Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Wszędzie można zamocować, bo ten pas jest pokryty systemem taśm modułowych - zamawiasz sobie dowolne dodatkowe kieszenie w tym systemie i hajda. Pamiętaj tylko żeby brać MOLLE/25mm. Wszystkie modułowe pasują - i o ty w tym chodzi. Zabawne jest to że teraz chcesz mocować nowe kieszenie, skoro przed chwilą chciałeś mieć dwie ładownice i maniereczkę. Ech... Torba na zużyte magazynki może się przydać.

 

Przestań już męczyć bułę z tymi magazynkami oddzielnymi. Naucz się działać z połączonymi i tyle. Przecież nikt nie będzie nad tobą stał i zmuszał Cię do ich łączenia jeśli nie chcesz. Karabinka zasadniczo nie nosi się na plecach, a czołgać trzeba się umieć trochę - inaczej jesteś w stanie zabrudzić lub zniszczyć wszystko.

Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dlaczego chcę dokładać? Bo mi się to spodobało i skumałem, że gówno wiedziałem i teraz kumam o co tu biega w mały stopniu, nadal zielony hehe :-F A czemu taśmy 25 mm? Skoro pas PT-2 (ten polecony przez was:D) ma 20 mm... A zamiast torby na odzysk, jakaś dorba na drobiazgi jak MRE, petardy, i inne badziewie to jaka torba/ładownica najlepiej? I ile taka torba waży? A Załóżmy, że jestem uparty osioł to jaka ładownica na rozłączone magi, bo nie chcę się przyzwyczajać bo jak sobie podreperuję kręgosłup to mam zamiar biegać z cięższym karabinkiem, np. m4a1 lub AKMS a one nie mają łączonych magów...

Link to post
Share on other sites

Możesz wybierać pomiędzy 20/25 przy zakupie, masz takie okienko po lewej "wybierz mocowanie", poniał?

 

Torby i ładownice musisz dobierać pod kątem własnych potrzeb, nie wiemy co ty tam zamierzasz nosić. na początek uniwersalne kieszenie cargo zapinane na suwak są dobrym pomysłem. Parę stron powyżej naszkicowałem ci propozycję jakiegoś prostego oporządzenia. Jeżeli do twoich dwóch ładownic i kieszeni na manierkę, dokupisz sobie srednie pionowe cargo i modułowy chlebak do tego jeszcze powiedzmy kieszonkę na opatrunek osobisty i - bo ja wiem radio pmr to powinieneś być ustawiony. A co do ładownic - zmienisz broń to zmienisz i ładownice, więc się za bardzo nie przejmuj myśleniem 1000 lat naprzód.

Link to post
Share on other sites

Taśmy 25mm są w systemie molle, 20mm to system "polski" niekompatybilny z molle, czyli z całą resztą sprzętu nierobionego w Polsce. Ten pas napewno możesz kupić w wersji 25mm, pewnie trzeba tylko zaznaczyć taką potrzebę w treści zamówienia (swoją drogą dziwne, że nie ma od razu opcji wyboru jak przy reszcie szpeju). Ale lepiej niech się ktoś wypowie kto kupował ten pas.

Link to post
Share on other sites

No właśnie rozmiar tego pasa można wybrać tylko 20 mm, to jak brać ładownice na 25 skoro pas na 20 mm? Co do pasa to PT-2 będzie lepszy od PT-3? Bo różnic w cenie nie duża z tego co widzę a czy PT-2 nie będzie za mały na te cargo średnie itp... A gdzie można kupić ładownice na 2 magi rozdzielone do giety? 8) Chyba na starte wezmę cargo małe, chyba styknie na podstawowe rzeczy i może pełnić rolę torby zrzutowej? ;-)

Link to post
Share on other sites

Beltkit tzn? :-F To ma być coś jak najlżejszego (chory kręgosłup) i najlepszego w miarę no i z możliwością rozwoju ;-) A i jakie rozmiary mają te pasy bo ja mam 78-85 cm w pasie a widzę, że są to z powierzchnią roboczą na 90 cm to mi nie spadną czasem?

Edited by Afros92
Link to post
Share on other sites

Oki, już teraz wiem co i jak, tylko teraz taka prośba oceńcie schemat mojego dobranego "oporządzenia" i powiedzcie, co zmienić :-P

 

pasqk3.jpg

 

Gdzie:

1 i 2 to te ładownice: http://miwo-military.pl/?p=8.569.LAD.-NA-2...1.MIWO-MILITARY

3. Worek zrzutowy (http://miwo-military.net/-produkty/pid,518/Worek-na-odzysk)

4. Manierka w pokrowcu

5. Uniwersalne Cargo małe (na petardy, kluczyki, papierosy itp. lub MRE)

 

Pas do tego to PT-2 lub PT-3, chyba lepiej PT-3 bo większy i lepiej rozłoży obciążenie? Do tego ma być kieszeń na PMR lub na opatrunek osobisty na szelkach ale tego nie ująłem w schemacie bo nie ma jak ;-)

Edited by Afros92
Link to post
Share on other sites

3. Zastanów się którą ręką zmieniasz maga. Po tej stronie daj worek zrzutowy.

5. Cargo bardziej z przodu. Jeżeli chcesz nosić tam drobiazgi, lepiej mieć wygodniejszy dostęp do niego.

4. Manierkę daj z drugiej strony niż cargo, żeby ciężar był równo rozłożony.

 

Podsumowując: zamień miejscami 3 i 5.

