Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG0511 SWD A47 [JG]


Recommended Posts

Widziałem w życiu troszkę AEG'ów (i nie tylko) i mogę Ci powiedzieć że zdjęcia nie oddają tego co SWD sobą prezentuje. Replika jest wykonana DOBRZE, ale tylko dobrze...

Kumpel kupił i nie narzeka, plastik się nie świeci jak na fotach, tylko sprawia wrażenie kruchego.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jesli za komplet (kolba z chwytem pistoletowym + okladziny przednie) to 100 zl jest kwota jak najbardziej do strawienia (150 zl na lollegro kosztuje sama kolba).

 

Należy jednak pamiętać, że oryginalna kolba pasować nie będzie... W tym JG SWD mamy w chwycie silnik, w prawdziwym SWD go nie ma, przez co chwyt jest troche płytszy i pasować już nie będzie.

Link to post
Share on other sites

Kupiłem już tą replikę 8) Nie powiem jestem z niej bardzo zadowolony.Zasięg(skuteczny) jest dobry jak na AEG'a mierzony wyniósł 49metrów :lol: Na forum była tez poruszana kwestia wielkości jak dla mnie jest on dobry (mam 180cm wysokości) kałach kumpla wydaje mi się teraz przy krótki.Polecam bieganie bez dwójnogu. Poza tym wszystko zgdza się z tym co napisał wcześniej WYSOKIST i nie mam zamiaru się powtarzać :uśmiech:

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Miałem okazję ostatnio przetestować to "coś" SWD niby się zwiące.

Hehh... ogólnie z wyglądu od razu do wyśmiania ;-) wyglada śmieszniej niż na fotkach... Powiedzmy tak: gdyby osiągi miało jeszcze jakieś... ten wygląd by jakoś uszedł w tłoku. W stoku to coś nie strzela za dobrze... 35-40m max, celność słaba ogólnie ... HU rozrególowujący się bez przerwy... szybkoszczelność małozadowalająca ;-)

 

... chociaż możliwe że po prostu model z którym miałem do czynienia był jakiś ogólnie lipny. A sam jego właściciel który zbytnio się nie zna coś w nim pomajstrował(coś wspominał).

Całościowo ogólnie wrażenia dużo dużo gorsze od AK 74 z CYMKI... która przy nim wydaje się wypasem ;)

 

>>NIEPOLECAM<<

 

SWD to brzydal jakich mało :P heh

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chmm... ktoś już o tym kiedyś pisał- ta zabawka to najprawdopodobniej replika Zastavy M91

Na dowód ot link z opisem i zdjęciami tego karbinu.

http://www.zastava-arms.co.yu/images/vojni...91_engleski.htm

 

Nazwa AK SWD - ma zapewne zwiększyć jego sprzedaż.

 

Sam jestem posiadaczem tego guna (dwójnóg odrazu poszedł na śmietnik) i jestem zadowolony. Jak narazie mam tylko problem z szybko rozladowujaca sie bateria.

 

Pozdrawiam

Flap

Link to post
Share on other sites

Chmm... ktoś już o tym kiedyś pisał- ta zabawka to najprawdopodobniej replika Zastavy M91

Na dowód ot link z opisem i zdjęciami tego karbinu.

http://www.zastava-arms.co.yu/images/vojni...91_engleski.htm

 

Nazwa AK SWD - ma zapewne zwiększyć jego sprzedaż.

[...]

SWD, czyli Snajperskaja Wintowka Dragunova (zapis orginalnej nazwy rosyjskiej w alfabecie łacińskim) jak wiadomo jest karabinem wyborowym stworzonym w czasach ZSRR, a co zatym idzie wszelkie innowacje rosyjskie trafiały także do innych krajów z zza żelaznej kurtyny. Tak też było z Dragunovem... SWD był produkowany w wielu krajach bloku wchodniego na potrzeby konkretnego państwa, i co za tym idzie także modyfikowana, aby lepiej służyła wojsku. Z tego powodu, że "towarzysze" udzielali różnym fabryką licencji na ten karabin wyborowy, dlatego powstało kilkanaście mniej lub bardziej różniących się od orginału wersji tej broni. Tyle z historii... Teraz do czego zmierzam... Panowie z JG chcieli stworzyć replikę SWD, ale stworzyli replikę którejś z modyfikacji SWD (prawdopodobnie którejś z chińskich modyfikacji, gdyż tam też wytwarzano tę broń, na pewno nie jest ro replika Zastavy M91 jak pisał Flapjack). Tak więc nie powinno się narzekać na to, że nie jest to replika w 100% zgodna z orginałem, gdyż może jest ona w 100% zgodna z którąś z modyfikacji (w co sam wątpie bo nie udało mi się znaleźć informacji o wersji SWD z body a'la AK). Prawdopodobnie panowie z JG robili wszystko jak najmniejszymi kosztami (no końcu Chińczycy ;) ) więc powstała replika trochę odbiegająca od orginału. Ale w tej broni to przecież nie najważniejsze. Jak ktoś chce 100% zgodnosci z orginałem to przecież kupuje repliki CA czy TM, bo tam są i oznaczenia modelu. A jeżeli ktoś chce mieć dobrą replikę do strzelania, która nie koniecznie musi być sygnowana logiem SWD to wybiera np. propozycje JG. Ogólnie mi się ten karabin podoba, bo za taką cenę nie znajdzie się nic tak dobrego do modyfikacji i mającego tyn styl wnoszący klimat do rozgrywek. (osobiście uwielbiam radzieckie bronie, a SWD kojarzy mi się z płatny zabójcą rosyjjskiej mafii :P )Podsumowując: Jak dla mnie SWD to jedna z najlepszych replik w tym przedziale cenowym. I co najważniejsze łątwo ją modyfikować (nie to co M14 - tam GB v.7 zawęża pole do modyfikacji niedużymi kosztami)

