Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

Guest Mati13k

Dobra, jakoś mnie odpędziliście od CIRAS'a, ale chest rig za bardzo mi nie leży. No ewentualnie Wasatch jakoś mi pasuje, ale jak to by wyglądało na panterze. CIRAS w CB z leśną Panterką widziałem na fotce z V PKW, ale te bardziej egzotyczne hamerykańskie cuda mogą wyglądać dziwnie. ;-) Nie jestem taki obeznany, żeby się choćby pytać co lepsze. Liczę na Waszą pomoc.

 

 

TBM: Dzięki, chyba wezmę mokrą. Używasz? Zadowolony jesteś? PP25 macałem i jakoś mi nie podszedł. Tak wogóle nie mogłem znaleźć na allegro wersji w oliwce, bo Wz.93 mi nie pasuje.

 

 

P.S. Wiem, wiem - Panterka to mój mundur, ale plecak chcę też na inne wyprawy. :)

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

ja używam mokrej od roku i paru miesięcy (nie pamietam dokładnie). Męczyłem ten plecaczek w najróżniejszych warunkach, zazwyczaj wypełniony kilkoma kilogramami (zdażało sie i więcej) i z włożonym camelem (w środku jest przy plecach kieszen zapinana na rzep gdzie ładnie wchodzi). Nic mi sie jeszcze nie uszkodziło, nie przetarło (materiał to poliester w panterce), a bynajmniej nie obchodziłem się z nim delikatnie.

 

Jedyne co mi w nim przeszkadza to brak jakiegokolwiek usztywnienia pleców oprócz karimaty, o ile na mojej dość sztywnej kamizelce tego nie czuć to na wypadach bez kamizelki już tak, szczególnie jak sie wiecej przejdzie w ciepełku. Do tego może przeszkadzać brak pasa piersiowego i biodrowego, ale da sie dorobić samemu za pare groszy.

Link to post
Share on other sites

Plecak jest wygodny jak nosisz wysoko, czyli np do pasoszelek z cargiem/naddupnikiem się nadaje super. To co powiedział majster - nosi się go wysoko i nie ma biodrowego. W moim modelu piersiowy jest, ale kieszeń na camela nie zamyka się na rzepa ;P Czyli jednak minimalne różnice w szyciu są. Mam go od miesiąca więc wiele ci nie powiem, jednak jest to jeden z lepiej uszytych plecaków. Oczywiście PP25 to klasyk i też ma swój urok i plusy, jednak jak ktoś potrzebuje plecaka który siedzi wyżej, a też ma dobrą pojemność to polecam.

 

PS. mój jest z cordury OD i MiwoL.

Link to post
Share on other sites

a widzisz TBM - mój jest z Miwo Praszka - stąd pewnie różnice w szyciu i ten pas piersiowy, aczkolwiek jak przy zakupie pisałem do firmy czy nie dorobiliby od razu tego paska piersiowego to bez szemrania się zgodzili (nie skorzystałem bo zależało mi na czasie). Wiec przy zamawianiu dobrze jest popytać, o ile mi wiadomo nie ma zazwyczaj problemu z wprowadzeniem propozycji (realnych).

 

I również się zgodzę w kwestii noszenia wysoko - ja używam na strzelaniach z kamizelką modułową samorobem i pasem BW z dużymi kieszeniami. Dzięki takiej konstrukcji plecaczka nawet kiedy mam (a mam cały czas) podpiętą alumate w pokrowcu na spodzie nie zahacza o kieszenie pasa. Bardzo wygodne rozwiązanie bo nie ogranicza ruchów. No i system szybkeigo zrzucania (klamry przy szelkach) - rewelacja. Miałem obawy czy wytrzyma, ale jest pancerne i niesamowicie wygodne w używaniu.

