Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

SR-25 (CA25) [CA]


Recommended Posts

  • 11 months later...
  • Replies 93
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Witam.

Jestem posiadaczem karabinu SR-25 (CA-25) od ok. pół roku. Karabin jest fabryczny, żadnego tuningu.

Jeżeli chodzi o mnie to polecam ten model z czystym sumieniem. wizualnie jest bardzo dobrze wykonany, jest dość spory i ciężki. Nie ma jednak oryginalnych oznaczeń. Technicznie sprawuje się doskonale, żadnych awarii czy problemów. Używam do niego magazynku typu mid-cap (oczywiście CA), również sprawdza się bez zarzutów. Jak na replikę firmy CA jest dość silny w stocku dzięki zastosowaniu przedłużonego gearboxa - moc ok 400 fps. Po dołożeniu kilku szczegółów takich jak porządna luneta czy dwójnóg teleskopowy otrzymujemy doskonałą replikę półałtomatycznego karabinu wyborowego.

Polecam.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 11 months later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

hicap w zestawie ktory podaje kazda kulke nie tak jak midcap z g&p

 

Tutaj leży mój problem. Mam właśnie dwie sztuki Midcapa z G&P nie dość, że magi nie podają kul, to jeszcze gdy z nich strzelam to pociski lecą krzywo. Po paru metrach skręcają. Czy możliwe jest to, że sprężyna w magach podaje kule za mocno? Jak to naprawić?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
  • 9 months later...

Wpadła mi w oko ca25, ale znalazłem bez baterii i ładowarki, ktoś mógłby napisać jaki zestaw(bateria+ładowarka) byłby najlepszy dla tej repliki, cena do około 250zł razem bo i tak trochę zawyżam swoje fundusze po przeczytaniu tematów o sr.

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Mam pytanie do osób, które mają ca25 podkręcone na ok 600fpsów - jak u Was jest z kulturą pracy gb? Wiadomo, że to musi chodzić głośno przy tej mocy, ale moje CA25 jednak dźwięk przy strzale ma jakiś taki dziwny - nieładny, że tak powiem... :)

zębatki STU CA, lipolek też porządny.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Mam pytanie

chce zrobic stockowa CA25 na ok 550 fps. naprawde do sprezyny m/sp 150 MUSZE wrzucic zebatki od G&P ? co prawda sa w promocji teraz na asg shop, 220 zl za komplet ale i tak wole za to kupic jakiegos BoreUpka. W planach mam dokupienie komory KA, dlugiej lufki prometheusa i no wlasnie - co dalej do tych 550 fps. powiedzmy m150 + bu + jakis tlok. tylko wlasnie JAKI ;p jaki BU bedzie pasowal i czy jest sens tam go pakowac.

 

Może ktoś będzie zainteresowany, więc podzielę się moją modyfikacją. Otóż, w naszych Ca25, pociągnięcie dźwigni przeładowania, nie otwiera klapki bolt catch. trzeba odciągać ją ręcznie, a zamek służy jedynie do odciągania tej wewnętrznej blaszki, która bezpośrednio zakrywa hu. Zewnętrzna, czarna blaszka trzyma się tej wewnętrznej, za pomocą magnesu. Próbowałem osłabić moc magnesu, oklejając go taśmą, jednak skubaniec jest mocny i taki zabieg na nic się zdaje.

 

Wystarczy oderwać ten magnes z czarnej blaszki i przepiłować go na pół. Jedną połowę przykleić ponownie w jej pierwotne miejsce, drugi kawałeczek przeciąć jeszcze na pół, by uzyskać kształt kwadracika. Za pomocą szlifierki 'spiłować' ją po skosie, tak aby jedna ze stron tworzyła ostrze. Następnie obrobiony kawałeczek kwadratowy, przykleić tak, by polaryzacja magnesów powodowała odpychanie, kiedy te będą blisko siebie. Cały mechanizm jest dziecinnie prosty, kiedy pociągając za dźwignię, srebrna blaszka z magnesem zbliża się do magnesu na zewnętrznej czarnej blaszce, następuje odpychanie, i klapka bolt catch otwiera się. Taka mała rzecz, a cieszy !

