Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [G&G]


Recommended Posts

  • Replies 547
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Więc ma już to cudo :)

Pierwsze wrażenie BARDZO DOBRE, jak na G&G przystało wykonanie na bardzo wysokim poziomie. Jakoś metalu i plastików, a szczegulnie plastików zrobiła na mnie duże wrażenie ! Chwyt przedni, chwyt pistoletowy, "podpolicznik", dust cover, bolt release wykonane z grubego, zielonego (kolro naprawdę dardzo dobry) tworzywa bardzo miłego w dotyku. Jak się je dotyka to nie ma się wrażenia że zaraz coś może pęknąć czy odpaść, wszystko trzyma się bardzo solidnie ! Spóst wykonany z gróbego czarnego tworzywa. Selektor ognia chodzi bardzo "ładnie" ma tylko tryb sami i auto, blokada snajduje się nad spustem ! Stóbka kolby wykonana z gumy, również bardzo dobrze zrobiona, spasowana i nic nie czeszczy ani nic z tych rzeczy. Karabin jest CIĘŻKI i bardzo realistyczny, czuć że trzyma się kawałek porządnego sprzętu a nie jakąś zabawkę ! Generalnie jeśli chodzi o wygląd to karabin jest poprostu pierwsza klasa !!! CA czy TM muszą się jeszcze sporo nauczyć jeśli chodzi o wygląd i wykonanie (moje zdanie). NO ale to trzeba zobaczyć i pomacać samemu :) Jeszcze jedną bardzo ciekawą rzeczą jaką wprowadziło G&G do swoich karabinów to możliwość zablokowanie rączki przeładowania w tylnej pozycji dzięki "Bolt Release", czyli mówiąc po ludzku jak odciągniemy rączkę przeładowanie aby wyregulować HU to nie trzeba jej ciągle trzymać tylko można ją zablokować w tylnim położeniu dzięki przeznaczonemu do tego przełącznikowi, a gdy chcem z powrotem zamknąć to można zwolnić za pomocą owego przełącznika, lub co ciekawcze wystarczy że jeszcze raz delikatnie cofniemy rączkę przeładowania to blokada się zwolni.

Przyżądy celownicze są w pełni regulowane, ale ich regulacja może sprawiać pewne problemy ponieważ trzeba użyć obydwu rąk, ciężko to wytłumaczyć..., no ale tak naprawdę to kto reguluje te przyrządy :P Magazynek, długi hi-cap wchodzi ciasno i siedzi pewnoie. Niestety na lufie brak gwintu do zainstalowania tłumika. Przednie ucho do zawieszenia taktycznego można przepiąć na drugą stronę, a ucho przy kolbie jest "przesuwne" z lewej na prawą stronę więc nie będzie problemów z zawieszeniem taktycznym dla prawo i lewo recznych (nie wiem jak to będzie ze strzelaniem :))

Za wygląd i wykonanie ode mnie 6+ !!!

Co do osiągów to narazie ciężko mi cokolwiek powiedziedź, ponieważ w boju go jeszcze nie testowałem. Strzelałem jedynie kontrolnie wieczorem o zmroku. ALE po ciemku z odległości około 25-30m praktycznie każdy strzał trafiał w metalowy słupek o srenicy około 10cm !!! Zaznaczam że strzelałem po ciemku i cel nie było oświetlony ! Więc można już powiedziedź, że karabin jest PIEKIELNIE CELNY ! Lufa precyzyjna 510mm robi swoje ! Wystrzeliłem około 350 kulek na przemnian singiel - auto, zacięć, jak narazie, żadnych na singlu nie było. Co do szybkostrzelności to moim zdaniem jest w zupełności wystarczająca, strzelałem oczywiście na batce 8,4V.

Co do blow-back`u. To faKtycznie nieco hałasuje, ale bez przesady, prtzecież o to tu chodzi 8) W każdym bądź razie nie jest to jakiś uciążliwy hałas, poprostu słychać, że działa :) a jak komuś nie pasuje to może wyłączyć :/ Generalnie blow back działa bardzo przyjemnie, powiedział bym, że nawet nieco szarpie bronią podczas strzelania :P Strzela się naprawdę bardzo przyjamnie. Co do wytrzmałości haczyków to poinformuje jak wystrzelam więcej kulek. (p.s. nie myślałem że tek haczyki są takie malutkie ;))

Generalnie Specshop umieścił na swojej stronie dobrą reckę... jeśli chodzi o wykonanie broni :)

FOTKI postaram się umieścić jakoś w niedzielę.

Szerszy opis co do osiągów, hop-up oraz blow back`u umieszcze jak sprawdzę karabin w boju.

Pozdro4all

Link to post
Share on other sites

Mogę tylko się przyłączyć do tych achów i ochów.

 

Również wczoraj dostałem ten karabin i po prostu zachwyca.

 

Pierwsze na co zwraca się uwagę - waga. Budzi respekt.

 

Celność sprawdzałem dziś rano... z odległości około 30 metrów trafiałem w puszkę po Coli bez najmniejszego problemu. Jestem bardzo zadowolony. W porownianiu ze stockowym AK-47 z TM - po prostu wymiata.

