Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [G&G]


Recommended Posts

Może troszkę OT, ale popatrzcie na stronę G&G! w ich katalogu wszystkie karabiny mają strasznie mało fpsów : np m14 ma 80-90m/s a na specshopie ma 112m/s! Tak samo na innych sklepach internetowych. Więc wydaje mi się, że poprostu w Taiwanie sprzedają słabsze repliki, a jak wysyłają za granicę to wsadzają mocniejsze sprężyny.

Tak mi sie wydaje, nie wiem czy to może być prawda :wink:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 547
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Specshop zamieścił już nieco szerszy opis.

Wynika z niego że MASA (można powiedziedź że prawie wszystkie) części jest wzmocnionych, ciekawe jak jest w rzeczywistości, ale mi to zaimponowało :twisted:

I co ważne do karabinu dołanczane są dwa zapasowe haczyki systemu BlowBack ze sprężynkami :!:

Czekam na opinie pierwszych użytkowników

Link to post
Share on other sites

Dali haczyki do blow-backa, leniwe G&G nie chcialo im sie poprawic modelu heh.

FPS troche mniej ale niewiele.

Karabinki Karabinkami ale akumulatory ciekawe czy sa NI-CD czu NI-MH bo raczej NI-Cd to troche niewygodne jest(efekt pamieci).

Swoja droga maja bardzo nietypowy ksztalt.

Ja zakupie karabin i zobacze czy 8.4V pociagnie go, ew zakupie 9.6V.

A jak jest z wymiana sprezyny w tym karabinku, ma ona taka sama dlugosc czy w tym Gearboxie bedzie problem z UPG?

 

Zakupilem ten karabinek we wtorek albo środe powinienem go juz miec wiec opisze wrazenia i jakie baterie udalo mi sie wepchac do łoza :P.

 

:D

Link to post
Share on other sites

Trzymałem dzisiaj ten karabin w rękach, strzeliłem kilka razy i powiem, że sprawia bardzo miłe wrażenie.

Wykonany po prostu świetnie, wszystko dokładnie spasowane, ładnie zrobione. Jest bardzo ciężki - dużo cięższy niż eMka CA ze szpejem. Blowback działa ładniutko, ale bardzo głośno. Na pewno nie będzie to karabin, z którego można strzelać nie pozostając jednocześnie wykrytym.

Zasięgu nie sprawdzałem, najbardziej interesował mnie wygląd tego karabinu.

Bardzo żałuję, że nie jest to inna replika, bo L85 mi się ogólnie nie podoba :)

 

Ogólnie - ogromny plus za wykonanie.

Link to post
Share on other sites

|Wiec tak!

|Dostałem giwerke we wtorek.pudelko mialo dziure wielkosci palca ale jak sie łatwo domyslic panbowie na cle tak sie bawia zeby costam zlego nie przesyłac.tylko ze w moim przypadku wynikiem tego byl brak raczki przeładowania :(, ale panowie ze specshopu powiedzieli ze w pazdzierniku dostane:D.

|A teraz do rzeczy!

wykonanie jest bardzo dobre, tam gdzie byc powinna replika jest metalowa(solidna stal) nie ma nigdzie obciaznikow(nie musi)!

body pomalowane jest bardzo ladnie i farba jest wysokiej jakosci i polozona starannie.

a teraz to co bylo najciekawsze...jak bedzie sie trzymalo chwyty wykonane z wlokna szklanego, niestety nie wiem bo wszystkie elementy zielone wykonane sa samplastik fantastik a'la TM, tyle ze w g&g jest grybszy i milszy w dotyku.

raczka transportowa oraz muszka sa wykonane w calosci z metalu i tak dobrze odwzorowane ze mozna sobie do ramki w stawic, po prostu miud, oczywiscie przyrzady celownicze sa regulowane i nie beda sie przesuwac przypadkowo nigdy.

w przednim chwyce znajduje sie masa miejsca na baterie(mialem tylko 8.4 small do dyzpozycji ale lata niemilosiernie, 8,4 large powinna wejsc bez oporow),. puszka na baterie otwiera sie srubokretem ale dzieki otwieranej gornej czesci chwytu mozna ladowac baterie nie wyciagajac jej z karabinu!

obudowa puszki bateryjnej jest z blyszczacej blachy, nie wiem jak w real-steel ale w tym to troszke nie bardzo pasuje.

magazynek jest wykonany z metalu i ma kolor ciemnoszary, funkcjonuje jak to hi-cap...zazwyczaj podaje kulki.nie lata w gniezdzie ani troche i ciezko wchodzi wiec troszke sily trzeba uzyc.jak dla mnie to na plus.

po zlozeniu wszystkiego w calosc wrazenia sa bardzo przyjemne, bron jest bardzo dobrze wywazona i pewnie lezy w dloni, stopka kolby wykonana jest z bardzo wysokiej jakosci miekkiej gumy i lezy bardzo wygodnie., aczkolwiek trzeba przywyknac do ukladu bullpup(jak sie przywyknie ciezko odwyknac :) ). nic nie lata ani nie trzeszczy, spasowanie jest idealne!

