Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ARCH]Airsoft - styl - zabawa, gra, czy symulacja


Recommended Posts

  • Replies 71
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

teraz chciałbym pochwalic ekipe z wrocka
Ten kolo w sumie jest z Jaworzna' date=' ale "wychował" go wrocek pod kątem asg ;']
zakradl sie podemnie na 3m nie wiem jak... nie zauwazylem
Podszedł łukiem z prawej i od tyłu.
nie strzelał' date=' zabrał dokumenty[/quote']Odgłos strzału zdradziłby jego pozycję' date=' tak samo jak i ty idąc na respawn wskazałbyś, ze cos nie tak w bazie. No i z 3 m z 400 FPS...byłoby "au".
i zniknał.
W lesie Jacku... poszedł taką samą drogą jaką przyszedł.

Sam strzelam w to co widzę, mówię "dostałes" tylko gdy groziłoby to urazem (mały dystans). Czasem zdarza się kogoś klepnąć w ramię i schodzi. Czasem trafiaja się jednostki które potrafia się wykłócać mimo przyłożenia im DEegla do twarzy z krzaków. Tych zapamietuję. A oni potem mnie, a raczej "Dominisię".

"Nos który wystaje, musi zostać odcięty" - stare chińskie przysłowie.

Co do ammo to po zakupie AEGa robiłem często za broń wsparcia ( tune do 400 FPS i hi cap 500 czyli 2x250 jak box ). Czasem szło i 4 k na kombat, raz na całodziennym poszło nieco ponad 6k. Teraz z racji zmiany zainteresowań ( recon zamiast mgunner ) biegam z realcapami ( 20 BB ). noszę w nich ammo plus ok 300 sztuk w oporządzeniu, reszta w plecaku. Docelowo planuję 10-11 r-capów. Limity amunicyjne - tak, gdy wymaga tego scenariusz. Inaczej nosze wszystkie bb przy sobie, od przeskoku r-capy nigdy nie zdarzyło mi sie wywalić więcej niż 180 bb, nawet na całodniowych walkach czy raszówkach. Jednak czasem ckni sie za wywaleniem h-capa w 3 seriach, oj ckni :D.

Link to post
Share on other sites
Bez urazy - głupia dyskusja.

(...)

Już było to omawiane.

Rebbe D. - krynico mądrości (choć królewiackiej ;) )' date=' jakżeś mógł odebrać młodym wilczkom radość ponownego odkrywania Ameryki.

 

Sprawa dawno już nie będąca nową, kontrowersyjną ani tym bardziej nierozwiązaną (OT lokalno-filozoficzne pomijam), ale jak stwierdzono w pewnym klasyku polskiego kina...

 

[i']Młody to zdziwiony.[/i]

 

Pozdrawiam

KZ

 

PS Niestety takie są efekty jak się siedzi we własnym sosie i nosa na zewnątrz nie wytknie (a choćby tylko poszperwszy po bieżących wątkach na forum).

 

O tempora! O mores!

 

;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

nie przesadzacie troche panowie????? to tylko [moze dla niekturych az}airsoft i plastikowe kulki ,no chyba ze wy macie superchiper wypasne 400fpesówki :D , i walicie z 1-2 metrów ,a jezeli chodzi o amunicje , powtórze to sa tylko kulki , mozna nie poczuc jednej ,dwóch ale serie 50 napewno :D pozdro

Link to post
Share on other sites

Ok zgadzam sie. Tylko że prawdziwy pistolen np ak 47 ma zasięg 800m i jest celniejszy bo pocisku nie znoś wiatr. Ak 47 nawet dobrej firmy nie jest tak celny jak orginał. Wjęc z 1 strony masz racje ale z drugiej to żeby traić celnie ak 47 (real) potrzebuje 1 pocisku a replika 2/3 kulki (oczywiście zależy z jakiej odległości)

 

wjęc (nie zlinczujcie mnie) myślę że powinno się ograńczyć ilość kulek w 1 strzelance do 500 (zależy ile trwa) i postawić na dopracowanie taktyki i komunikacji w drużynie

