Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Glock 18C [CYMA]


Recommended Posts

  • Replies 910
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Poważnie sprawdziłeś tylko w dwóch miejscach i stwierdziłeś że zapytasz o to na forum? Googla wyłączyli?

Podpowiem że stwierdzenie że w przynajmniej jednym sklepie jest dostępnym zajęło mi mniej niż napisanie tego posta.

Edited by marcinus
Link to post
Share on other sites

Witam!

 

aktualnie śledzę aukcję CYMY CM030 i mam takie o to informację:

- posiada biały znacznik na muszce

- dwa metalowe magi w komplecie

- prawdopodobnie metalowy GB

 

czy odpowiada to modelowi z wadliwą baterią?

jakieś znaki szczególne, na które jeszcze trzeba zwrócić uwagę?

Link to post
Share on other sites

Hmmm w sumie to każdy CM.030 ma lipną baterię którą łatwo zepsuć dołączoną ładowarką, więc prędzej czy później czeka cię wymiana.

 

Witamy na WMASG ;]

 

Bardziej chodzilo mi o kwestie wylewania kwasu.

Mam slomiany zapał na G36 + cienkiego boczniaka i zdecydowanie wole zainwestowac w ladoarke porzadna, a z batkami tez cos pomysle pozniej

 

sent via mobile

Link to post
Share on other sites

Powiem tak, na chwilę obecną aku dedykowane są badziewne i nie tanie, chyba że kupisz pożądne ogniwa i sam sobie zrobisz ze dwa pakiety. Lepiej odrazu przerobić na lipo 7.4v i mieć przynajmniej 4 magazynki, w full auto fajnie się sieje i wywołuje banana na twarzy. Poza tym replika dość ładnie niesie jak na tak marną moc i w sumie można ją polecić jako pierwszą replikę dla zaczynajacych z asg. W CQB ze 180fps trzeba być wybitnie uzdolnionym żeby komuś zrobić krzywdę. Do 20m można w miarę skutecznie nią straszyć przeciwników. Także łap tą za 150 bo pewnie zostanie z tobą na długo, z czasem będziesz chciał gaziaka ale pewnie dojdzesz do wniosku że ani to ekonomiczne ani do końca użyteczne w walce. Mało która boczna pozwala w tak krótkim czasie opróżnić magazynek w nagłej sytuacji ;]

 

Był bym zapomniał, daruj sobie przedłużone plastikowe magi, nawet te od TM się tną.

Edited by Marrtinez
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

 

1100 mAh w aepie za jedyne 79$, a ja myślałem, że to ja się cenie ;)

Lepsze pytanie jak to rozładować potem xD

 

@Ziku, tu masz odpowiedź:

The CYMA Glock 18C came with a Version 1 and a Version 2. Version 1 came with a few problems and with a bad battery. Version 2 fixed these problems.

Rumor has it that a Version 3 had appeared. At this time, CYMA has NOT created a Version 3 to the Glock 18C nor have they planned to. If you buy from a place that advertises their CYMA Glock 18C as Version 3, it's most likely a Version 2.

Źródło: http://www.airsoft-barracks.com/forums/topic/4159-cyma-cm030-glock-18c/

 

Po za tym obecna wersja II różni się oznaczeniami na korpusie. Tam gdzie w ostrej jest logo Glocka, w cymie ver. I jest CM, w ver II już tego nie ma. I w ver. II masz numer seryjny na lewej stronie zamka. I to chyba tyle z różnic wizualnych.

Edited by vanar
Link to post
Share on other sites

Był bym zapomniał, daruj sobie przedłużone plastikowe magi, nawet te od TM się tną.

 

Trochę smarowania, utrzymywanie w czystości oraz używanie dobrych kulek znacznie redukuje ryzyko zacinki. Mam 4 długie magi - w czasie strzelania jeden na cztery potrafi przyciąć się przy końcówce (nie wyjdzie kilka kulek). Mówię oczywiście o magazynkach Cymy. Problem z nimi jest inny - wchodzi do nich około 60 kulek (przynajmniej do moich), a do TM - 100.