 

Edytka - Mati13k - MOKRA by ci raczej przypasowała do podanego zastosowania, dzięki pasom kompresyjnym na bokach możesz ładnie ścisnąć całość i jak masz w nim kilka niewielkich rzeczy nic w środku nie lata, a i mniej ci z tyłu wystaje. Dodatkowo jeżeli na poligon zabierasz karimate, śpiwór i inne takie szpeja - można wygodnie i stabilnie przypiąć z boków i od dołu. Dobrym rozwiazaniem jest też podpięcie dodatkowych kieszeni Crgo (pionowych) na boku (ja na wyjściu w góry w wakacje miałem podpięte po bokach 2 cargo małe, kieszeń na multitoola i manierke us ) wygodnie się z tym chodzi, dostęp bardzo wygodny a powiększa ładowność.

Edited by _majster_
Link to post
Share on other sites

Ja dorzuciłem 2 kieszenie uniwersalne duże na boki i 2 duże cargo poziome na tył. Dzięki temu zyskałem 15l pojemności i dodatkowo mogę jeszcze podpiąć jakieś małe ładownice typu tool/m4/opatrunek.

 

Spokojnie na 3 dni można się spakować. Tylko w zimie więcej rzeczy dochodzi więc albo większy plecak albo mocniej kompresować.

Link to post
Share on other sites

Dobra, jakoś mnie odpędziliście od CIRAS'a, ale chest rig za bardzo mi nie leży. No ewentualnie Wasatch jakoś mi pasuje, ale jak to by wyglądało na panterze. CIRAS w CB z leśną Panterką widziałem na fotce z V PKW, ale te bardziej egzotyczne hamerykańskie cuda mogą wyglądać dziwnie. ;-) Nie jestem taki obeznany, żeby się choćby pytać co lepsze. Liczę na Waszą pomoc.

TBM: Dzięki, chyba wezmę mokrą. Używasz? Zadowolony jesteś? PP25 macałem i jakoś mi nie podszedł. Tak wogóle nie mogłem znaleźć na allegro wersji w oliwce, bo Wz.93 mi nie pasuje.

P.S. Wiem, wiem - Panterka to mój mundur, ale plecak chcę też na inne wyprawy. :)

 

 

Weesatch to nie chest tylko PC w formie chesta. Tak BTW.

Edited by dust in the wind
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

Dzięki chłopaki! :) Mam jeszcze jedno pytanie: jaki największy camelbak wejdzie do kieszeni w mokrej? Akurat w tym tygodniu zamawiam Panterkę rip stop i może przy okazji camelbak kupię.

Link to post
Share on other sites

Aaa, jeszcze o jednym zapomniałem. :-F Ktoś tam wcześniej narzekał, że nie zagospodarowalem pasa, a nikt nie chce mi pomóc go zagospodarować.

 

A czym Ci to zagospodarowac jak kompletnie nie wiadomo jakimi kieszeniami dyspunujesz i czy jestes prawo/lewo reczny.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

ja w mojej mokrej mieszcze bez najmniejszego problemu 2l. Ale kieszen jest na tyle duża że i większy wejdzie jak sądze (najwyżej po skosie w kieszeni a nie pionowo)

 

Dzięki, tyle mi wystarczy. Bardzo mi pomogłeś! ;-)

 

A czym Ci to zagospodarowac jak kompletnie nie wiadomo jakimi kieszeniami dyspunujesz i czy jestes prawo/lewo reczny.

 

Napisałem wcześniej jakie ładownice chcę kupić na kamizelkę, a jakie na pas. Ktoś tam napisał, że pas mało zagospodarowany. Może z kamizelki mam coś odjąć na pas, albo coś do pasa dołożyć? Jestem leworęczny. Najważniejsze na co chcę miejsce to: ładownice do AK, ładownice na 2 magi do broni krótkiej, jakiś nadupnik ( do tego z Miwo akurat wsadzę jedną manierkę jako uzupełnienie do camelbaka ), cargo nie zaszkodzi. Nie wiem co jeszcze się przyda. To chyba już wszystko co "mi się wydaje". Pasoszelki mam zamiar kupić tylko po to, aby odciążyć kamizelkę. Jeszcze później mogą dojść ładownice na granaty.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie na pas powinieneś wrzucić ładownice do krókiej, zrzut, kaburę z boczną lub pas stabilizujący kaburę udową. I tyle, bo resztę sprzętu masz na kamizelce/czeście. Możesz dorzucić naddupnik/duże cargo, dzięki temu zyskasz parę litrów pojemności i oparcie dla plecaka.