Link to post
Share on other sites

Jeśli o mnie chodzi to zakup lunety droższej od repliki lekko mija się ze zdrowym rozsądkiem :???:

Planowałem zakup tej repliki, kombinowałem przed zakupem skąd i jak wytrzasnąc montaż i lunete. Wykombinowałem tak:

- szyne montażową można dorobić w zakładzie tokarskim za niewielkie pieniądze, plan był gdzieś na forum;

- montaż lunety POSP można normalnie legalnie zakupić za 150 hrywien ( czyli około 100pln) w sklepie myśliwskim na ukrainie ( szyne w sumie też :-P ). Poza tym na forum jest też topic o tuningu zewnętrzym AK i tam planowano złożenie zamówienia na montaże w jakiejś firmie metalurgicznej...

- lunetka Tasco czy Bushnell 4x40 lub 3-9x40 była by optymalna, no chyba że ktoś chce oryginalną POSP.

 

Jako że nie kupiłem SWD JG do tej pory i się nadal nad kupnem zastanawiam (czekam na porównanie z oczekiwanym M14 DE ) plan montażu lunety pozostał planem. Może się komuś przyda.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Możecie mnie oświecić jak to http://www.asgshop.com.pl/produkt.php?id=1172 zamontować? Bo razem montaż wyjdzie 300 zł a ja chciałem prosć wujka zeby taki montaż zrobił mi i mam pytanie czy to co wyżej podałem jest konieczne czy i tak bedzie trzeba wiecić a jak wiercić to jakie śruby i na jaką głębokośc i czy ktos próbował to mocować do plastikowego body wiercąc ? Jak wymienić body to będzie pasowało to od Ak 47 s [src]

Link to post
Share on other sites

Zewnętrzna ma około 600 mm.Wewnętrzna jest duuuużo krótsza i ma jakieś 450mm.Spokojnie można wepchnąć lufę od psg1.

http://img166.imageshack.us/my.php?image=4...zfaixgk1ij4.jpg

 

ta będzie pasowała

 

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1430

 

[qoute].... oraz mosiężna lufa o długości 45cm. Zamieniając cylinder na pełny ( typ 0 ) oraz wymieniając lufę na dłuższą (mieści sie lufa wewnętrzna do 60cm) -zyskujemy przyrost mocy

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Takie pytanie mam odnośnie baterii, na ile godzin strzelania wystarcza ? Bo we wcześniejszych postach ktoś wspominał, że na niewiele, więc zastanawiam się nad kupnem dodatkowej batki, a może od razu poradzicie jakąś która wejdzie do tego cuda ? ;)

Edited by erixon
Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ponawiam swoje pytanie. Czy replice zdarzają sie jakieś awarie czy mieliście jakieś wady fabryczne?

Mam ten karabin właściwie od momentu kiedy się pojawił.

Zdążyłem już wymienić w nim lufę (650 mm SRC), gumkę hop-up oraz cylinder. Jak na razie to jestem bardzo zadowolony. Żadnych problemów technicznych. Parę razy zdarzyło mi się nim o coś przywalić i jak narazie znosi to dzielnie. Co do jego plastikowatości to trochę maskowania i po kłopocie.

Dwójnóg bardziej przeszkadzał niż pomagał więc go zdemontowałem. Jedyna wada to jego długość, nadaję się tylko do lasu. Do strzelania w budynkach trzeba pomyśleć o czymś znacznie mniejszym.

Link to post
Share on other sites

czy ktos próbował włożyć baterie stic intellect'a 9.6 albo 10.8v? interesuje mnie czy to ustrojstwo sie zmiesci. One maja wiecej ogniw od 8.4 i nie wiem jak to jest bo to 8.4 miesci sie na styk.

jesli amcie info o tym to prosze o odpowiedz. Musze wymienic batke bo stara nie chce ciagnac sprezyny m120.

Edited by Reve
Link to post
Share on other sites
Mam ten karabin właściwie od momentu kiedy się pojawił.

Zdążyłem już wymienić w nim lufę (650 mm SRC), gumkę hop-up oraz cylinder. Jak na razie to jestem bardzo zadowolony. Żadnych problemów technicznych. Parę razy zdarzyło mi się nim o coś przywalić i jak narazie znosi to dzielnie. Co do jego plastikowatości to trochę maskowania i po kłopocie.

Dwójnóg bardziej przeszkadzał niż pomagał więc go zdemontowałem. Jedyna wada to jego długość, nadaję się tylko do lasu. Do strzelania w budynkach trzeba pomyśleć o czymś znacznie mniejszym.

 

ja dodam od siebie ze mi sie zdarza zacięcie spustu głównie na auto :???: ale poza tym jest ok;] tylko przy mrozie pada batka szybko ale na szczeście idzie lato :twisted:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...