Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Dobra panowie koniec tematu.

Co powiedzcie o takiej konfiguracji:

http://i45.tinypic.com/mmy7lv.jpg

http://i48.tinypic.com/n70cic.jpg

http://i48.tinypic.com/2zecfp4.jpg

 

Na górze(od lewej):

-kieszeń na granat 40mm

-kieszeń na nóż

-kieszeń na granat (amerykański)

-kieszeń na radio, krótkofalówka

 

Na dole (od lewej):

-cargo uniwersalne (K93)

-3x podwójna ładownica na magi m4 (K93)

-nóż glock

-Cargo uniwersalne miwo + na nim kieszeń na 3 granty 40mm

Link to post
Share on other sites

Na szybko nowa wersja beltkitu. Oparta na starej dobrej ALICE. Szelki w trakcie przerobek, narazie zrobione na wersje H. Wg widoku od lewej:

-3 razy potrojna kieszen na magi do M4

-Kieszen na manierke z naszyta kompasowka

-SAW 200 w roli kieszonki uniwersalnej/kieszeni na dodatkowe pudlo dla gunnera

-kieszen na manierke

-Bianchi z klamka (Glock lub Colt 1911)

-kieszonka pelniaca role apteczki

-kompasowka

 

Brakuje jeszcze kieszeni na magi pistoletowe (bedzie po lewej) i jakiegos noza. No i comfort pada coby wygodniej sie nosilo. Dodatkowo dojdzie jeszcze camelbak, tylko ze rowniez czekam na to az do mnie dojdzie (no i pozniej malowanie go jeszcze czeka :P). Ktos ma jeszcze jakies sugestie?

 

sdc12982.th.jpg

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

Fajne malowanie!!!

 

A co do oporządzenia mam kilka pytań:

Na szybko nowa wersja beltkitu. Oparta na starej dobrej ALICE. Szelki w trakcie przerobek, narazie zrobione na wersje H. Wg widoku od lewej:

-3 razy potrojna kieszen na magi do M4

-Kieszen na manierke z naszyta kompasowka

-SAW 200 w roli kieszonki uniwersalnej/kieszeni na dodatkowe pudlo dla gunnera

-kieszen na manierke

-Bianchi z klamka (Glock lub Colt 1911)

-kieszonka pelniaca role apteczki

-kompasowka

 

1. Czy zamiast dwóch manierek, nie lepiej przerzucić się na camelbak-a?

2. Rozumiem, że apteczka jest duża. Czy nie lepiej podzielić ja na jedną mała na pasie i druga w kurtce/bluzie na sposób brytyjski?

3. Czy na realnym polu walki tez tak często jak w ASG żołnierze dysponują/dostają broń krótką? Bo tu chyba co druga osoba ma na oporządzeniu pistolet.

4. Kompas nie lepiej w bluzie. Jeżeli z jakiś powodów stracisz pas, nie będziesz miał szansy prowadzić nawigacji bez kompasu.

 

Na manierkę od Alice można łatwo naszyć palsy i zamocować na to podwójną ładownice na magazynki pistoletowe.

Link to post
Share on other sites

Nie są lekkie? 200g mniej więcej. W przypadku 9 magów na stronę, to trochę różnica jest. Niecałe 2kg a 5kg... W przypadku airsoftowych magów niedociążonych rozkład masy wydaję się ok, w przypadku ostrych lewa strona zdecydowanie byłaby za ciężka. Co do malowania, faktycznie fajnie Ci to wyszło. Radio w kompasówce? Na szelce? Jaki nożyk i gdzie go planujesz dać?

Link to post
Share on other sites

To opo nie tylko jest do Airsoftu, nosilem tez w tej konfiguracji w pelni zaladowane ostre magi (nie nie przewazalo mi zbytnio). Co do reszty pytan - nosze na ogol dwa kompasy - jeden wojskowy na pasie, drugi maly(awaryjny w bluzie). Tak samo przy mundurze mam zawsze dodatkowo opatrunek osobisty. Apteczka wlasnie lepiej, zeby byla duza bo dosc sporo przenosze medykamentow i lubie miec je w jednym miejscu. Co do klamki - jakoze to jest wzorowane na uzbrojeniu jednej hamerykutanskiej jednostki SF, to tam raczej o klamke nie problem. Camelbak dojdzie jeszcze, ale lepiej miec wiecej wody niz mniej, wiec te dwie manierki to nie jest cos takiego strasznego (aha, molle nie chce naszywac, bo nie pasuje do okresu reko/stylizacji). Kieszen na radio z radiem dojdzie jak bedzie comfort pad (teraz sie juz nie zmiescilo), podobnie z nozem bedzie (a dokladnie z 3 nozami, z czego jeden bedzie na pasie i jeden na szelce). Jeszcze prawdopodobnie (jak da rade) dojdzie jedna kieszen na magi do ALICE na prawa strone (wg zasady - a co jak dostaniesz w lewa reke, to ktora wymienisz maga).

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

Nie są lekkie? 200g mniej więcej. W przypadku 9 magów na stronę, to trochę różnica jest. Niecałe 2kg a 5kg... W przypadku airsoftowych magów niedociążonych rozkład masy wydaję się ok, w przypadku ostrych lewa strona zdecydowanie byłaby za ciężka. Co do malowania, faktycznie fajnie Ci to wyszło. Radio w kompasówce? Na szelce? Jaki nożyk i gdzie go planujesz dać?

 

Dobra wasza racja. 8)

Link to post
Share on other sites

Wiele osób z ekipy wytyka mi, że dużo noszę, aż za dużo ( a wypady mamy krótkie)

i sam zacząłem się zastanawiać czy przez to nie jestem... gorszy w kwestii długości biegania itp. Zdziwiłem się co do ich wypowiedzi, bo ostatnio nosze całkowite minimum (tak mi się wydaje) ale poradzę się was.

 

http://img20.imageshack.us/img20/2445/opofp.jpg

 

na czeście:

- 2 magi (shellsy) do shotguna.

- mała homemade ładownica na szybkoładowarkę 100bb

- ładownica (kontrakt) na jednego maga do ak

- ładownica na granat (pojemnik z kulkami)

- czasami radio gdzieś na palsie i karabińczyk.

 

na pasie:

- ładownica na 2 magi do ak

- worek

- chlebak wp (zapasowa czapka, gogle, żarcie, kubek i pierdółki)

- na nim naszyta kieszonka z lubawki a w niej mały notesik zabezpieczony przez wodą oraz izloka

- cargo z manierką

- nóż

- mała pionowa ładownica na śrubokręty i drobny nożyk.

 

poza tym, nie mam 3 magów, tylko 5, dwa sklejone są w gnieździe mojego AK.

No i jeszcze taszczę na zapas shotguna, jakby akumulator padł, albo bym miał awarie, ew. jak komuś padnie lub coś tam się stanie.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...