Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 303
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A ja mam pytanie z innej beczki, co nie oznacza że nie dotyczy tuningu 8) .

 

Wszystkie te zabiegi z MP zamiast z VRS 10 są robione po to, aby nie bulić za VRS 10 +/- 780 zł od TM.

 

A gdymym tak kupił VRS 11 od HFC za 405 zł [Link] czy mógłbym go ztuningować tak jak MP001 bez przeróbek i chałupnictwa? Czy części do VRS 10 TM byłyby w 100% kompatybilne z VRS 11 od HFC? I czy w VRS 11 takie rzeczy jak sear są lepiej wykonane niż w MP? Czy sear (stockowy) w VRS 11 będzie się wolniej scierał niż (stockowy) w MP?

 

Kolejne pytanie ( :lol: ): Jaki jest Hop-Siup w VRS 11? Czy jest lipny tak jak w MP i należałoby go wymienić? A jeśli tak, czy dałoby się kupić Hop-Siupa który pasowałby w 100%, aby nie przerabiać go ręcznie, i kupić preckę która także pasowałaby w 100%? (np. do zakupionego Hop-Siupa, a najlepiej do stockowego też).

 

Jestem zielony jak ogórek i nie znam się na domowych przeróbkach (wcale, nigdy nie bawiłem się w majsterkowicza :-F ).

Link to post
Share on other sites

Teraz moje pytanie:

 

Mam możliwośc kupienia PDI ν-Trigger with Piston End Set for Marui VSR-10 Series.

 

Czy musze odrazu tez kupic Cylinder PDI? Czy bede mogł strzelać na standardowym?

 

I jeszcze pytanie o Zero Trigger. Co jeszcze trzeba kupic?

Link to post
Share on other sites

Zero trigger to wszystko czego potrzbujesz bo to caly zestaw wiec wystarczy no do tego mozesz dokupic praktycznie kazdy dostepny na rynku cylinder i sie nie powinien rozleciec (ale to teoretycznie)

 

A co do tego czy bedzie działało na standartowym cylindrze to chyba niestety sam bedziesz musial sprawdzic i potem napisac innym czy jest taka mozliwosc ktos musi byc pierwszy ;) (wiem cos o tym bo jako jeden z pierwszych rozkrecilem wszystko co sie dalo rozkrecic w tej replice ;) )

Link to post
Share on other sites

Panowie - jeszcze raz proszę o pisanie konkretów. Dywagacje na temat gwarancji nie tutaj. Tutaj piszemy co udało się zrobić lub rozmawiamy na temat możliwości tuningu danej repliki.

Pokasowałem kilkanaście postów - skasowałbym pewnie kolejnych 5-6 stron bzdur ale nie mam teraz czasu.

Link to post
Share on other sites

a można by prosić jakąś instrukcje jak wykonać "teflon fix'a" lub dokładny opis krok po kroku bo przeczytałem te wszystkie strony (o zgrozo...) i nic konkretnego nie znalazłem albo za szybko przelatywałem.... i jeszcze jedno jakie cześci tuningowe od vsr 10 tm pasują bolt on na mp001 ? jakaś listę moze by ktoś zrobił ?

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

ta najmniejsza sprezynka w HU jest po to zeby regulujac byl taki efekt "przeskakiwania po ząbkach" rownie dobrze mozesz jej nie instalowac jesli nie bedzie Ci to przeszkadzac bo rzadko sie HU ustawia

 

Co do zero trriger'a to trudnno powiedziec jeszcze nikt tego nie sprawdzal ktos musi byc pierwszy

Link to post
Share on other sites

Kolega pytał o VSR11 z HFC.

Otóż HU jest tam dużo bardziej standardowy niż w mp001. Jest tam tak jakby koniec lufy od góry lekko spiłowany i na to nachodzi typowa gumka do VSR. Żadnych plasticzanych przejściówek.

 

Co do searów to piston sear się nawet trzyma ale trigger poszedł po jakichś 5K kulek. Jak poszedł trigger sear to koledze dorobiłem stalowy. Potem poszedł rant tłoka to dorobiłem z jakiegos stopu aluminium (używanego do produkcji narzędzi) nowy. Czyli pada trigger sear. Rant tłoka padł z winy kolegi który bawił się w ładowanie karabinu z pęknietym trigger searem.

 

Lufa jest bardzo fajna. Karabin celnie bije.

 

Cylinder rozbieralny.

Dysza głowicy cylindra ładnie sie uszczelnia z komorą HU ale można jeszcze parę fps zyskać teflonem.

 

Z tłoka ściągasz 2 blaszki, które są po to by bezwładność dawała efekt odrzutu i osiągasz około 360 fps.

 

Dalej sprężyna i jest git.

 

Ktos pisał o tłokach. Ile ma średnicy tłok wzmacniany aluminiowy Laylaxa?

Link to post
Share on other sites

Zobił się tutaj mały syf. Sam chciał bym ztuningować swoje mp001...

 

Tak więc wtajemniczonych prosił bym o solidne podsumowanie. Mam na myśli:

- co trzeba wymienić na początku

- co można później zrobić dla polepszenia osiągów i celności

- podsumowanie z ceną wszystkiego i jeżeli ktoś ma dobre serce to z linkami.

 

Pozdrawiam

 

Hawk14

Link to post
Share on other sites

Niech zgadne- a taki demontowany cylinder kosztuje dwa razy tyle co ta replika tak? ...

 

A jeżeli chce poprawić celność i skupinie to w gre wchodzi precka? I czy da się jakoś zmodyfikować hopka poza teflonem (który z resztą przyniusł u mnie odwrotne do oczekiwanych skutki :wink: )?

Link to post
Share on other sites

Tego to sie ni da zrobic bo lufa nie ma wcięcia na gumkę HU. Musiałbyś spiłować te kryzy trzymajace lufę w miejscu, wypiłowac ładny (AEG`owy) rowek na HU w lufie, założyc gumkę na lufę a potem użyć duuuzo taśmy do owinięcia gumki i lufy coby sie nie kolebotała. Pomijam to, że musiałbyś w tej taśmie mieć idealny otwór dokładnie nad tą kryzą gumki HU a w ten otworek wsadzić ładny dystanser. Także musiałbyś zmodyfikować element dociskowy tak aby trzymał dystanser w miejscu. Mimo to nie mam pewności co do ułozenia końca gumki HU i dyszy cylindra, nie jestem pewny czy zejdą sie co do milimetra aby sie i uszczelnić i nie wepchać kulki za głęboko bo wtedy by wypadła lufą...

 

To nie takie proste, w kazdym razie Tobie, (bez obrazy) moze sprawić ciut problemów.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...