Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problem z M1911 WE FullMetal (ma ktos podobny?)


Recommended Posts

Witam! Moze temat niezbyt czytelny ale juz spiesze z wyjasnieniami. Otoz ostatnio zakupilem wyzej wspomniany 1911 WE. Wszystko dziala pieknie ladnie oprocz jednego. Juz po wyjeciu pistoletu z pudelka i nacisnieciu spustu zamek nie zostal w tylnej pozycji a magazynek byl oczywisicie pusty (jedynie naladowany gazem). No i tak zostalo, czyli moge strzelac z pustego magazynka i nigdy nie blokuje zamka z tylu (moze zdazylo sie 2 razy) co mnie bardzo niepokoi bo w opisie jest jak byk ze po wystrzeleniu ostatniej kulki powinien zostac z tylu :(. Pisalem do sklepu w ktorym kupilem lecz oni mowia tylko zeby nasmarowac pistolet i przy wkladaniu magazynka zeby zamek byl w tylnej pozycji (ale mi rewelacja! niesamowite! :roll: ). Nie wiem czy jest to wada fabryczna i mam reklamowac czy moze mial ktos podobny problem i jakos go rozwiazal? Od razu dziekuje za wszelka pomoc. Pozdrawiam wszystkich fanow ASG! :D

Link to post
Share on other sites

1) Repliki WE potrzebuja mocnego gazu ! Ja mialem ten sam problem z HiCapa WE jak używalem grinn gas! Po przejściu na propan problem znikną zamek po ostatniej kulce zawsze pozostawal w tylnej pozycji!

2) Jeżeli nie pomoże zmiana paliwa to oddaj Colta do serwisu bo myśle że przyczyną może być Zatrzask Zamkowy!! Nie ma sily zlapac zamka!

Link to post
Share on other sites

Tez mi sie wydaje ze to problem tego zatrzasku z lewej strony ktory blokuje zamek. Chyba za twardo chodzi albo ta sprezynka obok jest za mocna i nie pozwala mu wyskoczyc do gory gdy zabek od magazynka jest juz na samej gorze. Sprobuje jeszcze z propanem a jak nie wyjdzie to spowrotem do sklepu :cry: . Jak sie dokladnie nazywa taki gaz w sklepie i czy duzo wiecej kosztuje od greena?

Link to post
Share on other sites

Sluchaj przesmaruj silikonem ten zatrzask i wymuś jego prace na sucho ,tylko trzymaj zamek sam w tylnej pozycji! I poruszaj nim stanowczo powinien sie troche wyrobić w szczegulności jego sprezynka, zeby oslabić tą spreżynke to musi być ona dlugo ściśnieta najlepiej ścisnąć ją jakoś na dwa dni! Co do propanu 34zl to samą butle kupisz w Castoramie lub jak ja Leroy Merle, ale do tego potrzebujesz adapter do napelniania magazynka 75zl odsylam do Upadlyaniol2!

Link to post
Share on other sites

Mam M1911 WE FullMetal, sprobuj propanu... u mnie na propanie zamek zostaje z tyłu przy strzale/przeładowaniu gdy w magazynku nie ma kulek.

W wypadku M1911WE występują problemy z załadowaniem magazynka do pełna gazem, przy 4-5s. ładowaniu - gazu starcza na jakąś połowę magazynka. W związku z tym problemem może też wystąpić problem przy próbie opróżnienia pełnego magazynka z kulek przy zbyt krótkim ładowaniu gazem (ja ładuje ok. 10s., chociaż głowy za to nie dam... po prostu ładuję 'na ucho' ;)), że o blokadzie zamka w tylnej pozycji nie wspomnę.

Niestety taki 'urok' tej repliki ;) Sam chciałem ją reklamować ale znalazłem na sieci info że nie tylko ja mam z nią takie problemy... ogólnie replika bardziej do powieszenia niż do zabawy (a szkoda, chociaż może zdarzają się też takie przypadki w których nie ma problemów z magazynkiem).

Żeby nie było, po porządnym naładowania magazynku gazem (propanem) replika bez problemu dała rade wystrzelić wszystkie kulki, a po ostatniej zamek został z tyłu...

Przesmarowanie zatrzasku tak jak napisał to edek01 też może pomóc (na pewno nie zaszkodzi).

Link to post
Share on other sites

Marcinek83 ,powiem tak 14m3r dobrze podpowiada że przyczyną bardzo zlej pracy zamka jest za slaby gas !

Najpierw spróbuj użyc Propanu ! Na przyszlość nie dotykaj sie do spreżyny trój palczastej !!! Odpowiadającej za prace kurka i bezpiecznika chwytowego! mogleś ja podgiąć i wystąpily problemy z napinaniem samoczynie kurka tak jak u mnie ! Raz sie napinal dwa razy nie!

Winą usterki jest -Sprężyna Trój Palczasta jest zle podgięta !I stąd zla praca kurka, winą zlej pracy zamka jest za slaby gas!

Rada jeśli nie naprawisz sam to wyślij pistolet do serwisu AsgSchop ! Panowie ci naprawią :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki Fiedotowowi naprawiłem ją.

