Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

moze cos zle robie :wink:

a wiesz że trza obrócić magazynek do góry nogami podczas ładowania, żeby gaz spływał :!:

ja tego na początku nie wiedizałem i miałem podobny problem :|

 

hmmm to bylo to ;) dzieki za pomoc w glupiej sprawie ale przynajmniej juz sie nie denerwuje poszlo 50 strzalow i jest ok :)

Link to post
Share on other sites

W niedziele Rugerek probowal przejsc chrzest bojowy, lezal sobie grzecznie w kaburce aczkolwiek byly dwa momenty gdy byl mi potrzebny i stwierdzam nic szczegolnego......... gdzie jest te 300fps'ow bo ja jak i inni uczestnicy zabawy tego nie zauwarzyli tak wiec nie ma sie czym podniecac, chyba ze wersja karabinkowa :?

Link to post
Share on other sites

to jest twoje zdanie, tylko na przyszłość nie pisz złych rzeczy bez dowodów, np. wg. ciebie nie ma 300fps (powinno być 380) a nie miałeś możliwości zmierzenia tego

pamietaj ze strzelasz z gazu który nie lubi zimna (jakie ja mam z nim doświadczenia to wyżej pisze)

Link to post
Share on other sites

napisalem to gdyz mial byc superhiper ;) pistoletem a jak dla mnie strzela tak jak inne pistolety, tamtego dnia mailem okazje postrzelac tez z innych gaziakow, i strzelaly tez osoby ktore juz z niejednego gaziaka strzelaly i tez nie zachwycaly sie po strzelaniu. moze to wina gazu a moze tylko mit ze jest tak dobrym pistoletem, jak narazie zostal wyprobowany i napisalem swa (subiektywna) opinie i albo sie ona w przyszlosci zmieni albo juz taka zostanie

Link to post
Share on other sites

Witam tak jak kolega pisał gazówki to pistolety z natury lubiące letnie temperatury. w temperaturach blisko zerowych nie spodziewaj się ekscesów.... ale i tak jest dobry... jak rzadko która z gazówek wytrzymuje dobrze niskie temperatury.... szczególnie dotyczy to gazówek z blowbackiem ;) za to docenisz mk1 w lato... wierz mi... pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

No i nie można oczekiwac cudów za 180 czy 400 zł

jest jaki jest, nie jest ideałem i nie można go tak traktować

ale jak już pisałem wcześniej jest to dobry wybór za taką cenę (mówie o swoim Carbine ale Pistol w planach)

 

aha,w zimie gaziaki niech lepiej odpoczywają, wszystkie

 

ps. jak ktoś hcce ekstremalny tuning Rugera:

http://www.kicbbgun.com.tw/shop/advanced_s...hp?keywords=mk1

mnie najbardziej podobało by się:

metal hop-up, dłuższa lufa + drewienko

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Chciałem tu się odwołać do wypowiedzi Gunnera.

Po pierwsze ; Ten Ruger jest bardzo mocny (osiągi same mówią za siebie).

Po drugie : na to się składa iż posiadam ten model .

Po trzecie: wiem że ty lubisz kupować do swojego mp5 pierdół które i tak ci rozwalają po raz 2-3 gearbox.

Po czwarte: On się pyta ile pistolet potrzebuje gazu a nie czy jest tani czy drogi .

 

PS : Dla mnie takie wypowiedzi są nudne i świadczące o tym że niektórzy myślą że mają dużą wiedze a tak naprawde Gówno wiedzą. .

Pzdr

 

Co do twoich pytań : Ruger nie wymaga wiele gazu ( z racji iż nie posiada BB i zbędnych dodatków). Wygląd nie poraża pięknem .. no ale i tak jest wart swojej ceny..

Link to post
Share on other sites

Ech ..Strzelałem z niego i w zimie i w lecie....i na jesień i w temperaturze -15'C.I teraz znów zacznę .Strzelałem z niego Green gasem i propanem ,strzelałem z niego izobutanem i markowym RONSONEM.Czy ktoś ma pytania?

