Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] L85 [G&G]


Recommended Posts

Milsim = Military Simulation.

 

Ale nie jestem pewien, czy koledze o to chodziło, bo to raczej imprezy/scenariusze w trakcie których i bateria mini 600mAh powinna wystarczyć...

Z założenia - nastawienie na realizm akcji powoduje, że nie sieje się milionami kulek...

 

-

Link to post
Share on other sites
  • Replies 547
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Z założenia - nastawienie na realizm akcji powoduje, że nie sieje się milionami kulek...

 

założenia jak założenia, ale wyjątki są, żeby daleko nie szukać słynni poznańscy HI-CAPowcy z jednej z większych grup w poznaniu :-) na takiej zabawie gdzie ja zużyłem z 4 low-capy, koles wystrzelał 3000 kulek :P

 

incivtus: napisz to batimaxu, ze schematem baterii wybierz sobie jakieś duże ogniwa stamtąd i po sprawie, zgrzeją ci tak jak chcesz i przyślą.

Link to post
Share on other sites

dzięki za poradę, interesują mnie też gotowe baterie dostepne na rynku.

Co do milsimu i bateriach.Kumplowi co mi sprokurował batkę taka sama padła po 4h,niewielki mróz ją załatwił.Po tym zdażeniu kumpel nosi kilka batek do elki i stworzył kubraczek na przedni grip. Poproszę go o przysłanie zdjęcia jak to wygląda i schemacik.

 

Mam też zastępstwo przybornika do naszych elek,mieści się w zasobniku w rączce.Jest to klucz żeglarski do szekl.

 

Invictus

Link to post
Share on other sites

Zamiast nosić worek baterii ze sobą lepiej kupić jedną a porządną !

Ja używam batki 1800 8,4V na ogniwach NiCd SANYO RC, była już na 2 strzelankach, średnio każda po jakieś 5-6h i nadal trzyma, nawet w temperaturach niewiele powyżej zera.

Ale to nie temat o bateriach = OT

 

A co do Milsim

To tutaj jest troszkę to omówione

http://www.82nd.fora.pl/viewtopic.php?t=83

OT

Pozdro

Link to post
Share on other sites
Kumplowi co mi sprokurował batkę taka sama padła po 4h,niewielki mróz ją załatwił

 

No to inna sprawa. Nie chodzi o "zużycie w boju", tylko o temperetury...

Podejrzewam, że ten pakiet 3300mAh, który wykitował tak szybko od mrozu, to bateria NiMH.

Ludzie na różne sposoby izolują zimą baterie, jeśli miejsce w replice na to pozwala.

Fakty są takie, że na mrozie zawsze NiCd padnie szybciej niż latem, a z NiMH będzie jeszcze gorzej - nawet na naładowanej świeżo baterii szybkostrzelność może być zauważalnie gorsza, a i czas działania pakietu zdecydowanie krótki (z obserwacji własnych bateryjek w ekipie, nie wiem co na to teoria i dane techniczne ogniw).

Raczej niewiele się z tym raczej da zrobić, choć osoby bawiące się w "izolowanie cieplne" twierdziły, że działa. Nie sprawdzałem osobiście, moje NiCd daje sobie radę. Dodatkowo preferuję zapasową baterię i noszenie jej zimą "za pazuchą".

 

-

Link to post
Share on other sites

nie polecałbym takiego eksperymentu bezposrednio na baterii,zdrowiej jest trzymać batkę za pazuchą i uszyć jej jakieś wdzianko.Można zrobić tez dla całej ekipy termos do izolacji od zimna.Takie cudeńka stosują goprowcy gdy są na akcji. Noszą w nim płyny infuzyjne itd.Użyli termosów do suchego lodu, włozonych jedno w drugie z szczeliną powietrzną i oklejonych folią ratowniczą. wtedy taki pakiet ma sens.

 

a pro po odbiegliśmy od tematu ,podajcie jakich baterii używacie.Czy tylko vide specshop lub batimax ????? :-P

 

noszę się też z zakupem real-capów z P&J,jak one się sprawują w naszej elce :???:

Link to post
Share on other sites

Ale nie jestem pewien, czy koledze o to chodziło, bo to raczej imprezy/scenariusze w trakcie których i bateria mini 600mAh powinna wystarczyć...

