Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Konfiguracje oporządzenia


Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Roger that, myslałem że racze wszystko jasne...

pas:BHI molle OD

szelki: wybebeszone LBV

4XALICE m16

2X BHI 200SAW pouch

Cargo Woodland

2X manierka alice

m4 shingle na sig sauera

na shinglu podwójna ładownica na magi do siga (BHI)

nóż-benchmade nimravus plus atrapa mk13

na szelkach kompasówka z opatrunkiem

Radio-motorola saber plus chinczycki headset

Link to post
Share on other sites

Dodać do tego plate z jakimś szybkim shinglem i całkiem rozsądna konfiguracja. Nie wiem czy bym sobie nie odpuścił jednej maniurki (zamiast tego np normalna kabura i normalna ładownica do krótkiej, a całość uzupełnił camelbakiem czy innym sourcem...

 

No i nie widzę opcji na sensowne wyciąganie magazynków do krótkiej w wersji prawo-prawo.

Link to post
Share on other sites

To ja moze wrzuce zdjecie obecnej konfiguracji swojego beltkita (zdjecia niestety nie samego, a na mnie, ale tak lepiej widac co gdzie jest). Za wszelkie rady bede wdzieczny (choc powiem, ze mi jest narazie w tym wygodnie).

beltkit1ab3.th.jpgbeltkit2kn8.th.jpgbeltkit3pm9.th.jpgbeltkit4xd3.th.jpg

 

Sam beltkit sklada sie z:

-Zmodyfikowane szelki ALICE

-LC2 z comfort padem custom made (z nylonu stosowanego w sprzecie ALICE)

-3x Ammo Pouch od ALICE (jedna jeszcze nie pomalowana)

-2x Canteen Pouch (jedna juz zmodyfikowana z kieszenia na opatrunek i siatkowym dnem)

-Naddupnik w Woodland

-Apteczka

-Noz (kopia jakiegos tam SOGa, stare, wkrotce sie zmieni)

-Bianchi z Colt 1911

-Duty Gear Double Pistol Mag Pouch (kopia Eagle), wciaz nie pomalowana

 

Do tego dochodzi jeszcze plecak, akurat zdjecie bez niego

 

PS.

Tak, wiem, wygladam na tych zdjeciach jak karzelek, ale to wina fotografa (Procencik :P)

Edited by kthulhu
Link to post
Share on other sites

Tak na szybko:

 

Nie wiem po co się umartwiasz ładownicami ALICE skoro możesz sobie sam uszyć dużo lepsze i szybsze.

 

- Daj sobie przynajmniej jedną ładownice szybką po lewej stronie jako panic pouch.

 

- Wywalić "uszy" na granaty z ładownic. Jeśli musisz zostaw tylko na a przednich. Pozostałe ściśnij ze sobą mocniej dzięki temu. na skrajne dodałbym kieszenie w stylu SOE na toola czy latarkę.

 

- Przesuń magazynki do krótkiej na lewą stronę.

 

- drugą kieszeń manierkową obszyć PALS no pod granaty 40mm

 

- Na wierzch nadupnika dałbym moduły poprzeczne, albo stałe kieszenie na RGD lub flary sygnalizacyjne.

 

- Smycz do krótkiej.

 

Jak to pozmieniasz to jescze zyskasz miejsce na pasie do wykorzystania.

 

PS. Nie maluj opo. Nie umiesz tego robić ;-P

Link to post
Share on other sites

Jeszcze nie jest skonczone malowanie, spokojnie. A z reszta ten morski zielony jest taki piekny, romantyczny i przywolujacy na mysl spacery brzegiem plazy :P A tak serio, kolor ladniej wygladal przed nalozeniem niz po nalozeniu :P. Wiec teraz calosc idzie do przemalowania. A alice poszlo ze wzgledow stylizacyjnych (nie mowie o reko, do tego daleko...ale rym). I niewatpliwie uwzglednie te wytyczne przy przekonfigurowaniu, dzinkuju :]

Link to post
Share on other sites

Z tego co widziałem, to samo Miwo na manekinie. Czy to jest wygodne dokładnie z tymi szelkami to nie wiem (generalnie do noszenia pod sprzętem to są szelki płaskie), ale z samą konfiguracją nie powinno być problemu, bo plate carriery są ze swej natury krótkie i nie powinny kolidować z pasem.

Link to post
Share on other sites

kthulhu Czy przy podanym przez ciebie układzie nie masz problemów z dobyciem noża? Przynajmniej szybkim dobyciem? Ja miałem problem, że jak glocka (notabene też na ALICE) upchnąłem gdzieś pomiędzy ładownice kieszenie itp to za łatwy dostęp nie był.

