Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

JG0509 A47-Beta Specnaz JG


Recommended Posts

Dla efektu wizualnego dołożyłem ostatnio Becie długi magazynek od AK-74 Cymy.

Gdyby ktoś chciał powtórzyć ten manewr - chyba trzeba lekko podszlifować zaczep maga, bo na razie wciśnięcie go tak, żeby blokada zaskoczyła, wymaga nieco wysiłku. Przy hi-cap'ie to bez znaczenia, ale gdybym miał taki problem przy low-capach, to wymiana magazynków była by cholernie kłopotliwa.

 

Ech, czemu nie ma real-cap'ów do AK-74? :cry:

Link to post
Share on other sites
  • Replies 150
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Witam!

Przeprowadziłem właśnie tuning mojej Bety (JG0510). Do wymiany miały iść obie głowice, łożyska, prowadnica i dysza.

 

Kiedy już się dostałem do środka, na pierwszy ogień poszły łożyska. I tu moje pierwsze zaskoczenie, bo łożyska były ciut za duże (G&P 6mm ślizgowe). Żeby ja zamontować musiałem zedrzeć farbę, która tam była i lekko podpiłować. Łożyska weszły dopiero wtedy, gdy oparłem się o nie kombinerkami. Zabawa zajęła mi z godzinę.

 

Montaż głowic nie udał się już tak miło. Okazało się, że tłok to absolutna kopia TM i nie podejdzie do niego standardowa głowica (a ja miałem łożyskowaną JBU), sprężyna także jest skopiowana od TM i ma ten dziwny „ogonek” od strony tłoka.

Jeśli więc ktos chce wymienić głowicę tłoka, musi także kupić nowy tłok.

Głowica cylindra to już kompletna katastrofa. Dziury na bolce, które wystają w gearboxie były w głowicy JBU za małe. Musiałem te dziury rozwiercić wiertłem 5.1mm. Dopiero wtedy weszła na swoje miejsce (ale i tak zbyt ciasno siedzi).

 

Łożyskowana, metalowa prowadnica JBU weszła bez najmniejszego problemu.

 

Uszczelniona dysza CA, także weszła bez problemu. Działa spokojnie, także na standardowej głowicy, mimo że dysza jest krótsza od oryginalnej o 2mm.

 

Po złożeniu repliki, jedyna rzecz jaka się na oko zmieniła to zwiększony hałas. Zostanie on wzmocniony, gdy założę metalową głowicę tłoka.

 

 

A teraz słówko na temat wymiany cylindra z typu „2” na „0” w Becie. Nie radzę wykonywać, takiej operacji , bo fps'y trochę wzrosną ale celność repliki znacznie spadnie.

Oto dlaczego, tak jest. Jeśli w Becie zamontowany zostanie cylinder „0”, to kulka mimo że opuściła już lufę, będzie nadal popychana przez powietrze, które jeszcze nie opuściło cylindra (jest go po prostu za dużo). Z racji już braku lufy, kulka zacznie latać we wszystkie strony.

 

To na razie tyle od wujka Mamuta.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ale to za jakiś czas, bo na razie pękło mi mocowanie kolby na body. Kurczę, czemu nigdze nie widzę taniego, plastikowego body na zamianę, tylko minimum 130zł u Krakmana za metalowe :( ?

Dobra rada - Bety w materiałowym pokrowcu nie wkładajcie do worka, który podróżuję w bagażniku razem z workami całej ekipy... jestemprzekonany, że to było przyczyną :(

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Witam,

mam pytanie do posiadaczy owej betki, jak po upływie czasu sprawuje się replika? Daje radę czy po roku użytkowania można zacząć rozglądać się za nowym sprzętem?

Miałem kupować betę od TM ale branie w ciemno używanej repliki niezbyt mi się uśmiecha.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Witam,

mam pytanie do posiadaczy owej betki, jak po upływie czasu sprawuje się replika? Daje radę czy po roku użytkowania można zacząć rozglądać się za nowym sprzętem?

Miałem kupować betę od TM ale branie w ciemno używanej repliki niezbyt mi się uśmiecha.

 

pozdrawiam

 

Po roku używania pojawiły mi sie luzy na kolbie, to wszystko.

Link to post
Share on other sites
Po roku używania pojawiły mi sie luzy na kolbie, to wszystko.

 

Dokładnie to samo (po roku) co u beu (bundrose), ale dokręciłem ostatnio śrubki i jest o niebo lepiej ;)

 

U mnie to jeszcze nie ma 'uchwytu przeładowania' przy zamku, no ale to z mojej winy, bo zaliczyłem glebę i akurat tą częścią uderzyłem heh... :)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Problemy z selektorem to choroba wszystkich ak.

