Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Magnes neodymowy a GB i elektryka


Recommended Posts

Ale są one na pewno o wiele większe :P

tylko co chcesz zamontować na tej szynie? bo jak optyka, to myślę, że będzie kłopot ze zgraniem przyrządów (jak tylko czymś zachaczysz, to musisz wszystko ustawiać od nowa) No chyba, że będzie tak mocno trzymało :wink:

Próbuj i się chwal :P

Link to post
Share on other sites

hmm w sumie racja, ale myślałem o jakimś systemie prowadnic- pinów i myśle że to może się udać :)

Co do optyki, to sporo ludzi transportując broń zdejmuje optyke, więc ustawienie jej to kwestia wprawy - tak mnie się wydaje

Arafat a GROM nie używa chwytów elektromagnetycznych? Bo jeżeli neodymka ma siłe utrzymać faceta to jaką on musi mieć siłę aby ją od tego kadłubu oderwać:)

Link to post
Share on other sites

Rozwiazanie jest moim zdaniem zbędne, , przykład: MagnaBlock czyli magnesy neodymowe które potrafią zakłucić informacje biegnące w nerwach, stosuje się przy uporczywych bólach. Stosowane są równierz jako lek, w postaci maty i ułożonych w odpowiednim kształecie magnesów. Ceny obydwu to ok. 2000zł za parę magnesików. Nie wydaje mi się aby szyna była tańsza od tego, poza tym ustawianie co róż np. kolimatora to lekka przesada. Pokrywa AK nie jest płaska, musiał byś zrobić na zamówienie takie magnesiki.

Acha, pokrywe też musiał byś jakoś unieruchomić, wogule pomysł nie przejdzie.

Link to post
Share on other sites

Myśle że nie znasz problemu ;) magnes który utrzyma w miejscu - a nie będzie w ogóle trzymał pokrywe kosztuje 1,29 żł

ma wymiary 25x15x5 przymocuje je do body w jakiś sposób np przykleje jakimś klejem :)on ma tylko zapobiec ewentualnemu chwianiu się pokrywy

 

soldat szyne moge wykonać w 1-2 dni ale chciałem wpierw tego uniknąć

 

Poza tym w AK ze stałą kolbą ile razy musze otwierać pokrywe? jak otworze raz na 2 tygodnie to będzie dużo, chyba ze widzicie jakieś inne powody

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Chyba masz rację ale ja polecam szynę. Choć Twój sposób z magnesami ma parę plusów, jest tani, łatwy i przy tym nie będziesz ingerował w budowę repliki. Tylko jestem ciekaw jak mocno i solidnie to się będzie trzymać. Zapewne w trakcie przedzierania się przez krzaki coś może się przestawić, odpaść. Jak Ci się uda to chętnie bym zobaczył zdjęcia, ciekawe. Powodzenia!

Link to post
Share on other sites
MagnaBlock czyli magnesy neodymowe które potrafią zakłucić informacje biegnące w nerwach' date=' stosuje się przy uporczywych bólach.[/quote']

No wypas. A jak sobie obłożę szyję to przestanę w czuć cokolwiek? A skąd magnes wiec czy to ból czy "sygnał informacyjny"?

 

Stosowane są równierz jako lek' date='

[/quote']

W postaci opiłków zapewne...

w postaci maty i ułożonych w odpowiednim kształecie magnesów. Ceny obydwu to ok. 2000zł za parę magnesików.

Marnuję się na studiach, wciskanie ludziom ciemnoty jest dobrze opłacalne widzę...

Proszę mi tu "new age" nie szerzyć :P

 

Pozdrawiam,

Weq

Link to post
Share on other sites
W postaci opiłków zapewne...

Magnezy neodymowe o podwyższonej sile nie podaje się jako opiłki do jedzenia no chyba że kolega Weq lubi to już nic nie mówie. Tutaj chyba racja, z tymi przykładami wyskoczyłem jak filip z konopii ale jest w tym trochę racji bo ów magnesy nie nadaja się do repliki.

 

Weq

Dla twojej informacji http://www.mcm.ibf.com.pl/opinie.htm

Magna Block http://www.magnabloc.com/contactus.html

 

Wogule twoja interpretacja mojego posta to jakieś nieporozumienie,Sop-Pel słusnzie zauważył że mój przykład był troche odosobniony i nie wnosił kluczowych rzeczy do tematu.

