Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 66
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Polecam opcję numer dwa. Sam skompletowałem sobie kamizelkę i dostosowałem pod siebie i do broni którą posiadam. Moduły się dobrze trzymają i dzięki staremu dobremu systemowi Allice można zaszaleć. Wszystko jest stabilne i dobrze się trzyma przy ciele. Tylko jest problem ze zdobyciem dużych ładownic ale wystarczy poszukać.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Za pierwszą w tym sklepie przepłacasz. Z drugą uważaj - ona ma kilka rozmiarów. Mi ostatnio Vest via allegro nie chcieli wysłać wg. rozmiarów tylko poszło jak leci.

 

Jak szukasz taniego to kup tylko opcje nr 2, choć moim zdaniem już lepiej kupić tanie LBV - chyba, że koniecznie zależy ci na akurat DPM. Druga sprawa to broń - jeśli posiadasz broń z długimi magami to obecnie długie ładownice holenderskie są trudno dostępne (obym się mylił) i będziesz musiał użyć oliwkowych ALICE.

 

Zwróć też uwagę, ze te kamizelki pochodzą z dwóch różnych krajów.

Link to post
Share on other sites

...A kamizelke przeciwodłamkowa gdzie moge kupic troszke taniej? No oczywiscie przy moim stanie kaski to kopia :P

 

Poszujakaj na allegro albo w jakimś szmateksie, a kopi tego raczej nie znajdziesz ;-) bardzo dużo kamizelek z demobilu jest na rynku za śmiszne pieniądze.

Link to post
Share on other sites

Zgedi z tego co szukałem to raczej nie ma. Może czasem trafii się coś na allegro, ale tak to zostaje miwo i import.

 

Co do tematu to ja właśnie taką konfigurację kamizelek (jedna na drugiej) mam. Strasznie mało miejsca jest na tym zawieszeniu holenderskim. Mnie się ledwo ładownica na magi do eMki mieści na jednej stronie. To chyba sprawa rozmiarów, ale może JA kiepsko urosłem :lol: .

 

Co do kupna przeciwodłamkowej, to jak mówią koledzy wyżej. Szukaj na allegro. Ja kupiłem swoją za 20 złotych i pozostaje mi ją tylko wypchać, np. karimatą.

Link to post
Share on other sites

Co do małej ilości miejsca na panelowej, to w pełni się zgadzam, ale do airsoftu, gdzie nosi się (w każdym razie ja tak robię.;]) 3 magi, manierkę, kaburę na side - arma i jeszcze ze 3 moduły na jakieś pierdoły wystarcza w zupełności.

Link to post
Share on other sites

Cóż moje podejście do taktyka jest takie, minimum rzeczy maksimum funkcjonalności! Mam dwa moduły na magi do emki jeden mały na krótką. Do tego manierka i chlebak, na brak miejsca nie narzekam gdyż mniejsze pierdoły wrzucam do kieszonek w mundurze. Funkcjonalne i użyteczne, to co potrzebne pod ręką. Wg. mnie w taktyku chodzi ma poręczność a nie o miliony modułów.

Link to post
Share on other sites

Echhh... Nie miałem na myśli tego, że opakowuje się modułami jak wariat. Chodziło mi raczej o prozaiczną sprawę typu kabura (alice) + mała ładownica holenderska. Za chiny się nie mieści (przynajmienj u mnie :mrgreen: ). Ostatnio przypiąłem ładownice NL na ramieniu, tam gdzie jest to zapięcie. Ciekawie to wyszło.

Kumpel natomiast rozwiązał brak miejsca przymocowując chlebak z prawej strony kamizelki.

 

Co do kamizelek NL od demobila2000 to ostatnio znów się pojawiła jedna sztuka. BTW zawieszenie polecam kupic właśnie od Niego, gdyż dostępnych jest kilka wersji kolorystycznych (dla estetów).

