Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z magiem do AK cymy.


Recommended Posts

Więc tak - w stockowym hicapie sie sprężyna zerwała, więc czym prędzej zamówiłem low-capa p&j. I pojawia się problem. Lowcap nie chcepodawac kulek - podaje 2-3 i koniec. Chyba ze przytrzymam go ręką od dołu, to podaje ok. Owinąłem go juz taśmą (2 warstwy), przesmarowałem. Nie pomaga. Doradźcie coś ludzie bo zaraz umrę normalnie :/.

Link to post
Share on other sites

W temacie o AK Cymy było o magach. O ile pamiętam najlepiej się trzymał łoża mid-cap G&P, ale i magi CA i Stara (najtańszy i najbrzydszy) również pasują choć mają pewne niewielkie luzy, które taśma załatwia. Wszystkie jednak b. dobrze podają kulki.

Link to post
Share on other sites

W jednym z aegów zastosowałem patent następujący: na szyjkę od HU nakładamy cienką rurkę od anteny samochodowej o odpowiedniej długości i średnicy wewnętrznej i hula. Metoda nie inwazyjna, tyle że jest problem ze znalezieniem odpowiedniej rurki, bo ma wejść również do otworu w magu.

Link to post
Share on other sites
Chyba większym problemem jest luz: góra dół, może pokombinuj coś z samym zatrzaskiem maga?

 

Teraz mnie oświeciło :!: Wyjmij maga rozkręć cztery śruby łączące body przednie i tylne, odkręć zaślepkę pod pokrywą zamkową wyjmij dźwignię przeładowania z prowadnicą - rozsuń części body. W miejscu gdzie ząb przedni maga wspiera się o gniazdo jest taka śmieszna podkładka z metalu. Wyjmij ją i podłuż coś pod nią, w zależności od wielkości luzów góra dół. Poskładaj wszystko i ma banglać :!:

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...
  • 7 months later...

Jak nie chce w ogóle wejść to spiłować lekko zaczep magazynka plastikowy (ten który blokuje się o zatrzask).

Jak nie podaje kulek i trzeba dopychać to taśmą okleić cały ząbek/zaczep plastikowy tak, żeby taśma zakrywała cały ząbek ale większa jej część była pod spodem tworząc np 0,5 mm warstwę, a z góry mniej, coby tylko przy wyjmowaniu maga zatrzask nie zdarł taśmy.

Też się dziwię, że Ci te magi nie pasują, bo sam mam trzy, nie kupione w tym samym czasie i działały i na stockowej komorze hu i na J&G.

Co do piłowania zaczepu wewnątrz magazynka to ja raczej odradzam bo od nowości on ledwo trzyma kulki powodując czasem syfony. Sam wręcz je przerobiłem (wydłużyłem piłując w innym miejscu wewnątrz), żeby lepiej trzymały bo za często gubiłem kulki przy byle uderzeniu.

Już lepiej pobawić się taśmą albo poszukać tej rurki, czy podłożyć coś pod wewnętrzny zaczep magazynka w body, jak pisał Polch.

Link to post
Share on other sites

Ja mam AK Cyma.

Nieuważnie kupiłem mag od Ak74 G&P. po założeniu go, trzyma się słabo, nie podaje kulek i na końcu wypada... Co robić?

 

musisz spiłowac pilnikiem od dołu ząbek który wpada do blokady magazynka w broni.Miałem ten sam problem przy magu p&j.Spiłowałem lekko(około 1-2mm) i był git.A co do podawania kulek t Jeżeli chodzi ci o hi capa to musisz rozebrac go i psiknąc oleju silikonowego do zwojów(blaszki skręconej w rulon) nakręcających magazynek,i bedzie ok.

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Wybijasz jeden jedyny pin... i wyjmujesz całego flaka.

Flaka rozkręcasz.

 

Sprawdzaj na pełnym magu (bo na resztce kulek nie podciągnie ich do góry podajnikiem)

 

Podkręcaj przynajmniej paręnaście razy dla krótkiej serii (parę razy to za mało)

 

Używaj firmowych kulek (nie wiem jakie masz, ale jak ze "skrzydełkami" to mogą się blokowac nie tylko w magu)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...