Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Użycie pojedynczego nakolannika


Recommended Posts

Zawsze mnie zastanawiała maniera czy też moda (widoczna też na zdjeciach "z życia") noszenia jednego nakolannika. Ktoś może mi to wytłumaczyć? Czy amerykańscy bohateriwe są tak wspanaili, że jak się potkną i lecą na zbity pysk to jeszcze wybierają, na które kolano upadną? Jeśli tak to jestem pełen podziwu

Link to post
Share on other sites

Jak klęczysz na jednym kolanie to nie trzeba męczyć sie razem z dwoma nakolannikami - a w lesie raczej nie potrzeba aż takiej ochrony jak przy CQB (dlatego tez niewiele osób bierze do lasu ochraniacze na łokcie). Ten sprzęt ma przecież nie tylko chronic od upadku, ale też od efektów długotrwałego nacisku stawu na podłoże.

 

to juz tak ot...

Link to post
Share on other sites

Dokładnie.

Poza tym to trzeba kupić dobre ochraniacze (oczywiście Alty ;)) i po założeniu o nich zapomnieć, a nie kupować gówno za 30 zł i później męczyć się i stosować jakieś protezy w postaci użycia jednego nakolannika.

Link to post
Share on other sites

A którą ręką obsługujesz spust? BO z takiej pozycji wnoszę, że lewą. Gdy prowadzisz ogień w prawą stronę (tzn na prawą stronę swojego ciała) to wszystko jest ok. Ale spróbuj z takiej pozycji postrzelać w lewo.

Lub też prowadzić ogień zza ściany będącej po Twojej lewej ręce.

Link to post
Share on other sites

Niewiele szkła można znaleźć w lesie. Nie neguję tego że brak nakolannika pozbawia nas ochrony jednego z kolan, a tłumaczę tylko dlaczego niektórzy decydują sie na takie rozwiązanie. I ja tam nie wiem czy ono jest modne czy nie. I mnie to nie obchodzi

 

A co do kiepskich nakolanników - uzywam Alt właśnie co nie zmieni faktu że wygodniej się chodzi bez nakolanników niż z nimi - jakiekolwiek by one były.

Link to post
Share on other sites

Nawet w lesie mozna sie nadziac na niezle wynalazki ludzkosci;) Tym bardziej ze czlowiek nie spodziewa sie ich w takim stopniu jak w budynkach i kleka zwracajac mniejsza uwage na podloze. Ale mniejsza o to ;-)

 

Tak czy owak ja spotkalem sie z wersja "bo tak wygodniej". Zadnego innego wytlumaczenia nie slyszalem

Link to post
Share on other sites

Cały problem "chęci/ochoty" noszenia ochraniaczy rozwiązuje kupienie dobrych i wygodnych tak jak pisał Foka. Również gorąco polecam Alty.

 

Inna sprawa jak ktoś z oszczedności kupuje komplet nakolanników na 2óch ... wtedy nie ma wielkiego pola manewru ;)

Link to post
Share on other sites

Wcyhodzac z zalozenia ze klekanie przydaje nam sie tylko do postawy strzleckiej to w sumie jeden ochraniacz wystarczy.

I chyba wiele osob tak mysli.Na dwa kolana na raz kleka sie bardzo zadko albo prawie w ogole.Druga sprawa ze jesli sie dziala zespolowo i mamy kumpla za plecami ktory oslania to nie musimy robic szybkich zwrotow o 180 stopni tak jak to juz ktos wczesniej wspomnial.

Sam czesto nosze jeden bo mi po prostu wystarcza.A kleczac na prawym kolanie spokojnie da sie wychylic zza przeszkody i strzelac wychylonym w lewa strone.Kwestia tego czy jestesmy wsyportowani bo mi to najmniejszego problemu nie stwarza.Poza tym strzelajac z wychylenia wychyla sie tylko tlow no nie?Chyba ze ktos potrai z calym kolanem to gratuluje rownowagi

Link to post
Share on other sites

Ok, a jak przypier**isz kolanem w wystający pręt? Akurat tym bez ochraniacza? Ludzie myślcie :/

Każdy chyba sobie zdaję sprawę, że airsoft to nie popołudniowa partia warcabów i ów pręt może się znaleźć w każdej części ciała. W lesie ilość wystających prętów jest dość mała, a rozmowa rozchodziła się o wygodę użytkowania.
Link to post
Share on other sites

W sumie jeśli chodzi o względy bezpieczeństwa to wszystko zostało powiedziane.

 

W roli swojego rodzaju ciekawostki: na wielu zdjęciach operatorzy różnych jednostek(np. czeskiej Omegi) maja na sobie 1 nakolannik. Nie sądzę aby była to kwestia ucisku. Myślę że na wygodę użytkowania ma w tym momencie większy wpływ ocieranie jednego nakolannika o drugi przy niektórych manewrach ale to bardzo indywidualna sprawa…

 

Inna sprawa jak ktoś z oszczedności kupuje komplet nakolanników na 2óch ... wtedy nie ma wielkiego pola manewru

 

W sumie to chyba lepiej kupić 1 pare dobrych nakolanników na dwóch a z czasem dokupić drugą niż wyrzucić kasę na jakiś półśrodek i w konsekwencji nie mieć ani jednego dobrze zabezpieczonego kolana(a dodatkowo psuć sobie zabawę brakiem wygody)

 

 

Odnośnie strzelania klęcząc na lewym kolanie(dla osób praworęcznych) to owszem jest to konieczne ale tylko pod warunkiem że umiemy strzelać z słabej(lewej) ręki a to wielu nie grozi ;-) .

 

Podsumowując: najlepiej raz a dobrze zainwestować w komplet nakolanników ale z takich czy innych powodów noszenia tylko 1 sztuki nie uważam za specjalna głupotę.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Ostanio stosowalo duzo zolnierzy IDFu w Libanie a pewnie z powodu tego ze musieli duzo maszerowac a klekac raczej musieli przy zatrzymywaniu sie, co innego cqb tutaj chyba ciezko znalezc fotke z 1. Na co musimy zwrocic uwage to to ze to sa "prawdziwi" kolesie i chyba ostatnia rzecza jaka sie martwia to nadziac sie na szklo czy drut...

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...