 

a teraz strzelanie!

wiele tego nie bylo bo nie mialem czasu za duzo.

wiec moze to co najwazniejsze.....:P

|Blow back dziala bardzo ladnie i wcale nie za glosno.

teraz do rzeczy...juz po pierwszysch strzalach widac ze jest w srodku lufa precyzyjna, bron jest szatansko celna, w jablko(wiem wiem..) znajduyjace sie 15 metrow odemnie na drzewie o srednicy jakis 7cm trafilo 90%naboi z serii.strzelalem z kulek guarder 0.28g.moc karabinu jest bardzo zadowalajaca.

problemem sa docs czeste zaciecia na trybie Regular(pojedynczy).

komora hop-up jest plastikowa i da sie wyciagnac razem z lufa z karabinu w czasie ponizej 30 sekund.

broni nie wazylem bo ja zapakowalem do wysylki,a dlatego ze sie p[o prostu zbuntowala, nie strzela i koniec, spalila jeden bezpiecznik, ale po wymianie na nowy nic sie nie zmienilo, czyli leci do naprawy.

moze to byc tak ze kiedy urwal sie haczyk blow backa sprezynka lub urwana czesc wpadla do gearboxa i zrobilo sie zaciecie.

haczyk bardzo latwo sie wyjmuje wiec mimo ze blow back fajna rzecz raczej radze wymontowanie go zaraz po zakupie bo konstrukcja GB bardzo sprzyja by wpadly do niego kawalki blowa.za ponad tydzien powinienem miec gana z powrotem i wtedy napisze cos wiecej.

 

|Pozdrawiam Grzesiek

Link to post
Share on other sites

wszytko fajnie tylko 2 recka i gan znowu sie posypal...

 

jak bedziesz wiedzial czy to napewno przez blowback to daj znac

 

[ Dodano: Czw 07 Wrz, 2006 ]

PS. jak myslice jak na L85a1 bedzie wygladal acog ?? bo widzalem specjalne kolimatory do L ale w masakrycznych cenach

Link to post
Share on other sites

Owszem, owszem, mają się przerzucić na ACOGi, ale takie jak tu:

 

http://www.trijicon-inc.com/user/par...1&categoryID=3

 

Czyli nie kolimatory, lecz lunety o czterokrotnym powiększeniu.

 

Dla zainteresowanych i znający inglisz, skrót artykułu traktującego o tej zmianie na forum bloodberets.com:

 

http://bloodberets.com/forum/viewtopic.php?t=391

 

Jeśli, tak jak piszą na specshop.pl na karabinie znajduje uniwersalna szyna montażowa - to bez przeszków będzie można takiego ACOGa zamontować, natomiast, jeśli jest tam szyna 17mm Dovertail, tak jak w oryginale oraz w replice STARa, to potrzebna będzie przejściówka, dostępna chociażby na machinegun.pl za 69zł. (To nie jest kryptoreklama, to jedyny sklep, w którym ją widziałem :) )

 

Problem w tym, że replika tej lunety w Polsce jest chyba niedostępna, a na wgcshop.com kosztuje 165$. SUSTAT STARa tylko 124$. Wniosek nasuwa się sam.

 

A chętnych na obejrzenie fotki z brytyjskim żołnierzem dzierżącym L85 z ACOGiem zapraszam tu (fotka jest w czwartym poście od góry):

 

http://www.militaryphotos.net/forums/showt...?t=80236&page=3

 

Reasumując: nigdy nie spotkałem się z informacją o tym, żeby brytole używali na L85 kolimatorów. Zmieniają co prawda SUSTATy na ACOGi, ale wciąż będzie to luneta, nie kolimator. Co oczywiśćie nie przeszkodzi nikomu zamontować zwykłego kolimatora typu ACOG (Walther, Action czy jakiś inny) bo realizm to jedno, a wygoda to drugie....

Link to post
Share on other sites

tania replika Walthera, zbliżona kształtem do ACOGa pomieszała wam w głowach :) Zrobili z tego kolimator tylko dlatego, żeby było dużo taniej, dokładna replika lunety ACOGa istnieje od dawna i można kupic ją taniej niż 165$

 

Temat o ACOGach i celownikach Trijcon już był, kolimator zdaje się też produkują, ale wykorzystuje go głównie SWAT zdaje się...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...