 

Jeśli chodzi o body JG to jest jedno małe ale: jest węższe, niż np. w cymie, czy TM. Kiedyś miałem AK47s, kolba(tradycyjnie) poszła i kupiłem na allegro całe body JG. po zamontowaniu okazało się, że selektor "jest oddalony" od body. Zdjąłem zaślepkę na selektorze i wymieniłem podkładkę pomiędzy śrubą, a selektorem.

 

Wracając do tematu, jaki jest zasięg skuteczny(bo w końcu nie wiadomo)?

Edited by Pasti
Link to post
Share on other sites

Ja mogę powiedzieć tylko o Goblinie z preclufą wewnętrzną od M4 - nie pamiętam firmy. Troszkę ją przyciąłem i dałem czerwoną gumkę Madbulla. Zasięg praktyczny - powyżej 65 metrów. Skuteczny 45 - 50 przy bezwietrznej pogodzie - testowany niedawno w Przećminie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Czy mógłby mi ktoś powiedzieć ile trzyma stockowa bateria? I jaki jest średni, skuteczny zasięg? Oraz, czy można bez problemu dołączyć np. kolimator, czy trzeba się z tym bawić? Poważnie rozważam zakup tego karabinu...

Edited by altair666
Link to post
Share on other sites

Witam, mam zamiar kupić swojego 1st AEGa. Czytając wasze opinie jestem niemal w 100% zdecydowany na kupno tej repliki. Mam pytanie (może troche nietypowe).

 

Czym się różni broń JG0509 w taiwangun.com od repliki w metalgun.pl ?

 

http://taiwangun.com/?str=product&prId=593

 

http://www.metalgun.pl/product-pol-62.html

 

Z góry dzięki.

 

Brać z taiwanguna! Ten Metalgun to dziadowski sklep(stare taniemilitaria.pl ). Serwis u krakmanów jest znacznie lepszy :) .

Link to post
Share on other sites

Kupiłem sobie mid-capy z P&J, i nie podają - na moje, mają głębsze studnie, i "ryjek" komory hopa jest za krótki, zeby siegnąc do zaczepu. Słyszałem zresztą, że w Betach komory są krótsze, i czasem z magami jest taki właśnie problem :/.

 

Powiedzcie mi, jaką najlepszą komorę HU do AK można u nas dostać, i gdzie?

 

Przy okazji - skoro już mowa o tuningu - jaką sprężynę zniesie GB Bety? M110 będzie ok (chyba dorwał mnie wysicg zbrojeń :(... ale dziś kolega z 415fps G36 CA rozwalał nas z chorego dystansu :/)?

...bo w stocku to co to jest...?

Link to post
Share on other sites

Mamut - dzięki za wiaderko zimnej wody :)

 

Już mówię, co tam jest.

Lufa precka Madbull, 229mm, guma silikonowa Guarder (do wymiany, chyba się przez ten rok zjechała i skupienie siada), cicha głowica tłoka i cylindra. Reszta - roczny ponad stock.

 

W tej konfiguracji, jakieś 2 miechy temu, chrono pokazywało 315fps na .20g.

 

Co ma być?

- na pewno metalowa komora HU. Tylko nie od końca wiem, jaka :/ a ważne, żeby była naprawdę dobra.

- skośne zębatki, łożyskowana prowadnica sprężyny, łożyska kulkowe. Jeśli okaże sie to niezbędne, nowy tłok. Może jeszcze parę detali.

- nowa sprężyna. Po prostu dlatego, że poprzednia ma ponad rok, i nie wierzę, żeby chiński stock, nawet tak zacny, jak JG, nie stracił w miedzyczasie swoich właściwisci.

 

Pytanie, jaka sprężyna. To nie jest i nie ma być snajpa, lokalny limit wynosi 400fps (także w CQB). Z jednej strony - często strzelam z bliska i na ciasnych miejscówkach, więc wolałbym trzymać się rozsądnie niskiej wartości. Z drugiej - wczoraj trzeba było sie bić w otwartym terenie, po prostu te paredziesiat fps brakowało :/

 

Dobra, czyli trzeba będzie przyjrzeć się, co ze sprężyn m100 jest u nas dobrego :) i będize musiało wystarczyć. Bo jakoś m90 w polskich sklepach nie widałem, zresztą... bez przesadyzmu.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...