Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Lotnictwo w Airsofcie


Recommended Posts

Nie robiłem ale pomysł jest ok lecz trzeba bo coś wykombinować żeby kulki nie spadały wszystkie na raz ale 'bardziej powoli'.

 

Nie wiem jaki jest zasięg takiego radia... i czy pilot będzie widział gdzie leci oraz w którym momencie miałby rozrzucić BB

 

Może by musiał zainwestować w jakąś bezprzewodową kamerkę ale to są kolejne koszty.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ograniczeniem są raczej umiejętności. To nie gra komputerowa, żeby modelem RC dobrze latać potrzeba dużo wprawy, szczególnie śmigłowcem.

 

Zasięg itp to sprawa drugorzędna. Rekord polski w locie RC z kamerą RC to ok 6 km ;)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jeżeli chodziło ci o spadochron, otwierany za pomocą liny desantowej (Czy jak to się tam nazywa) to zawsze jest możliwość zerwania linek, taśmy wyciągającej spadochron czy też zaplątania czaszy. To jest życie :) A druga sprawa to raczej trudno by było użyć spadochronu otwieranego manualnie, no chyba że skakałbyś razem z tą skrzynią. I dalej pozostaje kwestia prędkości spadania przedmiotu nawet na spadochronie.

 

Szmata może Ci się poplątać niezależnie od tego czy skok jest wykonywany z otwarciem na linę desantową czy też na miękki pilocik. Ładunek zrzuca się 'na linę' i z niskiej wysokości (spokojnie da się poniżej kilkuset metrów) coby nie szukać go potem jak wiaterek zwieje. Otwieranie automatyczne funkcjonuje od dawna - dlatego każdy skoczek ma przy sobie obecnie automat cypres lub vigil tak więc żaden problem o zrzut ładunku z opóźnionym otwarciem. Można też spadać sobie obok ładunku, otworzyć jego spadochron a potem swój.

 

A jeżeli bym powiedział, że w przyszłym roku planuje się milsima gdzie będzie desant z prawdziwego zdarzenia, to co ? :smile:

Edited by szczery
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pozwolę sobie up'nąć bo znalazłem coś ciekawego:

 

AR Drone. Do 100 metrów zasięgu (ponoć da się zwiększyć), możliwość zawisu, dwie kamery, prostota obsługi.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=kT3Gj9UCPoU&feature=related

 

Można podłączyć zarówno pod iPoda, jak i pod iPhone, jak i - dla wymagających - pod iPada. Wówczas mamy 10" ekran :) Do tego mamy pełną wolność w zabawie softem - producent udostępnił narzędzia do samodzielnego programowania :)

 

http://www.youtube.com/watch?v=f4HfqddVpDg&feature=list_related&playnext=1&list=SP78ADDAC13809539A

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jako modelarz, widzę użycie w asg modeli tylko do rozpoznania. http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=25053&postdays=0&postorder=asc&start=0

Tutaj jest jak Foka powiedział, potrzeba osoby wprawionej w lataniu, nie jest tak prosto jak się może wydawać. Przez kamerę widzisz jakby z "pierwszej osoby", nie widać modelu niekiedy. W linku który podałem jest to szerzej opisane wszystko. Przydać się to może na dużych zlotach gdzie trzeba zobaczyć poczynania przeciwnika, oglądnąć w jakim stopniu baza jest chroniona itp.

I filmik obrazujący to wszystko

Edited by Sebo_NS
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

można kupić global hawk czy predatora wstawić fpv tylko jaki to ma sens wydać na całość 2000zł żeby bawić się dwa razy do roku?.Itak aby było wszystko było poprawnie to pilot nie może brać udziału w walce tylko cały czs nadawać o pozycji wroga i patrzeć gdzie leci.Stojąc na ziemi obserwujesz model w 3d a z kamery masz 2d i tu jest problem największy.