 

Opcja z magami z jednej strony też ok, bo wygodniej sięgać po magi, ale z drugiej strony prawa będzie bardziej obciążona. Od tego jest molle żeby popróbować.

Edited by michalll
Link to post
Share on other sites

Przesuń ładownice bardziej na boki tak żeby ci się było łatwiej położyć. Worek po lewej stronie z tyłu, o ile jesteś praworęczny - on jest mały i nie przeszkadza. Resztę mocuj sobie gdzie chcesz.

 

Widzę ze nie dotarło do Ciebie z typem ładownic...

Link to post
Share on other sites

Problem z kręgosłupem?

...mój też przypomina korkociąg ;)...

 

Może rozwiązaniem było by takie wyregulowanie pasoszelek, by gros ciężaru opierał się na biodrach, a szelki służyły raczej stabilizacji, niż podtrzymywaniu (czyli: by pas nie wisiał na nich całym ciężarem)?

 

Ma to sens?

Link to post
Share on other sites

Problem z kręgosłupem?

...mój też przypomina korkociąg ;)...

 

Może rozwiązaniem było by takie wyregulowanie pasoszelek, by gros ciężaru opierał się na biodrach, a szelki służyły raczej stabilizacji, niż podtrzymywaniu (czyli: by pas nie wisiał na nich całym ciężarem)?

 

Ma to sens?

 

U mnie ma chyba jak najbardziej sens, bo rozłożenie ciężaru tu jest kluczem do sukcesu w sensie z kręgosłupem by nie obciążyć go z jednej strony ;-) Tylko dziś miałem zamawiać pas PT-2 kontaktuję się z miwo-military.net i wszystko fajnie bo mogą uszyć taśmy 25 mm za dopłatą 5 zł tylko nie mają na mnie pasa :strach: Bo minimalna jego konfiguracja to 90 cm, ja mam jakieś około 82... :cry:

Edited by Afros92
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze - bierz PT-3, albo nawet PT-4. Szersze, to i lepiej się trzyma.

 

Po drugie - 82cm masz w pasie, czy w biodrach? Jeśli w pasie - zmierz obwód bioder. Jeśli w biodrach - zamów krótszy pas, taki, by na Ciebie pasował (powinno się dać dogadać z producentem - jak nie tym, to innym, Miwo-L ma zwyczajnie w ofercie 2 rozmiary pasów). Co prawda będzie to skutkować mniejszą powierzchnią montażową, ale przynajmniej pas z Ciebie nie spadnie...

Link to post
Share on other sites

Teraz nie mam za bardzo jak zmierzyć (od 14 dni za granicą jestem) jak wpadnę jutro na chatę to wykonam pomiary. Przed wyjazdem na miednicy miałem 84-86 cm a brzuch pod pępkiem tak gdzieś około 83 cm. Czyli ten mniejszy pas z MIWO-L będzie pasować, co prawda drożej tam jest ale wolę dopłacić by było git wypas i miód ;-)

 

Ps. Kolega mi chciał opylić Lubawe w nawet dobrym stanie ale chyba szelki lepsze na mój kręgosłup więc szelki wolę wziąć tylko nie wiem jak z tym rozmiarem...

Link to post
Share on other sites

Jeśli Miwo-L robi mniejsze pasy, to Miwo-P pewnie też się da na to namówić. Pytanie, za ile - ale to jest pytanie, które Ty im musisz zadać.

 

Z innej beczki:

http://www.vestbuilder.com/#

"konfigurator" kamizelek. Może komuś się przyda, a na pewno fajnie sie będize pobawić :)

 

Dostałem odpowiedź od MIWO-P iż nie szyją pasów na wymiar, czyli ładownice i pas zamawiam z MIWO-L bo mają na rozmiar 78-88 cm w pasie a szelki, cargo i worek na odzysk z MIWO-P ;-)

 

Tylko na MIWO-L mają dwa pasy PT-3

ten:

http://miwo-military.pl/?p=8.777.PAS-TAKTY...9.MIWO-MILITARY

i ten:

http://miwo-military.pl/?p=8.62.PAS-TAKTYC...9.MIWO-MILITARY

 

I teraz pytanie jeszcze się zrodziło, który z nich brać, ten tańszy 4 punktowy i czy ten droższy 7 punktowy? Bo chyba tylko tym się różnią?

 

Ps. Ten pas PT-3 nie będzie za wielki (chodzi o jego wysokość) dla osoby o niskim wzroście (173)?

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...