Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Franchi SPAS 12 [Dong-san]


Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ahhhhh jak mi sie takie cudeńka podobają 8)

oczywiście rozumiem że chodzi o tego....

http://www.specshop.pl/images/ASGsPAS12-1.jpg

http://www.specshop.pl/images/ASGsPAS12-2.jpg

http://www.specshop.pl/images/ASGsPAS12-3.jpg

 

a teraz jesli można ( przy okazji ) zapytać o taki model szota, znaczy czy cena/jakość jaka jest waszym zdaniem

 

http://military.pl/s/m/CG600751.html

 

http://military.pl/m/images/items/cg_auto_..._harball_II.jpg

Link to post
Share on other sites

Szkoda, że na tamtym forum są takie słabe opisy napisane przez posiadaczy, wiadomo, że można zmienic żeby strzelał 1,2 lub 3 kulkami, w przypadku gdy ustawimy na 3 wylatuje czasami więcej, na 1 kulce zasięg jest ok 90 stóp czyli prawie 30 metrów, nic nie piszą o tym czy ma 3 lufy czy nie więc pewnie ma 1 , magazynek jak w hardballu i kilku osobom się złamał.

 

Więkoszsć osób jeszcze wymieniała sprężyny na mocniejsze i pisali, że daje dużo do zasięgu i do celnośći też.

 

Podsumowując : lubisz shotguny, (chcesz coś lepszego od hardballa) i chcesz nie za drogo więc kupuj to.

(za taką cene bardziej opłaca się m4 cg, ma trochę lepsze osiągi)

 

 

edit: co ciekawsze widze, że pojawiła się krótka benelka, firma ta sama więc osiagi nie powinny się zbytnio różnić na specshopie napisali 0,1 J mniej ale czy to prawda to nie wiadomo, nie piszą już nic o 3 kulkach, kolejna alternatywa dla shotgunowców :D

Link to post
Share on other sites

A jak sądzicie: SPAS czy CA870?

ZŁamało się co gun czy mag?

30m. celnego, czy całkowitego?

Bo dane co do odl. w specshopie pewnie przesadzili. Co do mocy to chyba nie.

 

I co to za firma?

Zastanawiam się też nad flakami. Bo ta cena to dla mnie dosyć dużo bo jestem uczniem(nie mam roboty) i nie chciałbym, żeby mi raz-dwa poszedł w piz...siną dal

Link to post
Share on other sites

CA870 jest jak na razie według mnie bardzo dobrym wyjściem dla osób lubiących strzelby. Przyzwoity zasięg, dbałość w budowie oraz mnogość części do przekształcania i podkręcania stawia ją dość wysoko pośród innych sprężynowych strzelb.

Jednak cena tej replik różni się od ceny SPAS'a Dong S.

Link to post
Share on other sites
A jak sądzicie: SPAS czy CA870?

ZŁamało się co gun czy mag?

30m. celnego, czy całkowitego?

Bo dane co do odl. w specshopie pewnie przesadzili. Co do mocy to chyba nie.

 

Pisali, że celnego, jak hardball ma ok 25m a pisali, że lepszy to na pewno celnego, a złamał się magazynek, ale to raczej wina uzytkowania, ten w hardballu też do mocnych nie należy.

Link to post
Share on other sites

Tak to ten sam.

Jeśli ma ten sam zasięg co hardball to raczej zrezygnuję. Sęk w tym, że CA870 jest dobra technicznie ale mi się nie podoba, a SPAS bardzo mi się podoba, a nie wiem jak z wytrzymałością, flakami itd. i osiągami też nie do końca. Podajnik kulek to się w TM chyba psuł. Tak swoją drogą to ten SPAS jest świetną alternatywądla TM.

A flaki on ma mocne???

Boję się wydać kasę na coś co się rozwali albo będzie cieńkie, więc chyba rozumiecie moje obawy i dość szczegółowe pytania...

Link to post
Share on other sites

Umieszczę dość szczegółową recenzję w "zestawieniu strzelb". Parę zdjęć jest na ich stronie, za chwilę powinni mi przysłać zdjęcia flaków(dostaną za to plusa na forum ich sklepu) i jak bedzie w moim zasięgu jakiś arafat cyfrowy to zrobię więcej. Ale pod warunkiem, że będziesz trzymał kciuki za to, aby okazał się dobry :wink:

Link to post
Share on other sites
Tak to ten sam.

Jeśli ma ten sam zasięg co hardball to raczej zrezygnuję. Sęk w tym, że CA870 jest dobra technicznie ale mi się nie podoba, a SPAS bardzo mi się podoba, a nie wiem jak z wytrzymałością, flakami itd. i osiągami też nie do końca. Podajnik kulek to się w TM chyba psuł. Tak swoją drogą to ten SPAS jest świetną alternatywądla TM.  

A flaki on ma mocne???  

