Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG0511 SWD A47 [JG]


Recommended Posts

Mój kumpel ma ten karabin. Strzela całkiem całkiem :-P . Jedynym mankamentem jest to, że czasami zacina się na trybie pojedyńczym. Dwójnóg jest niezbędny(jest za wysoki a w dodatku rysuje lufe zewnętrzną). Drewno...hmm a raczej plastik wygląda przeciętnie. Ciężko wkłada się baterie(było o tym mówione :-P ). Jak pisał kolega post wyżej aku bardzo szybko pada w minusowych temperaturach. Dolne body (plastik) wygląda mało masywnie ;-) . Jak narazie nic się nie posypało chociaż mój kumpel kupił go dosyć dawno. Pozdrawiam! P.S Mój 2 kumpel z ekipy ma też ten karabin i na jednej ze strzelanek zgubił ten plastik pod którym kryje się silniczek i teraz ma kolbe na taśme izolacyją ;-) :lol: (Panowie sprawdzajcie śrubki :-P ) POZDRAWIAM!!

Edited by Papuaz
Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

czy ktos próbował włożyć baterie stic intellect'a 9.6 albo 10.8v? interesuje mnie czy to ustrojstwo sie zmiesci. One maja wiecej ogniw od 8.4 i nie wiem jak to jest bo to 8.4 miesci sie na styk.

jesli amcie info o tym to prosze o odpowiedz. Musze wymienic batke bo stara nie chce ciagnac sprezyny m120.(REVE)

 

Prosiłbym o odp na pytanie tego kolegi bo mnie też to pytanie interesuje.

Bo w kwesti tuningu to wiem że najbardziej się opłaca wrzucic tą prec lufe 600mm i cylinder typu 0.Mama jeszcze ambicje na spręzyne 150m/s

no i do tego chyba jeszcze potrzebna jest mocniejsza batka o ile jeszcze jakis dodatkowy agregat.

czy ktos próbował włożyć baterie stic intellect'a 9.6 albo 10.8v? interesuje mnie czy to ustrojstwo sie zmiesci. One maja wiecej ogniw od 8.4 i nie wiem jak to jest bo to 8.4 miesci sie na styk.

jesli amcie info o tym to prosze o odpowiedz. Musze wymienic batke bo stara nie chce ciagnac sprezyny m120.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Dziś odwiedziłem Krakmana. Nad Ak-47 Cymy, pięknie prezentuje się nasz AK SWD JG. Powiem tak: w gablocie wygląda to na prawdę nieźle. Odrazu widać, ze dwójnóg trochę za długi jest, ale zawsze można go przypiłować i dokleić coś w rodzaju dużej podkładki ( i ja tak chyba zrobię, jeśli go kupię). No i teraz sprawa okładzin :wink: . Nie są złe. W porównaniu do AK Cymy są niemal nie do odróżnienia (czywiście w porównaniu do prawdziwego polakierowanego drewna to kupa gó*na :-F ). Wygląda nawet nieźle. Ale nie w tym rzecz przecież - replika ma strzelać, a nie wyglądać. Jest takie powiedzenie w piłce nożnej, a mianowicie: "Buty nie grają". Tyczy się ono szpanerów, którzy lansują się nowymi butami, a nie potrafią grać. To samo w AS jest. Niekórzy uwarzają sie za najlepszych, bo ich replika jest najładniejsza, a umiejętności mają totalnie zero. Dlatego uważam, że te wsyzstkie spory i wyśmiewanie się z JG, że im coś ten Dragunow nie wyszedł, jest dziecinne i w ogóle bez podstaw. Nie bez powodu niekótrzy biorą papier ścierny i trą ten wredny mat, żeby było widać że karabin dopiero co z wojny przyleciał :-D . Ja osobiścię wolę osiągi, niż wygląd, jeszcze rodzice pomyślą, że prawdziwe SWD mam w domu :roll: .

 

Interesuję sie tą repliką, ale nie wiem czzy jest sens ładować w nią ponad 300zł/400zł.

Mam do was (którzy posiadają tę replikę) kilka pytań, i proszę o odpowiedź na każde pytanie. Będę bardzo wdzięczny :-P .

