Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jak zrobić tłumik


Recommended Posts

oczywiscie ze sie da :) wszystko sie da!! Ja do swojej mp5 cymki dorobilem:

bierzesz rurke pcv i wpychasz do niej jakis tłumiący materiał zeby jak sama nazwa wskazuje tłumił:) Cały problem polega na tym jak zamontowac owy tłumik do repliki. Mozna jeszcze sie bawic z pierscieniami (tak to sie chyba nazywa) w tłumiku! jak chcesz to moge narysowac w paincie prosty schemacik co i jak:)

pozdro

 

 

Przypominam o polskich znakach

CHEMIK

Link to post
Share on other sites

Ja dzisiaj właśnie zrobiłem tłumik do mp5k PDW. Rurka pcv (d =40 mm ) z castoramy, mata grzewcza do środka i już. Końcówka zrobiona z wyrżniętej płytki CD. Całość oczywiście pomalowana. Powiem jedno - działa ! Dźwięk strzału jest stłumiony, nie słychać już "zgrzytu" gerbox'a. Łożyska kulkowe już do mnie jadą. Jeszcze jakaś cicha podkładka pod sprężynę i będzie cichutki 8-) .

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

uwazam ze w asg nie ma co tłumić bo sam strzał nie jest głośny tylko praca gb, a sam tłumik jest tylko ladnym dodatkiem.

 

Zle uwazasz. Istotnie gdy strzelasz i gearbox naparza Ci przy uchu - nie czujesz zadnej roznicy. Jednak dla osoby stojacej po przeciwnej stronie lufy i w pewnej odleglosci od Ciebie - roznica jest ogromna.

Link to post
Share on other sites

W AEGu to najpierw pomyśl o cichych głowicach (Element ostatnio robi tanie, ale to trzeba sobie z HK sprowadzać). Do gaziaka jakiś maniak przykręcił tłumik od RS i działało, tylko mu zamek hałasował.

 

...dobra, idę na Mychinaguna zobaczyć ile wytłumiona lufa do Rugera kosztuje.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Zle uwazasz. Istotnie gdy strzelasz i gearbox naparza Ci przy uchu - nie czujesz zadnej roznicy. Jednak dla osoby stojacej po przeciwnej stronie lufy i w pewnej odleglosci od Ciebie - roznica jest ogromna.

 

ok mam nadzieję że dla każdego mam coś dobrego. tak czytam i pomyślałem że zrobię test, taki prosty z mikrofonem. każdy kto twierdzi że tłumik tłumi w replikach asg ma rację i każdy który uważa że w asg nie potrzeba tłumić dźwięku też ma rację. ale jak ktoś uważa że ta różnica jest istotna to jest w błędzie niestety i oczywiście bzdura z tłumieniem gearboxa. nagrałem 3 pliki: 1 - bez tłumika:

2- z tłumikiem:, 3 - z tłumikiem obwiniętym skarpetom grubom z marynarki wojennej.

w 1 przypadku dźwięk osiągnął zakres od -30db do -26db

w 2 przypadku dźwięk osiągnął zakres od -30db do -28db

w 3 przypadku dźwięk osiągnął zakres od -45db do -35db ale także trafiło się -27db

strzał strzałowi nie równy sam w sobie

na to że db są ujemne nie patrzcie bo nagranie jest przy takich ustawieniach mikrofonu, ale dla każdych strzałów jednakowych. chodzi tu tylko o różnicę z tłumikiem i bez.

po doświadczeniu jestem pewny co do nieznacznej różnicy między głośnością replik aeg z tłumikiem i bez tłumika, zmienia się znacznie coś innego a natomiast rodzaj dźwięku. jest różnica znaczna i być może niektóży odbierają taki rodzaj dźwięku lepiej a inni gorzej.

Czekam na kogoś kto przedstawi lepsze doświadczenie bo myślę że tu już nic nie ma do sporu.

Link to post
Share on other sites

Zależy też od odległości. Są różne wersje. Niektórzy twierdzą, że im dalej, tym słabiej słychać GB, a mocniej samo powietrze wylatujące z lufy, inni z kolei dokładnie na odwrót. Skoro masz taką możliwość, to czy mógłbyć zrobić pomiar z innej odległości?

Link to post
Share on other sites

A nikt nie wpadl na to ze chodzi o wytlumienie wysokich dzwiekow , ktore znacznie latwiej wychwycic niz niskie? Jak dla mnie to jest glowna zaleta tlumika bo mimo tego ze glosnosc jest podobna to zlokalizowanie dzwieku jest juz znacznie trudniejsze.

 

z tonacją dźwięków zgodzę się całkowicie.

ALE przy tłumiku ognia wylot lufy jest większy to i dźwięk jest niższy, a po wyjściu z tłumika dźwięku dźwięk staje wyższy a to dlatego że otwór jest nieznacznie większy od kulki.

Trop dobry ale nie w tą stronę.

Link to post
Share on other sites

Zależy też od odległości. Są różne wersje. Niektórzy twierdzą, że im dalej, tym słabiej słychać GB, a mocniej samo powietrze wylatujące z lufy, inni z kolei dokładnie na odwrót. Skoro masz taką możliwość, to czy mógłbyć zrobić pomiar z innej odległości?

 

shadow333 nie ma sensu nagrywać z dużej odległości bo mój mikrofon nie da rady.

Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...