Boję się wydać kasę na coś co się rozwali albo będzie cieńkie, więc chyba rozumiecie moje obawy i dość szczegółowe pytania...

 

Ponoć mozna tam włożyć spr. 120pdi i działa więc flaki raczej mocne

Link to post
Share on other sites

Na machinegun jest sprężyna 150% do upgradeowania spas'a z TM. Może do tego też wejdzie. O ile się nie mylę całe bebechy w spas TM są z abs'u , wiec imo mogą nie wytrzymać tego. Nie wspominając o wrażliwych dyszach i rozdzielaczu. Wracając do tematu : jeśli ma jedną lufę to może być ok, ale gdy ma ich więcej (3) to może być problem z jakością całej repliki.

Link to post
Share on other sites

Dobra ..a teraz kubeł zimnej wody....czy ten spas ma trzy lufy czy jedną...bo to że strzela trzema kulkami jeszcze nie świadczy że ma trzy lufy .Już była o tym mowa ale napisze raz jeszcze-strzał trzema kulkami naraz z jednej lufy kończy się stratą zasięgu na pierwszej- 2/3 zasięgu i pozostałych-1/3 zasięgu.Po prostu wypadają z lufy .Po za tym -jakiś czas temu pojawił się spas firmy WELL (zwanej też CYMY- nie wnikam w to czy to jedna firma ..ale jakość jak najbardziej ta sama),wyglądem nie odbiegał od Marui ,ogólnie cacy też ładowany gdzieś tam ,a nie do shella. Efekty ?Straszne...była to lipa kosztująca około 200zł.Marek tego nie miał u siebie na allegro.realAirsoft.pl :twisted: .Teraz jest do kupienia (i obejrzenia) w gablotce w Pentagonie w Katowicach .ZANIM KUPISZ TO COŚ ZAPYTAJ ILE MA LUF WEWNĘTRZNYCH.A CA870 bije na głowę wszystkie sprężyny nawet M3Shorty którą teraz posiadam (gdybym teraz dokonywał wyboru-nie zawahałbym się-CA870).

 

notabene...Człowiek który miał moją M3 w rękach stwierdził ze to to samo (co już też było mówione na tym forum) co benelka długa...ale moja ma jakiś mały zasięg w stosunku do innych M3...wadliwa jakaś ?Poczekam na lżejsze kulki-ale na razie jestem zawiedziony. Klimat klimatem ,ale zasięg tez ważny jest ,czego moje M3 skąpi.

 

Pozdr pi

Link to post
Share on other sites

Dzięki Bogu ma jedną lufę-nie ma kłopotu z rozpadającym się rozdzielaczem kulek. To, że strzelając trzema na raz traci się zasięg, to jest chyba logiczne. Ten SPAS ma regulację-1 albo 3 kulki naraz. poza tym mi nie zależy na snajperskich osiągach-to w końcu shotgun. Ja mam po prostu nadzieję, że mi długo wytrzyma. A z tego co słyszałem, to ma metalowe części w środku. I jeszcze jedno: czytałeś to forum, do którego podano linki? Bo tam wyrażano się o nim bardzo dobrze, i wg. skali z jakiegoś sklepu to ma 5/5pkt. za wygląd, funkcjonalność i coś tam jeszcze. A pozatym firma Dong-san chyba nie jest zła...

Link to post
Share on other sites

okej... w łapach nie miałem-->więcej na temat nie powiem....ja snajperskich osiągów nie chce ,ale czasem trafić gościa ,a nie trafić... bo widzę że mi kulki upadną przed jego nogami. Może akurat się strzelam tam gdzie ludzie maja dużo UPG....nic to obserwuję temat i czekam na recenzje z ust strzelca...

 

pozdr pi

Link to post
Share on other sites

Mam go. Cały zrobiony jest z czarnego plastyku, ale ma dużo metalowych, srebrnych elementów np. spust, bezpoeczniki, zaczepy pasa nośnego, wylot lufy klapka shellsa zamek Jest robiony na licencji i ma oryginalne oznaczenia-po boku napis S.P.A.S. 12 FRANCHI S.P.A. i niestety kontynuacja: BRESCIA MADE IN KOREA ASGK :lol: Ogólnie sprawia pozytywne wrażenie.

Działanie: Czółenko przesówa się łatwo, odgłos przyjemny. Przy przesówania czółenka otwiera się okno wyrzutowe łusek-WOW!!! Niestety nie ma sprężyny powrotnej i trzeba je samemu dopychać, ale w prawdziwym też tak chyba jest w trybie MANUAL. Ma regulator-1 albo 3 kulki. Aby to zmienić należy przesunąć w tył lub do przodu szczerbinkę. Strzela dosyć daleko-ile nie mierzyłem, bo narazie strzelałem z balkonu 8) Przy strzale dosyć głośny brzdęk sprężyny, spust twardy-coś jak w hardballu.

