Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

ktokolwiek widzial, ktokolwiek... VFC AKS74


Recommended Posts

  • Replies 106
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

W zasadzie jest to samo wewnetrznie co AKS-74U, oferowane od wiosny i dosc dokladnie juz w wielu miejscach opisane. A zewnetrznie rozni sie "przodkiem". Ma co najwyzej fabrycznie troszke slabsza sprezyne, bo krotkie AKSU strzelaja po wyjeciu z pudelka mocniej, 340-350 fps.

 

Uzywalem AK74 i jak dla mnie jest zbyt dlugi. Zdecydowanie bardziej pasuje mi krotsza wersja, jest bardziej uniwersalna, poreczna i "manewrowa".

 

Tak na marginesie, to wydaje mi sie, ze obecni wlasciciele AKSU dosc latwo moga uzyskac wersje pelna, chocby przy uzyciu czesci przedniej z taniego "zestawu konwersyjnego" by Cyma 031...

 

Ale jak kogos stac na VFC i podoba mu sie pelnowymiarowa wersja, to jak najbardziej warto! Bez watpienia VFC produkuje obecnie najlepsze repliki Kalachow.

Link to post
Share on other sites

Odnoszę się do ostatniego zdania. Ostatnio trzymałem w ręku "drewniano-stalowego" SLRa z CA oraz niedługo później "malucha" z VFC. Pod względem wykonania "zewnętrznego" VFC bije na łeb CA. Oczywiście - to moje osobiste wrażenie (SLR z CA nie zrobił na mnie dobrego pierwszego wrażenia).

 

Czyli napisałem w rozwlekły sposób "zgadzam się"... ;-)

 

-

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Narazie to jest super duper nowość, dostępny jedynie na WGC. Nie spodziewaj się więc, że ktoś coś tutaj będzie o nim wiedział z doświadczeń własnych...

Po długich oczekiwaniach wreszcie dotarł i dziś miał chrzest bojowy :twisted:

Jest piękny, brzmi pięknie, strzela zwyczajnie - 330 FPS.

Drewienka są dość miękkie i łatwo schodzi z nich lakier.

Pasują magazynki z G&P oraz CA - innych nie sprawdzałem.

To tyle pierwszych wrażeń :uśmiech:

Link to post
Share on other sites

Kadlubek - pytanko: Gdzie kupiłeś i za ile? :)

pozwolę sobie zdradzić tajemnicę Kadłubka (jak to spiskowo brzmi!). kupił na WGC

 

dodatkowo będę nawet na tyle bezczelny, że zareklamuję jego galerię gdzie prezentuję swoje cudo:

http://picasaweb.google.pl/grzegorz.kudyba/AKS74/ (i mam nadzieję, że mi wybaczy ten sabotaż ;) )

 

 

Dzisiaj kolega przekazał mi radosną wiadomość że będzie dostępny na Specshopie za około 1650zł.

..... zatkało mnie

Link to post
Share on other sites

powinni:

-obnizyc cene AKS-74UN

-AKS-74 (bez szyny) wystawic na poziomie obecnego UN

-wersje z szyną- AKS-74N - sprzedawac wlasnie na poziomie 1650.

...to pierwsza wersja snu.

druga-to ogolnie ceny sprzetu AEG są dosyc horrendalne - jak na tak awaryjny sprzet, czesto wykonany niechlujnie, niedokladnie i z byle jakich materialow. zaznaczam ze wyzej wmienione "minusy" znam tylko z tego forum, sam na razie nie mam repliki.

Link to post
Share on other sites

Ale ludzie biorą ten awaryjny sprzęt po cenach narzuconych przez sklepy, więc trzeba być głupim, żeby zrobić obniżkę towarów.

 

Tak BTW-uważam, że kałaszki VFC reprezentują o wiele wyższy poziom niż pozostałe firmy-choćby przez wykorzystane materiały i jakośćodwzorowania oryginału.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Widziałem.

Dotykałem

 

:roll: :roll: :strach: :-o

coś takiego ;)

 

Lakier faktycznie łatwo schodzi. Mimo, że dotykany AKS74 miał ledwo dwa dni chwyt był już "po tuningu" obił się o coś.

