Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

MRU - wyprawa na bunkry ??


Recommended Posts

Czy ktoś by się odważył wybrać na nocke lub więcej z latareczkami i śpiworkiem obowiązkowa i ASG na bunkry postrzelać ?? po 18 mamy wstęp wolny a spać możemy (można załatwic od ręki).

jeżeli ktoś by się chciał wybrać z okolic świebodzina to walcie

 

acha jeżeli nie pasuje wam taka odległość to powiem że w Ołoboku też jest jeden duuuży bunkier wolno stojący ...

Link to post
Share on other sites

WOW !! to bylo by bardzo ciekawe, musze sie tam koniecznie znalesc..

faktem jest ze po strzelance w tych bunkrach program "ktokolwiek widzial ktokolwiek wie" jak i policja beda mialy cale rece roboty przej jakies pol roku ale wkoncu niech wreszcie zapracuja na swoje pensje z publicznych pieniedzy :twisted:

Link to post
Share on other sites

wejscie trzeba ustalic z kierownictwem - tak samo szlajanie sie bez przewodnika tez lekko traca nielegalnoscia

 

przejscie calosci zajmuje okolo hmmm 25 - 30h pod ziemia

 

w sprawie strzelania - dosc jest niebezpiecznie ale nie maja przeciwskazan na uzywanie wszystkiego co nie zatruwa powietrza - wiec gazowki odpadaja

Link to post
Share on other sites

Zanieczyszczone powietrze ?

W bunkrach jest swietna wentylacja. Zapalisz fajke to dym szybko wyfrunie...

 

Ponadto strzelanki w MRU juz byly.

Spytajcie tych co byli w Boryszynie.

PS : Czy ktos wie co u Czarka ? :P

 

Mozna zrobic np. atak na bunkier i poczuc sie jak prawdziwy zolnierz na prawdziwej wojnie :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Od opcji "w Wilczym Szancu" lepsza jest opcja "w MRU" lub "w Mamerkach". To ostatnie to kompleks bunkrow OKH z IIWS - 30 niezniszczonych obiektow. Wprawdzie sa to schrony przeciwlotnicze, kotlownie i centrale energetyczne a nie stanowiska bojowe ale bunkry to bunkry :) Mamerki sa oddalone o 18km od Wilczego Szanca, 8km od Wegorzewa nad jeziorem Mamry... miejsce jest przepiekne. Obejrzenie wszystkich obiektow zajelo mi okolo 5 h i pzreszedlem kolo 7km. Sa obok tory kolejowe (polaczenie z Wilczym Szancem, nieczynne), niedaleko takze koryto Kanalu Mazurskiego - idealne miejsce na wiele pomyslowych scenariuszy :))))))

Link to post
Share on other sites

Aver masz moze zdjecia ? Moze sie zeskanuje i gdzies wrzuci i da linka na Forum. Kocham takie miejsca, tego nastroju bunkrów nie da sie oddać słowami. Tak na marginesie szukam kontaktu z grupa jakas Lubelska ktora interesuje sie budowlami obronnymi, moze mi ktos bedzie mogl pomoc ?

Link to post
Share on other sites

Zdjecia mam, chyba nawet caly film. Problem w tym ze musze je wywolac a na to nie mam ostatnio kasy - moze chcesz Pinky zasponsorowac? :P

 

Sa jeszcze linki jesli bardzo lubisz bunkry:

 

http://www.bunkrowiec.com - strona maniakow lazenia po cudach betonowego budownictwa :) Pinky zobacz koniecznie!

 

http://www.mamerki.com - wiadomo... :)

http://fortyfikacje.host.sk - o fortyfikacjach

http://wroclaw.magma-net.pl - o fortyfikacjach na Slasku

http://www.notecka.prv.pl - o Wale Pomorskim

http://www.gamma.art.pl/mru - o MRU

 

A co do lubelskich grup zainteresowanych budowlami obronnymi to niestety teraz nie moge ci pomoc. Wiem ze istnieja grupy regionalne (np. Towarzystwo Przyjaciol Fortyfikacji - Region Nadnotecki), ale czy istenieje grupa regionu lubelskiego - nie wiem. Ale popytam sie tu i tam i dam ci znac...

Link to post
Share on other sites

Strzelanie w MRU to delikatnie mówiąc średni pomysł.

 

Rezerwat nietoperzy, wstęp bez przewodnika wzbroniony, kary za samowolne łażenie zaczynają się w granicach pół tysiąca złotych.

 

Pewnie nie wszystkie wejścia do bunkrów udało się zamknąć, ale większość tak. I zresztą bardzo dobrze, bo to bydło które tam się rozbijało ostatnimi czasy (przed zamknięciem dostępu) nie miało już nic wspólnego ze starymi pokoleniami "bunkrowców", ludzi którzy znali się na temacie i szanowali te podziemia.

Link to post
Share on other sites

Cóż, byłem w MRU jako dziecko, ale wbiły mi się w pamięć opowieści przewodnika, o ludziach wpadających do szybów itd... pozatym niech się tam ktos zgubi... kilkadziesiąt kilometrów podziemi, dziękuję bardzo... więc jeśli macie na myśli jakiś kompleks nadziemny, to proszę bardzo, ale włazić do środka... hmrph... no i pozostaje kwestia legalnego wstępu.

