Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy są takie spodnie: desert


Recommended Posts

Chcę sobie kupić spodnie amerykańskie deserty. Do dziś myślałem, że chodzi mi o "6 color" jednak w sklepie okazało się, że nie (to co przymierzałem w sklepie: http://www.demobil.pl/produkt/661.jpg ).

Chodzi mi o coś jakby "6 color" tylko bez tego zielonkawego koloru, z wyraźniejszymi kolorami "piaskowymi", mniej napaćkany i jakby nieco jaśniejszy. Gdzieś w sieci zasłyszałem nazwę "Desert Sand", jednak żadnych informacji na ten temat nie znalazłem.

 

Czy je w ogóle coś takiego? Czy po prostu widząc w tv "6 color" nie widziałem koloru zielonkawego, a inne barwy się wyostrzyły?

 

PS. To o co mi chodzi wygląda mniej więcej tak:

http://www.azymut.waw.pl/img/produkty/230_d.jpg

tylko, że nie wiem czy to zdjęcie jest ostre.

Edited by GoorkA
Link to post
Share on other sites

Na mój gust to w obu wypadkach te same spodnie six color desert ale w drugim wypadku albo bardziej sprane albo po prostu taka fotka. Jest tez mozliwosc odwrotna - tek, ktore mierzyles to byly jakies perfidne, farbowane podróby (no ale sklep demobil wiec wątpliwe)

W każdym razie (pewnie więksi znawcy się wypowiedzą) - widziałem 3 rodzaje pustynnych spodni US - six color, tricolor i całkiem piaskowe (gdzieś na ebay - nazywali je chyba desert tan). Nie wiem na ile kontraktowe są te ostatnie.

Link to post
Share on other sites

Wydaje mi się, że chyba znalazłem takie o jakie mi chodzi

http://www.recon-shop.pl/sklep/images_u/spodniebdu.JPG

(3 od lewej)

Chociaż możliwe jest, że są to 6 colory takie jak w pierwszym linku, tylko nie widać tego.

 

Znalazłem, jednak nic mi się nie przewidziało:

http://images.channeladvisor.com/Sell/SSPr...-DesertCamo.jpg

 

Czy wie ktoś gdzie można dostać takie spodnie?

Edited by GoorkA
Link to post
Share on other sites
Guest british

Praktycznie wszystkie podróbki sześciokolorowego pustynniaka wyglądają beznadziejnie (od razu widać, że to kopia), i do tego są z kiepskiego materiału.

Wojtek- link

Edited by british
Link to post
Share on other sites

Także DZIĘKUJE. Wiesz może czy jest często używany, bo musze przyznać, że rzadko spotykałem fotki z żołnierzani w takim mundurze.

Swojego czasu dość popularny (pierwsza wojna w Zatoce). Obecnie wyparty przez Goretexy i M65 w kamuflażu pustynnym.

Ps. Wukasz, jeżeli SZ to Siły Zbrojne dodać terzeba by jeszcze pustynny MARPAT ;-)

A zwróciliście uwagę na czas przeszły dokonany w moim poście?

Obecnie six color nie jest używany, DTC jest wycofywany i zastępowany ACU. Pisałem o PRZESZŁOŚCI, a nie teraźniejszości, gwoli wyjaśnienia.

Link to post
Share on other sites

DZIĘKI.

 

Jak najbardziej, jednak 3-color i nocny są także obecnie w użyciu (mimo, iż wycofywane), więc "siłą rzeczy" (tylko 6-color kompletnie nie jest używany) Twoja wypowiedz, mimo formy (ponieważ nie podałeś ram czasowych), dotyczyła też

terazniejszości.

 

Pozdrawiam

Wojtek

Link to post
Share on other sites

Kupiłem w końcu w kadecie (pod pałacem) za 150 zeta, podobno kontrakty (na takie wyglądają) i jestem bardzo zadowolony. Na miejscu porównywałem je do dwóch kopii, ale różnica była ogromna.

Trochę na początku marudziłem, że ten zielonkawy kolor jest widoczny. Ale później zauważyłem, że jest tak tylko przy sztucznym świetle. Na słońcu wygląda on jak piaskowy.

Link to post
Share on other sites

To może nam metkę sfotografuj, albo napisz numer kontraktu/producent itp :).

 

Niestety aparat mi padł. Metki wyglądają tak jak te na przywołanej wcześniej stronie o kamuflarzach.

Są dwie metki, jedna mała przy pasku - rozmiarówka+

"stock no. 8415-01-102-6801

nato size 83906979"

 

i druga duża metka wewnątrz, na prawej kieszeni

"trousers desert

camouflage pattern; (6 color); combat

DLA100-91-c-0315"

dalej z czego zrobione (50% nylon 50% bawełna) , napis "wrangler", a niżej jak czyścić itd

 

PS to ja GoorkA, tylko z konta kumpla pisze

Edited by Gallain
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...