Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny]M47 [DE] / SW M3000 [CG] / Stinger S32P [Crosman]


Recommended Posts

  • Replies 598
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Taki dosyć zabawny szczegół związany z KRAKMANEM i tą właśnie repliką (wersja short)

 

http://www.taiwangun.com/index.php?str=pro...&product_id=212

 

Poniżej ta sama replika (no może nie licząc pomarańczowego zakończenia lufy (chociaż tak naprawdę nie wiadomo czy to tylko na fotce) i brzydszego zdjęcia), tyle że o 6zł taniej :)

 

http://www.air-soft-gun.pl/index.php?str=p...t&product_id=77

 

Oba sklepy to właściwie jeden sklep... tyle że ten drugi przygotowany do sprzedaży 'tanich' replik.

Link to post
Share on other sites

Te pomarańczowe zakończenie z tego co wiem to tylko zaślepka żeby nic do lufy nie wpadło, ale same guny różnią się tym (mimo że są tego samego producenta) że w tańszej wersji (tak mi się wydaje, jeśli nie poprawcie mnie) jest magazynek wsypowy i stąd ta różnica.

Link to post
Share on other sites

To jest dokładnie ta sama replika (nie jestem pewien, ale DE chyba produkowało te shoty tylko z normalnym magiem), zobacz nr w nawiasie... w obu wypadkach ten sam, o ile się nie mylę to jest to oznaczenie producenta (lub nr magazynowy... czy jeszcze coś innego ;)).

Link to post
Share on other sites

Kurcze żeczywiście te same numery magazynowe hmm a kiedyś wydawało mi się że są inne :ściana:

Ale gdzieś widziałem bardzo podobną replikę z magiem wsypowym (niewiem czy to był DE).

Hmm dziwne że Krakman sprzedaje te shotguny po różnych cenach, zważywszy na to że można połączyć zamówienia z obu jego sklepów.

Link to post
Share on other sites

Po przesmarowaniu wyczyszczeniu i uszczelnieniu i ustawionym hu leci bzproblemowo na ten 60m i jeszcze kawałek leci. trafic sie nie da nie ludzcie sie :D

trafisz z 35m max dalej to loteria, gdyby byla precka a nie to aluminiowe cos, to wtedy tak.

pozdrawiam, milego dnia

Link to post
Share on other sites

Mam zamiar zakupic tego shota razem z kumplem i mam kilka pytań ;) po pierwszeczy gdy mam 13 lat i 155 centymetrów wzrostu (długość ręki 67 cm. Specjalnie dla was zmierzyłem ;)) to czy wersja long nie będzie dla mnie za długa?? Jakie kulki polecacie do tego shota?? (tak w rozsądnej cenie ;)) i ile by mi on potrzymał?? i czy ta pompeczka którą sie ładuje może się połamać gdy będe ją normalnie użytkował?? pozdro i czekam na szybką odpowiedz ;)

Link to post
Share on other sites

pidżefjat jesteś 100% pewny że to był shot z DE? Przekopałem goglami co się dało i nie znalazłem repliki DE M3000 Short z magazynkiem wsypowym. Wciąż uważam że to 2 te same shoty w tym samym sklepie tyle że w różnych cenach.

 

i ile by mi on potrzymał??
hmm.. zależy co ma Ci potrzymać ;)

 

Ogólnie ten shot jest średnio wytrzymały, często używany pewnie nie wytrzyma za długo i prędzej czy później będziesz w nim musiał coś poprawiać/naprawiać (o ile się da). Ale za tą cene jest jak najbardziej opłacalnym zakupem.

Co do wyboru modelu to... najlepiej jakbyś mógł go 'przymierzyć', bo tak to może się okazać że pomimo iż ktoś napisze że długi będzie ok to jednak będzie on dla Ciebie niewygodny (ja mam krótkiego i spisuje się znakomicie, jest bardzo wygodny i nie przeszkadza).

Link to post
Share on other sites

Smola jeśli obawiasz się że kolba będzie za długa poczekaj jeszcze 1-2 tygodnie aż dojdzie dostawa do krakmana i będzie miał tego shota w wersji tactical tzn z regulowaną kolbą(http://taiwangun.com/index.php?str=product&product_id=208)

Tylko jedna uwaga: do wersji tactical trzeba kupiś jakąś optykę bo źle się celuje po szynie, polecam kolimator z allegro (taki za 25zł bo tańsze to już zupełny syf)

Link to post
Share on other sites

Yautja, BobSopot co wy za głupoty piszecie... niby dlaczego long ma "lepsza precyzje wystrzalu" i co to tak właściwie znaczy?

Co takiego niewygodnego jest w chwycie wersji short?

