Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M14 KART/New Star


Recommended Posts

(Ponieważ do końca nie jestem pewien spod loga jakiej firmy będzię sprzedawany w polsce, daje taki tytuł. Potem się to wyedytuje.)

 

Oooogromna masa fotek, zarówno bebechów, jak i zewnętrznej strony (wymaga rejestracji, ale warto)

http://acmgames.proboards66.com/index.cgi?...61440290&page=1

 

Oraz linki do dyskusji na temat tej repliki

 

- Na ArniesAirsoft

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...opic=83610&st=0

 

- Na Airsoftretreat

http://www.airsoftretreat.com/forums/index...p?topic=21209.0

 

Replika dostępna w sklepie Gunnerairsoft

http://www.gunnerairsoft.com/newgun/chines...e-m14/index.htm

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • Replies 195
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W pudle: M14, magazynek Hi-cap, bateria 1500mAh 8.4V NiMH (duży wtyk), ładowarka, pasek, fikuśna instrukcja.

 

M14'stka bardzo dobrze zapakowana. Zewnętrzne pudło to gruby karton (dwie połówki), a w środku styropian (także dwie połówki).

-dźwięk przeładowywania po prostu bomba :twisted:

-jest bezpiecznik (wraz z zapasowym)

-ciężko włożyć baterię (trzeba moduł bezpiecznika schować we wgłębienie w kolbie)

-słabo dopasowana osłona lufy (to czarne błyszczące) do łoża

-waga 3,5kg z baterią (chyba, że coś z wagą jest nie tak)

-specyficzny sposób załączania magazynka (trzeba się przyzwyczaić/nauczyć)

-selektor trybu ognia wydaję się taki "wątły" :|

zdjęcia później

 

---

u Gunnera

 

----

m141ox0.th.jpgm142ee7.th.jpg

Jeszcze nie rozkręcałem ale

m143aiw7.th.jpg

widać zardzewiałą śrubkę (także brak śrubki w plastikowym bloku gazowym - od góry)

m143bdq9.th.jpg

otwór do montażu "montażu" :wink: nie ma gwintu i źle spasowana osłona

m143cxc8.th.jpg

oryginalnie spasowany GB :twisted:

 

Ma być M14 DE z dodatkami i to tańszy...

Link to post
Share on other sites
A ten którego ty masz to dokładnie jakiej jest produkcji ? I które części są metal ?

Gunner pisze, że to jest produkcji Double Eagle China sprzedawane pod nazwą Kart M66.

 

Metal...

Tworzywo to łoże, blok gazowy, osłona lufy (to czarne błyszczące), zakończenie kolby (tam gdzie są "drzwiczki" od baterii), trochę części w GB i pewnie komora HopUp

Link to post
Share on other sites
Według Krakmana M14 wkroczy do Polski za dwa - trzy dni razem z AK74.  

Vosper, jak z osiągami? W ogóle ile za niego płaciłeś? Opłaca się ?

 

Z osiągami nie wiem... (6 postów wyżej)

125USD + przesyłka (od Gunnera 108USD-EMS/58-AirMail) + cło i vat

Czy się opłaca? To będzie zależało od ceny Krakmana.

Dodatkowo wchodzi powoli M14 DE (105USD) i jeszcze Cyma chce swojego sprzedawać...

Link to post
Share on other sites

Witam:)

Moje m14 kupiłem wczoraj i juz przeszło testy strzelania, Strzelałem do grubego pnia na wysokość 180 cm (można powiedzieć ze postury człowieka), oddalonego o około 42-43 m. hop up ustawiłem optymalnie co sprawiło ze wszystkie kulki celnie trafiały do celu, na semi i na auto wszystko było w porządku. Co do wyglądu to wszystko jest ok oprócz 1 mankamentu: rury gazowej na której "dopatrzyłem" się nierówności(dość głębokiej rysy)której nie zauwazyłem przy zakupie . Przed korzystaniem z broni musialem dokręcić imbus na selektorze ognia ponieważ ten wypadał, oprócz tego wszystko w jak najlepszym porządku, Zasięg bardzo dobry a u krakmanów podkecali broń do 320 fps poprzez prosty zabieg z komorą hop-up,test na chrono wykazał powtarzalnośc strzałów , bardzo polecam

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Ja zamówiłem wersję "Wood Style". Jak dojdzie to walnę foty, bo tej jeszcze zdjęć nikt nie zamieszczał.
Pierwsza strona...

 

Rozkręciłem i skręciłem...

Rozkręcanie idzie dobrze, gorzej jest ze skręcaniem. Prawdziwa droga przez mękę.

U Arniego są zdjęcia jak rozebrać GB:

-1--2--3--4-

 

Na Filipino Airsoft Forum jest ładnie pokazane jak rozkładać M14 (dużo zdjęć).

