Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Americas Army: Operations, AA: Special Forces


Recommended Posts

Nie szukaj map przez Missions. Na dole w Deployment masz przycisk z filtrami. Poza tym, ze mozesz tam ustawic czy ma Ci pokazywac serwy US czy Euro (i takie tam...) to mozesz tez wybrac mape. Znacznie wygodniejsze i zawsze dziala :P.

Mi sie najbardziej podoba Blizzard. W defie miodek. W zgranym ataku tez piknie. Ale zgrany musi byc na prawde super. Przede wszystkim dobry "dziurkacz" :).

 

Water Treatment pogralem tylko w defie. Trudna mapa. Przynajmniej poki jej nie znam :). Szybko sie nią zmeczylem...

 

PCR ciekawe i dosc dziwne. W sumie wieksza czesc walki dzieje sie na zewnatrz. Jak juz sie dostac do srodka, to dopoki nie dorwie sie do walizki, ciezko kogos spotkac... :).

 

Courtyard. Dziwna, ale moze byc ciekawa. W ataku pare razy udalo mi sie z kumplami zk lanu wbic do tuneli. Miooodnie. Pelna wspolpraca. Ty gosc wysadza drzwi, tu 2 czeka i oslania, tu ktos odwraca uwage idac tunelem wentylacyjnym... Rewelacja :).

 

 

Znacznie wiekszy odrzut broni. Na nowo trza sie uczyc strzelac i rzucac granatami. Walenie ciaglym ogniem do konca magazynka na odleglosc wieksza niz jakies 20 metrow jest bezcelowe. Lepiej juz signliem szybko klikac :). Ale to mi sie podoba... Jecze i rzucam urwami :), ale kwestia przyzwyczajenia :).

Link to post
Share on other sites
  • Replies 191
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ruszy i bedzie chodzic duzo lepiej niz wszelkie poprzednie.

Po raz pierwszy w histori tej gry nastapilo cos takiego jak optymalizacja kodu. Gra maksymalnie, albo prawie maksymalnie, wykozystuje mozliwosci obliczeniowe maszyny - proca, grafiki i szybkosc ramu.

Wiekszosc ludzi na polskim forum pisze o skoku fps o co najmniej 30%. Ja mam Athlona B 2500+@3200+, 1GB ramu, Radeon'a 9500pro jeszcze nie mialem zadnego zaciecia. Klatki na nowych mapach nie spadaja ponizej 80... Nawet przy strzelaniu czy ogladaniu wymiany ognia, chocby i w dymie. Pingi ze 120 spadly do 20, lagow prawie brak... Na pewno warto Ci bedzie pomeczyc sie troche i sciagnac full. Jak masz jakies limity, to moze poszukaj kogos np. na polskim forum, kto mieszka w twoim miejscie i moglby ci plytke nagrac, albo mogl bys do niego z dyskiem przyjsc (bo ciezko na plytke upchac - wazy 855 mega).

 

Toruń:

dolna czesc tej strony

http://www.americasarmy.pl/forum/memberlis...=ASC&start=8200

gora tej

http://www.americasarmy.pl/forum/memberlis...=ASC&start=8250

Najlepiej napisz w Szukam Pomocy.

Link to post
Share on other sites

Coś mój eftepik ostatnio siada, a mam w planach zrobienie krotkiej pokazowki (filmik) z nowych mapek i ich mozliwosci... Tylko najpierw trza troche dysk posprzatac, bo 30 sekund filmu to 500mega :). Po skompresowaniu z 10, ale najperw jednak trza to pozgrywac... :)

Zatem jesli ktos jakims dobrym eftepikiem dysponuje, ktory uciagnie z 30 megowy pliczek dla wiekszej liczby ludu, to zainteresowany jestem kontaktem... z serwerem. :)

 

edit

Wczesniej pisalem, ze zwiekszony zostal odrzut. Okazuje sie, ze to nie prawda. CEM od ktorego celnosc zalezy, wczesniej w pozycji kleczacej bez zoomu utrzymywal sie na poziomie 3/4. teraz bez zoomu nie przekracza chyba 1/4. Za to wlaczenie ironsightow, albo zooma zwieksza go do owych 3/4. Suuuper :). Trudne na razie do opanowania i przyzwyczajenia, ale realizm mamy wiekszy :).

Link to post
Share on other sites
zassalo sie - gramy :D :D :D

 

edit: mam pytanie - jak moge zdobyc punkty honoru (mam 8) gdy nie moge wejsc praktycznie na zaden serwer wlasnie z powodu iz mam za malo punktow ? lol

 

Myślę, że na Mount McKenna będzie dużo serwerów od 1 do 100 honorów, wiem, że na Bridge Crossing jest jeden z ograniczeniem 1 do 25 h.