Z założenia - nastawienie na realizm akcji powoduje, że nie sieje się milionami kulek...

Chodziło zapewne raczej o to, iż bateria do repliki podłączona musi wytrzymać 48 a czasem i więcej godzin przy wahaniach temperatury niejednokrotnie poniżej zera w obecnym okresie. Moja nigdy nie zawiodła, ale to 9,3/3000 TAKA i trzyma jak diabli ( a że używam real-cap'u :roll: bardziej na długość życia niż intensywność nastawiam.

OT

Ogólnopolskie MilSimy - http://www.cosasg.fora.pl/index.php

EOT

Link to post
Share on other sites

Jaka jest ta elka to ciężko powiedzieć,jest tak naprawdę dość krótko na rynku.Sabat ma pecha dość szczególnego i szczeże mu współczuję.

Moja chodzi dobrze i czasami grymasi ale to jest replika nie prawdziwa broń,zapewne jest mniej awaryjna niż pierwowzór. Ja ją polecam .

Jest dobrze wykonana i dobre materiały użyto do jej budowy.Nie długo wejdzie L 85 A 2, napewno będzię poprawiona. Nie wiem czy chłopaki się zemną zgodzą ale przy naszej zdolności finansowej i chęci bawienia sie tą repliką broni brytyjskiej,jest wyborem optymalnym.Co do Starowskiej Elki jest to wybór drogii. Zobaczymy dalej jak sie potoczy naszej użytkowanie elżuni.Osobiście jestem zadowolony.

 

Invi

 

Ps Sabat.Co prawda pociecha jest to niewielka ale zaczynasz się stawać ekspertem od awarii naszej elżuni.Zyczę ci braku awarii w niej i by się lepiej prowadziła ta " kobitka' ;-)

Link to post
Share on other sites

W starowskiej z tyłu są z obu stron a na foregripie przekładasz albo na prawo albo na lewo w G&G pewnie tez. Ale w G&G raczej niema możliwości strzelania z blowbackiem z tego, co wiem, bo można zamkiem oberwać ;) co do starowskiej mogę się wypowiedzieć bardzo pozytywnie. Rozbiera się ja inaczej niż G&G, bo nie tak jak oryginał, ale za to mamy stalowy korpus i stalowy magazynek. Podobno baterie do G&G nie pasują do stara i w Polsce chyba nie można kupić customa dla stara. Ja kupowałem w Anglii wraz z bateria 8,4[V] 3300[mAh] (rof bardzo ładny), zapasowym GB (z konwersja do Blowbaku) jak by ten plastik miął nawalić, ale jestem pozytywnie zaskoczony, bo śmiga ładnie bez żadnych ekscesów. W starze trochę lepiej jest rozwiązane zwalnianie sprężyny, bo mamy porostu 3 pozycyjny selektor ognia, na samym dole po lekkim odciągnięciu mamy zwolniona sprężynę. Mamy tak samo możliwość wyciągnięcia springa bez konieczności rozbierania GB. w G&G podobno plastiki są lepiej wykonane, ale znawcy powinni wiedzieć ze te z oryginału wyglądają prawie jak z zabawek z odpustu: nadlewki, niedolewki itp.;) czy jest lepsza powiedzieć nie mogę, bo nie strzelałem z G&G, ale starowska ładnie sieje ;). A i jeszcze jedno: udziwnieniem jest zastosowanie "styków z wiertarki" jak to powiedział mój znajomy ;) czyli kostki stykowej takiej, jaką ma M249 i komora hopka która jest zakotwiczona wewnątrz GB. jeżeli będziesz chciał jakieś foty to wal.

 

Ps. Cześci takie jak: tłok (głowica itd.), cylinder, zębatki, spring, silnik (krótki), łożyska (6mm) są kompatybilne z cześciami do V2 i V3. o głowicy cylindra nic nie wiem. Tapet jest specjalny i dysza też., i jeżeli ktoś będzie chciał sobie palec wymienić to trzeba dorabiać. ;(

A i w starze mamy przybornik do przyżadów celowniczych mechanicznych jak i do susata.