 

Siła i zasieg- i tu też bardzo pozytywnie... kula leci daleko... Puszkę z odległości około 5 metrów - dziurawi. Z 10 kaleczy. Z 15 wgniata. AK (Stockowe bebechy + preclufa) ma z tym problem.

 

Konstrukcja bardzo mi się podoba. Dostęp do lufy bardzo łatwy. Do hop-up'a również.

 

Przyrządy celownicze - porządne, aczkolwiek już myślę o wstawieniu kolimatora - chyba będzie to ACOG.

 

Blow-back - działa bardzo miło, ten dźwięk... aczkolwiek po treści opisu z Redwolfa - postanowiłem nie ryzykować i zdemontować haczyk. Nie wiem po prostu czy firma uporała się z tym problemem w gunie z mojej serii... pożyjemy zobaczymy.

 

Ogólnie - za tą cenę, niesamowita jakość.

 

Zobaczymy jak się w boju sprawdzi... ale to po paru strzelankach... Teraz pozostaje DPM skompletować...

Link to post
Share on other sites

Byłem dzis na hrono. a oto wynik (niestety niemiałem czasu wyregulowac hop up dla 0.2g):

 

- kulki 0,2g -> 360 FPS (sadze ze regulacja hop up dała by jakies 10fps)

- kulki 0.25g -> 325 FPS

 

Blow Back dalej działa, ale mysle ze dopiero ten weekend bedzie dla niego prawdziwym sprawdzianem :)

 

A oto kilka fotek z L85A1 (z acogiem i paskiem od MP5, którego uzywam na codzień) w akcji:

 

kleczeon3.jpg

 

lewowu3.jpg

 

prawogl2.jpg

 

staojeic4.jpg

 

i jeszcze zmiana magazynka w biegu :D

 

magpe2.jpg

 

Mam nadzieje ze zdjecia sa satysfakcjonujace :P

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

tak jest to ta wersja Walthera bez powiekszenia.... niestety niemam porównania do standardowych przyrządów, bo jeszcze mi baterie w kolimatorze nie padły :D

 

powiekszenie w ASG moim zdaniem sensu wiekszego niema walczymy i tak na odległosci ok 30-40m wiec jak masz normalny wzrok to po co ci powiekszenie

Link to post
Share on other sites

no ja mam drobny problem z HU :-) tak ze na min. akurat dobrze prosto strzela i mniej ustawic nie moge :-|

 

[ Dodano: Sob 21 Paź, 2006 ]

a no i zapomniałem dodać, że chaczyk wystrzymał dzis około następnych 1500 strzałów, jak nie wiecej... także widiać poprawę w materiale i wytrzymałości.

Link to post
Share on other sites

Mam takie pytanie do użytkowników broni oraz innych bullpup-ów.

Czy nie jest denerwujące lub uciążliwe trzymanie broni w inny sposób?

Trzeba mić dłonie blisko siebie i inaczej siły obciążenia na ręke padają. Czy później ręka nie drętwieje, gorzej się celuje ?

Link to post
Share on other sites

Jeżeli chodzi o inne bullpupy-ja biegam z Famasem od ponad roku i wg. mnie układ bezkolbowy to bardzo fajne rozwiązanie. Oczywiście, najlepiej stwierdzić samemu, nie wszystkim to pasuje. Dochodzi jeszcze przyzwyczajenie-mi się teraz trudno zlożyć do 'normalnej' broni :D

Link to post
Share on other sites
mini_1161464745.jpg

 

Uczepię się paska - nie wiem' date=' czy był razem w pudełku z gunem, czy też nie, ale :

 

1. to nie jest ten pasek

2. paski do L'ek są zupełnie inaczej "przewijane" czy jak kolwiek to nazwać, co za tym idzie...

3 ... tradzisz jedną z dwóch możliwych opcji użytkowania paska do broni.

 

Na ebayu widziałam za psie pieniądze oryginalne paski do L'ek.

 

http://www.guay2.com/L85IMGS/index_7.jpg

 

Patrząc na "to coś okrądłe" czym jest cocking handle, dochodzę do wniosku, że do L85A1 - czyli gniotsia i łamiotsia od samego spojrzenia. Ciekawie, czy podobnie jest z repliką :twisted:

Link to post
Share on other sites
Kolega wspominał' date=' że to pasek od MP5 :).[/quote']

 

Nie zaprzeczę, że nie, ale nie czytałam całego cetamu - szybko przejrzałam początek i sam koniec ze zdjęciami.

 

 

EDIT:

Panie kolego, widzę, że składałeś się do strzału, i ciekawi mnie, czy cocking handle "działa" [czyli nie jest tylko atrapą i da się poruszać] jeśli tak, to czy dust cover [to ta mała zielona klapka na takiej sprężynce] też się otwiera? Bez przeładowania nie strzelisz jak w oryginale :D

 

Mam takie pytanie do użytkowników broni oraz innych bullpup-ów.

Czy nie jest denerwujące lub uciążliwe trzymanie broni w inny sposób?