 

1. Czy coś trzeszczy w tym pseudo SWD?

2. Ile metrów wynosi zasięg skuteczny przy wstawieniu cylindra o poszerzonej średnicy (typ "0") i precce o maksymalnej możliwej długości, czyli 60cm (ewentualnie wliczając do tego jeszcze łożyska ślizgowe)?

3. Skąd wytrzasnąć taką szynę, jak posiadał ten gość z filmików podanych przez brodi'ego?

4. Czy magazynki P&J wchodzą do tej repliki?

5. Jakie części kupić, żeby wzmocnić cały mechanizm i mieć większą pewność, że nic nie powinno się zepsuć, nie przekraczjąc tym samym granicy 400fps?

 

Nie chcę mieć więcej niż 400fps, bo to i tak strasznie dużo. Ale wiem, że przy samej precce o długości 60cm mniej więcej taki wynik się pokazuje... Dlatego chcę tylko wzmocnić GB, bez przyrostu mocy i ilości fps.

Bardzo liczę na odpowiedzi :wink: .

 

Sknerus - 9,6V może się nie zmieścić, nie mówiąc już o 10,8V :-F . Nawet jeśli udałoby Ci się wsadzić 10,8V, to spalisz silnik i okablowanie, a zębatki mocno okaleczysz. Dlatego nie warto.

Edited by dr_wisla
Link to post
Share on other sites

Tu nie chodzi o wygląd, tylko odwzorowanie oryginału. ASG to zabawa polegająca na strzelaniu z REPLIK, nie z czegoś, co "przypomina broń".

 

Szynę powinieneś znaleźć na allegro.

Magazynki powinny pasować, ew. po przypiłowaniu zaczepu.

Link to post
Share on other sites
Dlatego uważam, że te wsyzstkie spory i wyśmiewanie się z JG, że im coś ten Dragunow nie wyszedł, jest dziecinne i w ogóle bez podstaw.

To nie jest replika Dragunowa. I tyle. Co kto umie w polu to jedno, a grać można czymkolwiek, ale nie można przekłamywać.

 

To jest AK. Trochę przypomina Romaka, dlatego szkoda, że "drewna" nie mają formy drewienek takich jak w Romaku.

Wtedy miałbyś "dragunowa" rumuńskiego.

 

A tak - co najwyżej jakiś customowy AK. Tak jak to lubią Amerykanie - przerabiają AK na pseudo "swd".

 

Szynę powinieneś znaleźć na allegro.

Takiej to chyba nie znajdzie. Bywają ris na montaż boczny. [w tej chwili jest taka aukcja]

Ale wtedy trzeba zamontować montaz boczny co przy plastikowym body jest karkołomne.

No i koszta montażu, szyny i optyki - wówczas prawie dorównają cenie samego guna... ;)

Link to post
Share on other sites

Ok, to z szyną i optyką sobie jakoś poradzę, może pomoże mi w tym Super Glou :-F .

Prosiłbym jeszcze o odpowiedź na pytanie 2 i 5, gdyż są to dla mnie najważniesjze iformacje przed zakupem.

 

A wam oczywiście też dziękuję za pomoc ;-) .

Pozdrawiam, dr_wisła

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

To ze sa drewna do SWD na allegro to wiem, zastanawia mnie jedna kwestia: czy plastikowe kolby/chwyty w nowszych SWD sa identyczne z drewnami (jesli tak to wystarczy przemalowac oryginalne "drewna"). I gdzie dostac duperele typu selektor ognia (to sie najbardziej rzuca w oczy).

 

 

 

Przepraszam za brak polskich liter, chwilowo jade na angielskim OSie.

Link to post
Share on other sites
  • 10 months later...
  • 3 months later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

przepraszam za odgrzebanie tematu ale mam problem polegajacy na tym ze nie potrafie wyjąc gearboxa z body. wydaje mi sie ze przeszkadza w tym metalowy kawalek w ktory sie normalnie wkłada selektor ognia. jak go wymontować w celu wyjęcia gearboxa z body (chodzi o wymiane na metalowe) jakby ktoś mial jakiś filmik lub fotorelacje byłbym wdzięczny ;)

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...