 

więc zacznę a potem pytajcie

1.Strzelanie w zimie-Na GG/Propanie* jest nieźle (powyżej 0',poniżej 0 można go w domu zostawić-kulki wylatują-i tego się trzymajmy),na izobutanie/Ronsnonie efekty są jeszcze gorsze jeżeli nie ma około 10'C.Przy temperaturach 10-15st.C strzelanie jest OK. Przy -15'C kulki dosłownie wchodziły do lufy ,gaz wylatywał ,ale nie miały siły przepchnąć kulek i gromadziły się w środku (potem je wysypałem)

 

*to jest ten sam gaz-tylko ze GG jest z dodatkiem silikonu- stąd cena tak wysoka .To dla Tych co nie wiedzą.

 

2.Używanie innych gazów (jak się okazuje to nie to samo).Osiągi na innych gazach (izobutan/Ronsnon) są trochę gorsze (spadek zasięgu o około 7-8m).Różnice w temperaturach-opisałem wyżej .Oprócz tego spada niezawodność giwery (brak smarowania-mówi się o tym w każdym temacie o gazach alternatywnych w tym o Propanie),moja propozycja-trzy ładowania czymś-tam--> jedno (ale pełne) GGasem. Ale na własną odpowiedzialność.

 

3.Celność-na którymś strzelaniu strąciłem gościa w budynku-strzelałem z piętra z pozycji leżącej przez okienko o wymiarach około 60cmx45cm(okienko było "przyłożone" do podłogi) do budynku położonego niżej (o jedno piętro) i oddalonego o około 35-40m .Zanim go trafiłem wystrzeliłem około magazynka (to dużo...-17kulek),ale koleś nie trafił mnie z AEGa...zasugeruje tylko-stały zsięg,seria,250kulek w magu, przyrządy celownicze....:twisted:

 

jeżeli mogę w czymś jeszcze pomóc ukrócić plotki - proszę pytajcie.

 

pozdr pi

 

p.s.

jestem kiepskim strzelcem.... :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

mam krotkie pytanko - jestem pocztakujacy - chce kupic pierwsza bron (na razie jedyna) wspomniany w temacie Ruger Mk1 w wersji dlugiej. Sadzac po fps czy nie jest on ZBYT mocny i czy na przyklad ktos probowal na nim zrobic test czy zwykle badziewne gogle wytrzymaja strzal z niego? Nie chce po prostu kupic guna z ktorego bym sie bal strzelac zeby komus krzywdy nie zrobic.

Link to post
Share on other sites

Ruger z "precyzyjną" lufą (czytaj castoramowa ruka) nie rozwala okularów bhp za 10zł (z przyłożenia) powstają jedynie małe wgniecenia. Za którymś strzałem w to samo miejsce pewnie by pękły. Uvexy wychodzą bez szwanku.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam. Czy ktoś z was zauważył że musi w miarę wieku swojego cudeńka coraz bardziej dociskać spust by owa maszynka strzeliła? mojej zabawce uderzył już roczek w styczniu i na ostatnim strzelaniu zauważyłem że mimo iż dociskam spust do końca to może strzelić z opuźnieniem :? . Winę za to ponosi mechanizm który w miarę eksploatacji łapie luzy. Są 2 rozwiązania tego problemu... likwidacja luzów lub wymiana części... główne 2 luzy są na: mocowaniu dźwigienki(tam gdzie bolcem wchodzi w tą część przy spuście) i na łapaniu wypustka na młoteczku. Ja postanowiłem obkleić blaszką ten wypustek i mam teraz 5 mm od końca ścianki odstępu spustu punkt strzału... zobaczę ile to będzie trzymać... pozdro

 

ps. druga możliwość to zrobić nową dźwignię ciągnącą młoteczek np. o 1 mm krótszą...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...