Jedyną róznicą między wersją long i short (nie biorąc pod uwagę ceny) to kolba której w wersji short poprostu nie ma... brak kolby nie ma wpływu dosłownie na nic. A to kto którą wybierze zależy tylko od gustu i potrzeby użytkownika, wybierając wersję short nie wybierze nic gorszego, dosłownie nic na tym nie straci ani nie zyska (no chyba że chodzi o odrzut wystrzału... wtedy na pewno wersja z kolbą poprawi celność, bo jak się ją mocno przyciśnie do ramienia to odrzut powinien być mniejszy :lol:).

Wyglądają też praktycznie tak samo, pomijając brak kolby w wersji short (sorry ale kolba nigdy nie spowoduje że cokolwiek przestanie wyglądać jak zabawka, lub jej brak nie spowoduje że będzie wyglądać zabawkowo), jednemu podoba się wersja short drugiemu long i nic nie zmieni faktu że tak naprawdę to tylko kawałek plastiku, który wygląda jak wygląda =]

 

Więc po co komukolwiek robić mętlik w głowie skoro te dwie repliki to to samo pomijając fakt istnienia bądź nie kolby...

 

EDIT

 

Sorry jeśli kogokolwiek 'ruszyła' moja odpowiedź, ale jak widzę jak ktoś pisze że kolba poprawi osiągi shota (bo biorąc pod uwagę fakt że wewnętrznie te dwa shoty niczym, ale to kompletnie niczym się nie róznią) lub spowoduje że będzie wyglądał bardziej 'prawdziwie' to mnie też coś wśrodku 'rusza' i czuję potrzebę uświadomienia ewentualnego delikwenta że tak naprawdę, poza trochę odmiennym wyglądem te dwie repliki niczym się nie róznia... to się rozpisałem ;)

 

EDIT

 

Podzielam zdanie javelin'a, jednemu będzie wygodniej z kolbą drugiemu bez... ja wolę wersję bez (mniejsza, łatwiej mi z nią manewrować i łatwiej/szybciej mi z niej celować (pomijając fakt braku przyrządów celowniczych)). Aktualnie biegam z AK47s i jeszcze w życiu nie rozłożyłem kolby w trakcie zabawy... przyzwyczajenie ;)

Link to post
Share on other sites

Po oparciu kolby na ramieniu broń jest bardziej stabilna, bo jest dodatkowy punkt podparcia. Im cięższa broń tym wyraźniej to widać :) Kolba ułatwia znacznie celowanie (przynajmnije mi i wszystkim których znam) - przyrządy celownicze (w przypadku m300 kolimator lub linia lufy, bo chyba nie ma tam mechanicznych?) są w stałej odległości od oka. Jak jest kolba to łatwiej poderwać broń z pozycji spoczynkowej (np. lufą w dół, kolba dotyka pachy) do pozycji w gotowości - połączenie kolba-pacha/ramię działa jak "zawias".

Kiedy kolba opiera się o ramię łatwiej przeładować broń (przynajmniej przy silnej sprężynie, nie wiem jaka jest w m3000).

 

 

UWAGA: Są to moje doświadczenia i mówię tylko i wyłącznie za siebie! Jeśli chodzi o strzelby ASG, to wystrzeliłem zaledwie kilka razy z Benelli (która kolbę posiada), normalnie używam M4. Tego konkretnego modelu nawet w rękach nie maiłem. Ale strzelałem też np. z MP5k bez kolby, i złożenie się do strzału było tragiczne.

Oczywiście inne osoby mogą mieć zupełnie inne doświadczenia. To sa jak mówiłem tylko moje nocne przemyślenia :)

Link to post
Share on other sites

Dobra to moze jeszcze moje 3 slowa.

 

Wersja Long z kolba, ktora posiadam jest zdecydowanie wygodniejsza przy celowaniu. Ma taka dlugosc kolby ze spokojnie umozliwia dobre przycisniecie do barku i przylozenie polika do guna.

W wersjach short i tactical celowanie jest troszeczke bardziej niewygodne i mozna powiedziec "na czuja".

 

Poza tym kazda z tych wersji osiagami sie nie rozni wogole. Takze bierz ta ktora Ci bardziej pasuje z wygladu.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Pewnie, pewnie, L4m3r, różnią się tylko kolbami/chwytami, które są z resztą wymienne.

Jednak w moim odczuciu chwyt w wersji Short jest niewygodny, po prostu źle się go trzyma, a obsługiwanie bezpiecznika nie jest tak łatwe jak w wersji Long.

Tak samo również w moim odczuciu, wersja bezkolbowa z tym wystającym z dołu magazynkiem wygląda śmiesznie, toteż nazwałem ją wcześniej zabawką.

Oczywiście strzelba z kolbą od eMki też nie wygląda 'rasowo'. Mówię tu o wersji Tactical. A obsługiwanie bezpiecznika w niej jest tylko trochę wygodniejsze niż w Shorcie. Za to możliwość ustawienie kolby do swoich potrzeb (i wzrostu :wink: ) jest IMO lepszą opcją od Shorta.

