Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Pierścienie to cały sekret . Ich prawidłowe ułożenie to sukces. Ja mam mp5 J CYMY kto wie ten wie jaki głośny jest ten karabin. Z użyciem tłumika samoróbki z 50m nie slychac strzału, z 40 jest ciężko wykrywalny podczas boju. Oczywiscie tłumik nie wyciszy Gearboxa który w mp5 cymy pracuje niczym maszyna do szycia. Pełen sukces osiągnąłbym uciszając GB.

Ale i tak jestem zadowolony.

Podaj efekty jak zrobisz tłumik :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Kupiłem 2x tłumik robiony na maszynie CNC za 45 zł na allegro. Fajny, mocny, ciężki ale nie tłumił tak jak trzeba. W środku miał taką pianke do izolacji rur. Najpierw wg tych instrukcji pociąłem ją na paski i powsadzałem do środka uwzględniając odległości średnio 1-1,5 cm. Było już lepiej, nie było takiego basowego echa jak przy stocku tego tłumika. Ale wyczaiłem jeszcze inny motyw: dałem stałe przegrody zrobione... z płyt CD :D. Nadawały się jak nic, otwór mniejszy od otworu w piance czyli łatwiej będą zatrzymywac dźwiek. Oczywiście nie wsadzałem całej płyty :P tylko te kółka ze środka, akurat maja one 4 cm. Wyciąłem 7 takich i układałem na przemian pierścień z pianki i kółko. Efekt? Żadnego basowego pogłosu, delikatny dźwięk. Teraz tylko wyciszyc GB w moim CM28s ;] Ma ktoś jakieś pomysły ? Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...
  • 4 months later...

Ja swój zbudowałem z rury pcv, dwóch zatyczek od dezodorantów, dławika, mniejszej rurki. Wewnątrz jest 5 komór tłumiących, a dzięki dławikowi mogę go szybko zakładać i ściągać prawie taki QD. Słychać różnice ale ostateczne testy będą na następnej strzelance :D Kilka Fot:

Przód, tył, gotowy pomalowany na karabinie, zbliżenie

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...