Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kamuflaż zimowy


Recommended Posts

  • 3 months later...

Odgrzeję nieco ten temat, gdyż uważam że nie jest on wyczerpany ;)

 

Widziałem wczoraj rózne rozwiązania na żywo i znalazłem potem na allegro dalsze.

 

Maskowania BW wyglądały naprawdę nieźle.

 

Kombinezony malarskie darły się aż miło, ale kilka osób ich używało.

 

Osobiście używałem TAKIEGO wynalazku (kupiłem rok temu 2x taniej ;))

 

100% bawełna, ale oceniam bardzo pozytywnie - za cienka, żeby zesztywnieć od lodu. A zakrywała wszystko ładnie. Właściwie zamiast flecktarna mogłem założyć pod to czerwony polar i też byłoby dobrze :)

 

Szukając dziś czegoś innego znalazłem TO - czy ktoś używał? Interesuje mnie jak z wygodą sięgania po broń boczną, bo w moim maskowaniu musiałem odpuścić sobie kaburę udową.

 

Aha, ważna rzecz - moim zdaniem stanowiąca idealne uzupełnienie - biała kominiarka.

 

I maskowanie broni - co polecacie żeby wyglądało efektownie i jednocześnie maskowało?

Link to post
Share on other sites

Poncho BW tez polecam goraco. Rozmiarowka Wintertarn jest taka sama jak Nässeschutz BW (Goretexy) tzn 1-4 i wyglada nastepujaca:

1. 48-50 2. 52-54 3. 56-58 4. 60-62 Dla osobnika sredniego wzrostu i rozmiarow wystarcza 2-3. Pamietajmy ze nosimy to na mundurze i rozmiary raczej nie sa za duze.

Link to post
Share on other sites

A oto ja i moja klyaksa :) fotka 1

 

fotka 2

 

Sprzęt z Rosjii,firmy SPLAV z Moskwy.Oprócz tego kupiłęm na allegro za 15zł nowe ponho BW w zimowe camo.Jest super,ale namaka,depcze sie je nogami(trzeba je pozwiązywać oddatkowymi sznurkami i bedzie git)teraz robi ono u mnie jako namiocik gdy śpię w lesie zimą,a jak wyruszam w drogę jako pokrowiec zimowy na plecak.

Edited by us socom
Link to post
Share on other sites

Do tego poncho BW potrzebna jest najlepiej instrukcja obslugi. Sztuka jest prawidlowo je powiazac. Na bokach sa narysowane strzalki okreslajace kierunek wizania. Zaleta jest to ze mozna w miare potrzeby szykbo zalozyc/zdjac i jest uniwersalnego zastosowania, jak trafnie zauwazyl przedmowca. Osobiscie na warunki zimowe preferuje "brudnego balwanka" BW, niestey trudno go dostac w dobrym stanie i cenie, oraz rozmierze.

Link to post
Share on other sites

http://www.taniemilitaria.pl/sklep/product...products_id=170

Takie coś znalazłem w necie i w bardzoo niskiej cenie. Widać że mundur troche prześwituje ale zawsze można pobawić się białym spreyem. 8)

 

 

 

Poprawnie się to Tyvek nazywa :P to 10 zł kosztuje, ale nie przemaka, i jest w nim ciepło. Ale długo nie wytrzymuje, chociaż jak ktoś tylko leży i campi to nawet spoko jest.

Link to post
Share on other sites

Kiedys sam wykonalem sobie maskalat zimowy ze starego przescieradla.

Znalazlem w domu stare gazety "Burda" mojej matki gdzie bylo sporo roznych wykroi. Znalazlem odpowiedni (najzwyklejsza bluza z kapturem i proste spodnie). Z pomoca mojej rodzicielki gdyz sam nie potrafilem korzystac z wykrojow uszylem sobie bluze z kapturem i spodnie ktore trzymaly sie na gumce podobnie jak koncowki rekawow i nogawek. Nic mnie to nie kosztowalo, a zadanie spelnialo. Tyle ze bawelniane przescieradlo przesiakalo woda i to byla jedyna wada. Dzis juz tego nie uzywam gdyz wlasciwie przestalem przykladac wielka wage do maskowania.

Link to post
Share on other sites

Link

Taki strój dostaniecie w Decathlon'nie .

A co do samoróbek,ogólnie są za jasne, (chyba że materiał juz stary jest) a po nasiąknięciu w lesie świeci się jak żarówka.

Zestaw kamuflujący BW spodnie+bluza dorwałem za 50zł na allegro, jest o wiele wygodniejszy od poncza, lecz po nasiąknięciu zamarza. Właściwości kamuflujące są dobre, a kostium jest 2 stronny.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Ja ostatniej zimy używałem kombinezonów malarskich (zakładałem dwa na dpm) i sprawdzał się bardzo dobrze. Dobrze kamuflował, nie przemiękał, był całkiem wytrzymały (żywotność 2-3 strzelanki). Jedyną wadą, był czerwony suwak, który można zamalować.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...