Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK74 (CM031) [CYMA]


Recommended Posts

Mam dokładnie ten sam problem z podwójnym strzelaniem na semi auto i przedłużającą się serią na full auto + bateria która rozgrzała się do czerwoności i przestała działać. Mam teraz zgryz czy szarpać coś samemu czy też odesłać do Krakmana. Czy rozkręcanie i naprawianie samemu to automatyczna utrata gwarancji? Jak zakończyły się historie u tych, którzy mieli podobny problem?

Link to post
Share on other sites
  • Replies 596
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Na jednej strzelance(nie na pierwszej z AK) strzelał podwójnie na semi, auto działało dobrze, o ile dobrze pamiętam. Na następnej dalej strzelał podwójnie, ale auto się zacinało i strzelało ile chciało. Wtedy strzelałem aż kompletnie rozładowałem baterię, naładowałem ją i następnego dnia nie było żadnych oznak awarii. Póki co wszystko jest ok.

Jeśli chodzi o inne awarie to wypadał bolec trzymający "magazine safety". Potraktowałem taśma izolacyjną i jest ok.

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Mam dokładnie ten sam problem z podwójnym strzelaniem na semi auto i przedłużającą się serią na full auto + bateria która rozgrzała się do czerwoności i przestała działać. Mam teraz zgryz czy szarpać coś samemu czy też odesłać do Krakmana. Czy rozkręcanie i naprawianie samemu to automatyczna utrata gwarancji? Jak zakończyły się historie u tych, którzy mieli podobny problem?

 

Rozkrecajac GB tracisz gwarancje, mozesz rozkrecac reszte bez strachu o jej utrate.

Link to post
Share on other sites

Mam mały problem z moim AK- mianowicie, nie strzela. Problem pojawił się po jakichś 600 kulkach: odałem kilka szybkich dubletów na semi, potem pociągnąłrm serią- po zwolnieniu spustu poleciało jeszcze kilka kulek. Jak do tej pory wszystko wygląda identycznie jak w awariach opisywanych kilka postów wyżej. ALE, po tej (jednej) serii AK przestało strzelać. Po naciśnięciu spustu słychać (choć nie za każdym razem) lekkie, hmm uderzenie. Bateria rozgrzewa się, a w momenicie jej podłączenia słychał lekkie uderzenie. Nie ma kulek w lufie, nie jest to wina maga, watpie, żeby batka była po prostu rozładowana (600 kulek), nie mam innej na wymianę, to mój pierwszy AEG, w okolicy nie ma nikogo, kto się na tym zna. Co robić ? Wymiana bezpiecznika coś da? Kopletne rozkręcenie guna coś mi sie nie widzi, więc lepiej odesłać do Krakmana ? To pierwszy problem z AK, do tej pory wszysko było ok.

Link to post
Share on other sites

Da się. jeżeli masz kumpla z bateria 9,6V to ona powinna odblokować tłok. jeżeli nie to musisz się trochę pobawić z chwytem (tam gdzie jest silnik). Ja na twoim miejscu spróbowałbym z mocniejszą batką, a jak nie pójdzie to wysłałbym do serwisu (tam gdzie kupowałeś).

Link to post
Share on other sites

Musiałbyś odkręcić rączkę, zdjąć chwyt. Odkręcić dolną cz. gearboxa (tam gdzie jest silnik). Wyjąć tą część(silnik wraz z ramką). Odwróć teraz do góry nogami replikę i zobaczysz zębatkę silnikową i zapadkę przeciwporotną(anti reversal). Musisz podważyć tą zapadkę do góry i zwolnisz tłok.

 

Mam nadzieję że pomogłem.

Link to post
Share on other sites

Ja jakiś atechniczny jestem... Masz jakąś fotkę z antireversalem typu full idiot ? Bo za cholerę nie wiem, co mam podważyć.