Edek, spręzyna przyszła osobno w paczce. Poczta tak tym napieprzała że gnacik sie "otworzył ze szczęścia". Spręzyna była dobrze dopieta.

Fiedotow mówił że blokada zamka nie chodzi płynnie, popiłowałem ja trochę nie piłując dzyndzl który "pstryka" i dzięki niemublokada nie wypada (tego nie ruszałem). Po spiłowaniu zamek zaczoł się blokowac na pustym magu.

Mam te same problemy z Desertem KWC (Cyber Gun) Niestety zamek nie odskakuje i nie przeładowywuje się gnat. Z deszczu pod rynnę :F

Dziekuje za pomoc wsyzstkim.

Link to post
Share on other sites

heh, nie zagladalem dawno bo nie sadzilem ze ktos jeszcze cos wymysli.

Do l4m3r. Jednak mamy troche inny problem. U mnie magazynki dzialaja sprawnie (sorry, to wlasnie ten przypadek :) ). Po wystrzeleniu 15 kulek moge zaladowac ten sam magazynek jeszcze 7-10 kulkami zanim gaz sie skonczy (laduje mniej wiecej 5-7 sek.). Jesli chodzi o blokade w tylnej pozycji to problem jak byl tak jest pomimo smarowania i rozruszania. Bardzo watpie by to zalezalo od rodzaju gazu poniewaz zamek powinien zostac z tylu nawet przy RECZNYM przeladowaniu gdy magazynek jest pusty! Wedlug mnie problem wynika z takiego malego zgrubienia na tej czesci zatrzasku blokujacego ktora dotyka bolca od sprezyny. Nie wiem jaka miala byc tego funkcja ale jedyna jaka widze to wlasnie taka ze utrudnia to ruch wajchy blokady do gory gdy napiera na nia zabek od pustego maga. Jedyne wyjscie to chyba spilowanie tego bombla ale wtedy utrace gwarancje :( wiec postrzelam sobie jeszcze i wysylam do panow z ASGshop moze cos poradza (oby :| ) Jesli ma ktos jeszcze jakis pomysl (nie dotyczacy rodzaju gazu ani smarowania) to bede wdzieczny.

 

PS. Mozliwe ze sprezyny magazynkach sa za slabe na ten rodzaj blokady zamka i nie dopychaja jej z wystarczajaca sila. Nie wiem skad wziac mocniejsza sprezyne do maga ani jak to cholerstwo rozkrecic. Jeszcze a propos sugestii edek01 ze sprezynka. Nie wiem czy napewno ona sie oslabi po scisnieciu na 2 dni. Mozliwe ze moglo by to byc po tygodniu albo wiecej - sprezyny tak latwo sie nie odksztalcaja :( . Anyway, thnx za wszelkie proby pomocy :D, pozdro!

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Witam.

 

Miałem podobny, problem tzn. zamek nie zostawał w tylnej pozycji po wystrzeleniu ostatnie kulki, czy po odciągnięciu zamka z pustym magiem, gaz jest ok. Problem jest ze sprężyną magazynka. W moim przypadku zamek czasem zostawał w tylnej pozycji, ale często dźwignia była ledwo zaczepiona o zamek.

 

Problem swój rozwiązałem po przez wstawienie podkładki pod sprężynę.

 

(krótka instrukcja tego jak to zrobiłem):

Najpierw trzeba rozebrać górną część magazynka, tzn wybić pin ten przy samych szczękach, wyjąć szczęki, popychacz kulek i sprężynę.

Gdy masz już wszystko zdemontowane, weź jedną kulkę 6mm(w sumie cokolwiek w odpowiednim rozmiarze o wysokości 3-5mm) i wrzuć ją pod sprężynę. Pozostaje wszystko złożyć i jazda.

 

Niestety przez ten zabieg niemożliwe jest ładowanie kulek przez otwór u dołu magazynka, trzeba to robić od góry. W moim przypadku po wykonaniu tej prowizory zamek zawsze zostaje w tylnej pozycji. Najlepszym rozwiązaniem mimo wszystko było by zamontowane podobnej ale mocniejszej sprężyny. Możliwe, że jej rozciągnięcie by pomogło, ale prędzej czy później wróci ona do poprzedniego kształtu.

Link to post
Share on other sites

No i DrZeRT napisał całą receptę. Nie rozumiem w jaki sposób siła gazu ma wpływ na to czy zamek zostaje w tylnej pozycji... To już prędzej na chłopski rozum na słabszym gazie powinno lepiej łapać (zamek wolniej odskakuje, sprężyna ma więcej czasu na zablokowanie zamka).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

True, czasem się zdarza, że gaz jest za "słaby" ale wtedy nie ma pełnego cofnięcia zamka i nie ma mowy o jakimkolwiek strzelaniu. Czasem gdy zamek jest zabrudzony mamy podobne kwiatki, ja w swoje gaziaki sporo sylikonowego wlewam.... :P

Edited by DrZeRT
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Mam problem z moim coltem – po naciśnięciu spustu nie następuje strzał, tzn. kurek się nie porusza. Dopiero po 2-6 szybkich naciśnięciach spustu dochodzi do oddania strzału. Rozebrałem replikę, ale dalej nie mogę ustalić, co jest nie tak. :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...