Musisz trochę poszukać. Po kliknięciu na serwer w oknie "deployment" po lewej stronie u dolu jest info dot. serwera.

(Cholera, a może w 2.4 to zmienili? :evil: )

 

btw: zoom rządzi. saw strzela z rozrzutem ok. 30 st w każdą stronę, a po przełączeniu się na celownik pięknie skupia.

 

Niestety granaty latają dużo bliżej - duuużo ROE :(

 

pozdro

Link to post
Share on other sites

Nie Mount McKenna, A MOUT McKenna :).

 

Wiekszosc serwerow Leased (to takie wypozyczone przez ludzi - odplatnie - na ktorych mozna zdobywac honor) jest ustawionych od 1 do 100. Swojego czasu oficjalne byly podzielone na School (1-8) i pro (9-100) ale to bylo dawno temu i nie prawda. Jak wyszukasz jakis serwer w Deployment, to gdy zaznaczysz go w glownym oknie, w lewej dolnej czesci masz jego opis - tam jest podany min honor i max honor.

Ogolnie honor mozesz zdobywac na serwerach oficjalnych (w tej chwili stoją prawie tylko w stanach. W europie zostalo pare sztuk doslownie) i na serwerach leased. Sa one rozne oznaczone w wyszukiwarce. Graj na serwerach, ktorych adres zaczyna sie od 213.228.23x.xxx. Te, ktore zaczynaja sie od 64, 67 albo 69 do amerykanskie... bedziesz mial wiekszy ping i mniejszy komfort grania.

Przede wszystkim nie zabijaj swoich i staraj sie nie ginac ;). Ale tez nie kamp. W miare mozliwosci kazda mapke na ktorej chcesz grac pozwiedzaj w offline, zeby pozniej inni sie na ciebie nie wkurzali, jak bedziesz sie czolgal w jakims narozniku mapy... ;)

Gdy jestes w ataku i szukaj Objectiva - czytaj kompas. Masz na nim zaznaczony kierunek do objectiva i jego wysokosc. Np. B ze strzaleczka na dol w kierunku SE; B - obj. B. Strzalka w dol - znajduje sie ponizej poziomu na ktorym aktualnie sie znajdujesz. SE - ;) kierunek South East.

Krzyzyk oznacza ten sam poziom. Strzalka w gore - wyzszy.

Wejscie na mape w offline wczesniej juz opisywalem... teraz doszly tylko nowe mapy, ale ich nazwy tez mozna znalezc w folderze z graMaps

 

Milego grania w teamie ;).

Link to post
Share on other sites

Wreszcie konkretne zmiany.

Długo nie grałem, lecz to jest kilka rzeczy które mi najbardziej do tej pory utkwiły w pamięci:

1. gra się nie tnie (nie cashuje się przez pierwsze 5 minut grania na mapie) i lepiej chodzi

2. podczas ostrej nawalanki na full auto np. z SAWa, fps jest miodzo tj. nie wynosi 5-10 :-)

3. pingi 20ms, poprostu tam gdzie strzelisz odrazu się tam pojawia kulka, nie trzeba celować 2m przed gościa

4. większa frajda z grania z aimpointem i single fajerem

5. mniej celne snajpienie z SPR

6. "cięższe" granaty

7. nowe mapy...strasznie złożone i wymuszające teamplay, ograniczając rushe indywidualistów

 

A z minusów - "kanciastość" menu oraz brak możliwości zrobienia zestawu M4 z ACOG Reflex + M203, granatnik znika. A szkoda bo strasznie fajnie się teraz śmiga z otwartym kolimatorem. Mogliby wreszcie zrobić wszystkie celowniki 3D, a zapowiadają to już od bodajże 2.1

 

Ale ogólnie jest naprawde na + ... wrócę ze szkoły to lecę testować dalej. :-P

Link to post
Share on other sites
mam do was sprawe wyszla nowa wersja AA 2,4 i mam do was pytanie (jesli juz ja macie) czy wy tez macie problemy z grafika :?:

 

Ja tak mam przy każdej wersji: instaluję update gry i mapy SF zaczynają mieć artefakty na teksturach, światlach, dymie. A że gram generalnie tylko w brydża to mi to faluje.

 

Po przeinstalowaniu windy i zainstalowaniu na świeżo nowej wersji gry problem znika. Już nawet nie chce mi się szukać powodów tgego zjawiska, bo windę i tak muszę co jakiś czas odświeżać!

