Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Pytam, bo szukalem i neznalazlem.

Jakie obovionzana prawne som s sprzedavanem Airsoft broni v Polsce?

Czy do sprzedazy ASG jest povinne jakesz scegulne vyksztalcene? Czy musi byt panstvem przydelona koncesija? Bytam jak to jest v Polsce, Bo u nas v CR,

U nas jest ASG zakwalifikovana, jako bron palna kategorie D,kde znajdujom se viatrowki i czarnoprachove repliky starych broni , flobertki i tak dalej. U tejto kategorii ,,D,, jest nabywane od 18 roku, bez registracii.Poszadane jest wolne. No jak chce zalozyt firme i sprzedavat ASG, to musze otrzymat od panstva zezvolene do sprzedazy broni. Jest to tak zwana koncesja. Ze by jom otrzymat, to muse dolozyt vyksztalcenje v broni, ,naprzyklad tokarz slosarz obrabiar broni s srednim zakoncenem i praktikom v varstate broni, lub vyssom skole z kerunkem na handel brnom i prax i tak dalej. Potem muse kazdom type broni od kazdej firmy dat na spravdzenie do instytuta broni i oni dajom certifikat na kazdom

type i firme. To muszi poszadat kazdy sprzedavca svojom i kosztuje okolo 100zlotych za kazdom bron. Lub 3-4 tyszonce za serie broni, naprzyklad serie AK od CYMA. Dalse serie AK od Classic Army znoow i td.

Dalej obovionzuje to samo s kulami. Cy som jakesz podomne regulaminy i przeskody v POLSCE? Czy vystarcalo by mi zalozyt jakomsz handlowom firme tusz za granicom v Polsce ze by sprzedavat Cechom kturzy by sobie dojechali?. Jak jest s firmom v Polsce?

 

http://www.cuzzs.cz/index.php?topic=47

Link to post
Share on other sites

W Polsce żeby sprzedawać repliki ASG nie musisz mieć żadnych pozwoleń na handel bronią. W Polsce ASG nie podlega pod żadną broń, są to po prostu zabawki.

 

Możesz założyć firmę w Polsce i handlować replikami ale nie wiem jak to by było traktowane w czasie przewożenia przez granicę.

Jeśli w Czechach nie trzeba mieć pozwolenia na posiadanie repliki ASG to jeśli na granicy celnikom i pogranicznikom pewnie żadnych innych przeszkód nie ma.

Link to post
Share on other sites

kiedy dovioze sobie jednom bron, nemusze jom davat na homologacie, jak bym mial 3 i vencej sztuk jusz jestem obovionzany dat do przeglondu u indiwidualnej homologacii. Kostuje + - 600 koron za sztuke. No robi se to tak ,že jest viencej chlopakuv v samochodu.

I ze netrzeba v polsce specialne pozvolenie na sprzedaz airsoft, to swiente. To mozno ze sobje zrobje firme v polsce.

Link to post
Share on other sites
I ze netrzeba v polsce specialne pozvolenie na sprzedaz airsoft, to swiente. To mozno ze sobje zrobje firme v polsce.

To będziesz musiał przejść ładną batalię z urzędnikami :/ niestety, ale w Polsce biurokracja jest bodaj najgorsza w Europie. Ale - powodzenia :)

Link to post
Share on other sites

Od vczoraj ,jak poinformovano,jest platne ustanowiene v EU, ze jest mozna fyzickej osobe zrobit v sobje v innym kraju firme ani by mial meskane v tym kraju. Nicmnej szukam kogosz kto zrobil by se nmom spolke i zalozil spolnom firme. Sukam kogosz kto jusz jakomsz firme posada bo to co myszle robit nezabiera calego casu, bylo by censtovo zatrudnjajonce. Sceguly przebierzemy na video. Chodzi o sprzedaj airsoft sprzentu v Polsce ceskim i slovackim klientom. Ja sam posadam firme od 1991goda i jest hadlova,miendzynarodova spedicia, reklama i slosarstvo. Ozywajte se tylko ti, co nevidzom v tym, ze se napakujom na koszt innego.

Piste na mail.

Jiri.rucky@tiscali.cz

Link to post
Share on other sites

JURA,nie musisz zakładać sklepu z asg w polsce tylko dogadaj się z jakimś polskim już istniejącym sklepem że zalożysz czeską stronę tego sklepu będziesz odpowiadał na maile i odbierał telefony oraz przekierowywał czeskich kupujących do tego sklepu,a za to dostaniesz pewien procent od sprzedaży.

Link to post
Share on other sites
  • 6 months later...

Witam

 

Mój znajomy chce zorganizować w Kielcach ASGrupke. Chce sie też zajać importem z Chin do Polski replik broni. Poprosił mnie, żebym pomógł mu dowiedzieć się, jakie normy prawne regulują import replik ASG i handel nimi na terenie naszego kraju. od kilku dni przeszukuje sieć, niestety wciąż nic konktretnego nie udało mi sie znaleźć :wink: Może ktoś z was mógłby mi podpowiedzieć, gdzie szukać, jakie ustawy traktują o tego typu produktach, czy takie repliki musza mieć jakieś nalepki z jakimś ostrzeżeniem. Wszelka pomoc mile widziana - jak macie jakies bezpośrednie linki do artykułów/ustaw/norm w tym temacie, to podajcie ;)

 

Pozdrawiam serdecznie

 

aha, to link do specyfikacji jednego z produktów, które miałyby do kielc trafić :killer: :D

http://realsword.com.hk/gun_47S.htm

Edited by Lorak1982
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

A jak to jest z importem z krajów nie należących do Unii Europejskiej ? Bo jeżeli ktoś by chciał ściągać repliki z Chin/Japonii to jest to w ogóle opłacalne ? ( mam na myśli otworzenie sklepu zajmującego sie sprzedażą replik ) Chyba trzeba płacić cło itp. nie ? Jakie są mniej więcej dochodu takich sklepów ?

Link to post
Share on other sites
Bo jeżeli ktoś by chciał ściągać repliki z Chin/Japonii to jest to w ogóle opłacalne ? ( mam na myśli otworzenie sklepu zajmującego sie sprzedażą replik )
Nieee to jest w ogóle nie opłacalne. Wszystkie polskie sklepu repliki strugają z polskich dębów.

 

Chyba trzeba płacić cło itp. nie ?
Trzeba.
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...