 zl na tego aeg'a.

Bo po 1: ten i ten maja prawie jednakowe osiagi (czy te fps nie maja za wiele wspolnego z osiagami i celnoscia) ?

Po 2: dobre zapoznanie sie z shotgunem, daje nam "prawie" (jak wiemy z rekalmy piwa, to "prawie" robi wielka roznice ;)) tak szybkie strzelanie jak z aega, no moze nie tak szybkie (to napewno) ale szybsze niz jakikolwiek sperezynowiec.

Wiec jak byscie poradzili ???

Link to post
Share on other sites

Ja Ci powiem co ja wymyslilem. Kupuje shotguna bo sa uczciwe sprzety za uczciwe pieniadze zobacze pobiegam z nim na strzelankach moze mi sie to przeciez w ogole nie spodobac. I w razie czego jestem w plecy 100zl a nie 400zl :) Kwestia kto jak bardzo zamozny jest.

 

Co do fps to 10fps to niewielka roznica natomiast aeg wystrzeli ZNACZNIE wiecej kulek na minute niz taki shotgun :) przy porownywalnym mysle zasiegu i celnosci.

Link to post
Share on other sites

chavez87 twoj post chyba zostal skasowany, ale zgadzam sie z nim calkowicie. Co prawda mam 16 lat ukonczone, ale troche bylo to glupie brac guna na jakby nie patrzec zajecia szkolne.. Inna sparawa ze guna stracilem bezprawanie.. Tj. nie bylismy jeszcze na ognisku (ok kilometra od ogniska) a co najwazniejsze nie bylismy jeszzce pod opieka nauczycielki. Poza tym gun byl schowany w plecku, z wyjetym magiem zabezpieczony. A ona bezczelnie mi wyrwala plecak rozsunela i se guna wziela :| i Bog jeden wie co z nim w domu robi... aj szkoda gadac... POZRDO

Link to post
Share on other sites

Dzisiaj kurier przywiózł mi wersję double eagle (M47D). Jako że cała część od spustu do lufy jest identyczna jak w pozostałych shotgunach M47/M3000 skupię się głównie na kolbie. Kolba mile mnie zaskoczyła. Rzeczywiście jest regulowana aż w sześciu pozycjach i jest bardzo stabilna. Kiedy się ją w pełni rozłoży chwieje się w góre i w dół jakieś 2-3 mm, ale wystarczy naprawdę lekko przyłożyć ją do ramienia i problem znika. Kolba nie jest wykonana perfekcyjnie, ale nie wygląda obrzydliwie, na pewno lepiej niż w tanich sprężynach M4. Chwyt pistoletowy - chyba nie za bardzo jest co opisywać ;) Wykonany przyzwoicie i wygodny jak każdy chwyt do M4/M16. Zdecydowanie polecam ten model - regulowana kolba pozwala dostosować strzelbę indywidualnie do strzelca czy do terenu w jakim operujemy. O osiągach nic nie będę pisał bo są identyczne jak w pozostałych modelach, czyli świetne. Miłym dodatkiem do repliki jest "strzykawka" do kulek, rzecz zdecydowanie niezbędna do lowcapów.

Co ciekawe - to nie jest ostatni z serii M47. W instrukcji jest też zdjęcie M47C - coś jak obrzyn maruzena. Nie ma sensu żebym dał zdjęcia bo po pierwsze mój aparat łapie ostrość dopiero z dystansu >1,5 metra :lol: , a po drugie na sieci jest masa zdjęć wersji UTG.

Link to post
Share on other sites

Powiedz mi Mig bo jak rozumiem(chyba dokłądnie tam czytałem wszytsko)miałeś do czynienia z kilkoma już replikami tego shotguna,czy miałeś kiedyś problemy z użytkowaniem którejkolwiek.Jeżeli tak,to czy były to problemy trwałe,bo tu(ogółnie na forum)wielu ludzi pisze że mialo z nim problemy więc się zastanawiam czy to kwestia jakiegoś trefnego modelu czy zdarza się to często.Tak czy tak go kupię ale chcę wiedzieć na jak długi czas użytkowania mi on starczy,i czy od razu mam zaczynać zbierać na coś lepszego czy też nie???

Link to post
Share on other sites

Zanim zakupiłem swojego miałem do czynienia z wersją z kolbą stałą, na jednej strzelance. Nie mogę nic powiedzieć na temat jego wytrzymałości, ale też czytałem na forum że usterki niestety się zdarzają. Spodziewam się, że w moim coś się za jakiś czas pewnie sypnie, jeśli się tak stanie to spróbuję w nim pogrzebać (odsyłanie na gwarancję nie będzie zbyt opłacalne biorąc pod uwagę cenę shotguna). Przy takiej cenie chyba nie warto się zastanawiać i brać, jeśli się popsuje to będzie dobra okazja do poznania mechanizmu i nauczenia się czegoś nowego :P

 

Arafat - sorry ale już pisałem że mam dupny aparat i moje fotki będą jeszcze uboższe :F Myślę że na forum Arnie's coś powinno się znaleźć :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...