Link to post
Share on other sites

Cóż moje podejście do taktyka jest takie, minimum rzeczy maksimum funkcjonalności! Mam dwa moduły na magi do emki jeden mały na krótką. Do tego manierka i chlebak, na brak miejsca nie narzekam gdyż mniejsze pierdoły wrzucam do kieszonek w mundurze. Funkcjonalne i użyteczne, to co potrzebne pod ręką. Wg. mnie w taktyku chodzi ma poręczność a nie o miliony modułów.

 

Poczesci sie z toba zgadzam- ale tylko poczesci. Ilosc paneli zlaezy od rodzaju wykonywanych zadan i czasu. Mi kiedy ide na jeden dzien dzialan wystarczy lubawka. Ale idac na kilka/kilkanascie dni przyda sie duzo zeczy. Zalezy to jeszcze od typu zadania, scenariusza, pory roku itp.

Link to post
Share on other sites

Tak lecz większość użytkowników tego forum jak i reszta ludzi bawiących się w wojsko nie wyrusza na tygodniowe walki. Z resztą gdyby nawet to wątpię by brali ze sobą taktyki tylko braliby plecaki. Chodzi o maksymalnie 3 dniową imprezę. Czyli bierzesz to co jest Ci potrzebne do broni i ogółem do strzelanki. Więc po co ci taktyk obwieszony z każdej strony modułami :-F

Link to post
Share on other sites

Powiedzialem ze zalezy od czasu i scenariusza. Jezeli znajdujesz sie w grupie specjalnej, masz do wykonania zdanie- przypuscmy obserwacja, rozpoznanie itp. to sory winetou ale stalej bazy nie masz. A po drugie to juz zalezy od indywidualnych potrzeb. pzdr ;-)

Link to post
Share on other sites

Powiedzialem ze zalezy od czasu i scenariusza. Jezeli znajdujesz sie w grupie specjalnej, masz do wykonania zdanie- przypuscmy obserwacja, rozpoznanie itp. to sory winetou ale stalej bazy nie masz. A po drugie to juz zalezy od indywidualnych potrzeb. pzdr ;-)

 

Jeżeli znajdujesz się w grupie specialnej dajmy na to dalekiego zwiadu to bierzesz plecak. Jeżeli idziesz na rozpoznanie na strzelance to masz jedna porcie żarcia w dajmy na to w chlebaku. Ubierasz taktyka i minimalizujesz szelest swojego oporządzenia, broni i samego siebie. A odnośnie indywidualnych potrzeb to nie wiem czy warto nosić lodówkę pełną żarła na sobie :poddanie:

Link to post
Share on other sites

Jako, że OT się rozwija to wytłumacz mi Walker gdzie ja mam to schować:

 

9 magów

broń krótka

1-3 litry wody

batony

zapas kulek

speedloader

baterie różne

multitool

nóż

radio

czerwoną szmatę

identyfikator medyczny

notes

długopis

kompas

gwizdek

tablety (pbólowe :) )

CTI

antifog

Panko

farbę do twarzy

pałatkę

i to nie wszystko

 

Te rzeczy uważam za podstawowe i muszą być szybko dostępne, dlatego nie mogę sobie pozwolić na kieszeń załadowaną wszystkim, szukanie, grzebanie i gubienie. Porządek musi być. Gdzie mam je zmieścić jak nie w modułach na sobie? Pamiętaj, że nosimy różne rzeczy ...

Link to post
Share on other sites

9 magów - oporzadzenie (ladownice)

broń krótka - oporzadzenie (pas)

1-3 litry wody - manierki na pasie/camelbak

batony - mundur/utiity

zapas kulek - utility

speedloader - utility

baterie różne - cargo/utility

multitool - pas/mundur

nóż - duzy? maly?

radio - szelka oporzadzenia/kieszen dedykowana

czerwoną szmatę - mundur

identyfikator medyczny - mundur-

notes - mundur

długopis - mundur

kompas - mundur

gwizdek - mundur

tablety (pbólowe :) ) - mundur/apteczka

CTI - ??

antifog - kieszen utility

Panko - kieszen utility/apteczka

farbę do twarzy - mundur

pałatkę - cargo

 

Ogolnie powinno starczyc ALICE + 4 ladownice + cargo + utility + manierrki/camel

 

Nie robic mi tu juz OT, sa inne watki stworzone po to.