 

Weq nie wiem czy marnujesz się na studiach, to chyba nie jest pytanie do forumowiczów no chyba że studuia związane z ASG :wink:

 

Myśle że nie znasz problemu  magnes który utrzyma w miejscu - a nie będzie w ogóle trzymał pokrywe kosztuje 1,29 żł  

ma wymiary 25x15x5 przymocuje je do body w jakiś sposób np przykleje jakimś klejem :)on ma tylko zapobiec ewentualnemu chwianiu się pokrywy

. Pokrywa jednak do czegoś jest jak mniemam i raczej klejenie jej na stałe nie wróży nic dobrego. KUP SZYNĘ A NIE BĘDZIESZ ŻAŁOWAŁ.

 

 

P.S.

Koniec osobistych wycieczek.

Link to post
Share on other sites

No tak, ale pokrywa jest z tłoczonej na zimno stali, magnes neodymowy o wymiarach 5x5x2 ma siłę utrzymać 0,4kg masy przyjmując ze pokrywa wazy coś koło 100g, kolimator powiedzmy z 200 to i tak zostaje nam jeszcze troche - a takich małych magnesików można zastosować nawet z 6. zestaw 12 magnesów kosztuje 4.50 + koszty wysyłki klej to wydatek max 10zł i szyna ( boczna ris - stalowa i najchudsza ) to 20 zł

I mam już montaż:)

choć osobiście pomyślałem nad montażem na szczerbince - ktoś na forum mi podsunął taki pomysł przód w mocowaniu szczerbinki tam gdzie jest górne body dać śrube z tulejką dystansującą aby wypoziomować -( patrz rysunek )

nowemocowaniekolimatoralt0.th.jpg

 

czerwone - śruba

zielone - podkładka dystansująco poziomująca

niebieski wypełnienie z jakiegoś tworzywa - gąbka , pianka - cokolwiek ;)

 

Jak wam się to podoba? :) i to tez tanie będzie :) tylko górne body musi być stalowe :/ bo w plastiku tam przypadałączenei... no chyba ze rozwiązać to jakimś płasownikiem ale tego jeszcze nie przemyślałem

Link to post
Share on other sites

Pomysł z magnesami jest nawet interesujący, bo pozwala sprawnie montować i zdejmować optykę. Problem jest inny: magnesy neo najłatwiej rozłączać siłą skośną (np, zsuwając jeden z drugiego). Dobrze by było, żeby konstrukcja blokowała takie zsunięcia - całość powinno się dać rozmontować tylko siłą prostopadłą przecwiną. Albo dodać właśnie coś w rodzaju pina blokującego,

 

 

Dziękuję, a dla Twojej:

www.quackwatch.org/04ConsumerEducation/QA/magnet.html

Jeśli link nie działa, to w gogle wrzuc "quackwatch magnet" i pierwszy link wez z google cache'u.

 

Strony się różnią tym , że moja podaje źródła. A dla mnie osobiście artykuł profesora z AM jest niewiarygodny ponieważ: nie ma źródeł, żadnych konkrentycvh statystyk (to nawet nie pretenduje do "strzeszczenia ywniku badań") a na koniec to, że na dole jest notka o radiestetach, którzy uznają, że produkty firmy xx blokują promieniowanie żył wodnych. Ekhem...

 

A już hitem jest stwierdzenie, że w samochodzie zanika pole magnetyczne - wszystkie samochody z kompasem w desce rozdzielczej to ściema z tego wynika :P

 

Pozdrawiam,

Weq

 

PS Mam nadzieję, że moderatorzy wybaczą ten drobny OT - wszak poszerza ona naszą wiedzę o świecie :-)

Link to post
Share on other sites

Weq siła którą przykładasz zeby rozłączyć magnesy też jest ścinająca :roll: właśnie oblałem z tego egzamin więc wiem :F

 

Rachunek zatem przeprowadzay jest dla sił wzdłużnych (w tym przypadku rozciągających )- bo w takim kierunku działa pole ;-)

 

Tak szacunek jest na jeden magnesik

niestety to nie neodymek a Samarowo - kobaltowy

w sumie jeden pies i tak wykoanyny z metali ziem rzadkich miejmy nadzieje ze nie jest tak kruchy jak neodymek:)

 

I chyba najważniejsze jest to że- magnesik nie trzyma optyki ale pokrywe :) - nawet jezeli upadnie replika to musi pokonać zatrzask komory zamkowje oraz magnesy

Link to post
Share on other sites
Guest ELiTE_HUNTiNG

Neodymowe magnesy sa bardzo silne utrzymac szyne utrzymaja ale z dodatkowym (czymś) utrzymujacym to prosto w stosunku do lufy

 

hm nie majac doczynienia z tak silnymi magnesami mozna pisac ze do elektroniki nie maja nic ...

a o mechanice nie mówiac aczkolwiek ich działanie nie ma duzego dystansu

ale fakt ze neodymy dobrej firmy sa wstanie zmiażdzyć palec :wink:

Link to post
Share on other sites
×
×
  • Create New...