Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SAR Taktik Rifle II od CA


Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Replies 331
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mógłby ktoś podać dokładną instrukcję jak najłatwiej przerobić kolbę kompozytową lub drewnianą(bez różnicy)? Czy może łatwiej jest zrobić ją samemu u stolarza?

 

O jaką przeróbkę chodzi? Jeśli o dopasowanie kolby do body repliki to w moim wypadku wystarczył kamień szlifierski, wiertarka i 20 minut wolnego czasu. Poza tym było pisane już na forum o tym.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 7 months later...

Witam.

Interesuje mnie replika hk21. Konwersja na owo hk21 z repliki SAR taktik rifle jest wykonywana przez firmę G&H.

Replika miałaby wymieniony cały gearbox oraz lufę (prawdopodobnie wszystkie części wewnętrzne), w zwiazku z czym kupowanie repliki od CA jest całkowicie nieopłacalne.

W związku z powyższym, mam pytanie:

Czy ktos posiada kompletny spis części "zewnętrznych" (wszystko oprocz gb, komory hu, lufy itp.) i posiada wiedzę, gdzie można je kupić? Krotko mówiąc chodzi o SARa bez "bebechów".

 

Z góry dziękuje za odpowiedz

Laokoon

Link to post
Share on other sites

google -> classic army sar manual -> pierwszy wynik wyszukiwania

 

Klick!

 

Biorac pod uwage ze sam korpus kosztuje na asgshopie 560 zl, to kompletowanie części osobno wyjdzie Cię DUŻO wiecej niż nowa replika.

 

Na komisie można trafic uzywanego (działającego) SARa za 700-800 zl.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Witam

nie jestem pewien, czy powinienem pisać tu, czy w dziale o replice JG, gdyż chce zrobić "fuzję" tych 2 replik. Otóż:

Czy replika jg ( http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=4892 ) jest w 100% kompatybilna z SAR'em od CA jeżeli chodzi o części wewnętrzne? Chciałbym do niemal kompletnego (bez chwytu pistoletowego) SARa od CA przełożyć wszystkie bebechy (oraz chwyt pistoletowy) z tego jg. Czy coś takiego jest możliwe?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź.

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Witam, po sporym przestoju w tym temacie mam krótkie pytanie: czy w tym modelu repliki lufa zewnętrzna, ta część, którą widać ponad front gripem - jest metalowa czy z tworzywa?

 

Tragicznie irytuje mnie moje miękkie jak galaretka G3 od JG i zastanawiam się jak wypada pod tym względem CA?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Kolejne pytanie odnośnie tej repliki...

 

Na stronie jednego ze sklepów zauważyłem w opisie SARa Offizier'a (to chyba to samo jednak w innym body?), że replika posiada wzmocniony GB, nawet poszczególne części wymienione były.

 

Moje pytanie tutaj: jak to się ma do rzeczywistości? Chodziłoby mi głównie o wytrzymałość korpusu (semi only...).

 

Ktoś ma jakieś doświadczenia?

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam,

 

Kolejne pytanie odnośnie tej repliki...

 

Na stronie jednego ze sklepów zauważyłem w opisie SARa Offizier'a (to chyba to samo jednak w innym body?), że replika posiada wzmocniony GB, nawet poszczególne części wymienione były.

 

Moje pytanie tutaj: jak to się ma do rzeczywistości? Chodziłoby mi głównie o wytrzymałość korpusu (semi only...).

 

Ktoś ma jakieś doświadczenia?

 

Pozdrawiam

 

U mnie na M150 i BU nie widać żadnych śladów zmęczenia. Sprężyna pewnie się trochę ubiła ale trzyma stabilne 485-500fps

Wystrzelone na takiej konfiguracji około 2,000BB najpierw 10,8VNiCd a teraz LiPo11V tylko na semi, ale czasem kilka szybkich powtórzeń leci.

Link to post
Share on other sites

Dzięki!

 

Aktualnie śmigam na stockowym korpusie JG na m140, oczywiście tylko ogień pojedynczy - póki co działa, jakieś 4000 kulek poszło. Po zakupie SAR'a i tak GB będzie przeniesiony z obecnej giwerki, ewentualnie po tym co piszesz rozważę jakieś drobne zmiany typu mocniejszy spring i zaadaptowanie korpusu od CA :)

 

Z drugiej strony tyle zachodu dla 15 fpsów więcej to chyba przerost...bla bla już nie wymyślam.

 

Będzie zapasowy w takim razie ;-) A jak mnie kiedyś natchnie to po prostu kupię wzmocniony i coś naprawdę mocnego do środka ;-)

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 6 months later...

Sorry, za odkopywanie tematu, ale dopiero co kupiłem SARenkę, z korpusem CA i ztuningowanymi bebechami. I stąd moje pytanie, a w zasadzie 3 pytania:

-Jaką gumkę używacie na fps powyżej 450 fps ? (kupiłem deep fire czarną i lipa- 2,3 strzaly w serii sa na 10 metrow, dopiero potem kręci)

-Jaka batka, bowiem w kolbie (oryginalnej drewnianej) jest strasznie mało miejsca, a lipol jakiego posiadam, pada po 4-5 midach.

-silnik- opłaca się pakować prawie 400 zł w Systemę, czy lepiej jakiś tańszy odpowiednik?

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Sorry, za odkopywanie tematu, ale dopiero co kupiłem SARenkę, z korpusem CA i ztuningowanymi bebechami. I stąd moje pytanie, a w zasadzie 3 pytania:

-Jaką gumkę używacie na fps powyżej 450 fps ? (kupiłem deep fire czarną i lipa- 2,3 strzaly w serii sa na 10 metrow, dopiero potem kręci)

-Jaka batka, bowiem w kolbie (oryginalnej drewnianej) jest strasznie mało miejsca, a lipol jakiego posiadam, pada po 4-5 midach.

-silnik- opłaca się pakować prawie 400 zł w Systemę, czy lepiej jakiś tańszy odpowiednik?

Pozdrawiam.

 

1) Nie pamietam :P (chyba czarna systema)

2) Batka na zmowienie w Batimexie, kupujesz te ogniwa http://www.batimex.pl/towar.php?idtowaru=2953 i prosisz zeby ci zgrzali w dwa "paluszki". Batka hula az milo :) Aczkolwiek jesli Ci lipo pada po 5 midach to obstawiam zwalony gearbox....

3) Niewiemy co masz w gearboxie...

 

Ogolnie jesli chodzi o batke i silnik, to cholernie istotne jest to co siedzi w gb.

Link to post
Share on other sites

W GB ma m13o guarder, szkilet stock CA, bore up tylko nie wiem jakiej firmy, tłok to deep fire z tytanową szczenką, prowadnica stalowa ponieważ wczoraj podczas wymieniana springa było trzeba wywalić jedno łożyskowanie, wzmocnione zęby.

 

Co do gumki to też chciałem tam zapakować systemę. Ale ona jest wszędzie nie osiągalna.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...