Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning zewnętrzny AK-74


Recommended Posts

  • Replies 1.3k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

I kolejne zdjęcia z budowy mojego RPKa. Tym razem pomalowana lufa, jej elementy i komplet. Do skręcenia połówek lufy użyłem wkrętów M4. Była to śruba M4 z łbem sześciokątnym. Przetoczyłem na wiertarce na łeb soczewkowy i zrobiłem nacięcie. Z pozostałego kawałka wykonałem śróbkę mocującą za oczkiem wyciora. Po wkręceniu spiłowałem ją tak, żeby nie wystawała. Największą przeprawę miałem z uszkodzoną podstawą muszki. Była z jednej strony ułamana, więc nawinąłem na grube wiertło taśmę izolacyjną tak, by średnica odpowiadała średnicy wewnętrznej (vide foto.) Następnie nałożyłem mieszankę Orlosia - opiłki aluminium i SuperGlue. Reszta, to już piłowanie i polerowanie. Zdjęcia robiłem podczas schnięcia farby, stąd takie błyski... Pozostaje jeszcze wykonanie samej muszki, która też jest uszkodzona.

79622505ss5.th.jpg 16394181bg0.th.jpg 71884327ob6.th.jpg 84379106zq9.th.jpg

78632702wx5.th.jpg 33218827mp7.th.jpg 45991479kc7.th.jpg 15632512cz9.th.jpg

99702423rj4.th.jpg 10ow2.th.jpg 11hx0.th.jpg 12wr3.th.jpg

13np6.th.jpg

Zdjęcia poprawionej podstawy muszki. Muszka już dorobiona - nawierciłem otwór, w który wstawiłem kawał gwoździa :lol: . Te smugi, to włókna szmatki, którą polerowałem powierzchnię.

77po4.th.jpg 78ur9.th.jpg

Link to post
Share on other sites

Jeśli masz na myśli wewnętrzną to jest to ryzykowne. Zmienia się średnica w miejscu cięcia; można też mimowolnie zniekształcić kolisty przekrój - więc trzeba robić to bardzo delikatnie jakąś piłką włosową najlepiej.

 

Jeśli Cię stać to lepiej kup krótszą.

 

Ja skracałem, ale nie piłą tylko obcinakiem zaciskowym do rurek miedzianych. Cięcie jest dokładniejsze i choć średnica też się zmniejsza - nie zniekształcasz lufy.

 

Kulki jednak nie przechodzą swobodnie - musisz wtedy delikatnie wyszlifować okrągłym pilnikiem do właściwej średnicy wylotu i wypolerować.

Link to post
Share on other sites

Z czasem wstawię właściwe, spokojnie ;)

 

Jeśli masz na myśli wewnętrzną to jest to ryzykowne. Zmienia się średnica w miejscu cięcia; można też mimowolnie zniekształcić kolisty przekrój - więc trzeba robić to bardzo delikatnie jakąś piłką włosową najlepiej.

 

Tak, wewnętrzną. Hmm, muszę zakupić lufę w OBI jak podejrzewam? Jakiej długości powinna być, żeby pokrył ją tłumik płomienia AKM?

Edited by Arafat (KSK)
Link to post
Share on other sites

Identyczne "zakupy" gniją u mnie na półce i czekają aż zacznę akms'a. ;)

Może i zacznę. Tylko łoże drewniane i ciemny kasztan. A nakładkę może zrobię drewnianą, a może z blachy perforowanej.

 

Osłabiacz podrzutu w akm jest tak krótki [a do tego ścięty pod kątem], że niczego nie zasłoni. Ile byś zyskał - 1cm/1,5cm? Musisz mieć standard ak - jak pisze Sop-Pel: 455mm.

 

Czy ja dobrze zrozumiałem, że Ty chcesz wstawiać castorurkę do aeg'a?

8O

Weź już lepiej kup jakąś stock'ową lufę za grosze na allegro.

Link to post
Share on other sites

Identyczne "zakupy" gniją u mnie na półce i czekają aż zacznę akms'a. ;)

Może i zacznę. Tylko łoże drewniane i ciemny kasztan. A nakładkę może zrobię drewnianą, a może z blachy perforowanej.

 

Osłabiacz podrzutu w akm jest tak krótki [a do tego ścięty pod kątem], że niczego nie zasłoni. Ile byś zyskał - 1cm/1,5cm? Musisz mieć standard ak - jak pisze Sop-Pel: 455mm.

 

Czy ja dobrze zrozumiałem, że Ty chcesz wstawiać castorurkę do aeg'a?

8O

Weź już lepiej kup jakąś stock'ową lufę za grosze na allegro.

W moim AKS74N lufa jest dosyć długa - nie będzie chyba dostatecznie schowana przy tłumiku ognia z AKM, więc chcę dać krótszą sztukę

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...