 

poZDro

 

Przypominam, że na tym forum obowiązują zasady ortografii. Pisz staranniej posty, w przeciwnym wypadku będę je kasował - Regdorn

Link to post
Share on other sites

tyle ze samo takie "ograniczenie" znaczaco wpływa na taktyke i dzałania bez względu na realistyke ,co innego gdy masz pełną game srodków bojowychj do wykorzystania , a co innego gdy masz jakiekolwiek ograniczenia

 

Przypominam, że na tym forum obowiązują zasady ortografii. Zdania zaczynamy z dużej litery i takie tam ;) Pisz staranniej posty, w przeciwnym wypadku będę je kasował - Regdorn

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

witam ... narodził mi sie taki maly pomysł w glowie jednak nie wprowadzam go na razie w zycie , gdyz dotyczy on nas wszystkich ( mam tu na mysli wszystkich maniakow ASG ) ...

 

jest to sporo pisania wiec przepraszam ze nie tu ale taxt na ten temat mam juz zredagowany na stronie naszeej grupy - serdecznie zapraszam do zapoznania sie z nim i wypowiedz ( na temat samego pomyslu ) pod tym wlasnie wątkiem

 

adres do tematu : http://www.asg-olsztyn.prv.pl tamat wiświetli sie na stronie glownej po prawej stronie

Link to post
Share on other sites

Jak będę chciał udowadniać komuś że jestem "najlepszy z najlepszych" to zacznę grywać w szachy albo zapisze się do jakiegoś klubu piłkarskiego....

 

Czy ktoś odpowie mi na pytanie: Dlaczego takie pomysły nie rodzą się w głowach "staruchów' ??

 

ASG to jest HOBBY, to jest zainteresowanie, to jest coś co nigdy, wśród ludzi którzy interesują się militariami, wojskowością, bronią itp, nie nabierze sensu "sportu".

 

Chcesz to zbierz sobie ekipy z całej Polski które postrzegaja ASG jak zabawę w liczenie TFUUU "fragów" BLEEE i sobie organizujcie ligę...sport czy co tam jeszcze chcecie...

 

Jakoś nie widzę możliwości żebym kiedykolwiek zrozumiał ludzi którzy "bawią" się w ASG na zasadzie "idę sobie postrzelać bo się nudzę..." :wink: :wink:

Link to post
Share on other sites

wiem ze ASg jest hobby - wystarczajaco dlugo w tym siedze zeby sie o tym dowiedziec ... nie chcialem tu nikogo urazic - sam do asg czuje sentyment i nie chcialbym aby stalo sie sportem oficjalnym ( gdzie jest pelno gapiow itd itp ) jesli chodzi o potyczki , scenariusze , larpy itp ( nikt nie chce tego niweczyc , kasowac , usuwac z harmonogramu imprez ) .

wiec nie sadze zeby to byl jaki kolwiek powod do bulwersacji - nie wiedzialem ze temat byl poruszony w zwiazk z czym jezeli link jeszcze istnieje to prosil bym o podanie go na privie z checia sie z nim zapoznam .

nikt nie ma zamiary calkowicie przewracac asg do gory nogami tylko dodatkowo wprowadzic co pewien czas "mecze punktowane " i to wszystko ale nie w celu udowodnienia komus jaki to ja jestem ach i och jestem najlepszy i wogole ... przecie nie o to nam chodzi

 

asg to hobby , a wiec swietna zabawa , jestem po prostu ciekaw jaki bylby efekt gdyby do zabawy wprowadzic czysta rywalizacje

Link to post
Share on other sites

Piszesz:

 

nikt nie ma zamiary calkowicie przewracac asg do gory nogami tylko dodatkowo wprowadzic co pewien czas "mecze punktowane " i to wszystko ale nie w celu udowodnienia komus jaki to ja jestem ach i och jestem najlepszy i wogole ...

 

Więc po co ???????