 

A oto efekt

http://www.youtube.com/watch?v=AIb3YOCSHoA&feature=youtu.be

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Mam pytanie

chce zrobic stockowa CA25 na ok 550 fps. naprawde do sprezyny m/sp 150 MUSZE wrzucic zebatki od G&P ?

 

stock ze zmienioną gumką,komorą i lufą daje 495 fps (sprężyna m130). Wsadź m135/140 i po zawodach, nic nie musisz modyfikować i wymieniać

Edited by mike88
Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Panowie ktoś już to pytanie zadawał, ale nie dostał odpowiedzi. Kupiłem sobie taką SR'ke od CA używaną. Fajnie, wszystko ok, tylko mam problem z magami. Jest tam teoretycznie komora od G&P a magi Classic Army (w to mi się nie chce wierzyć). Czy jeżeli byłyby to na przykład magi od PJ czy A&K to podawałyby bez problemu? Bo te moje podają dopiero po mocnym dociśnięciu maga i przechyleniu go w prawą stronę... Czy powinienem szukać winy po stronie magów? Może po stronie komory? Z góry dzięki za odpowiedź.

 

 

Pozdrawiam Forgiel

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Chcę sprzedać swoją replikę, ale nie bardzo mam pomysł ile za nią wziąć. Czy ktoś mógłby wycenić następujący zestaw?

- SR'ka od CA (AR014M, stock), 4 letnia, odwiedziła ledwie dwie strzelanki, poza tym okazjonalnie noszona na festynach etc. Przebieg około 4000 kulek.

- Luneta 3-9x40 (któraś z prostszych, kupiona wraz z repliką w SpecShopie.

- Zapasowy magazynek (hicap, taki sam jak oryginał)

- Paczka kulek G&G 0,25g (4k)

 

PS: Zastanawiałem się, czy pisać tutaj, czy w komisie. Jednak jako że na 90% sprzedam poza forum, ten temat wydał mi się bardziej odpowiedni :icon_wink:

Edited by Aramil
Link to post
Share on other sites

Mam pytanie jeszcze jedno. Czy oryginalne magi CA mają jakieś oznaczenia? I jak to jest z magami do SR'ki CA? Jacy producenci pasują?

 

O ile dobrze pamiętam, to nie mają oznaczeń (przynajmniej mid-cap'y).

Co do pytania które pasują - na pewno NIE pasują PMagi od Magpula.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Walczę z moja SRka już kolejny miesiąc. Jedna wielka porażka

Po wsadzeniu SP150, łożyskowanej prowadnicy sprężyny, komory KA i dyszy AUG, mam jedna wielka nieszczelność - 460fps.

po jakimś czasie zębatki idą wpiz*u - zamawiam więc te od g&p do sr25. i kolejny problem, jak sie okazuje, te zębatki są kompatybilne tylko i wyłącznie z tym tłokiem http://www.specshop....roducts_id=4803 - zwężone zęby. Tłoka dostać nigdzie nie można, zamawiam więc zwykły tłok od SHS do sr25. Następnie bawię się w przycinanie go, tak, aby był kompatybilny z zębami. Kilka dni później JEB - tłok pęka. Nie stalowe zęby, a plastikowe szyny, w których osadzone są zęby. Zamówiłem więc stockowy tłok SR25 CA (żółty, plastikowy) i zrobiłem na nim kolejną operację przycinania zębów - a w zasadzie zrobił to serwis. po kilku zabawach ze szczelnoscią, mam równe 500 fps i wystrzelonych 100 kuleczek.

mam więc pytanie : czy ktoś tutaj z obecnych posiadaczy SR, też poddawał swój tłok takim zabiegom? jak z jego trwałością. Jezeli to nie wypali, będę zmuszony ściągać ten tłok G&P zza granicy. dodam ze swoje robi także moja bateria - 11.1 lipo i mosfet z AB - reakcja na spust jest natychmiastowa, tak więc i eksploatacja części nie jest oszczędna.

 

pytanie nr 2 - z serwisu dostałem informacje, ze te 500 fps to i tak duużo za mało. Nieszczelność powoduje ponoć dysza, która ni cholery nie chce się zgrać z komorą (testowane na kilku gumkach HU, obecnie zielona g&g). Ponoć jej stożkowe scięcie powoduje jakiś konflikt. Zna ktoś jakąś alternatywna dyszę do naszych eSeRek, inną niż do AUGa ?

Edited by tefinho
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...