 

Sprawdźcie polaryzację :!: U mnie była "odwrotna" :!:

-na szczęście tylko spalił się bezpiecznik (15A)

 

Przy M120 na baterii od M14 ciężko przędzie ale na 9,6V 1400mAh (jak dobrze pamiętam) bardzo ładnie chodzi. Jest dość głośna.

 

Użyłem taniego-puszkowego chrono (z RW).

Stock nie przebijał puchy - czyli poniżej 290fps

M120 przebija tylko jedną ściankę :evil: - czyli coś około 310fps...

Na forum ACM przy M120 uzyskali 330fps.

Link to post
Share on other sites

Z tego co wyczytałem na forum http://acmgames.proboards66.com/index.cgi?...0290&page=1

zębatki z GB v2 i v3 są kompatybilne, pasuje też głowica cylindra v7 Guardera, prowadnica łożyskowana v7 Guardera. Nie pasuje dysza, jest za krótka. Ludzie mają włożone M120 i wszystko śmiga jak należy. Jeden z użytkowników chce podkręcić do 480 - 520fpsów. Zobaczymy czy GB wytrzyma:)

Link to post
Share on other sites

Hmm na kulkach 0.25g zasieg skuteczny jakieś 25 metrów... Do walki "z marszu" się nie nadaje.

HU sprawia wrażenie jakby nie działał kompletnie...

Co do strzałów po kilka kulek za jednym "cyklem" tłoka to na 99% kwestia magazynka, Jak się go nie podkręci za "mocno" to problem się nie pojawia. Tak czy inaczej hicap idzie na półkę a w jego miejsce midcap a jeszcze lepiej lowcap innego wyjścia nie widzę.

Zamawiam sprężynę M120, silikonowego hopka i wtedy dopiero na poważnie zacznę traktować tego chińczyka...

 

Aha bateria po całym cyklu rozładowywania i ładowania wytrzymała 3-4 hicapy i "zdechła" czyli jeden z kolejnych kroków to wymiana baterii, tym bardziej że wkładam mocniejszą sprężynę.

 

To tyle po pierwszych testach.

 

Mimo wszystko jak narazie spełnia moje oczekiwania, wyglada OK, zaczynam planowany upgrade więc narazie wszystko OK.

Link to post
Share on other sites

Jak podkręce na upartego, to na jednym podkręceniu potrafi wywalić cały mag (około 400 kulek) Ale przy takim "sadystycznym" podkręceniu strzela często po 2,3 a nawet 5-6 kulek na raz. Dlatego podkręcam tylko na tyle żeby na oko podał kilkanaście kulek wtedy strzela pojedyńczymi kulkami. W najbliższym czasie mag na śmietnik i w jego miejsce jakiś lowcap.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

Pokusiłem się o zrobienie mini recenzji tego karabinu. Robię to po raz pierwszy więc proszę o wyrozumiałość.

 

Po uporaniu się z kilkoma metrami folii zabezpieczającej otworzyłem wielkie pudło. Był w nim oczywiście karabin, bateria 8.4V 1500mAh na ogniwach Ni-Cd, zwykła ładowarka do baterii 8.4V, trochę kulek, coś co przypominało pas i papiery.

 

WYGLĄD ZEWNĘTRZNY

 

Części są dobrze spasowane i wykonane. Większość to metal. Z plastiku jest tylko klapka w stopce kolby (sama stopka jest z metalu), rura gazowa, tak jak w ostrej wersji - osłona lufy no i kolba. Na elementach metalowych widać małe niedoróbki, nadlewki itp. ale nie ma tego dużo i trzeba się przyjrzeć żeby je zobaczyć. Niestety tworzywo jest kiepskiej jakości, szczególnie na kolbie (chcę ją jak najszybciej zmienić na drewno). Chińczycy bardzo oszczędzili robiąc ją z dwóch połówek. Łączenie wygląda okropnie. Mi osobiście brakuje trademarków i numeru seryjnego, ale dla niektórych to nie jest minus. W moim M14 latała na boki obejma łącząca lufę i aluminiowa rurę, która jest połączona z zamkiem. Trochę taśmy i po kłopocie. O dźwięku zamka nie będę wspominał bo to bajka… Niestety muszę objechać techników Krakmana. Przy naklejaniu stickerów na GB musieli rozebrać karabin. Jednym z kroków jest wybicie pinu przy blokadzie zamka. Panowie zrobili to jednak tak nieumiejętnie, nie wiem czy próbowali wyciągnąć go kombinerkami, ale w efekcie mam mocno porysowane body.

