Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

witam

 

 

wlasnie z ciekawosci przeprowadzilem na moim rugerze test na okularach ochronnych z hurtowni BHP. Okulary sa przeznaczone do ochrony oczu dla odlamkow o predkosci max 44m/sek i wadze 8g. z odleglosci ok 50cm poszly 3 strzaly w punkt kulkami 0.33, po 3 sie pojawila mala ryska, zniknela po przetarciu. Wynik? Jest dobrze, a okulary kosztowaly niecale 15zl wiec gdzie im tam do firmowych u-vexow? jak ktos chce moge podeslac filmik

Link to post
Share on other sites
  • Replies 167
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od jakiegoś czasu chciałem kupić tę broń, ale właśnie to 380 fps mnie troche przeraziło. Na ostatniej strzelance sprawdziłem z ciekawości, jak Uvex'y X-One wytrzymają strzał z przyłożenia z Hardballera TM (305 fps na Green Gas, 18 stopni Celsjusza, kulki 0.2) Użyliśmy kulek 0.2, lub 0.12 (dokładnie nie pamiętam, jak tylko się dowiem to napiszę). Temperatura ok. 15 stopni. Kulka zostawiła widoczny na pierwszy rzut oka ślad, a wokół niego widoczne po dokładnym przyjrzeniu się malutkie pęknięcia.

W związku z tym nadal się wacham z zakupem tej repliki. Jeśli ktoś ma możliwość strzelić z przyłożenia w takie okulary i rozwiać moje wątpliwości to byłbym wdzięczny.

Link to post
Share on other sites

kolega z teamu testował te Uvexy z sigmy CO2 i niema śladu ... a pozatym te 380 fps to lajtowo starcza :D nie za dużo i nie za mało :) jak będziesz ostrożny to nikomu krzywda sie nie stanie :P chyba ze jesteś psyhopatą to nie kupój rugera ? heheh pozdro

Link to post
Share on other sites

Witam.

ma ktoś z was moze schematy do tej kalmki?? I mam jeszcze jedną prośbę czy mógł bym mi ktos wysłąć na email zdjęcia dokładne bebechów najlepiej w najlepszej jakości i zeby było jak najwiecej detali

thx

 

email

minc0@o2.pl

Link to post
Share on other sites

Mam gdzieś rysunek schematyczny do długiego, to Ci zeskanujęi podeślę (takie same flaczki jak ma krótki ). Jestem zadowolonym posiadaczem długiego Karabinka, jak i krótkiego pistoletu, jako przybocznej, z tym , że długi wymaga kulek 0.33 , żeby pokazać "pazurki" moim zdaniem.... :twisted:

Link to post
Share on other sites

Wielkie dzięki.

Mam jeszcze jedno puytranie próbował ktoś z waś teoretycznie i/lub praktycznie przerobic krótką wersje na długą??

Bo ja sie taka nad tym zastanawiam czy się da :D

Np. jakieś dodać drewienko (jako uchwyt) i zmienic abs na metal oraz dodać precyzyjną dłuższą lufe :D

 

b092e79951.jpg

Link to post
Share on other sites
Wielkie dzięki.

Mam jeszcze jedno puytranie próbował ktoś z waś teoretycznie i/lub praktycznie przerobic krótką wersje na długą??

Bo ja sie taka nad tym zastanawiam czy się da :D

Np. jakieś dodać drewienko (jako uchwyt) i zmienic abs na metal oraz dodać precyzyjną dłuższą lufe :D

 

b092e79951.jpg

 

Ależ proszę bardzo... Przejrzyj ten wątek http://forum.wmasg.pl/viewtopic.php?t=12361

 

jak chcesz sie pytac o przerobke krotkiej na dluga to pytaj Voooyasa:D lepszego fachowca w tej chwili nei znajdziesz(...)