Link to post
Share on other sites

Heh... Uziel naziemne bunkry to wejscie + 3 pomieszczenia (bunkier V2), wejscie + 2 pomieszczenia (bunkier K5) lub olbrzymie pomieszczenia w stacjach trafo lub kotlowniach... zgubic sie tam to sztuka :) A jesli na zewnatrz jest +25-30 stopni to az przyjemnie wejsc do takiego betonowego kolosa.

W Mamerkach wszystkie bunkry sa dostepne, mozna wchodzic do kazdego - wskazane jest jedynie posiadanie latarki. W Wilczym Szancu jest podobnie tylko ze tam niektore bunkry nie maja scian :) No i ci turysci...

 

Av

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Yo!

 

Co do MRU to oczywisciejest ono zjawiskowe zwłaszcza jak do odjazdu pociagu Z Międzychodu macie nie duzo czasu i rozpaczliwie szukacie wyjscia spod ziemi na Nietoperskiej a tu klops wszystkie PzW pozamykane i zap na Buroszyńską :] ale szczelanie bylo by tam chyba nudne... Co innego kupa cegieł w Gizycku na tym dziedzińcu z tymi spalonymi budynkami moze byc kozacko zwłasza latem.. Inne wspomniane miejsca również sa kozackie ale myśle ze jesli ktoś chce połączyc bunkry z ASG to polecam HEL - oprócz ciekawych umocnień występuje tam ciekawa rzeźba terenu.

 

A moim mazeniem nie jest Wilczy Szaniec tylko Ruskie Sypniewo a'ka Gródek no moze jeszcze Borne ale tam to chyab niema szans. Brzeźnice niestety wyburzają... moze tak latem tam coś zrobic wiekszego. To są DUZE opuszczone garnizony wojskowe - całe osiedla po prostu wypas do URBANU i CQB. A i bunkrów tez tam pare jest bo nieopodal jest przeciez WAŁCZ i reszta Wału pomorskiego.

 

pozdrawiam

wilku

Link to post
Share on other sites
no moze jeszcze Borne ale tam to chyab niema szans.

dla chcacego nic trudnego :)

paintballisci w zeszlym roku strzelali sie w Klominie (osiedle mieszkalne dla zeolnierzy z Bornego Sulinowa)... w tym roku na wiosne tez ma byc... ale chyba ostatnie, bo cos sie mowi ze Amerykanie w Bornem chca baze robic i wykorzystac te osiedla...

Link to post
Share on other sites

Borne Sulinowo jest czescsiowo zaadoptowane Tobie pewnie chodzi o Gródek/Sypniewo/RuskieSypniewo - kiedys ćwiczyli tam "nasi spece". interesował sie tym monar i inne pomysły tam były tam to nie ma najmneijszego problemu zby cos zrobic trzeba tylko isc pogadac z jakims wojtem czy innym frendzlem. Szkoda ze ostatni raz bo teren wypiernicza z kapci urywa dupe i wogóle nakręca na przerózne klimaty

Link to post
Share on other sites

uwierz mi ze dobrze wiem o czym mowie - Kłomino, kilka czy kilkanascie kilometrow od bylej radzieckiej bazy lotniczej - kompleks kilkunastu domow mieszkalnych zamieszkalych przez rodziny i zolnierzy (oficerow?) Bornego.

jak chcesz moge poszperac w archiwach gdzie sa zdjecia z tamtej imprezy... do dzis sa tam sciany powyklejane rosyjskojezycznymi gazetami, propagandowe malunki na scianach itd

Link to post
Share on other sites

kurde to wyglada jak Wedrzyn;d Moze zorganizujcie tam jakis zlot? bylo by super. Teren wyglada super. A jesli to ostatnia mozliwosc strzelania sie tam to fajnie by bylo ja wykorzystac. Moze cos na październik? Bo wczesniej sie chyba nie uda zlotu zorganizowac...

Link to post
Share on other sites

no to Foka mówimy o tym samym :] ganiałem po tym obiekcie w 96 roku i w 2001 spałem raz koło tego wiezowca a za drugim w blokach. ehhh ilesmy sie strachu najedli jak podłoga w na strychu zaczęła .... moze sobie lepiej dam siana ;]

 

anyway zanim amerykanie tam wejda a wejda na bank choćby ze względu na bliskość nadarzyc i drawska moznaby tam cosik pomnijeszego zorganizowac... moze manewry federacji na wiosne. ja sie tam pisze nawet niw e samym Kłominie/Gródku bo tereny tam są naprawde max kwaśne... i to nie koniecznie w pobliskiej okolicy wspominanego miejsca.

 

 

Ja ze swojej strony oraz znanych mi maniaków z toronto mowie WILEKIE TAK dla wszelkich przejawó ajersoftu na tym terenie...

 

pozdro

wilku

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

Pinki osoby których szukasz nalęża do naszego KORPUSU :) jest ich okolo 6 :) MRU znaja jak własną kieszeń, tunele,wejscia doślownie all :) I w sumie co 2 tyg robia tam wypad na noc :) A bunkrowcy z nich niezli :) teren naprawde jest warty uwagi na strzelanki choc same tunele sa niebespieczne dla nie obeznanych :/ Jednak tereny wokół sa całkiem całkiem :)

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 1 year later...

I znowu pewnie ktos mi napisze ze odzywam sie i poruszam stary temat...

Uwazam ze to duza szkoda ze ten temat umarl bo nawet przy okazji zlotu w Boryszynie mozna urzadzic strzelanke w okolicznych lasach. Teren jest super ale o zabawie w bunkrach mozna zapomniec, za duzo niebezpieczenstw tam czeka.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...