Trzeba mić dłonie blisko siebie i inaczej siły obciążenia na ręke padają. Czy później ręka nie drętwieje' date=' gorzej się celuje ?[/quote']

 

Nope, jeśli tylko replika jest tak samo wyważona, jak oryginał. Repliki w rękach nie miałam, ale oryginał tak - i nawet ręce nie bolały po całym dniu.

 

ps. ostatnio zauwazyłam na zdjęciach, że piaskowi brytole w Iraku swój paluszek wskazujący trzymają na safety catch [tym guziczku odbezpieczającym broń]. Opcja pewnie o wiele lepsza w zastosowaniu z combat zone, jednak też fantastycznie męcząca palec wskazujący...

 

blokada snajduje się nad spustem!

 

Bo tak jest w prawdziwej L'ce. :|

 

Stóbka kolby wykonana z gumy' date=' również bardzo dobrze zrobiona' date=' spasowana i nic nie czeszczy ani nic z tych rzeczy.[/quote'']

 

Czy dzięki tej "gumowej" kolbie, w pozycji leżącej, opierając kolbę o ramię, nie powoduje bólu? Jeśli tak, to brawo, bo od normalnej L'ki robią sie siniaki... :evil:

 

Jeszcze jedną bardzo ciekawą rzeczą jaką wprowadziło G&G do swoich karabinów to możliwość zablokowanie rączki przeładowania w tylnej pozycji dzięki "Bolt Release",

 

Nie tak szybko, Bolt Release jest odpowiedzialny, aby "working parts" [czyli z zewnątrz cocking handle, wewntąrz sprężyna i cała reszta] wróciła na swoje miejsce.

To, co nazwałeś "zablokowaniem rączki" [cocking handle], nazywa się Holding Opening Device [nie ma na to skrót]

 

 

czyli mówiąc po ludzku jak odciągniemy rączkę przeładowanie aby wyregulować HU to nie trzeba jej ciągle trzymać tylko można ją zablokować w tylnim położeniu dzięki przeznaczonemu do tego przełącznikowi, a gdy chcem z powrotem zamknąć to można zwolnić za pomocą owego przełącznika,

 

Do zwolnienia używa się bolt release [czyli taki niby okrągły zielony guzik po lewej stronie L'ki]. Jeśli firma zrobiła tak, że po ponownym naciśnięciu Holding Opening Device cocking handle wraca do przodu - to odwaliła niezłą kichę.

 

 

BTW. Owe trzymanie się cocking handle w miejscu, jest używane tylko do NCP - czyli, gdy "sprawdzasz broń" czy nie jest załadowana i bla bla bla, lub na strzelnicy...

...lub też gdy jesteś parszywym szczęściarzem, i broń Ci się zacina :twisted:

 

lewo recznych (nie wiem jak to będzie ze strzelaniem )

 

W oryginale, łuski lecą Ci prosto w twarz, jeśli strzelasz z lewego ramienia. Toteż, jedną z charakterystycznych cech L'ek jest to, że strzelać z niej można z tylko prawego ramienia.

 

 

Kiedyś widziałam na fotce L'kę [replikę] firmy TA, albo Star... nie pamiętam dokładnie. Jedynie pamiętam to, jak byłam zawiedziona, gdy dojrzałam, że broń jest... plastikowa i widać to z daleka. Szkoda szkoda.

To tyle odemnie.

 

pzdr

mer

Link to post
Share on other sites
Kiedyś widziałam na fotce L'kę [replikę] firmy TA, albo Star... nie pamiętam dokładnie. Jedynie pamiętam to, jak byłam zawiedziona, gdy dojrzałam, że broń jest... plastikowa i widać to z daleka. Szkoda szkoda.

Napewno nie był to STAR . STAR produkuje L85 ze stali :wink: . Możliwe że był to "półprodukt" Academy lub spring HFC .

Link to post
Share on other sites

G&G tez niema szans sie złamac :D

 

do Mer:

 

dust cover otwiera sie przy oddawaniu strzłu, nie trzeba ręcznie tego otwierać (przeładowując), bo naciskając na spust wychodzi na jedno.

 

replika jest dobrze wyważona i nic nie boli, a "gumowa" stopka chroni przed siniakami naramieni, zreszta niema od czego ich byc bo niema zapewne takiego odrzutu jak prawdziwa elka

 

do zwalniania i przytrzymywania blowbacku słuzy ta wajcha z tyłu po prawej i nieda sie tego zwolnic cyckiem po lewej. (to zdanie jest bardzo pro)

 

przy właczonym blowbacku niechciał bym strzelac z lewej reki

 

a tak od siebie dodam ze po nastepnych 500 kulkach blow back dalej działa.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
a tak od siebie dodam ze po nastepnych 500 kulkach blow back dalej działa.

To już 1000 kulek wystrzelałeś na nowych haczykach i blowjob działa. Hymmm. Jeszcze trochę poczekam i zadecyduję czy kupię eLę :twisted: .

 

Widzę, że już wróciłeś ze strzelanki. Opisz nam jak sprzęt się sprawdza we warunkach. Jaka daleko-strzelność, siła, celność...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...