 

Trzeba mieć też trochę szczęścia przy zakupie. Dwa moje magazynki mają strasznie delikatne szczęki trzymające kulki i nawet delikatne puknięcie potrafi uwolnić kilka-kilkadziesiąt z nich - trzeba uważać zwłaszcza przy ładowaniu do pistoletu. Dwa pozostałe nie mają tego problemu.... No ale w sumie to takie typowo chińskie :icon_biggrin:

 

A tak przy okazji - po przeróbce na lipo moich Glocków ROF jest w okolicach 15-16 kulek na sekundę. Używanie długich magów (zamiast krótkich) daje nie dwie, ale cztery sekundy ciągłego ognia.... Więc warto :icon_biggrin:

 

A akimbo z długimi magami... :icon_biggrin: Normalnie jak na filmach.... :icon_wink:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 5 months later...

Ja go w sumie wziąłem bo mam już 2gaziaki(Colta i Berette) i uznałem, że to może być coś ciekawego z powodu jego trybu auto(a wnioskuje, że jest ciekawy po przebrnięciu przez 28stron tematu :P ) :) A po za tym może jak mi przypasi dokupie drugiego i się w akimbo będę bawił :icon_mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Moja wersja przeleżała w szafie blisko 2 lata czekając na lepsze czasy (nadejście porządnych i małych akumulatorów). Nastała era lipoli i wygląda na to, że elektryczne pistolety wracają w chwale. :P

 

Właśnie w związku z lipolami piszę. Otóż jak po kilku (nastu) miesiącach wygląda sytuacja na tym polu? Szukałem po ulubionych sklepach lipolków co by weszły w ograniczoną przestrzeń osiemnastki, znalazłem dwie baterie rokujące pewne nadzieje:

 

http://gunfire.pl/product-pol-1152200646-Akumulator-LiPo-7-4V-1000mAh-30C.html

http://gunfire.pl/product-pol-1152198885-Akumulator-LiPo-7-4V-850mAh-20C.html

 

Pojemnością przewyższają stocka (rzecz oczywista), ale na zdjęciach prezentują się nieadekwatnie do podanych wymiarów. Możecie mi coś podpowiedzieć w ich kwestii? A może istnieją lepsze akumulatory, które przeoczyłem?

Link to post
Share on other sites

Podane baterie chyba się nie zmieszczą.

Z tego co pamiętam mam założoną http://www.nastik.pl...s1p-p-3906.html

Zajmuje większość wolnej przestrzeni pod lufą ale zostaje miejsce na robiony mosfet[mam styki wymienione na microswitch].

Żeby ją zamontować trzeba pozbyć się kilku części.

I przy demontażu baterii trzeba demontować lufę z komorą

Edited by mk8539020
Link to post
Share on other sites

Ja ledwo wsadziłem 2 ogniwa 750mAh bodajże turnigy z pakietu 3 ogniw ale na rynku pojawiły się też pakiety 500mAh które powinny wejść bez problemu. Ja musiałem wywalić "wybijacz" aku, podszlifować znalowy element odpowiadający za bezpiecznik ognia, podszlifować plastikową imitację lufy i jakoś wkładam i wyjmuję pakiet bez demontażu czegokolwiek poza zamkiem.

Zerknij na ofertę modelania.pl bo chyba tam mają wymiary podane pakietów a potem poszukaj podobnego ale taniej, pewnie niewiele taniej, na alledrogo ;]

Link to post
Share on other sites

Ja w moim glocku zamontowałem takie lipo: http://allegro.pl/lipo-li-po-7-4v-2s-950mah-25-50c-turnigy-nano-i3453724677.html ;) Wymagało to jednak całkowitej przeróbki baterii (rozdzielenia ogniw) i dość znacznych ingerencji w glocku (musiałem wywalić tą górną osłonkę lufy wewnętrznej, i podszlifować kawałek bezpiecznika). Żeby było śmieszniej, jako wtyczki upchałem tam t-deansy, ale za to gęba sama się uśmiecha, gdy cały magazynek wylatuje w 2 sekundy :icon_biggrin:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...