Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wyposażenie żołnierza BW I


Recommended Posts

  • Replies 670
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Spokojnie, sa przystosowane do noszenia z kamizelka, tylko trzeba szerokosc pasa i szelki dopasowac. Inne kamizelki sa najczesciej podrobkami i istnieje tylko jedna dostepna ale jej cena jest prawie kosmiczna, no i oczywiscie ebay.

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie apropo butów BW. Czy rozmiarówkę długości i szerokości dobieramy taką jak nam wyjdzie zmierzona czy z jakimś zapasem, jeśli z zapasem to jak dużym (oczywiście uwzględniam założone skarpety)?

Link to post
Share on other sites

Mam pytanie apropo butów BW. Czy rozmiarówkę długości i szerokości dobieramy taką jak nam wyjdzie zmierzona czy z jakimś zapasem, jeśli z zapasem to jak dużym (oczywiście uwzględniam założone skarpety)?

 

Jeżeli chodzi o długość, to zapas nie jest potrzebny. W moim przypadku - stopa 27,5cm, rozmiar buta 275 - jak wkładam gołą stopę mam jeszcze około 1 cm zapasu, spokojnie jeszcze wejdą nawet 2 pary skarpet.

Link to post
Share on other sites

Zgadza się - bierzesz tyle ile Ci wyjdzie (pomiar zbierasz wieczorem kiedy stopa jest rozchodzona i w grubej skarpecie, ew. dwóch - tak jak zresztą już tu pisałem) i dobierasz buty.

 

Latem także warto nosić skarpety podwójnie (tyle, że cienkie) - jest to zdecydowanie najlepsza metoda unikania obtarć. A jak jeszcze uzupełnimy to o talk...

 

Buty BW rozchodzą się bez zwiększenia luzów, a jedynie na zasadzie załamania miejsc, w których zgina się stopa. Moje mają już jakieś trzy lata i nadal trzymają rozmiar. Pamiętaj, że to gruba, kilkuwarstwowa skóra - ciężko ją porozciągać.

 

Inaczej jest z poprzednią wersją (tą bez "harmonijki" nad piętą) - te buty po kilku latach chodzenia faktycznie się porozciągały i delikatnie zmieniły rozmiar (naprawę niewiele, ale jednak). Całe szczęście jest to już relikt przeszłości i dostać je w swoim rozmiarze, nawet na allegro, jest dość trudno :).

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Ten hełm galowy jest chyba kiepski do zastosowań w terenie. Tzn. wydaje mi się, że w czasie biegu może się on telepac na boki z racji prostego paska pod brodę, mimo że fasunek wygląda na dobrze przylegający, ale chyba głowa się w nim grzeje jak w tych skorupach CA.

Link to post
Share on other sites

Witam!

Mam taką sprawę...

Od długiego czasu próbuję dostać Flecktarnową ładownicę Bundeswehry do G3, ale nigdzie w żadnym sklepie, nawet na Allegro nikt nie posiada takiego towaru. :cry:

 

Czy może ktoś z obecnych na tym forum ma informacje gdzie można taką ładownicę nabyć ( najlepiej w PL), albo może ktoś ma takową na zbyciu? (chętnie odkupię =D)

 

 

 

Z góry dziękuję za wszelkie info

Jurgen

Link to post
Share on other sites

Z tym jest naprawdę źle - oryginalne ładownice do g3 w Polsce są faktycznie rzadkim towarem. Mi udało się załatwić dla kolegi z teamu dwie sztuki - obie dostałem na allegro, gdzie czasem się trafią (zazwyczaj jednak w kiepskim stanie lub z całym zestawem oporządzenia). Moja rada? Szukaj za granicą albo cierpliwie czekaj na aukcję.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Witam!

Mam taką sprawę...

Od długiego czasu próbuję dostać Flecktarnową ładownicę Bundeswehry do G3, ale nigdzie w żadnym sklepie, nawet na Allegro nikt nie posiada takiego towaru. :cry:

 

Czy może ktoś z obecnych na tym forum ma informacje gdzie można taką ładownicę nabyć ( najlepiej w PL), albo może ktoś ma takową na zbyciu? (chętnie odkupię =D)

Z góry dziękuję za wszelkie info

Jurgen

 

Ladownice sa we wszystkich niemieckich sklepach internetowych oraz na ebay.de ceny wachaja sie od 9 za uzywnane do 19€ za nowe (najczesciej niestety MILTEC).

Link to post
Share on other sites

Dopóki są to stare, kontraktowe wypusty MilTeca (mają pieczęć kontraktową i są wykonane z oryginalnych materiałów) to jeszcze ujdzie. Gorzej z tymi nowymi wypustami dla cywili (takie jak na vest.pl) - te są naprawdę słabej jakości.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Chyba ta wypowiedz sie gryzie...Kontraktowe tj z Vers.N nie sa przeciez robione przez Milteca. Miltec robi wg specyfikacji wojskowej podrobki oryginalnego wyposarzenia, ze zmiennym szczesciem co do jakosci wykoniania. Nie spotkalem sie jeszcze z produktem Milteca posiadajacym nr zaopatrzeniowy BW.

Link to post
Share on other sites

A ja tak :). Zapytaj Czopka od nas z ekipy - miał swego czasu jedną ładownicę do UZI, G3, pokrowiec na saperkę i coś tam jeszcze. Wszystko z pieczęciami, numerami, z oryginalnych materiałów, jedynie na metce z datą i nazwą producenta był MilTec. Daty były dość stare, więc wszystko wskazuje na to, że kiedyś (koniec 90') MilTec był kontraktorem.

 

Ronin

Link to post
Share on other sites

Jest to bardzo mozliwe, dzieki za info. Widocznie Miltec stal wtedy na rowni z Köhlerem i Feuchterem, potem stracil kontraktacje i robi na wlasny rachunek. Sam wiesz jak jest dzis na rynku i jak pracuje Miltec.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...