 

pozdro

 

P.S. WOjtas^ oczywiście ma rację co do pisowni mapy MOUT McKenna - pisałem tamtego posta w pracy, i jakoś głupio było odpalać AA :wink: , żeby to dokładnie sprawdzić.

Link to post
Share on other sites

dzieki za odpowiedz Wojtas, urodzilo mi sie kolejne pytanie :wink:

jak moge chodzic w powiedzmy desert moro, karabinkiem z luneta, a nie w jakis szmatach ? :) to co ustawiam sobie w profilu, ten caly mod jakos nie dziala. w jaki sposob moge to zrobic ? chodzi mi takze o klimat a ten ubior jakos mi nie odpowiada. z gory dzieki za odpowiedz :)

Link to post
Share on other sites

Hehe.To moze ja odpowiem. nie meczmy juz wojtasa bo juz sie napisal w tym watku :wink:

chodzi o to ze musisz byc SF. Jesli przeszedles szkolenia i masz powyzej 15 honoru, to muszisz sie zalapac w wyborze miejsca w oddziale na literke C, Z/S (snajper. bez odpowiedniego szkolenia bedzie niemozliwy do wyboru), lub B. Ci z 47, 74 i RPK to sa wlasnie "chudzi".

Link to post
Share on other sites
dzieki za odpowiedz Wojtas, urodzilo mi sie kolejne pytanie :wink:

jak moge chodzic w powiedzmy desert moro, karabinkiem z luneta, a nie w jakis szmatach ? :) to co ustawiam sobie w profilu, ten caly mod jakos nie dziala. w jaki sposob moge to zrobic ? chodzi mi takze o klimat a ten ubior jakos mi nie odpowiada. z gory dzieki za odpowiedz :)

A tez sobie odpowiem, a co?!

Jak masz pod F2 wybor klas broni, to masz po lewej stronie ikonki. Mozesz wybrac te, przy ktorych napis Select jest podswietlony (a nie ciemny). Tzn masz do nich szkolenia. Nowe mapy, poza Water Treatment (tylko SF), to mapy SF + IF. IF to... intr... cos tam cos tam Forces ;). Sily sprzymierzony. Tak zwane orzeszki :) (ze wzgledu na helmy jakie mieli w pierwszej wersji po wporwadzeniu ich). Sprzet maja nieco gorszy. Biegaja w brudznych ciuchach ;) i maja "gorsza" bron, czyli AK47, AK74, ewentualnie Vintorenz (taka tam ruska snajperka. Do tej pory przeze mnie bluzgana, od teraz wole biegac bardzien z nia niz SFem). Na mapach SF + IF wiekszosc fireteamow podzielonych jest po rowno - 2 sf + 2 if. Jeden if z kalachem, drugi z rpk bardz rpg.

Na mapach sf + if, jesli nie masz zrobionego treningu Special Forces (najpierw czesc testowa, pozniej slynne czolganie o ktorym wczesniej bodajze Raiben trul ;) ) grasz orzeszkami wlasnie. Na mapach tylko SF nie mozesz grac w ogole.

Poza tym, ze zeby grac SFem trzeba miec ukonczone oba te treningi, to trzeba takze miec wiecej (lub rowno) niz 15 honoru.

Swoja droga, opis znaczen slotow jest wytlumaczony w manualu gry i w tabelce pod F1 po najechaniu w odpowiednia czesc okna.

Tadam... ;). Zostane krwa poetą. ;) Bede pisal tasiemce.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jak juz tak sypiecie pytaniami to i ja cos zapodam.

Mianowicie chodzi mi o to czy w 2.4 zostawili tak niewiele Officiali bo u mnie to 90% to leased a 10% official, a jesli chodzi o servery euro

to mam tylko leased a pamietam ze bylo sporo euro official. O co do cholery chodzi??

Wyjasniam iz kozystal tylko z browsera gry nie urzywam zandych allseeinggey :D itd.

Bede wdzieczny za info.

A propos samej 2.4 to jak juz zauwazylem i wiekszosc ludzi z ktorymi gadalem sie z tym zgadza ze spieprzyli dzwiek w tej wersji.

Pozdr

Link to post
Share on other sites

calkiem mozliwe ze jeszcze nie postawili tylu europejskich na 2.4 co bylo poprzednio. Ja nie wybieram europejski/ nieeuropejski wiec nie ma sensu pisac jak to u mnie. jesli sie myle to ktos mnie poprawi :)

Link to post
Share on other sites

Leased teoretycznie sa lepsze, bo - teoretycznie - lepiej zabezpieczone przed cziterami. Wiekszosc wlascicieli owych serwerownalezy do roznych organizacji antycziterskich i automatycznie co jakis czas aktualizowane sa listy cziterow, ktorych guidy automatycznie sa banowane. Ewentualnie czesto na owych serwerach graja "wlasciciele" ktorzy w razie gdy spotkaja siakiegos dziwnego gracza, moga go wykopac. Na zwyklych EU adminow nie ma, a serwery nie sprawdzaja ustawien...