 

Na początku coś dziwnie to to pluło ( doslownie na 3 metry ) dźwięk tak jakby zacinka. Ale przeszło po chwili.

 

Ogólnie mówiąc jestem zakochany w tym sprzęcie już od jakiegoś czasu. Szkoda tylko, że cena mniej przystępna.

 

ciekawe jaka będzie cena produktu CA

Link to post
Share on other sites

 

Krasiwy! Ja mam osobiście nadzieję, że VFC wyda "zwykłego" AK74 - z ładną imitacją suwadła, sprężyny powrotnej i tłoka gazowego pod pokrywą, tak jak to ma miejsce w AK47 G&G, a co jest niemożliwe w AKS74 ze względu na akumulator... Co nie zmienia faktu, że i tak jest przepiękny.

 

Jest piękny, brzmi pięknie, strzela zwyczajnie - 330 FPS.

Mierzyłeś na chrono? Na filmiku nie przekracza 313.

Edited by akm
Link to post
Share on other sites

a co sądzicie o wersji z montażem bocznym lub bez? zwłaszcza pod kątem różnicy ceny - 40$ (wgcshop).

dla mnie przeważają 2 rzeczy na korzyść tańszego rozwiązania:

-typowy AK-74 nie byl wyposażany w optyke, tak więc nie razi jej brak tak jak w wypadku M4/G36/itp

-te 40$ to przynajmniej jeden magazynek dodatkowy, lub prawie koszt precyzyjnej lufy... która bedzie dobrym, pierwszym krokiem do stworzenia high-fps AKS-74.

Link to post
Share on other sites
(i mam nadzieję, że mi wybaczy ten sabotaż )

Wybaczam ;-)

Hmmmm, chciałbym zobaczyć fotke ostrego z takimi drewnami jak produkt VFC, bo widziałem ich dosyć sporo a z takim kształtem łoża się nie spotkałem.

Nie jestem aż takim purystą, najbardziej zbliżone do tego łoża jest łoże z AKS74U. Nie dam jednak głowy, że nie było AKS74 z takim łożem.

Jak będziecie mi tak marudzić, to będę musiał prawdziwe łoże założyć :evil:

Mierzyłeś na chrono? Na filmiku nie przekracza 313.

Zmierzone na chrono w ASGShopie. Pokazywał 327-330. Nie można jednak liczyć, że wszystkie egzemplarze będą identyczne - to wciąż tylko zabawka ;-)

a co sądzicie o wersji z montażem bocznym lub bez?

Przez ten montaż, czekałem 2 tygodnie dłużej :wink:

Link to post
Share on other sites

A mnie ciągle ityrują te drewna, przegladałem wszyskie możliwe galerie fotek jakie znalazłem z aks74 i ni bata takich nie ma, ale tez wątpie ze VFC zrobiło taki błąd. Ja stawiam na odzwierciedlenie oryginału a nie na to żeby ładnie wyglądało. Lekko przypominają drewna z aks74u, ale to jest inny karabin.

Prosze o nawrócenie bądź poparcie.

Link to post
Share on other sites

parcie

 

 

wątpliwy urok kształtu drewna jest nie do podważenia, jednak tak na prawdę żal marnować na to klawiatury. jak kogoś tak strasznie boli to wstawi drewna (lub plastik) od AK-74, tudzież (względnie podobne) drewna od AKM'a.

 

ps. jeśli wszystko dobrze pójdzie to będę miał namiary na drewna (oraz śliwkowy plastik!) za jakieś 2-3 tygodnie (najpierw przetestuję dostawcę)

Edited by kazik_
Link to post
Share on other sites

Jak sie buli taką kase za REPLIKE (czyt. replike- idealna kopia orginału) wypadałoby dać drewna identyczne jak orginale. Jak wiadomo kałach nie ma być ładny. On ma mieć swój urok. Jakbym chciał ładnego kałacha to bym bąbki z choinki i lampki powiesił.

Moje zdanie.

Pozdr. men3L

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...