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Kicpa korpus to blacha stalowa formowana metodą prasowania na zimno+ zgrzewanie,mag tęż stalowy.Obie repliki są zrobione podobnie jak orginał.Poszukajcie zdjęć z Gazety Poligon nr 4 z 2006.

Co do baterii, trzeba to sprawdzić nie dywagować.Poza tym można je samemu pospawać lub zamówić w np Batimex.Z pasami i ich mocowaniami jest identycznie w obu replikach.Z przybornikiem też mozna sobie poradzić,sam używam klucza do szekli i spinakera.

 

Invi

Edited by invictus
Link to post
Share on other sites

Czyżby?? A wiesz jak się rozbiera replikę stara?? Bo ja tak. A z tego, co wiem to G&G jest z tego samego stopu, co reszta replik, czyli znalu (lecz moge sie mylic) i ma tylko kilka części stalowych, G&G rozbiera się tak jak oryginał, czyli kilka pinow i po zabawie, a stara się rozbiera troszkę inaczej. Poza tym ogniwa się zgrzewa a nie spawa ;) a o baterii wiem, z wgc bo się pytałem czy pasuje batka 9,6[V] 2400[mAh] dedykowana do G&G. na moje pytanie czy pasuje dostałem bardzo krótka i treściwą odpowiedz: "NO".

Przed moim zakupem starowskiej wersji weszła nagle na rynek wersja G&G długo się zastanawiałem, co brać. Czytałem recenzje, pytałem użytkowników stara i doszedłem do wniosku ze star jest zrobiony ze stali(lufa, korpus itp.) i wybrałem stara.

 

ps. fakt ze sa zrobione podobnie jak orginal ale ja napisalem ze sie rozbiera inaczej niz orginal ;)

Link to post
Share on other sites

Co do ogniw to po technologicznemu zgrzanie jest to nałozenie topnika na dwie powierzchnie i zespawanie.Zgrzew to taki spaw tzw tymczasowy odwracalny. ;-)

Wiem że brzmi to głupio ale takie kwiatki uczono mnie na Materiałoznastwie i metalurgii. Co do dalszych rzeczy kadłub elki G&G jest wykonany z blachy stalowej, lufa masz rację to gruby stop aluminium wielce prawdopodobne znal domieszkowany miedzią( jest znacznie twardszy ).

 

 

Ps czy ty niemasz przypadkiem małych wtyczek tamiyi.Bo elka starowska którą widziałem miała

Edited by invictus
Link to post
Share on other sites

tak mam maly wtyk ale pytalem w wgc czy wejdzie do fore i otrzymalem odpowiedz ze nie. napisalem ze mam przejsciowke large->mini ale powiedzieli ze ma inny ksztalt i niewchodzi. nie wiem ile w tym prawdy ale przez to niekupilem u nich ;)

Edited by KicpA
Link to post
Share on other sites

Czy jakiś szczęsliwy (albo i nie) posiadacz tej eLki mógłby ją w jakiś sposób ocenić ? Warto ją kupować wogole ? Czy ktoś inny poza Sabatem ma równierz tyle problemów z nią ?

Ale mnie wku^%$& :evil: takie pytana. To nie dział dla zielonych !!!

K*&^%*& przeczytaj najpierw cały temat, lub chociaż kilka postów wstecz jak juz jesteś taki leniwy :wink:

 

Witam

Mam pytanko, czy ten karabin może używać osoba leworęczna :?: Chodzi mi tu głównie o zawieszenie czy "bolce" są po prawej stronie.

 

Skorek

 

Ps.Czy "Starowska" Elżunia jest lepsza od G&G :?:

Co do zaczepów (uszy) można bez problemu przełożyć na drugą stronę tak żeby zawieszenie pasowało dla osoby leworęcznej.

Ale co do BlowBack, to albop masz odpowiedni wiek nosisz protezę zębów i możesz ją zdemontować albo po strzelaniu z tego karabinu zaczniesz nosić ową protezę :uśmiech:

Ale zawsze możesz wyłączyć BB, no ale co to za frajda wedy :roll:

Edited by Shreader
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...