Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[Oficjalny] MP001 [AGM]


Recommended Posts

  • Replies 325
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no to jedynie albo większy śrubokręt wbić i odkręcić albo rozwiercać.. rozwiercanie nie bedzie takie fajne.. przydałaby się wiertarka stołowa o średniej szybkości obrotów i smar w sprayu.. śruby są cholernie silne i nie jest to takie łatwe.. chyba że tobie dali jakieś badziewne bo u mnie jak jedną skracałem to po połowie cięcia miałem brzeszczot bez zębów.. ;/

 

A zapomniałbym.. bardzo dobrej jakości wiertło do rozwiercania bo jak sie złamie to koniec!

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Pozwole sobie troszke odswiezyc.

 

Minelo troche czasu odkad wiekszosc ludzi wypowiadajacych sie w tym temacie zakupila swoje egzemplarze mp001.

 

1.Jak sprawuja sie nadal?

2.Czy naprawde sa takie awaryjne jak podejrzewano wczesniej? Jesli tak to jakie problemy Wam wystepowaly?

3.Jakie macie ogolne odczucia po dluzszym uzytkowaniu? ;-)

 

Pozdrawiam

Guma

Link to post
Share on other sites

Odpowiedzi na swoje pytania znajdziesz w tym topicku.

 

W moim MP001 oczywiście mechanizm spustowy zepsół się po 1k kulek. Na początku dość celny, niosło na 50 m celnie. Wrażenie zepsuł tylko problem "samowystrzału".

 

Aktualnie replika jest w trakcie tuningu mocowego i poprawiana jest równiesz celność. Wrażenia opisze jak dorwe się do karabinka.

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Mi Trigger Sear przełamał się po ok 2,5k kulek. Nowego nie chciało mi się robić, to zrobiłem całkowicie inny mechanizm spustowy ( cały ze stali ) w 2 dni. Poszło na nim jakieś 3k kulek i jak narazie żadna część nie uległa nawet najmniejszemu zużyciu.

 

Osiągnełem zasięg skuteczny ok 60-65m na 0,28g ( maks ok 75m ) bez wymiany sprężyny ( nowy cylinder, przerobiona głowica tłoka, uszczelnienie, modyfikacja dyszy, zmiana gumki HU, lufa 509mm ). Mam zamiar wstawić 400s od M40XB by osiągnąć ~75m zasięgu skutecznego.

Link to post
Share on other sites

Osiągnełem zasięg skuteczny ok 60-65m na 0,28g ( maks ok 75m ) bez wymiany sprężyny ( nowy cylinder, przerobiona głowica tłoka, uszczelnienie, modyfikacja dyszy, zmiana gumki HU, lufa 509mm ).

 

Już pisałem o modyfikacjach. Oprócz tego cylinder jest o 5mm dłuższy żeby dochodził maksymalnie do komory HU. Strzelałem na lekkim wietrze, w cel wchodziło ok 8/10 strzałów (na 60m), bo niektóre poprawki brane na wiatr były za małe bądź wiatr powiał za mocno. Na 50m wchodziło 10/10. Kuli 0,28 dolatywały max na 77m, a świst kulki w odróżnieniu do stockowego MP001 wywołał u mojego brata mocniejsze bicie serca ( kulki latały ok 2m od niego - stał za winklem a ja z kolega co miał stocka MP001 robiliśmy mu osłone żeby mógł przebiec z owego winkla na drugą stronę drogi ) .Pozatym na 0,25 strzela dalej o jakieś 20m od stocka z wyraźnie wyższą prędkością kulki.

 

Co do mierzenia - wszystko zgadza się co do centymetra. Najwięcej dała wymiana cylindra na minimalnie ciaśniejszy w środku ( miał być 20mm, ale tłok trzeba było przyszlifować bo nie wchodził - a miał ok 20mm ).

Link to post
Share on other sites

Modyfikacja dyszy polegała na rozwierceniu wiertłem 4mm i oklejeniu taśmą papierową przy pomocy Kropelki, kulki Pestki 0,28. Lufa 509mm bo obliczyłem ze cylinder jest przeznaczony na lufę max 50cm, a miałem okazję kupić taką więc kupiłem ( za 30zł :D ). Narazie żadnej możliwości sprawdzenia nie mam. W moim województwie ( Podlaskie ) na 99% nie ma chrono.

 

A dzisiaj mi puścił gwint do przytwierdzania do łoża ( nie ten przy komorsze HU tylko ten przy zamku ). Będzie trzeba jakąś śróbę normalną dać.

 

ED: Nie tylko Twoim zdaniem zyskał bardzo dużo.

Edited by Ariel_
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...

Póki co nie mam żadnych zdjęć bo niedawno dorabiałem nowy cylinder... Nie ma normalnego bolta tylko kawałek metalu którym się przeładowuje. Niedługo mam zamiar dorobić nowy tłok i kierunkową głowicę tłoka do tego :D

 

Mocniejszej spręzyny nie wsadzisz raczej bo jak to jest wersja przed roku to ma nierozbieralny cylinder. A jak jakąś wsadzisz, to długo nie pochodzi bo zedrze się tłok i uszkodzi mechanizm spustowy.

Link to post
Share on other sites

Ariel, jakbyś mógł zamieścić przynajmniej ogólny schemat układu spustowego, byłoby fajnie.

Co to pomiaru prędkości wylotowej, to jest artykuł na wmasg, jak zmierzyć samemu za pomocą komputera i mikrofonu. O precyzji takiego pomiaru nie mam pojęcia.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...