O tym, ze europejskie serwery oficjalne w miare uplywu czasu beda likwidowane armia informowala jakis czas temu. Juz nie pamietam czy chodzilo o jakies starcia z SCI (hostem serwerow) czy po prostu o koszta...

Link to post
Share on other sites

Szkolenia zapisywane sa na zewnetrznym serwerze (zwanym "autoryzacyjnym", wiec jak ktos mowi, ze autorka padla, to znaczy, ze padl wlasnie ow serwer i grac sie raczej nie pogra... ;) ). Treningi wystarczy przejsc raz, ale jesli ktos np. przejdzie strzelnice na 38 trafien, zrobi sobie snajpera, a pozniej tak dla zabawy strzelnice przejdzie na 3 i zapisze wynik na serwerze - wyniki sie nadpisza i straci sie dostep do snajperek.

 

Masz wilku fajerłola jakiegos?

Sciagasz cos moze w trakcie grania?

Neo masz tylko dla siebie czy dzielone w LANie jakims?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Jesli auth may be down, to znaczy, ze auth may be down...

Serwey ktore ptrzetrzymuja informacje o graczach (honor, zaliczone treningi etc.) moga byc akurat modyfikowane, lub po prostu sie wykrzaczyly...

Od kiedy shotgun pojawil sie w aao (to nie jest shotgun tak na prawde. To M82 z nalozonym skinem shotguna i zmienionym dzwiekiem strzalu. Nawet w konsoli pojawia sie "... sniped...") to mial on bursta ktory nie dzialal ;). Zmienic na bursta mozna, ale wtedy jest po ptokoch, bo nie mozna wrocic do singla, a i strzelanie w ogole nie jest mozliwe... W kazdym razie tak bylo w 2.2 i 2.3. W 2.4 nie mialem okazji sie bawic.

Link to post
Share on other sites

Ja mam z AAO jeszcze inną jazde, po zassaniu najnowszego instalatora i przy próbie instalacji.

 

Normalnie go sobie odpalam, podaje ścieżkę gdzie chce zainstalowac gre, klikam next.

I w momencie kiedy powinien pojawić się pasek postępu instalacji, instalator automatycznie kończy swoje dziaąłnie z komuniaktem instalation aborted. No a przecież nie klikam żadnego Cancel ani nic w tym stylu.

Poprzednie wersje chodziły aż miło i nie miałem z nimi żadnych problemów.

 

Pozdr.

Link to post
Share on other sites
Zmienic na bursta mozna, ale wtedy jest po ptokoch, bo nie mozna wrocic do singla, a i strzelanie w ogole nie jest mozliwe... W kazdym razie tak bylo w 2.2 i 2.3. W 2.4 nie mialem okazji sie bawic.

 

Najprostrzym sposobem usunięcia bug'a giwery jest porzucenie jej i podniesienie. Z bug'ami M4 i M16 działało ;-)

 

Pozdrawiam,

Draven

Link to post
Share on other sites

Uuffff... powywalałem co sie dało :)

 

W przyszłym tyg. usiądę do gry pierwszy raz po 2 latach (nowy komp w pracy). Ciekawe czy moje konto jeszcze istnieje :>

 

A żeby się pochwalić ;) to jeszcze napiszę, że całą instalkę 855MB ściągało mi ok 12-14 minut :D

transfer2.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

nie czytałem całego wątku ale powiem tyle że spier... całem MENU w 2.4.0.... :( w 2.3.0 było bardzo dobre i CZYTELNE! a teraz jest takie malutkie i nie ma funkcji SWAP i nie można zmienić serva podczas gry tylko trzeba sie disconnect... lipa... z tego co zauważyłem to zmieniły sie mundurki :P ale nadal nie widze sensu funkcji ściąganie gry od NOWA (885MB) a nie patcha... 16MB!!!! no aż mi sie grać odechciało.

Link to post
Share on other sites

Bo na nowym enginie gra jest. Patch zajmowal by pewnie z 800 mega, wiec to dopiero bylby bezsens...

A o AAO 2.4 sie nie bede wypowiadac wiecej. Nie gralem juz od miecha ponad. Nigdy, przez 3 lata "kariery" nie mialem tak dlugiej przerwy... No i raczej szybko nie zagram. Na pewno nie przed wyjsciem nowej wersji.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...