 

A potem piszesz:

 

jestem po prostu ciekaw jaki bylby efekt gdyby do zabawy wprowadzic czysta rywalizacje

 

Czyli rywalizacja=podstawa sportu

 

Więc może sam najpierw się zastanów o co Ci chodzi i do czego dążysz a potem spróbuj zmieniać co kolwiek...

Link to post
Share on other sites

O ja pier...

 

Fragi to Wy sobie liczcie w CSie... Co turnieje Ci się marzą? Może przedstawić Ci kosztorys organizacji i uczestnictwa w turenijach paintballowych? Zdziwiłbym się gdybyś zainteresował tym więcej niż 5 rozsądnych osób.

Link to post
Share on other sites

mam sie zastanowic po co to pisze ... odp jest bardzo prosta :

wpadl mi do glowy pomysl taki a nie inny sam prawde mowiac nie jestem pewien co z takim pomyslem robic dlatego jak wczesniej napisalem - to TYLKO POMYSL ( nic wiecenj ) i jestem ciekawy zdania innych - dlatego postawilem taki temat - nie mial byc on obrazliwy czy co kolwiek w tym stylu - pragne tylko zaczerpnac informacji na ten temat

 

wiem jak wygladaja rozgrywki w paintballu i na jakich zasadach funkcjonuja ( miedzy innymi tym sie zajmuje ) dlatego nie mam najmniejszego zamiary mixowac paintballa z ASG

1. nie ma to sensu

2. bylo by to troszke nie na miejscu

 

nie niezamarzyly mi sie rozgrywki ... nie jestem jakims tepym tlukiem

na razie nic mi sie nie zamarzylo dlatego dalem to pod dyskusje tylko tyle

 

moja propozycja zeby to sie nie zrodzilo w jakas klutnie czy cos takiego ( bo zupelnioe nie o to mi chodzi ) wystarczyla by odp . np. :

dobry pomysl/pomysl do bani - takie odp mi w zupelnosci wyststarczy

jak powiedzialem jestem poprostu ciekawy a kto pyta nie bladzi prawda ... ?

Link to post
Share on other sites
wpadl mi do glowy pomysl taki a nie inny
Nie jesteś oryginalny, średnio raz na pół roku ktoś na taki wpada. Skoro już tak długo zajmujesz się AS powinieneś czytać te wątki.

 

sam prawde mowiac nie jestem pewien co z takim pomyslem robic
Zapomnieć.

 

 

PS Pisz poprawnie, stawiaj znaki interpunkcyjne, zdanie zaczynamy z wielkiej litery.

Link to post
Share on other sites
asg to hobby , a wiec swietna zabawa , jestem po prostu ciekaw jaki bylby efekt gdyby do zabawy wprowadzic czysta rywalizacje

Prawdopodobnie, chęć zwycięstwa, awansowania do dalszych rozgrywek itp. spowodowała by, że plaga "terminatorów" zalała by społeczność ASG.

Jak sobie wyobrażasz w tym wypadku zabawę fair-play - ja sobie nie wyobrażam.

Link to post
Share on other sites

no tak z niesmiertelnymi faktycznie mogl by byc pewien problem o tym faktycznie ni epomyslalem .

 

Foka - zwrociles mi uwage ze skoro dlugo siedze to o takich watkach powinienem dawno slyszec - zapewne masz racje - ale jak widzisz po ilosci moich watkow na prawda na forum niezbyt czesto wchodze bo poprostu nie mam czasu

 

pytanie ( retoeyczne )

odnosnie niesmiertalnych ... to czy ilosc kilku sedziow nie zalatwilo by tego problemu ?

Link to post
Share on other sites
Nie. W paintballu masz ślad farby, na polu jest do 10 sędziów a i tak oszukują.

Dokładnie - musiałbyś postawić przy każdym uczestniku sędziego, a i tak uczestnicy starali by się zakwestionować jego decyzję - chyba, że obowiązywała by zasada sędzia ma zawsze rację.

 

Krótko mówiąc - naprawdę uwierz, że pomysł jest praktycznie nie do zrealizowania.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...