 

 

Po odłączeniu silnika od gearboxa (koło zębate silnika nie ma kontaktu z pierwszą zębatką) i podłączeniu batki oraz naciśnięciu spustu zębatka silnika chyba powinna zacząć się kręcić, co nie ? U mnie ten efekt nie występuje, więc moze awaria polega po prostu na przedwczesnym rozładowaniu akumulatorka...

Link to post
Share on other sites

Patrzyłeś może na bezpiecznik czy na 100% nie jest przepalony? Naładuj na maxa batke i sprawdź czy uciągnie, może akurat się odblokuje... Na tym zdjęciu: http://www.arniesairsoft.co.uk/reviews/ak4...techmanual6.jpg

ta zębatka na samym dole jest przytrzymywana, przez antireversal, musisz go podważyć i pozwolić aby zębatki ruszały się. Tak zwolnisz tłok z pozycji tylnej.

Link to post
Share on other sites

Zauważyłem ciekawą rzecz- jeszcze poł godziny temu po podłączeniu akku (do gearboxa) słyszałem lekki stukot. Potem to przeszło. Teraz chwile ładowałem akku, podłaczyłem i to samo- lekkie stuknięcie. Spróbowałem jeszcze raz, ale nie podłączając do gearboxa- ta zaębatka przy silniku kręciła się sama z siebie (od razu po podłączeniu) przez jakiś czas, po włożeniu do gearboxa stuknęło coś w środku i nastała cisza. Wciskanie spustu nic nie zmienia. Pytanie- czy silnik po podłączeniu powinien sam z sibie zaczynać pracować ?

Link to post
Share on other sites

Pewnie masz jakiś problem z okablowaniem. Ja też tak miałem. Najpierw jak podłącałem baterię to był pierwszy strzał po ładowaniu baterii( strzał samoistnie). Jak batka siedziała podłączona to cały czas zżerał mi energię. Po dniu bez strzelania batka była rozładowana. Potem było jeszcze gorzej jak podłączyłem akumulator to strzelał mi serią samoistnie. Wysłałem już na gwarancję i naprawią mi.

Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje, że z AK74 jest więcej problemów. U nas są 2 i w każdym cośjest, z tego co czytam na forum to u innych też dośćczęsto zdażają się jakieś problemy. W przypadku CM.028 było tego znacznie mniej.

Jeśli źle mi sięwydaje to proszę o poprawienie mnie ;)

Link to post
Share on other sites

Mi się wydaje, że z AK74 jest więcej problemów. U nas są 2 i w każdym cośjest, z tego co czytam na forum to u innych też dośćczęsto zdażają się jakieś problemy. W przypadku CM.028 było tego znacznie mniej.

Jeśli źle mi sięwydaje to proszę o poprawienie mnie

 

 

nie obylo sie bez usterek, ale w moim przypadku byly one skromne, 10 min i po sprawie

Link to post
Share on other sites

Zdecydowałem się na zakup tej repliki i na razie nie żałuję ani trochę. Wykonanie zaskoczyło mnie in plus- mix ABSu i metalu wygląda znakomicie. Wszystko ładnie spasowane, jedyne co zauważyłem to lekko trzeszczący chwyt pistoletowy i niewielkie luzy w zespole muszki. Pierwszy fire test też wypadł nieźle- trafienie w puszkę z 20 metrów nie sprawia problemu. W sylwetkę człowieka można celnie strzelać z 30-40 metrów, oczywiście po wyregulowaniu HU i przyrządów celowniczych (kulki 0,20)

Magazynek wykonany z bardzo ładnego tworzywa, jedno nakręcenie hi-capa wystarcza na jakieś 40-50 kulek. Na full auto kilka razy zdarzyły się zacinki, na semi wali wzorowo.

Oto kilka fotek mojego autrostwa:

 

dsci0022th4.th.jpg

 

dsci0032hw2.th.jpg

 

dsci0042uz8.th.jpg

 

dsci0034hl8.th.jpg

 

dsci0035ni0.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...