Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Drum Mag - niegrzechoczący


Recommended Posts

Chciałem wykonać bębnowy magazynek niegrzechoczący. Zamiast stosować w środku pojemnik na kulki i mechanizm od high capa, można by wstawić jedną, dłuuugą zawiniętą w spiralę rurkę i odpowiednio dłuuugą sprężynę. I tutaj problem. Gdzie dostać, lub jak wykonać taką rurkę? Myślałem o jakiejś rurce z tworzywa, która pod wpływem temperatury [np nad zapalniczką ;-) ] wygięła by się, lecz jej średnica by się nie zmieniła. Można by też zastosować jakieś gumowe rurki, jednak czy wtedy taki mag pracował by dobrze? Bo wydaje mi się, że przy takiej długości rurki siła tarcia o wnętrze gumowej rurki była by bardzo duża i byłyby problemy z ładowaniem maga oraz z podawaniem kulek. Ale o to się aż tak nie martwię, gdyż mag ma być do sprężynki ;-)

No i druga sprawa - to sprężyna. Tu już niemam żadnych pomysłów. Może kilka połączonych sprężynek od pistoletów z bazarku? To chyba mało opłacalny i skuteczny sposób. Gdzie w takim razie mógłbym dostać/zamówić taką sprężynę. Rurka musiała by mieć śr.wew. 7mm. Jeszcze kawałek metalowego okręgu i dwa metalowe płytki w kształcie koła, ale to już chyba małe piwo ;-)

Link to post
Share on other sites
a niby jak zbudowany jest lowcap albo midcap?

 

Właśnie - jak zbudowany jest midcap? Rozumiem, że tak samo jak lowcap? Rurki chyba muszą się wić we wszystkie strony by zmieścić te ~150 kulek?

 

Nie da rady, kulki będą stawiały zbyt duży opór sprężynie.

 

Skąd wnioskujesz? Mnie się wydaje, że przy rurkach zwijających się w spirale, tarcie będzie rozmieszczone na całej długości rurki i będzie niewielkie.

 

Jednak zamiast gdybać i teoretyzować, chętnie podjąłbym się wykonania.

 

Tylko ten problem - skąd wziąć wspomnianą rurkę i sprężynę?

 

PS. Najlepiej, gdyby rurka była przeźroczysta...

Link to post
Share on other sites

Właśnie - jak zbudowany jest midcap? Rozumiem, że tak samo jak lowcap? Rurki chyba muszą się wić we wszystkie strony by zmieścić te ~150 kulek?

Mid cap ma sprężynę zminiętą w kształcie muszli ślimaka. Spirali.

 

Skąd wnioskujesz? Mnie się wydaje, że przy rurkach zwijających się w spirale, tarcie będzie rozmieszczone na całej długości rurki i będzie niewielkie.

 

Firmowe mid-capy bardzo często się zacinają. Myślisz, że ten twój ( w którym ma być o wiele więcej kulek) będzie działał lepiej niż te z CA, czy TM? :???:

Link to post
Share on other sites

Możesz to zrobić własnie na zasadzie ślimaka.

 

W ten sposób, że na każdej "ścianie" maga będą przyklejone jak by prowadnice do kulek (każda po 3,5mm wysokości co po złożeniu będzie miało 7mm). A wykonać coś takiego to już nie będzie aż taki problem.

 

Nie wiem czy to dobry pomysł bo nikt o tym nie wspomniał a wydaje mi się to trywialnie prostym rozwiązaniem, więc sprostujcie jeśli się mylę.

 

 

Pzdr.

Link to post
Share on other sites

javelin - pomogłeś bardzo ;-) Mógłbyś jeszcze napisać ile ten mag mieści kulek?

 

Do maga P90 też prosiłbym jakieś zdjęcia, linki.

 

Co do "sprężyny zamkniętej w kształcie muszli ślimaka" - kulki w tak mocno zakręcających ściankach korytarza napewno będą wywierały spore tarcie. Po za tym w standardowych magach mamy wszystko na jednej płaszczyźnie, a tutaj - zwróćcie uwagę - mamy drum mag i dużo płaszczyzn.

 

Może najlepiej zobrazuje swój pomysł.

 

drummagya0.jpg

 

I właśnie:

 

Myślisz, że ten twój ( w którym ma być o wiele więcej kulek) będzie działał lepiej niż te z CA, czy TM?

 

Wcale nie ma być o wiele więcej kulek! Myślę, że 200 wystarczy. To niewiele więcej od 150 -ciu.

 

W zależności, ile kulek ma tam wejść, rurka będzie odpowiednio długa. Może się nawet okazać, że nie zamknie się okrąg, co tylko wyjdzie na plus. Niedługo przeprowadzę obliczenia.

 

Tak więc ilość kulek będzie porównywalna do mid-capa, a wielkość maga znacznie większa, rozmieszczona na kilku płaszczyznach i mniej zakręcone rurki. Stąd siła tarcia będzie minimalna, myślę, że wszystko się uda! Potrzebne mi są tylko:

 

-przeźroczysta rurka z tworzywa

-długa sprężynka

 

PS. Wiem, że prawdziwe magazynki bębenkowe nie wyglądają, jak ten przedstawiony na moim schemacie, jednak nie odwzorowuje żadnego oryginału, więc zastosuje "wcięcie", by schować trochę mag "pod broń".

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...