Link to post
Share on other sites

Ależ ja się z tobą w pełni zgadzam. I prawie tak moja konfiguracja wygląda. Tyle, że jest to nieco więcej niż zaprezentował Walker a mówimy o szpeju w wersji minimum.

Nie ja zacząłem OT, a jak go nie chcesz to trzeba posprzątać a nie ciągnąć dyskusję.

 

EDIT

Poza tym nie życzę sobie byś modyfikował moje wypowiedzi.

 

EDIT 2

Ponadto Szaszłyk szkoda, że w zeszłym roku nie opanowałeś zagadnienia "pytanie retoryczne".

 

i EDIT 3

Jak będę tyle w mundur pakował, to dla mnie miejsca w nim zabraknie ;).

 

oraz EDIT 4

Nie używam cargo.

 

EDIT 5

Walker w tym rzecz, że nie chowam w mundur bo do większości z tych rzeczy chcę mieć szybki dostęp w każdej sytuacji (faktycznie to poza IM, miałem wyciąć). Przy oporządzeniu opartym o szelki do dyspozycji mam tylko kieszenie na zamki które często służą za dump, w kieszeniach cargo spodni nie lubię nosić rzeczy zaś do zwykłych mam i utrudniony dostęp i istnieje ryzyko zgubienia. Magi to lowcapy więc nie mam wiele więcej kulek niż AK z hicapem.

 

EDIT6

ehh Hada nie w tym rzecz w co to się mieści (btw to nie na trzy dni tylko standardowe wyposażenie), bo może się zmieścić w mundur czy wręcz przeciwnie - plecak. Rzecz w tym, że wszystko ma się zmieścić i być szybko dostępne. Dlatego nie lubię opcji którą zaprezentował np. Szaszłyk gdzie wszystko leci do jednego wora albo do kieszeni munduru - najlepiej tych których wlot zamyka mi pas, szelki itp. Byle utrudnić sobie życie.

Link to post
Share on other sites

Sorry za OT ale sam Widzisz że większość chowasz do munduru. Ja mam brytola i bez problemu wszystko mieszczę. To co sam wypisałeś i więcej, to co jest mi potrzebne natychmiast, w taktyku. A co jest Ci najczęściej potrzebne w czasie walki - magi!!!

 

Widzę że lubisz sobie postrzelać co z resztą pamiętam z imprez na których byliśmy razem. Ale żeby 9 magów :-F na RKM-iste :wink:

 

Dobra koniec OT, wszystko co chciałem powiedzieć powiedziałem.

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A ja napisze tak. LC2 jest modułowa kamizelką, i każdy może sobie wedle woli ją "wyposażyć". Jedni lubią biegać ze sklepem na sobie, inni stosują tylko rzeczy, które nie przeszkadzają w walce, więc minimalizują ciężar, upychają co potrzebne, rezygnują z "wygód", bądź z czegoś innego na rzecz mobilności . Wukasz wymienił dużo rzeczy, których potrzebuje. Ja na 3 dni do lasu mam Patterna i oprócz pałatki(nie używam) mam wszystko co wymieniłeś i jeszcze trochę, ale zawsze zmieszczę tam jeszcze żarcia na 48h,a mimo to odprułbym kilka rzeczy, bo za dużo. Kwestia dobrego rozplanowania. Większość wymienionych rzeczy jest mała więc nie zajmuje drastycznie dużo miejsca.

 

P.S.:Ale OT. Zróbcie z tego oddzielny temat i będzie spokój 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...