W pudle instrukcja-karta gwarancyjna i paragon zakupu, i ok.1000 białych kulek+ u mnie 3000 EXCELI bo zamówiłem dodatkowo.

Jak w środku to nie wiem, nie otwierałem i nie mam zamiaru.

Nie wiem co jeszcze napisać, jak macie pytania to piszcie.

 

Znalazłem kilka detali różniących go od oryginału: okno wyrzutowe łusek zaczyna się o cm. wcześniej patrząc od strony lufy, osłona lufy jest krótsza o 1 dziurkę, czółenko ma przez to(lub według gustu dzięki temu) krótszą drogę i samo czółenko jest minimalnie krósze. Różnice te jednak są trudno zauważalne i gdy się nie siedzi ze zdjęciem oryginału dokładnie analizując je to zmian się za szybko nie wykryje-powaga.

 

Wróciłem z przestrzelania. Mniej więcej celnie strzela na 30m, ale często leci prosto o wiele dalej. Czasami mocno odbija w bok, lub na dół, ale to z racji nowości. Przy strzale wieloma kulkami zasięg maksymalny wynosi połowę celnego pojedynczą kulką. Bekowo wygląda strzał kilkoma 0.12 na raz...spieprzają na bok. 0.2 strzela bosko.

W terenie nie słychać tak sprężyny przy strzale.

Jak się go raz przeładuje, to drugi raz nie można. Się wystraszyłem, bo zapomniałem, że jest naładowany, chciałem przeładować, a tu nic. Chcę nacisnąć spust-twardy. Dopiero po mocniejkszym naciśnięciu strzelił. A Tak, to spust chodzi normalnie, dopiero twardnieje po próbie przeładowania drudi raz.

Ogólnie jestem mile zaskoczony. Jak się okaże, że jest wytrzymały i się nie psuje(a mam nadzieję, że tak jest) to będzie doskonałą alternatywą dla TMów, a nawet dla CA870, jeśli ktoś nie lubi wyglądu świnki, a chce dobrą strzelbę.

 

Jakj chcecie fotki, to niech ktoś poda maila i mu wyślę, bo nie wiem jak umieścić. I ta osoba to zrobi :roll:

Link to post
Share on other sites

Na pudełku jest napisane, że on ma 0.5J pytałem, czemu na stronie jest 0,8. Odpowiedzieli, że w Danii, gdzie mają dystrybutora nie można mieć więcej niż0.5 i tak piszą, a naprawde jest więcej

http://img201.echo.cx/my.php?image=spas19ys.jpg

http://img201.echo.cx/my.php?image=spas25lt.jpg

http://img82.echo.cx/my.php?image=spas36as.jpg

http://img82.echo.cx/my.php?image=spas47bm.jpg

http://img82.echo.cx/my.php?image=spas53fz.jpg

mam nadzieję, że dobrze

Link to post
Share on other sites

nie chcę być uszczypliwy...ale ten shot wygląda w środku jak HardBaler. Magazynek rurowy, rączka jakoś dziwnie rozłożona. Nic...zobaczymy .Powodzenia życzę. Choć zanim obejrzałem zdjęcia ,a przeczytałem recenzję doszedłem do wniosku że to będzie bardzo mocna konkurencja dla replik TM. To foty mnie zniechęciły...

 

pozdr pi

Link to post
Share on other sites

Wewnątrz różni się bardzo od hardballa Odkręcany hwyt to nic złago, poza tym jest to niezbędne do rozłożenia go, co jest bardzo trudne i nie mam zamiaru próbować: najpierw odkręcamy wszystkie zewnętrzne bajery, potem czółenko, osłonę lufy, lufę magazynek rurowy, i dopiero na końcy otwieramy bebechy. W instrukcji jest schemat flaków: też jest kolanko jak w hardballu ale reszta jest inacej. Doszedłem do wniosku, że teoretycznie to ma jeden słaby punkt-bajer, który utrzymuje naciągfniętą sprężynę, ale wydaje mi się, że jest to z metalu.

Poza tym na podstawie jakiej fotki wysnułeś to stwierdzenie-jedyne ujęcie flaków to otworzony wyrzutnik łusek, a tam i tak widać tylko tłok i nic więcej.

Link to post
Share on other sites

W praktyce wygląda lepiej. Poza tym ktoś musi go wypróbować. Jak coś się stanie(puk puk) to napiszę.

Na tym forum zagranicznym według jakiegoś poradnika ma 5/5 za niezawodność. Ten przezroczysty plastyk faktycznie na mocny nie wygląda, ale zauważ, że na nim jest najmniejsze naprężenie. Najbardziej czuła część(według mnie) to element między spustem, a odciągniętym tłokiem, którego przytrzymuje w naciągniętej pozycji. Myślę jednak, że przy podstawowej dbałości o sprzęt długo pociągnie.

ps. Nienawidzę dźwięku przy suchym strzale-tak sprężyna źwięczy jakby coś pękło, że serce staje :?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...