Link to post
Share on other sites

This GlobalHawk has a wingspan of 2 meters, also we have included a 70mm ducted fan with 5 blades for 4,000kv motors. We have supplied this in kit form because it is fun and easy to build and there are a variety of fans available for you to choose, you will need a 28 size inrunner motor, Lipoly battery, escs and servos to make it fly. It will take you around 2hrs to complete this model.

 

This is a very unique aircraft and a great glider too!

 

Spec.

Wing Span : 2000mm / 78.7in

Length : 768mm / 30.20in

Wing area: 25.4dm2

Height: 273mm / 10.75in

Net weight: 341.9g / 0.75lb

Flying Weight: 1100~1200g

Servo: 4x9g (Not included)

Mot

 

Predator UAV 74in Spy Plane ARF

 

The Predator scale model is as easy to fly as it is awe-inspiring to watch circle above, easy to build, this is an excellent park flyer. Set it up with a 400 size or 150-200W motor with a pusher prop and you have a stable flying topic of discussion at your next club day.

 

Watch people run for cover in fear of a pending missile attack with the Predator!

Model comes with detailed instructions.

 

Spec.

Wing Span: 74in

Wing Area: 370sq in

Weight: 560g

Length: 34in

Engine Required: Speed 400 Size: 28-** Outrunner

Radio Required: 4Ch / 4 Servos

Pusher Prop Required

 

or: 28-XX Brushless outrunner 3500~4000kv (Not included)

ESC: 40A (Not included)

Duct fan: 70mm

Shaft size: 3~3.15mm

 

 

 

 

Plug-n-Fly predator Spy plane.

 

Spec.

Wing Span: 1330mm

Weight: 603g

Length: 780in

Motor: 380 Brushed motor

ESC: 30A brushed

Servos: 2x9g

Battery: 1000mah 7.4V 2S 20C (Not included)

 

wszystko mniej niż 100 dolarów

 

a niestety kamery urzywane w modelarstwie raczej w airsofcie się nie przydadzą brak zooma i w gęstwinie lasu nic nie widać

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Mąka? Też nie mam na to pomysłu.

 

Za rok będę po kursie spadochronowym :twisted: (o tak chciałem się pochwalić)

Albo komuś się nudzi i mu trupów potrzeba .

Mąka przecież jest łatwo palna .

Posyp kuchenkę gazową smugą mąki a zobaczysz co się stanie( kuchenka włączona) :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tak sobie teraz myślę, jest duużo prostsze rozwiązanie - Rakiety modelarskie.

 

Koszt niski, kamera opada na spadochronie razem z rakieta.

 

Trochę się tym interesowałem, mam za sobą kilka udanych modeli.

 

Mogę pomysł rozwinąć, jeżeli kogoś to interesuje.

 

 

Link to post
Share on other sites

Naprawdę nie ma co wyważać otwartych drzwi - http://rc-cam.pl/

 

Jak w większości spraw temat kosztów jest bardzo prosty - tani można zrobić coś prostego, prymitywnego, słabej jakości i o małym zasięgu. Jak chcemy dobrą jakość, niezawodność, zasięg to mocno wzrasta cena.

 

System na rakiecie będzie miał dodatkowy problem do zwalczenia, którego nie można lekceważyć - przyspieszenia i wibracje.

Link to post
Share on other sites

Zasięg nie będzie taki mały, z reszta, zależy ile to dla Ciebie "dużo" a ile "mało" ;)

 

Taka rakieta nie będzie prymitywna, słabej jakości. Nie mam zamiaru robić kijanki na S&C ;) :D

 

Wibracje... Nie będą aż takie żeby najtańsza kamerka (lub mały ładunek/granat/flara itd.) nie wytrzymały. Na spadochronie będzie, w najgorszym wypadku, lekki ruch obrotowy.

 

 

Edit:

 

tak teraz myślę, jako "mało" mam na myśli poniżej 300 - 400 zł ;)

Edited by texwillerxxx
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...