Ja tam jestem wysoki, więc najlepszy dla mnie jest Long, który z resztą IMHO najlepiej wygląda.

 

Tyle względem porównania wersji. Tak jak powiedział Maciej Lisiecki -

bierz ta ktora Ci bardziej pasuje z wygladu

Ja bym tylko dodał - i tą, która według Ciebie, jest wygodniejsza.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

1)Short nie jest w realu aż tak brzydki jak na zdjęciach. Long nie jest wiele ładniejszy.

2)Kolba ułatwia celowanie, aszkolwiek w wielu sytuacjach działa na nerwy.

3)Kolba w ASG ma sie tak samo jak w realu. W momencie gdy strzelec odczuwa odrzut pocisku dawno nie ma w lufie. Oczywiście przy ogniu pojedynczym.

4)Longa łatwiej upiekszyć, przedłużając lufe, wywalając szyne itp. Na shorta nie mam żadnego pomysłu.

Link to post
Share on other sites

Co do wersji short jedyna poprawka jaką do tej pory udało mi się wymyślić to przedni chwyt:

11gz.gif

 

Jak mi się uda dorwać dodatkowe magazynki to będę próbował przerobić jeden na bębnowy albo pudełkowy.

 

Co nie zmienia faktu, że wersja Long jest wygodniejsza i daje większe pole do manewrów jeśli chodzi o tuning wizualny.

Link to post
Share on other sites

@Loart: Ostatnio magi były na taiwangun'ie ale chyba brakło bo coś nie mogę ich znaleźć :/

 

Podsumowując kolba może ale nie musi pomóc przy dokładniejszym strzelaniu, wszystko zależy od użytkownika (jednemu łatwiej się złożyć do strzału 'z' innemu 'bez' kolby (tych bez jest chyba ciut mniej ;), przynajmniej poza mną nikt do tego się teraz nie przyznał), faktem jest że kolba teoretycznie powinna zwiększyć celność w wypadku używania rapid-fire. Na pewno kolba może przeszkadzać w niektórych sytuacjach, ze względu na to że zwiększa długość shota (może zmniejszyć mobilność użytkownika, np. podczas zabawy w budynkach), pomijając kwestie transportu (shot bez kolby mieści się bez większych problemów w plecaku). Niektórym może nieodpowiadać chwyt wersji bez kolby. Zakup shota w wersji short zmniejsza szanse na tuning wizualny.

 

Ogólnie można brać to co komu się podoba i to co kto będzie uważał dla siebie za wygodne, obie wersje shota są bardzo dobrym wyborem w swoim przedziale cenowym. Tutaj nikt nie wybierze za Ciebie bo nie ma to najmniejszego sensu.

 

Ja wybrałem wersję short (żeby nie było, wzrost ~178cm) i uważam ten wybór za trafny. Na poprawie wyglądu zew. mi nie zależy, wewnątrz można zrobić dokładnie to samo co w wypadku wersji long (jakkolwiek nie polecam zwiększać mocy, łączenie suwadło / tłok nie wytrzyma zbyt wielkich obciążeń bez poważnych przeróbek).

 

BTW.

precyzja wystrzalu
to raczej nie to samo co
precyzja strzalu
więć na początek pogratuluj sam sobie =]

 

Zawsze uważałem że wystrzał to moment w którym pocisk zostaje wprawiony w ruch, a strzał to całość łacznie z trafieniem w cel... w związku z tym wystrzał może być udany ale strzał już nie musi być... mogę się mylić ale tak ja to widzę (jeśli mam rację, to fakt z tym Twoim byciem nie kumatym).

Poza tym nie widzę w tym OT, w końcu piszemy na temat (nie licząc rozmowy o strzale/wystrzale) =]

Link to post
Share on other sites

mam problem

 

Ułamała mi sie lufa, jednak zeby wszystko ladnie przygotowac do sklejenia musialem go rozkrecic. nie moge go skrecic, pojawil sie problem RAPID FIRE bez wcisnietego spustu, a takze wpadajacych kulek do srodka.

 

Moze ktos zamiesic fotki jak ma zostac zlozone wnetrze, tak wiem byly na forum mam tak samo i nadal rapid fire jest, bardziej mi zalezy na fotkach przy hop upie bo nie wiem dlaczego kulki wpadaja mi do srodka guna.

 

Prosze o pomoc i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Wyciagasz komore baxa (hu) bierzesz taki bolec i sprezynke wrzucasz sprezynke w otwor pod komora nakąldasz bolec zakładasz komore bolec powinien wystawac przez dziórke w komorze, wpadające kulki- problem rozwiazany

rapid? ja naklejam na tą częśc co zahacza sie o nią tłok cyjanopanem kawałki papieru az do przestania rapidu i tak jzu zrobilem w kulku shotach i działa

Pozdrawiam

ps. to wszystko pisze juz chyba 3 raz w tym topiku ludki szukajcie ;/

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...