 

sv602939ac5.th.jpgsv602940vn7.th.jpg

 

sv602944oi1.th.jpgsv602947dx9.th.jpgsv602949vg9.th.jpg

 

sv602951sg6.th.jpgsv602953ob6.th.jpg

 

Na chwilę obecną nóż mam przełożony na nadupnik.

Edited by maciejs
Link to post
Share on other sites

Ha, o czym to ja nie myslalem...ale okazalo sie, ze mimo wszystko za chudy jestem i juz sie nie zmiescil :P A tak serio, worek bedzie, tylko ten co mam obecnie to przymaly byl (robiony byl jeszcze kiedy tylko mp5 mialem),musze sobie nowy zrobic. Co do noza, nie z wyciagnieciem go nie mam najmniejszych problemow...gorzej jezeli musze go szybko (ale podkreslam szybko) schowac. Choc to raczej wina nie konfiguracji a samego noza i pochwy do niego. Teraz i tak przekonfigurowac to musze, ostatnio czesciej z sawem chodze, wiec kieszonki na m4 zostana zmienione na te od minimi :] I faktycznie musze przemalowac ten sprzet, bo brzydko wyglada

Link to post
Share on other sites

Nie prawda, czasami sie zdarzaly jakies samorobki (przynajmniej na calych 3 zdjeciach to widzialem :P) A poza tym faktycznie dobrze sobie radze bez worka w tej konfguracji, czasami co prawda sa problemy z wyciaganiem maga zza koszuli, ale da rade wszystko zrobic :P

Link to post
Share on other sites

Konfiguracja mojego oporządzenia operatora RKM-u w warunkach ASG :lol:

 

http://picasaweb.google.com/dawid.najemnik...120721674132914

 

Podstawa to PT2 z klasycznymi szelkami. Na nim:

-3 kieszenie na granat (mogą też pomieścić opatrunek, radio itp)

-ładownica pudełkowa na 3 magazynki do broni zapasowej

-2 manierki US

-butpack

-małe cargo/apteczka

 

do zdjęcia wcisnąłem fultona, w to miejsce pójdzie nóż. Całość wygodnie rozkłada ciężar i dobrze się nosi choć przerobie pasoszelki na 6-pkt doszywając dodatkowe paski i mocowania. W przyszłości ładownica wyleci a dojdzie kabura.

Link to post
Share on other sites

Moze sie czepiam (wiem, to tylko airsoft, to ma wygladac nie dzialac) ale jak na operatora rkm to masz niesamowicie malo zapasowych magow do takowego (slownie zero). Swoja droga zapasem powinien byc pistolet lub pm, a chyba nie cos co jest na magi od kbk ak/beryl (gdybys troche pochodzil z gunnerka, plecakiem i jeszcze jakims backup'em w stylu AKS, to bys pozniej pewnie ruszac sie nie mogl, ale moze za duzo wymagam)

Link to post
Share on other sites

Widzisz jednak mam aspiracje żeby oporządzenie działało a nie wyglądało, dlatego ładownica wylatuje jak tylko będzie mnie stać na broń boczną. Na razie w ładownicy mogę przenosić magi AK lub te do m4 z domowej roboty "magpulami" :lol:

Edited by dawid_o
Link to post
Share on other sites

Kthulhu, może wyjdzie, że się czepiam, ale operator RKM z większości regularnych armii tacha ze sobą co najwyżej pistolet. Jego amunicyjny - a przypominam, że w skład obsługi rkm wchodzi strzelec i amunicyjny - taszczy swoją broń etatową.

Zatem konfiguracja oporządzenia dla strzelca rkm powinna być konfiguracją dla strzelca, a nie wielbłąda...

Czyli - ładownice na zapasowe taśmy i ew. pistolet.

Link to post
Share on other sites

Nie o to mi chodzi. Dla mnie operator rkm obecnie to glownie czloweczek z bronia wsparcia piechoty. Wiec musi miec przy sobie ammo. Reszte sprzetu moze "rozrzucic po grupie" ale nie zawsze jest mozliwosc zeby ten amunicyjny byl przy nim (vide co by bylo gdyby np. w czasie Redwing ktorykolwiek z ludzi byl gunnerem a inny amunicyjnym? - gunner szybko by byl odciety od amunicji). Dla mnie cos na styl gunnera to to (wiem, to seal, ale nie zmienia to faktu ze ammo ma przy sobie):

 

http://www.navytimes.com/xml/news/2008/04/...onsoorm_800.JPG

Link to post
Share on other sites

Khtul, ammo boy to klient targający pozostałe 3-4 boxy/taśmy do pekaśki, natomiast sam strzelec najwyżej jedną zapasową. Powód? PK waży jakieś 13 kg, więc targanie gór sprzętu przez i tak obciążonego kaemem człowieka prowadzi do nadmiernego wyeksploatowania człowieka.

Of kors, operator SEALs targający Minimi to inna bajka, niż strzelec PK, M-60, czy GMPG...

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...