 

Ja mam wkład camelbaka 3l i się prawie w całości mieści - wustaje koło 2 cm. Ale można go położyć po skosie i problem znika.

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

przemyslalem wybor kamizelki i zdecydowałem ze ma mi być wygodnie a nie bezpiecznie, jak pojadę na wojnę to kupię kafle. :D przeszukalem polskie sklepy, od miwo po różne airsoftowe i nie wiem co wybrac. Zeby nie bylo ze nie wiem czego chce: jestem leworeczny, chce kamizelke modulową, wygodną w oliwce. Moze miec gole plecy, bo i tak czesto bede nosil plecak, ale wazne zeby miala duza powierchnie nosna z przodu. Nie wiem co wybrac. Doradzaliscie chest riggi ale czuje sie zupelnie zielony co jest co. http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1833 znalazlem cos takiego, wiem ze to nie chest, ale wyglada obiecujaco. Widzialem jeszcze kamizelke od spec opsa, sam nie wiem cholera. Zdam sie na Wasze opinie.

 

PS sorry za pisownie ale z gipsu lewej reki wystaje mi tylko kciuk i palec wskazujacy ktorymi ciezko mi ruszac, a sama prawa trudno sie pisze. spoko, za 3 tygodnie bede pisal normalnie ;p

 

EDIT: na sama kamizelke bez ladownic chcialbym przeznaczyc tak do 450 zl, ale za cos boskiego moge dac troszke wiecej :P

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
Guest british

A tam zagramaniczne wynalazki ;) .

Kup BPT-5 ze specopsu (lub jego odpowiednik z któregoś Miwo) jeśli chcesz nosić dużo.

Jeśli chcesz nosić bardzo dużo, weź K(S)P-12 z Miwo, tylko niech Ci podszyją siateczką, i do tego jakiś wąski pas modułowy.

Edited by british
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

dziekuje wszystkim za pomoc. postanowilem wesprzec polski przemysl i idac za waszymi radami patrze na spec ops/ miwo. bardzo podoba mi sie kamizelka taj, ktora polecil jaeger, ale bpt5 od spec ops'a wydaje sie bardzo wygodny. obawiam sie tylko tego, ze miejsca braknie i tego ze wiecej pals;ow ma na dupie niz z przodu. chyba kupie to i to, ale to na przelomie czasu :D pewnie nie raz jeszcze tu zapytam, ale na razie to tyle. pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

edycja znikła, a ja jeszcze zapomniałem o jednym: w taju nie na niestety szlufek do pasa taktycznego, co z tym zrobic? bez pasa sie nie obejdzie, bo o coś musi zahaczyć kabura i panel udowy. mam go nosić luzem? nie będzie spadal?

Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

no wlasnie, ciekawe czy pas operacyjny 'z' i szelki ucieczkowe nie beda za wysoko, tzn. czy nie beda sie 'wcinac' pod taja, tak wogole to ten pas podejdzie do szelek ucieczkowych? nie ma tych 'dzyndzli' ( :mrgreen: ) co np. pt-2

Link to post
Share on other sites
Guest british

Możesz przymocować szelki do pasa na "miliard" różnych sposobów...

W BPT nie przeszkadza, że z tyłu jest więcej palsów niż z przodu, poza tym miejsca raczej nie zabraknie, jeśli rozsądnie je wykorzystasz.

Jeśli nie nosisz na pasie większego obciążenia, to szelki możesz sobie odpuścić.

Edited by british
Link to post
Share on other sites
Guest Mati13k

bpt na pewno kupie w przyszlosci, a co do samego pasa to bedzie oparciem dla kabury i panelu na moich udach, nie chcialbym zeby pas mi zjechal ;d

Edited by Mati13k
Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...