 

WNĘTRZE

 

Jak każdą replikę, tą też musiałem rozebrać na czynniki pierwsze:)

W replice zastosowano lekko zmieniony gearbox w wersji 7. Nie sprawdziłem jeszcze kompatybilności wszystkich części bo ich po prostu nie miałem. Według ludzi na zagranicznych forach pasuje:

- głowica cylindra Guardera GB v.7,

- prowadnica sprężyny Guardera GB v.7,

- popychacz GB v.7.

Sam sprawdziłem:

- pasują zębatki GB v.2, v.3,

- kompatybilny jest standardowy cylinder!!!

- tłok i głowica tłoka są normalne,

- dysza ma 22mm. Wysłałem maila do ASGShopu żeby zmierzyli Guardera do GB v.7, jutro powinienem dostać odpowiedź.

Standardowe zębatki wyglądają nieźle. Oczywiście są ze stali. Ile wytrzymają zobaczymy po jakimś czasie. Duży plus za cztery zapadki antyrewersu na zębatce silnikowej. Łożyska są niestety plastikowe, ale koszt wymiany nie jest duży.

Średnica wewnętrzna lufy zewnętrznej jest trochę mniejsza niż standardowo, dlatego stockowa lufa Classic Army nie chciała wejść. Blokowała się po około pięciu centymetrach. Moja suwmiarka nie wyłapała różnicy w średnicy lufy Karta i Classic Army, więc wydaje mi się, że papier ścierny załatwi sprawę. Nie sprawdziłem gumki hop-up bo była obklejona taśmą teflonową i nie chciałem jej ruszać. Zobaczę jak przyjdzie sylikon Guardera. U mnie polaryzacja na silniku była dobra. Ogólnie to karabin jest trudny do rozłożenia dla osoby początkującej, a złożenie jest jeszcze trudniejsze:) Ja miałem małe puzzle przy składaniu mechanizmu selektora ognia.

 

JAK TO STRZELA?

 

Muszę powiedzieć, że jak na stocka to bardzo przyzwoicie. Porównywałem z M15A4 Rifle(stock), zasięg jest taki sam. Celność też podobna, ale ze wskazaniem na M14. M15A4 Carabine ustępuje Kartowi! Nie wiem czy po prostu trafiłem na dobry model czy uszczelnienie hop-upu tyle dało. Tu plus dla Krakmanów:)

Jak na razie nie miałem problemów z podawaniem podwójnych kulek na semi. Na początku w trybie auto leciało tylko kilka, a potem były puste strzały. Problem zniknął po lekkim poluzowaniu śrubek w magazynku i przesmarowaniu.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła mnie bateria. Myślałem, że będę musiał od razu zainwestować w coś lepszego, a ROF mnie powalił. Na semi naciskałem spust raz za razem jak najszybciej mogłem i nie miałem żadnego opóźnienia czy zacięcia. Na auto strzela dużo szybciej niż stock CA na baterii 8.4V 1800mAh Sanyo. W polu nie ustępuje innym karabinom. Testy wykonane na kulkach 0,25g Xtreme Precision.

 

PODSUMOWANIE

 

Wygląd zewnętrzny zaliczam na plus, mimo paru niedociągnięć. Bebechy są dobrej jakości. Trudno teraz pisać o wytrzymałości bo replika jest za krótko na rynku. Według mnie Kart zrobił krok do przodu w stosunku do TM, wypuszczając GB i zębatki kompatybilne ze standardowymi. Można założyć np. helikalne, a nie być ograniczonym tylko do produktu Guardera. Za tą kasę mogę M14 Karta polecić każdemu. Osobiście jestem zakochany w M14, ale starałem się pisać obiektywnie ;-)

Link to post
Share on other sites

co do magów to TM pasuje i wszystkie dedykowane do TM, co do dwóch kulek

to trzeba docisnąć bardziej komoreę hop up do szkieletu gb

 

To dostałem dzisiaj od Krakmana. Problem zgodności więc znika, teraz tylko dobrać się do GB...nie wiem czy strzelanie dwoma kulkami na raz wynika z mojego wybitnie badziewnego Hi-Capa czy też właśnie HU..

Na auto już się to nie dzieje, gwoli ścisłości.

Link to post
Share on other sites

Jak się ma sprawa szyny na przednim uchu do pasa. Jest przytwierdzona do niego na stałe, czy też można odłączyć szynę zostawiajc samo ucho. Na fotach rura gazowa wygląda dość badziewnie (paskudnie błyszczy się i ogólnie wygląda na kruchą), a jak to wygląda w realu?

 

A i jeszcze czy suwadło wchodzi w rurę gazową jak w oryginale. Jak tak to chyba uderzenia metalu w plastik podczas przeładowywania mogą ją po pewnym czasie uszkodzić.

 

Swoją drogą fajnie by było jakby zrobili M14A1, M15 albo wersję para M14 type V, ale to by już wymagało modyfikacji gearboxa.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...