 

Dziękuję za uznanie 8)

Link to post
Share on other sites

nie ma za co dziekowac:D ja tylko stweirdzilem fakt:D

 

aaaaa co do komor HU, obadamy jak wyjdzie ale do wtorku powinienem miec domowa dorobke metalowej komory, jak sie sprawdzi to jest mozliwosc dorobienia wiekszej ilosci:D dam znac jak tylko cos wiecej bede wiedzial

Link to post
Share on other sites

Cyngla tata nam dorobi ? :) Aha wymyśliłem jak można zmniejszyć moc rugerów :P zeby niebyło strachy na małe odległości, więc tak ... myśle ze jak sie zrobi nalutką dziureczke w komorze HU np rozgraną igłą to spręzone powietrze wypychające kulke będzie mniejsze bo przez dziórke wyleci troche fps ów :D hehe ( a co do wielkości dziórki to nie wiem jakiej wielkości by mogła być ) ja sobie tak zrobi bo będe miał metal HU i w plastiku se wydziubie POZDRO DLA RUGER MANIAKÓW haha

Link to post
Share on other sites

jesli chodzi o REDUKCJE sily rugera to jest na to dosyc prosty sposob, ktory niestety jest dosyc trudny to wytlumaczenia (przynajmniej ja nie mam za bardzo pojecia jak to zrobic). w kazdym razie w skrocie wyglada to tak -> domodelowanie troche "body" w miejscu gdzie spust zwalnia kurek (ta dziura na boku rekojesci, czy jak to sie tam nazywa) -> krotsza droga spustu -> mniejsza sile z jaka mlotek udeza w tyl magazynka -> mniejsza ilosc wylatujacego gazu -> mniejsza sila

 

na poczatku jak probowalem skrocic droge spustu to az tak dobrze mi poszlo, ze gazu wylatywalo tak malo, ze kulka leciala na (doslownie) pare centrymetrow

Link to post
Share on other sites

heh, no ja bym np proponowal maksymalnei przedsluzyc lufe, az zabadzo i tez uzyskamy efekt obnizenia mocy, ale to trzeba sporo przesadzic, bo do pewnego momentu moc bedzie rosla:D

 

Radomirrrru, tak, juz z nim gadalem i powiedzial ze w poniedzialek/wtorek bedzie gotowe 1/2szt, jak sie sprawdza to dorobi wiecej:D

Link to post
Share on other sites
...powiedzial ze w poniedzialek/wtorek bedzie gotowe 1/2szt, jak sie sprawdza to dorobi wiecej:D

 

Takim oto sposobem kwestia sprowadzania metalowych HU powoli się rozwiązuje :)

Na niekorzyść sklepów ASG :)

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Link to post
Share on other sites

hehehehe:D obadmay jak to wyjdzie:D jak tak to moze przekonam kolesia niech mi wiecej tego dorobi:D:D:D i dla ludzi z forum by sie znalazlo:D

 

tylko problem bedzie z dwoma elementami, miejsce z srubka HU w orginale jest kwadratowe i wystaje nad owal komory, na tokarce nie ma szans tego dorobic- bedzie kolo i miejsce na gumke, zobaczymy czy to wyjdzie i jak bardzo bedzie szczelne:D

Link to post
Share on other sites
mam pytanie do użytkowników; czy Ruger nadaje sie do walki na odległości 10, 15m? czy nie będzie on niebezpieczny dla "wroga"? :)

Niebezpieczny to on nie jest, ale bolesny tak. Z odległości mniejszych jak 10-15m lepiej w głowę nie celować, gdyż po co szpecić komuś twarz krwiakami na 2 tygodnie...? No i oczywiście oszczędzimy bólu, gdyż trafienie w policzek z tych odległości boli jak diabli, a nie chcę nawet myśleć jak bolałoby np w wargę.

Zatem podsumowując powiem, iż uważam, że z małego dystansu można strzelać z Rugera, tylko starać się nie strzelać w głowę z odległości mniejszych jak wspomniane 10-15m.

Link to post
Share on other sites

A ja w życiu nie poleciłbym Ci Mk1, jeśli lubisz na pełnej k***** wjeżdzać do pomieszczeń itp. To nie jest borń szturmowa ani broń do CQB. Przez nieuwagę, powstają krwiaki, sińce, opuchlizny a nawet leje się krew. Po co psuć sobie zabawę? O tym była już nie raz dyskusja- EOT.

 

Ps. Mam Mk1, moja wypowiedź poparta jest poniekąd przykrymi doświadczeniami :/ Trzeba uważać, podobnie jak w przypadku gazowej Sigmy i silnie upgrade'owanych AEGów.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...